Zapier: Automatyzator przepływu pracy

Opublikowany 26 października 2021 w Web Development. Tagi: , , .

Przedsiębiorstwa stopniowo zaczęły automatyzować swoje przepływy pracy. Pomimo, że zaczęło się to dopiero w czasie pandemii, obecnie staje się powszechnie stosowane, ponieważ dzięki przejściu na zautomatyzowane narzędzia nie tylko drastycznie wzrósł poziom produktywności w zespołach, ale również zmniejszyła się liczba błędów administracyjnych. Automatyzacja przepływu pracy przynosi wiele korzyści. Pomaga obniżyć koszty, jednocześnie skutecznie prezentując użyteczne dane i zdecydowanie zarządzając zadaniami.

A co, jeśli istniałoby narzędzie, które można połączyć z różnymi aplikacjami, aby usprawnić wszystkie zadania biznesowe w jednym miejscu, wraz z konfigurowalnymi przypomnieniami dla każdego zadania? Jeżeli wydaje się to być czymś, co może Ci pomóc, to Zapier jest narzędziem, które zdecydowanie powinieneś wypróbować.

Zapier

Zapier umożliwia integrację i automatyzację pracy bez konieczności pisania jakiegokolwiek kodu do przełączania się pomiędzy aplikacjami, które powiązałeś. Narzędzie to pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, dzięki czemu możesz skupić się na innych kluczowych czynnościach, które Twoim zdaniem wymagają osobistego podejścia.

Zapier – Bądź na czele w kwestii produktywności

Zapier to platforma, która pozwala na automatyzację przepływu pracy poprzez integracje z aplikacjami. Możesz z łatwością łączyć aplikacje lub usługi, bez konieczności przełączania się między nimi.

Zapier można łatwo zaprogramować w celu automatyzacji przepływu pracy poprzez tworzenie “Zapów”, które składają się z wielu działań lub jakiegoś rodzaju wyzwalacza. Po skonfigurowaniu i aktywacji, gdy tylko wystąpi zdarzenie wyzwalające, Twój Zap uruchomi przypisane mu działania. Powiedzmy, że ustawiłeś Zap dla Tweeta, a akcją dla przypisanego Zapa jest publikacja postu. W tym przypadku, publikacja postu jest zdarzeniem wyzwalającym Zapiera, a Tweet jest jego akcją.

Poniżej lista kilku funkcji Zapiera:

 • Biblioteka szablonów pozwala na łatwe przejście i wybranie szablonu Zapier, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Po wyborze masz możliwość albo dostroić szablon do swoich wymagań lub zacząć od zera, jeśli nie podoba Ci się sposób, w jaki działa.
 • Zapier daje również możliwość dodania niestandardowych rozwiązań automatycznych poprzez wprowadzenie różnych kroków i logiki przepływu pracy.
 • Narzędzie jest również wyposażone w katalog licznych ekspertów, którzy mogą pomóc w automatyzacji przepływu pracy, a wszystkie trudne prace mogą być podjęte w mgnieniu oka.
 • Narzędzie jest całkowicie niezawodne, a dane użytkownika są zabezpieczone z pełną fachowością. Żadne z danych nie wycieka ani nie jest wysyłane na prywatne serwery, aby uniknąć jakichkolwiek wpadek.
 • Zapier zapewnia ponad 3000 integracji, co oznacza, że możesz łatwo zautomatyzować swój przepływ pracy od początku do końca.
 • Narzędzie umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail, konwertowanie danych i filtrowanie zadań za pomocą własnych aplikacji.
 • Możesz budować inteligentne przepływy pracy z wstępnie ustawionymi warunkami, aby podejmować działania na ich podstawie. Oprócz automatyzacji wielu zadań, które mogą być uruchamiane przez pojedyncze działanie.

Jak to działa?

Aby skorzystać z Zapier, należy wykonać następujące kroki:

 1. Zostaniesz zobowiązany do korzystania z uwierzytelniania Google, aby utworzyć konto z Zapier. Po tym będziesz musiał wybrać subskrypcję do wyboru.
 2. Po zalogowaniu się, pojawi się wiele opcji na pulpicie nawigacyjnym. Po prawej stronie znajdziesz dedykowaną kolumnę do tworzenia nowych Zapów, monitorowania tych, które zostały utworzone, a także aplikacje, do których zostały podłączone poprzednio wykonane zapy.
 3. Na górnym pasku znajdziesz opcje przełączania się pomiędzy różnymi aplikacjami dostępnymi do integracji, wsparcie klienta oraz opcję odkrywania.
 4. W ramach funkcji aplikacji można nie tylko wyszukać wybraną aplikację według nazwy, ale po lewej stronie mamy funkcję “filtrowania według kategorii”, która pozwala na bardziej rozbudowane wyszukiwanie aplikacji w celu znalezienia tej właściwej.
 5. Możesz łatwo utworzyć nowy zap, klikając na “utwórz nowy zap” z menu po prawej stronie na pulpicie nawigacyjnym. Następnie zostaniesz przekierowany do okna “kiedy to się stanie”, w którym możesz wybrać wyzwalacz i akcję dla Zapier, przypisując je do wybranych aplikacji.

Zapier - zrzut ekranu

Ocena Zapier

Zapier jest bardzo łatwym w użyciu narzędziem. Jest wyposażony w wiele funkcji, które sprawiają, że procesy są prostsze, a automatyzacja łatwiejsza. Możesz odetchnąć z ulgą i zrelaksować się, podczas gdy narzędzie przejmie wszystkie żmudne zadania. Ale jak każde inne narzędzie do automatyzacji, istnieją pewne plusy i minusy tego oprogramowania, z których kilka wymieniono poniżej:

Plusy

 • Łatwy do opanowania, ale bardzo potężny i dynamiczny interfejs użytkownika.
 • Skutecznie zarządza zadaniami i błyskawicznie automatyzuje procesy.
 • Schludny pulpit użytkownika.
 • Liczne integracje aplikacji, które zapewniają brak kodu przepływu pracy.

Wady

 • Dobrze byłoby, gdyby była większa ilość szablonów Zapów, ponieważ nie wszystkie wyzwalacze i akcje zostały uwzględnione.
 • Aplikacja czasami się nieco zawiesza.
 • Niektóre Zapy są bardzo skomplikowane i wymagają wielu zadań do uruchomienia przed ich wprowadzeniem do akcji.

Ostateczny werdykt

Zapier jest bardzo wydajnym narzędziem. Dzięki licznym integracjom i progresywnemu interfejsowi użytkownika, na pewno zyskasz dużą moc. Możesz przełączać się między wieloma aplikacjami bez konieczności pisania kodu, co oznacza, że możesz przesyłać informacje między poszczególnymi aplikacjami za jednym zamachem.

Edytor narzędzia jest łatwy do opanowania, a biblioteka szablonów jest bardzo przydatna dla początkujących użytkowników. Katalog ekspertów to kolejna genialna funkcja, dzięki której możesz określić swoje wymagania i zlecić ekspertowi przygotowanie zapów lub całego procesu automatyzacji.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron