Monitorowanie czasu wczytywania strony

« powrót do listy funkcji

Wolno wczytująca się strona internetowa nie tylko zniechęca użytkowników, ale również nie ma większych szans na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Warto monitorować szybkość witryny, żeby wykryć ewentualne jej spowolnienie i jak najszybciej zareagować.

Jak to działa

W zdefiniowanych odstępach czasu nasz system, udając zwykłą przeglądarkę internetową, wczytuje Twoją stronę w całości - razem ze wszystkim osadzonymi tam grafikami, stylami i skryptami. Całkowity czas wczytania porównywany jest z ustalonym limitem - jeżeli go przekroczy, rejestrowana jest awaria i wysyłane są powiadomienia.

W historii testu można wyświetlić wykres kaskadowy pokazujący czasy wczytywania wszystkich elementów składowych strony. Pozwala to łatwo wykryć "wąskie gardła". Można też pobrać te dane w postaci pliku HAR, pozwalającego na analizę w zewnętrznych narzędziach.

Konfiguracja

Ustawienie testu monitorującego czas wczytywania strony ogranicza się do zdefiniowania limitu (w sekundach), którego przekroczenie będzie traktowanie jako awaria.

Można też wybrać częstotliwość monitorowania - 10, 30 lub 60 minut.

Dodatkowe informacje

Test czasu wczytywania strony, udając prawdziwą przeglądarkę, pobiera wszystkie elementy strony i wykonuje skrypty JS. Oznacza to, że takie wizyty są "widziane" przez narzędzia do monitorowania ruchu - takie jak Google Analytics.

Możesz łatwo wykluczyć wizyty generowane przez monitoring, ustawiając filtr na przeglądarkę o nazwie "super monitoring" (wartość UserAgent).« powrót do listy funkcji