Monitorowanie formularzy internetowych

Monitorowanie formularzy internetowych

« powrót do listy funkcji

Co z tego, że strona jest dostępna i wczytuje się w całości, jeżeli jedna z jej kluczowych funkcji nie działa? Formularz kontaktowy, rejestracyjny, logowania, wyszukiwania.

Oprócz dostępności ważne jest monitorowanie prawidłowego działania ważnych funkcji.

monitoring formularzy internetowych

Jak to działa

Nasz system, w zdefiniowanych odstępach czasu, wypełnia wskazany formularz określonymi wartościami, wysyła go a następnie sprawdza, czy na wynikowej stronie znajduje się określona odpowiedź.

Jeżeli odpowiedź nie jest zgodna ze wzorem, lub jej brakuje, wykonywany jest zrzut ekranu, rejestrowana jest awaria i wysyłane powiadomienia.
Oczywiście tylko w sytuacji, kiedy jesteśmy pewni awarii - czyli jej wystąpienie zostało zgłoszone przez co najmniej trzy niezależne węzły naszej sieci monitorującej.

Konfiguracja

Przygotowanie testu formularza polega na skonfigurowaniu pól, które mają być wypełniane i podaniu danych, które mają być wprowadzanie. Trzeba też określić przycisk służący do wysłania formularza oraz tekst, którego obecność na stronie wynikowej będzie oznaczać prawidłowe działanie formularza.

Dostępne częstotliwości monitorowania to 1 minuta, 5, 10, 30 i 60 minut.

konfiguracja monitoringu formularzy internertowych

Dodatkowe informacje

Testy formularzy nie są rejestrowane przez Google Analytics i inne pakiety statystyczne działające w oparciu o JavaScript.« powrót do listy funkcji