HootSuite – mistrz zarządzania mediami społecznościowymi

Zarządzanie mediami społecznościowymi jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu na twojej stronie i uzyskanie większej liczby klientów. To jest bardzo ważne dla każdej firmy, aby być obecnym w Internecie w najważniejszych sieciach, takich jak: Facebook, Google+, Twitter i LinkedIn. Do zarządzania tymi kontami będziesz potrzebować odpowiedniego narzędzia. Najważniejsze jest, by pozwalało marketingowcowi badać, analizować i śledzić rozmowy na temat ich marki oraz innych interesujących go tematów na stronach portali społecznościowych.

hootsuite

HootSuite jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi do zarządzania social media. Pomaga w zarządzaniu i śledzeniu aktywności na wszystkich kontach społecznościowych. Dzięki temu narzędziu będziesz mieć oko na to, jakie treści dotyczące Twojej firmy najbardziej interesują użytkowników i będziesz móc natychmiast na to reagować. HootSuite pokazuje strumienie treści umieszczane na różnych serwisach społecznościowych i umożliwia publikowanie aktualizacji oraz odpowiedzi na te aktualizacje bezpośrednio przez aplikację. Jako że serwisy społecznościowe z każdym dniem są bardziej popularne, to firmy są coraz bardziej zależne od takich narzędzi, aby móc czerpać korzyści, zwiększać bazę klientów i sprzedaż.

HootSuite jest dziś najpopularniejszym narzędziem zarządzania social media. Obecnie 20% firm korzysta z niego, by zarządzać swoimi kontami w serwisach społecznościowych. Aplikacja ta oferuje wiele funkcji, takich jak: planowanie postów, konsolidacja kont, analityka społecznościowa, zarządzanie wiadomościami, konta zespołu zarządzającego, współpraca z klientem i wiele innych.

Planowanie postów

HootSuite pozwala zaplanować tweety i posty na Facebook. Po utworzeniu wpisu można wybrać, czy opublikować go w serwisie natychmiast, czy zaplanować publikację określonego dnia. Można również wybrać automatyczny harmonogram oraz harmonogram zbiorczy do umieszczania aktualizacji. Automatyczny harmonogram samoczynnie udostępnia Twój post na stronie w najlepszej porze dnia. Natomiast harmonogram zbiorczy umożliwia aktualizację konta społecznościowego za pomocą arkuszy kalkulacyjnych, by utworzyć około 50 zaplanowanych postów naraz.

Analityka społecznościowa

Używając analityki społecznościowej możesz zachować kontrolę nad swoim udziałem w różnych serwisach społecznościowych. Analityka daje graficzny wgląd w to, co dzieje się na Twoim profilu na Facebooku, Google+, Twitterze oraz stronach na Owl.ly i Google+. Wszystko, co musisz zrobić, to zintegrować wymagane platformy analityki sieciowej z kontem HootSuite.
Narzędzie oferuje dużą liczbę raportów, by na bieżąco śledzić Twoje konta w serwisach społecznościowych. To daje Ci pełne sprawozdanie zbiorcze ze wszystkich Twoich kont w jednym miejscu.
Można również dostosować raport i zbudować jego własną wersję. HootSuite daje Ci dostęp do szablonów raportów typu premium, za które trzeba dodatkowo zapłacić.

hoot3

Zarządzanie wiadomościami

Zarządzanie wiadomościami jest jednym z najprostszych sposobów by publikować lub wysyłać wiadomości na kontach społecznościowych. Pozwala tworzyć szablony wiadomości i wysyłać je zawsze, gdy masz na to ochotę. Możesz także wyszukiwać wątki, #hashtagi i @wzmianki, a potem filtrować wyniki korzystając z geolokalizacji, słów kluczowych itp. lub za pomocą modułu zarządzania Twitterem.

Współpraca z klientami

Pozwala na dodanie wielu klientów w taki sposób, by mogli być na bieżąco z publikowaną zawartością.

Współpraca z zespołem

HootSuite zapewnia bardziej zaawansowane funkcje zarządzania przez zespół dla swoich klientów, którzy wybrali pakiet Pro i Enterprise. Jest tak zaprojektowany, by dało się go dopasować do każdej struktury organizacyjnej i pozwalać na ograniczony dostęp użytkownikom ze swojego teamu. Najlepszą dostępną funkcjonalnością jest przypisywanie wiadomości. Za jego pomocą można przypisywać wiadomości poszczególnym członkom zespołu i dzięki temu poprawić ogólne zaangażowanie odbiorców.

hoot2

Plusy

 • W jednym miejscu można zintegrować wiele sieci społecznościowych, takich jak np. Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn, Vimeo, Foursquare, StumbleUpon, Instagram, Tumblr, Flickr, Slideshare i inne.
 • Można tworzyć szablony na najczęściej zadawane pytania i automatycznie na nie odpowiadać, bez zużywania własnego czasu, potrzebnego każdorazowo na napisanie odpowiedzi.
 • Kompatybilność z większością przeglądarek i dostępność aplikacji mobilnych na iPhone’a, iPada, Androida i telefony Blackberry.
 • Zespół specjalistów może zarządzać tymi samymi kontami w serwisach społecznościowych. Dodatkowo masz możliwość przypisywania wiadomości do różnych jego członków. Pozwala członkom zespołu na kontakt ze sobą i wykonanie zadania, które może być później oznaczone jako zrealizowane.
 • Zapewnia cotygodniowe raporty analityczne, które są automatycznie przesyłane na twój adres e-mail. Raporty te zawierają wszystkie szczegóły dotyczące kont społecznościowych, takie jak: liczba kliknięć, popularne linki, informacje geolokalizacyjne i inne.
 • Szybka i skuteczna obsługa klienta. Rozwiązanie twojego problemu nie potrwa długo.
 • Pakiet Pro, zawierający prawie wszystkie główne funkcje HootSuite, jest w przystępnej cenie.
 • Oszczędność czasu i możliwość zaplanowania przyszłych postów.

Minusy

 • HootSuite nie można prawidłowo zintegrować z Twitterem. Ma problemy ze śledzeniem ulubionych tweetów na twoim koncie.
 • Nie będzie można dodawać profili dla różnych zaangażowanych osób i zorganizować ich w formie CRM.
 • Facebook nie będzie integrować się prawidłowo i może mieć problemy w śledzeniu wiadomości wysłanych za pomocą HootSuite.
 • Powolne tempo odświeżania, tzn. nie pokazuje nowych wątków natychmiast.
 • Kosztowna analityka. Raporty mogą kosztować $50, a nawet więcej. To sprawia, że jest to bardzo droga funkcjonalność.
 • Nie można użyć bit.ly ani gu.ma, by skracać adres URL. Musisz używać Ow.ly.
 • Bardzo ograniczony pakiet Basic.
 • Nie można mieć osobistej relacji z obserwującymi ciebie użytkownikami, ponieważ wszystko zostaje zautomatyzowane – zarówno wysyłanie wiadomości, jak i publikowanie kolejnych postów.
 • Światowy numer jeden paneli i rozbudowanych narzędzi do zarządzania social media @HootSuite www.hootsuite.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Cennik

HootSuite oferuje pakiety Basic, Pro i Enterprise wraz z opcjonalnymi dodatkami. Plan Basic pozwoli ci dodać tylko 5 kont społecznościowych, podczas gdy pakiety Pro i Enterprise pozwolą dodać odpowiednio do 100 profili społecznościowych i nieograniczoną ich liczbę. Podstawowy pakiet jest bardzo ograniczony i nie będzie można chociażby dodawać członków zespołu. Można to zrobić w wersji Pro i Enterprise. Basic pozwoli ci zaplanować wiadomości w sposób podstawowy, a bardziej zaawansowane planowanie jest dostępne dopiero dla planów Pro i Enterprise. Raporty z podstawowej analityki są w najtańszym pakiecie, 10 rozbudowanych raportów znajdziesz w pakiecie Pro, a ich nieograniczoną liczbę w wersji rozszerzonej dopiero w Enterprise.

Wszyscy ci, którzy są zmęczeni logowaniem i wylogowywaniem się z wielu kont społecznościowych na potrzeby swojej firmy, muszą przetestować HootSuite, by zobaczyć jak to jest zarządzać wszystkim naraz! Naprawdę warto!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron