Workflowy – Niezawodne wsparcie w organizacji

Opublikowany 27 września 2021 w Produktywność. Tagi: , .

Jesteśmy istotami zdolnymi do zarządzania 7 różnymi sprawami w ciągu dnia. Jednak, kiedy chodzi o wykonywanie różnych zestawów produktywnej pracy, z których każdy wymaga naszej pełnej uwagi, niezbędna staje się organizacja.

Mówiąc o organizowaniu w kategoriach związanych z pracą, chociaż postęp technologiczny zaoferował nam szereg zautomatyzowanych narzędzi, które pomagają w zarządzaniu zadaniami, wielu profesjonalistów nadal woli robić rzeczy w tradycyjny sposób – ręcznie. Niestety, często umyka im fakt, że trzeba regularnie aktualizować nowe zadania i odkładać na półkę te już ukończone, aby stale być na bieżąco ze swoją listą rzeczy do zrobienia, a co za tym idzie, ze swoją produktywnością.

W tym miejscu z pomocą przychodzi zautomatyzowane narzędzie do organizacji pracy. Takie narzędzie pomaga nadzorować wszystkie zadania, jednocześnie pomagając w niezbędnych przypomnieniach i alertach, tak aby żadna z priorytetowych prac nie została pominięta lub niepotrzebnie opóźniona. Pozwala zachować koncentrację bez konieczności wracania do ręcznych list kontrolnych lub odwoływania się do kalendarza wielokrotnie.

Workflowy

Wśród mnóstwa takich narzędzi dostępnych na rynku, wyróżnia się Workflowy. Jest to narzędzie internetowe, które daje użytkownikom możliwość organizacji swoich zasobów bez żadnych ograniczeń, w bardzo wygodny sposób.

Workflowy – Dobry Organizator

Workflowy to użyteczne narzędzie, które pozwala użytkownikom tworzyć listy pomysłów, notatek, osobistych rzeczy do zrobienia, prac badawczych i wielu innych produktywnych działań. Przejmuje całą ciężką pracę, jak kompilowanie wszystkich list i pomysłów schludnie w jednym miejscu, dzięki czemu zyskujesz wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na innych kluczowych obszarach.

Podstawą Workflowy jest dokument tekstowy z możliwością powiększania, który organizuje Twoje pomysły na swój własny, unikalny sposób i sprawia, że stają się one bardziej reprezentatywne dzięki uporządkowaniu ich według kategorii. Choć narzędzie to jest przeznaczone raczej dla osób, które tworzą listy do zarządzania projektami lub innych zadań wyższego szczebla, jest to aplikacja, którą może pobrać każdy, kto chce posortować swoje dane. Obsługa jest niezwykle prosta.

Oto kilka cech Workflowy, które pomogły mu zgromadzić taką publiczność, jaką ma dzisiaj:

 • Ma bardzo minimalistyczny, a zarazem rozbudowany interfejs. Łatwo jest się połapać w narzędziu i współdziałać z wszystkimi jego funkcjami, ponieważ są one dość schludnie rozplanowane.
 • Jest bardzo elastyczny. Możesz używać wielu czcionek i wybierać pomiędzy trybem, w którym chcesz, aby informacje były prezentowane, np. w formacie biuletynu lub listy przypomnień, itp.
 • Narzędzie posiada opcję “listy zagnieżdżonej”, jak również funkcję przeciągania i upuszczania wybranych elementów.
 • Oprogramowanie pozwala również prowadzić łatwe wyszukiwania za pomocą hashtagów i dedykowanego okna wyszukiwania dla każdego innego słowa kluczowego, które pamiętasz.
 • Otrzymujesz również opcję dzielenia się listami, jeśli chcesz współpracować poprzez wspólne linki.
 • Po zakończeniu zadania, możesz je w bardzo prosty sposób zarchiwizować, a za jednym kliknięciem przycisku sprawić, że będzie ono widoczne, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Workflowy posiada również funkcję email digest, która codziennie wysyła powiadomienia do użytkowników, informując ich o tym, co zostało przez nich wykonane danego dnia.
 • Rozszerzenie do Chrome tego narzędzia pracuje również nad zapewnieniem użytkownikom opcji dostosowywania kolorystyki listy, oferując ponad 17 kolorów do wyboru, w celu osiągnięcia bardziej indywidualnego stylu.

Workflowy ma znacznie szerszą gamę możliwości, z których możesz skorzystać. Odwiedź oficjalną stronę narzędzia, aby uzyskać więcej informacji.

Workflowy - zrzut ekranu

Jak to działa?

Konfiguracja Workflowy jest bardzo prosta. Możesz go uruchomić w ciągu kilku minut, wykonując następujące kroki:

 1. Użyj swoich danych uwierzytelniających Google, aby utworzyć konto. Na Twój adres e-mail zostanie wysłany kod dostępu OTP, który ułatwi Ci rejestrację.
 2. Po wejściu, pojawi się biały ekran z wszystkimi instrukcjami dotyczącymi korzystania z oprogramowania. Zostaniesz przeprowadzony przez szereg funkcji, z których możesz korzystać, aby dodać osobistego charakteru.
 3. Podczas tworzenia własnych list, możesz zacząć od listy głównych nagłówków (kategorie zadań lub dni tygodnia), klikając na znak “+”, a następnie dodać poddziały, lub kliknąć bezpośrednio na nagłówek.
 4. Dodawanie podtytułów jest również bardzo proste, a zmiana czcionki może być również widoczna bezpośrednio w menu.
 5. Korzystając z ikony trzech kropek pojawiających się obok głównego nagłówka, możesz łatwo przesłać plik, dodać notatkę, zduplikować listę, udostępnić, a nawet skopiować link wewnętrzny.
 6. Rozszerzenie Chrome zapewnia również 17 różnych kolorów do zmiany koloru listy.
 7. Daty i przypomnienia mają charakter ciągły, dzięki czemu masz pewność, że nie przegapisz żadnego ważnego zadania.

Ogólnie rzecz biorąc, narzędzie ma bardzo prosty interfejs, a prawie wszystkie funkcje są widoczne na pierwszy rzut oka. Każdy może je łatwo zlokalizować i stworzyć swoją listę według własnego uznania.

Ocena Workflowy

Workflowy jest bardzo łatwym w użyciu narzędziem i oferuje wszystko, czego potrzebujesz do organizacji pracy, na wyciągnięcie ręki. Ale jak każde inne oprogramowanie, ma też swoje minusy. Poniżej wymieniono kilka zalet i wad Workflowy.

Plusy

 • Poczucie tworzenia tradycyjnej listy, jak na kartce papieru
 • Hierarchia list ułatwia kompilację danych
 • Wbudowany samouczek, aby pomóc każdemu, kto zmaga się z funkcjonalnością
 • Dobrze uporządkowany interfejs i przejrzyste rozmieszczenie funkcji

Minusy

 • Brak opcji wyświetlania dwóch stron równolegle
 • Brak sprawdzania pisowni
 • Drobne problemy z użytecznością, na przykład, aby zmienić rozmieszczenie opcji, użytkownik musi nacisnąć i przytrzymać je w określony sposób, który nie jest oczywisty, dopóki użytkownik nie opanuje aplikacji

Ostateczny werdykt

Podsumowując, Workflowy jest wyjątkowym narzędziem organizacyjnym. Chociaż tworzenie list i zarządzanie zadaniami jest głównym powodem, dla którego chciałbyś z niego korzystać, to narzędzie wykracza poza zwykłe tworzenie list. Intuicyjny interfejs pozwala na łatwe zamawianie i sortowanie zadań, strukturyzację, a nawet zarządzanie nimi. Jest bardzo prosty, a jednocześnie wydajny i nie przytłacza nadmiarem funkcji. Workflowy jest również bardzo opłacalny, praktycznie za darmo można w nim zapisywać do 100 rzeczy miesięcznie.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron