Monitorowanie formularzy internetowych

« powrót do listy funkcji

Co z tego, że strona jest dostępna i wczytuje się w całości, jeżeli jedna z jej kluczowych funkcji nie działa? Formularz kontaktowy, rejestracyjny, logowania, wyszukiwania.

Oprócz dostępności ważne jest monitorowanie prawidłowego działania ważnych funkcji.

Jak to działa

Nasz system, w zdefiniowanych odstępach czasu, wypełnia wskazany formularz określonymi wartościami, wysyła go a następnie sprawdza, czy na wynikowej stronie znajduje się określona odpowiedź.

Jeżeli odpowiedź nie jest zgodna ze wzorem, lub jej brakuje, wykonywany jest zrzut ekranu, rejestrowana jest awaria i wysyłane powiadomienia.
Oczywiście tylko w sytuacji, kiedy jesteśmy pewni awarii - czyli jej wystąpienie zostało zgłoszone przez co najmniej trzy niezależne węzły naszej sieci monitorującej.

Konfiguracja

Przygotowanie testu formularza polega na skonfigurowaniu pól, które mają być wypełniane i podaniu danych, które mają być wprowadzanie. Trzeba też określić przycisk służący do wysłania formularza oraz tekst, którego obecność na stronie wynikowej będzie oznaczać prawidłowe działanie formularza.

Dostępne częstotliwości monitorowania to 5, 10, 30 i 60 minut.

Dodatkowe informacje

Testy formularzy nie są rejestrowane przez Google Analytics i inne pakiety statystyczne działające w oparciu o JavaScript.« powrót do listy funkcji