Pracuj wydajniej z Podio

Opublikowany 9 listopada 2015 w Produktywność. Tagi: , , , .

Pojawił się nowy trend na rynku – oprogramowanie do zarządzania projektami. Choć jest już dostępne od dłuższego czasu, to w ciągu ostatnich kilku lat odnotowano gwałtowny wzrost liczby aplikacji online pomagających firmom lepiej zorganizować swoją pracę. W związku z tym, że konkurencja w tej dziedzinie rośnie, praktycznie każdego dnia pojawia się nowe narzędzie do zarządzania projektami, które posiada coś unikalnego i dodatkowego w stosunku do swoich konkurentów.

podio

Weźmy jako przykład Podio. Na pierwszy rzut oka, Podio wydaje się być po prostu kolejnym narzędziem do zarządzania projektami oferującym tworzenie projektów, zarządzanie harmonogramami, współdzielenie pracy itd. Jednak, jak już zaczniesz przyglądać się bliżej tej aplikacji i poznawać bliżej jej funkcjonalności, odkryjesz, że w rzeczywistości posiada też drugie dno, które daje jej być może niewielką, ale zauważalną przewagę nad konkurencją. Warto więc przetestować to oprogramowanie online do zarządzania projektami już dziś i samemu sprawdzić jakie jest naprawdę.

Podio – świeże podejście do współpracowania i organizowania

Podio bazuje na bardzo prostej zasadzie – każdy powinien wiedzieć co ma robić i za co jest odpowiedzialny. Chodzi przede wszystkim o to, by wszystko było jasne i klarowne, przy minimalnym udziale hierarchii i struktury w organizacji. Podio promuje takie podejście jako sposób na poprawę wydajności pracy. Przedkłada praktykę współpracy i równouprawnienia ponad kierowanie i kontrolowanie. Dzięki temu narzędziu, każdy członek zespołu ma pełną swobodę, by pracować tak, jak lubi. Jeśli jesteś liderem zespołu lub menadżerem, nie będziesz musiał męczyć się z przypisywaniem zadań i informowaniem ludzi, czym mają się zajmować. Zamiast z góry zlecać im konkretne zadania, umożliwisz im pracować tak, jak chcą. Wszystkie materiały, które chcesz przekazać swojemu zespołowi, możesz wrzucić bezpośrednio na Podio. W ten sposób dasz im więcej przestrzeni na ich własną kreatywność i zwiększysz produktywność. Prawda, że kusząca wizja?!

podio1

Zróbmy krótki przegląd funkcjonalności oferowanych przez Podio:

 • Wszystko związane z jednym projektem znajdziesz na jednej stronie (zwanej „pozycją” – „Item”). Obejmuje ona wszystko – od samego tworzenia struktury projektu po zamykanie sprzedaży. Dzięki temu współpraca będzie łatwiejsza i bardziej przejrzysta.
 • Wszystkie informacje zawarte na stronie projektu będą aktualizowane w czasie rzeczywistym. Dołączanie plików, przeglądanie statusów, dodawanie opinii i sugestii w komentarzach jest tak łatwe, jak kliknięcie.
 • Obsługa wielu różnorodnych podglądów dla każdego projektu – od prostych tabel do dynamicznie się zmieniających zestawień. Sam możesz wybrać widok, który najlepiej zwizualizuje Twoją pracę.
 • Tworzenie raportów, byś był na bieżąco informowany zarówno o Twoich własnych postępach, jak i całego projektu. Dzięki temu będziesz mógł się skupić tylko na swoich obowiązkach lub zobaczyć ogólne podsumowanie pracy całego zespołu.
 • Śledź swoich klientów i organizuj swój zespół za pomocą wbudowanego w Podio konfigurowalnego CRM.
 • Podio może być bez problemu zintegrowane z Dropboxem, Google Drive, Evernote i innymi narzędziami, by stać się jedną platformą łączącą całą pracę Twojego zespołu w jednym miejscu.
 • Podio zapewnia bardziej przyjazne zespołowi środowisko pracy poprzez usprawnienie komunikacji i redukcję wewnętrznego mailowania.
 • Możesz użyć tej aplikacji w swojej przeglądarce lub na urządzeniu z systemem Android albo iOS.
 • Narzędzie oferuje pełne i otwarte API, które pozwoli Ci dowolnie rozbudowywać Podio.
 • Prosty interfejs oparty na przeciągnij i upuść zapewnia użytkownikom pełną swobodę bez konieczności jakiegokolwiek programowania.

Najlepsze w Podio jest to, że może współpracować z Citrix. Współpraca z tą zaufaną marką w zarządzaniu projektami i środowiskach pracy zespołowej sprawia, że Podio zyskuje bardzo na wiarygodności.

Jak to działa?

Aby rozpocząć pracę z Podio wystarczy tylko się zarejestrować za darmo klikając na linku dostępnym na stronie głównej narzędzia. Po potwierdzeniu adresu e-mail, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na stronę powitalną, gdzie będziesz musiał wypełnić dane na temat Twojej firmy i członków Twojego zespołu (same adresy e-mail). Następnie zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie będziesz mógł tworzyć obszary robocze przypisane do różnych zespołów, działów lub różnych lokacji w Twojej firmie. Sama koncepcja tych obszarów roboczych jest nieco podobna do Java Eclipse IDE.

Podio tworzy na starcie trzy domyślne obszary robocze. Są to: „Project Management”, „Intranet” i „Sales Management”. Każdy z nich zawiera kilka aplikacji automatycznie ustawionych przez Podio. Te aplikacje to nic innego, jak tylko szablony do planowania i tworzenia dowolnych zadań, jak na przykład: spotkania, wysyłki itp. Wszystkie te działania są w Podio nazywane „pozycjami” („Items”). Pozycje są w uproszczeniu interaktywnymi dokumentami, które pozwolą Ci zorganizować Twoją pracę i finalnie doprowadzić do jej wykonania.

Kiedy przejdziesz już przez te wszystkie wprowadzenia, będziesz mógł przystąpić do pracy. Zostaniesz przeniesiony do strony zarządzania projektami, gdzie będziesz mógł stworzyć swój pierwszy projekt i związane z nim pozycje. Twórz raporty i widoki projektu, wysyłaj kolejne porcje postępów w pracy, umawiaj spotkania, planuj zadania – w skrócie, zarządzaj swoją firmą.

podio2

Wady i zalety

Podio wydaje się być bardzo fachowym narzędziem oferującym wiele funkcjonalności. Także naturalną koleją rzeczy jest to, że posiada wiele związanych z tym zalet:

 • lepsze zarządzanie projektami,
 • łatwiejsza współpraca i dzielenie się zadaniami,
 • koncepcja obszarów roboczych jest unikalna w kategorii narzędzi do zarządzania projektami,
 • prosty interfejs,
 • imponujący zestaw funkcjonalności,
 • dostępność online, a co za tym idzie możliwość pracy praktycznie z dowolnego miejsca na Ziemi,
 • kredyt zaufania (wpływ Citrix).

Jednakże znajdzie się tu też kilka słabszych punktów, które wymagają ulepszeń:

 • na samym początku ogromna ilość opcji może trochę przytłaczać,
 • ceny mogłyby być nieco niższe, szczególnie dla małych organizacji (przez to w zasadzie nadaje się tylko dla dużych przedsiębiorstw).
 • Działaj, współpracuj i lepiej zarządzaj projektami przy pomocy @podio podio.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Z funkcjonalnościami wspierającymi zarządzanie projektami, CRM, social intranet, zarządzanie przepływem pracy, zdarzeniami, zespołem, wiadomościami e-mail itp., Podio z pewnością jest jednym z narzędzi, które warto samemu przetestować. Jeśli masz wolne środki finansowe, nie zastanawiaj się za długo. Zarejestruj się, a na pewno nie będziesz rozczarowany.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron