Jak znajdować nowe, świetne aplikacje internetowe do pracy

aplikacje webowe

Istnieje wiele sposobów na wydajną pracę w dobrym tempie, bez żadnego ryzyka. Jednym z nich jest poleganie na wyspecjalizowanych aplikacjach. Jako twórca bądź projektant stron internetowych, pewnie znasz już korzyści, jakie dają takie aplikacje, jak na przykład ich dostępność na wszystkich urządzeniach, także w przeglądarce internetowej, brak konieczności ściągania ich i instalowania, możliwość zdobycia większej grupy odbiorców itd. Jeśli musiałbyś wskazać jedną, największą korzyść, jaką Ci przynoszą, co by to było? Naszym zdaniem, to byłaby automatyzacja pracy, dzięki której oszczędzasz czas.

Aplikacje webowe automatyzują Twoją pracę

Twórcy i projektanci stron internetowych mają dużo obowiązków w swojej codziennej pracy. Burze mózgów, aby znaleźć idealne rozwiązanie, nadanie wszystkiemu kształtu poprzez rysunki i szkice, długie dyskusje aż do skończenia projektu, nadawanie materialnego kształtu poprzez różne narzędzia, oprogramowanie wprowadzające to wszystko w życie, testy sprawdzające, czy ich praca spełnia założenia i wiele, wiele więcej. Jeśli się temu przyjrzymy, wiele z tych czynności może być zautomatyzowanych, dzięki czemu będą wymagać mniej czasu i wysiłku. Na przykład, gdy już początkowy zamysł został przemyślany i przelany na papier, aplikacje i narzędzia mogłyby być wykorzystane, aby zobrazować to na schemacie, a kolejne elementy mogłyby być (i zwykle są) wygenerowane przez IDE. Nawet testy mogłyby być przeprowadzane przez wyspecjalizowane aplikacje internetowe.

W rezultacie, cały mechanizm automatyzacji pracy przez aplikacje, pozwala zaoszczędzać mnóstwo codziennej pracy. Kiedy będziesz miał więcej czasu, będziesz mógł być bardziej produktywny. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na nowe pomysły na nawet lepsze projekty, prowadzenie badań nad poprawieniem swoich istniejących projektów albo, jeśli chcesz, na zrelaksowanie się podczas zasłużonej przerwy.

Czy używasz jakichś aplikacji regularnie?

Niezależnie od tego, w jakim sektorze pracujesz, istnieje mnóstwo aplikacji, których możesz używać codziennie. Jeżeli lubisz być na bieżąco, pewnie używasz już wielu aplikacji. Slack, Pocket, Hootsuite, Trello czy MailChimp to niektóre z najpopularniejszych aplikacji, z których ludzie korzystają w celach biznesowych. Czy używasz którejś z nich w swojej codziennej pracy? Jeśli tak, to skąd się o nich dowiedziałeś; z Internetu, czy z czyjegoś polecenia? Czy wiesz, że nadal istnieją tysiące świetnych aplikacji, o których pewnie nawet nie słyszałeś?

Rozwój aplikacji mobilnych jest trendem dekady w sektorze IT, a ich ilość zwiększa się z każdym dniem. Powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych aplikacji dla twórców i projektantów stron internetowych. Przykrą prawdą jest, że podczas gdy niektóre z tych aplikacji świetnie sobie radzą i są popularne, inne, które mają taki sam potencjał i są bardziej opłacalne, nie stają się tak popularne, bo nie poświęcono im odpowiedniej uwagi ani nie nagłośniono ich wystarczająco.

Ale to nie znaczy, że nikt ich nie zauważa.

Na przestrzeni lat, wiele społeczności twórców aplikacji stworzyło technologie, które tworzą małe, użyteczne aplikacje, które stają się bardzo popularne i używane przez innych twórców, potencjalnych klientów, małe firmy, a nawet inwestorów. Takie społeczności tworzą świetne platformy, na których twórcy mogą pokazać światu swoje projekty, a nawet mają szansę, żeby zaistnieć.

Ale dlaczego Ci to mówimy?

Ponieważ zanim małe aplikacje stają się popularne, są po prostu bardzo użytecznymi narzędziami, które mają konkretny cel i nie mają zawyżonej ceny. Wyobraź sobie tę idealną sytuację, w której dowiesz się o świetnych aplikacjach, które pomogłyby Ci w pracy, ale równocześnie nie są drogie. Na pewno chciałbyś wypróbować takie aplikacje. Tutaj pojawia się oczywiste pytanie – jak znaleźć takie aplikacje?

Jak możesz odkrywać nowe aplikacje

Stworzyliśmy listę miejsc, które powinieneś odwiedzić szukając nowych aplikacji. Wypróbuj je w dowolnej kolejności, na pewno gdzieś znajdziesz coś interesującego:

Google

Gdy chcemy poszukać czegoś w Internecie, oczywistym rozwiązaniem jest Google. W jego przypadku, czasem znajdziesz to, czego chcesz, a czasem nie. Nawet gdy wpiszesz dokładne frazy typu „najlepsze aplikacje”, „nowe aplikacje” czy „najlepsze narzędzia”. Jeśli to wyjdzie, możesz dodać rok wydania, aby zawęzić wyniki wyszukiwania.

Product Hunt

Pamiętacie, że wspomnieliśmy o społecznościach, gdzie można znaleźć nowe narzędzia, produkty i aplikacje? Product Hunt jest jedną z największych takich społeczności. Product Hunt, założony w 2013 roku, jest platformą, której celem jest pozwolenie ludziom na udostępnianie i odkrywanie nowych produktów. Jest to platforma globalna, która codziennie odkrywa nowe, świetne produkty – aplikacje mobilne, strony internetowe, startupy. Wszystko działa na zasadzie prostego głosowania użytkowników. Jeśli produkt dobrze się sprawdza u użytkowników Product Hunt i dostaje wiele głosów – jest na górze listy. Każdy, zarówno projektant, twórca czy programista, może dodać produkt na tę platformę i znajdzie się on na liście produktów dodanych tego dnia. Pod każdym produktem znajduje się sekcja komentarzy, w której użytkownicy mogą zostawić swoje opinie (niezwykle cenne dla ich twórców) oraz system głosowania, w którym użytkownicy mogą ocenić dany produkt. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz odkryć świetne, nowe aplikacje, to jest to!

Betalist

Kolejną żyłą złota, jeśli chodzi o nowe aplikacje, produkty i pomysły jest Betalist – społeczność zrzeszająca twórców, pokazująca ich najnowsze projekty oraz umożliwiająca wyrażenie opinii. Szybkie spojrzenie na stronę i już wiesz, że jesteś we właściwym miejscu. Technologia, Marketing, Finanse, Biznes, Społeczności oraz projekty z każdego innego sektora, który możesz sobie możesz wyobrazić na Betalist, na temat każdego z nowych projektów możesz przeczytać opinie użytkowników. Przeszukaj ich stronę, aby znaleźć wszystkie nowe aplikacje z bieżącego tygodnia i kliknij w te, których opisy Cię zainteresują, wejdź na ich stronę internetową, udostępnij w mediach społecznościowych i/lub zagłosuj na nie. Proste i efektywne. Jeśli bardzo Cię interesują aplikacje i lubisz być na bieżąco z nowinkami, zdecydowanie będziesz chciał dołączyć do Betalist. Alternatywa: BetaPage.

Strony społecznościowe

W ciągu ostatniej dekady powstała spora ilość stron społecznościowych z wiadomościami i programami, które są tworzone przez pasjonatów innowacji. Inwestują oni w najnowsze startupy, dostawców produktów i twórców aplikacji, przez co ci utalentowani ludzie mogą kontynuować swoją pracę. Jednym z największych graczy w tej dziedzinie jest grupa Y Combinator. Jest to amerykański akcelerator startupów założony w 2005 roku przez inwestorów z różnych dziedzin. Firma ta stworzyła nowy model inwestowania w startupy znajdujące się w początkowej fazie, w których sporą ilość inwestuje dwa razy w roku. Dwa lata później, otworzyli Hacker News, stronę społecznościową z wiadomościami skupiającymi się na technologii komputerowej oraz przedsiębiorczości, która podkreśla pracę programistów i deweloperów, ale także zapewnia im odpowiednie wynagrodzenie. Jeśli szukasz nowych aplikacji, Hacker News to również jest miejsce, które powinieneś odwiedzić.

Wyspecjalizowane platformy do szukania i oceniania oprogramowania

Jak już mówimy o najlepszych graczach w tym sektorze, oto lista innych wartych uwagi. To strony, gdzie nie tylko deweloperzy, ale też zwykli użytkownicy mogą dzielić się swoim doświadczeniem z daną aplikacją lub produktem, a z ich doświadczenia możesz czerpać korzyści:

 • GetApp – Portal z opiniami na temat narzędzi i aplikacji, który pokazuje Ci najnowsze aplikacje, które mogą pomóc Ci w biznesie. Możesz tam znaleźć aplikacje z różnych dziedzin biznesu, na przykład sprzedaże, marketing, finanse, współprace, zasoby ludzkie, komunikacja, BI itp. Znajdziesz dokładnie ten typ aplikacji, którego szukasz, wszystko posortowane w odpowiednich kategoriach.
 • Capterra – Wiele o niej mówi napis „Znajdź oprogramowanie”. Capterra pozwala Ci porównywać produkty, czytać recenzje i zdobyć dostęp do najnowszych programów, z których na pewno znajdziesz świetne rozwiązanie dla swojego biznesu. Oprogramowania i aplikacje na tym portalu są podzielone na ponad 500 kategorii, znajdziesz tu łącznie 325 tysięcy recenzji. Capterry używają różne największe światowe organizacje.
 • G2Crowd – Jego działanie opiera się na opiniach prawdziwych użytkowników. Jest prawdopodobnie najszybciej rozwijającą się platformą, na której można poszukać informacji o oprogramowaniach i usługach. Platforma, która jest podzielona na kategorie typu e-commerce, hosting, CRM, analizy, bezpieczeństwo, zarządzanie IT, zarządzanie treścią i wiele więcej, oferuje ludziom, którzy korzystali z danej aplikacji lub oprogramowania zostawienie szczegółowej recenzji, aby pomóc innym potencjalnym klientom w podjęciu decyzji.
 • Innymi wartymi uwagi pozycjami na tej liście są CrozDesk oraz TrustRadius, które także oferują te same funkcje, ale w innych wydaniach.

Strony informujące o nowych startupach

Jak już pewnie wiesz, istnieje wiele stron internetowych, które publikują aktualizacje na temat nowych startupów. Możesz z nich dowiedzieć się o ich nazwach, a potem poszukać szczegółowych informacji w Google. To pozwoli Ci znaleźć interesujące Cię aplikacje, to jest to, od czego możesz zacząć. Jednymi ze stron, które oferują takie usługi są:

Zapier integrations

Zapier i IFTTT

Kolejnym dobrym pomysłem, jak znaleźć aplikacje, które są już zweryfikowane na rynku i stały się popularne, jest szukanie na dostępnych listach na Zapier i IFTTT. Niestety to dość możliwe, że na stronach tak dużych jak te dwie, nie znajdziesz tego, co chcesz znaleźć (to możliwe, ale niekoniecznie tak będzie). Jeśli jednak tak się stanie, możesz wrócić do którejś z tych stron internetowych, aby sprawdzić, czy coś, co Cię interesuje nie zostało później dodane.
Wskazówka: Możesz obserwować zmiany w tych listach z usługą monitorowania taką jak VisualPing, dzięki niej zostaniesz poinformowany, jak tylko coś nowego i interesującego się pojawi.

Subskrybuj blog Super Monitoring

Prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby poznawać nowe aplikacje i szybko uczyć się o nich czegoś jest subskrypcja naszego bloga. Często dodajemy recenzje świetnych aplikacji i narzędzi, więc będziesz zawsze na bieżąco.

Znalazłeś ciekawą aplikację, ale zastanawiasz się, czy przyniesie Ci korzyści?

Często, nawet po znalezieniu aplikacji, która wydaje się być użytkownikowi świetna w jego pracy, nie odczuwa on korzyści z używania jej. To może się zdarzyć, gdy taka osoba szuka aplikacji bez wcześniejszego określenia swoich celów, listy wymagań potrzebnych do ich osiągnięcia i ustalenia ilości czasu, który może poświęcić na to. W takim wypadku można skończyć z aplikacją, która ma potencjał, ale nie spełnia się w określonym celu.

Zatem, określ swoje cele zanim zaczniesz szukać idealnej aplikacji. Później, postępuj według tych kroków, aby mieć pewność, że znajdziesz świetną aplikację wartą czasu, który spędziłeś szukając jej:

 • Czytaj opisy i komentarze o aplikacjach na stronach, na których szukasz
 • Poszukaj artykułów o tej aplikacji w Google
 • Poszukaj recenzji użytkowników tej aplikacji na YouTube
 • Zarejestruj się, aby skorzystać z darmowego konta próbnego (jeśli jest) lub przetestuj wersję demo

Podsumowując

Warto regularnie sprawdzać rynek online, aby znajdować nowe aplikacje, ponieważ niektóre z nich mogą naprawdę ułatwić Ci pracę (i życie). Oczywiście, zajmuje to trochę czasu, ale z niewielkim wysiłkiem możesz zautomatyzować (lub poddać outsourcingowi) znaczącą część swojej pracy i czerpać z tego korzyści.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron