Reclaim – “Super narzędzie” do odzyskania czasu

Opublikowany 1 sierpnia 2022 w Produktywność. Tagi: .

Czasami bywa tak, że lista rzeczy do zrobienia staje się tylko punktem w kalendarzu, bez właściwego planu działania. Nawet jeśli włożyłeś wiele wysiłku w uporządkowanie rzeczy, które masz do zrobienia, najbardziej kłopotliwe jest określenie, kiedy dokładnie wykonasz każde zadanie, czyli krótko mówiąc, zorganizowanie swojego czasu. Niekiedy spotkania i codzienne zadania zmuszają cię do zmiany harmonogramu i musisz wielokrotnie przekładać swoją listę rzeczy do zrobienia. Może to powodować spore zamieszanie i niepotrzebny stres.

Wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą inteligentnego narzędzia do obsługi kalendarza. I tu właśnie pojawia się Reclaim.

Reclaim AI

Reclaim pomaga Ci odzyskać czas, pomagając Ci zorganizować kalendarz tak, aby skupić się na konkretnych obszarach Twojego życia. Jest to inteligentne narzędzie, które pozwala zablokować elastyczny okres czasu na cokolwiek, co chcesz zrobić. Reclaim wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby upewnić się, że nie ma kolizji między Twoją regularną pracą a specjalnymi wydarzeniami, dzięki czemu możesz wykorzystać swój czas w najlepszy sposób. Jest zintegrowany ze Slackiem i wyświetla powiadomienia przypominające o Twoich zadaniach i codziennych nawykach.

Aby dowiedzieć się więcej o Reclaim, wystarczy zapoznać się z treścią tego artykułu.

Czym jest Reclaim?

Reclaim to inteligentne narzędzie do organizowania wielu kalendarzy. Pomaga automatycznie blokować czas na zadania i rutynowe czynności we wszystkich wydarzeniach w pracy i w planie osobistym. To narzędzie jest przeznaczone dla każdego, aby wyeliminować niepotrzebne ograniczanie czasu i marnowanie go.

Reclaim pomaga dopasować twoje priorytety do kalendarza, rozumiejąc, ile czasu poświęcasz tygodniowo na różne zadania i aranżując czas przeznaczony na ważną pracę indywidualną poprzez inteligentne blokowanie terminów. Według tego inteligentnego narzędzia, możesz zaoszczędzić do 40% swojego tygodnia pracy, optymalizując swój harmonogram i upewniając się, że Twoja lista rzeczy do zrobienia ma wyznaczony czas na wykonanie.

Reclaim jest przeznaczony głównie dla zawodów, które są wykonywane zdalnie i na komputerze, ale może być również używany do planowania osobistych projektów w wolnym czasie. Firma zapewnia, że wszystkie twoje dane są za każdym razem szyfrowane i przechowuje tylko te, które są niezbędne do lepszego działania narzędzia.

Funkcje

Poniżej wymieniono kilka podstawowych cech Reclaim.

Elastyczne blokowanie czasu

Elastycznie blokuje czas na zadania do wykonania i inne rutynowe czynności oraz inteligentnie dzieli go na część “wolną” i “zajętą” zgodnie z Twoim harmonogramem. Maksymalizuje twoją dostępność, jednocześnie broniąc twojego czasu, tak że nie musisz zostawa po godzinach, żeby coś zrobić.

Zadania i nawyki

Reclaim pozwala na personalizację bloków czasowych dla Zadań i Nawyków za pomocą nazw i opisów. Dzięki temu użytkownicy mają wgląd w swoje priorytety, co pozwala im w jak najmniejszym stopniu zakłócać cykl pracy.

Planowanie z uwzględnieniem priorytetów

Program umożliwia określenie zadań i nawyków, którym chcesz nadać status priorytetów z tygodnia na tydzień, oraz uporządkowanie ich według ważności. Możesz całkowicie zmienić swój harmonogram zgodnie z blokami czasowymi o wysokim priorytecie, kiedy nastąpi nagła zmiana w Twoim trybie pracy.

Integracje

Reclaim jest zintegrowany z Kalendarzem Google i Google Tasks, a także ze Slackiem, dzięki czemu możesz zarządzać swoimi celami, tworzyć zadania z wiadomości ze Slacka, sprawdzać swoje zadania, zmieniać zadania i nawyki oraz łączyć statusy ze Slacka z kalendarzem.

Wsparcie dla zsynchronizowanych kalendarzy

Pozwala synchronizować nieograniczoną liczbę kalendarzy z różnymi celami i synchronizować je wszystkie, aby zwiększyć dostępność czasu, dzięki czemu możesz od razu rzucić okiem na swój harmonogram.

Opcje prywatności kalendarza

Reclaim oferuje opcje pozwalające dostosować sposób, w jaki twoje wydarzenia i bloki czasowe będą widoczne dla innych. Możesz również organizować swoje bloki czasowe za pomocą zaawansowanych opcji kontroli prywatności, takich jak “Osobiste zobowiązanie”.

Limity w bezpłatnej wersji

Na bezpłatnej wersji nie ma żadnych limitów organizacyjnych i zawiera ona podstawową synchronizację kalendarza, nieograniczone planowanie zadań i nawyków z ograniczonym dostosowaniem, a także obsługuje pełną integrację ze Slackiem i Google Tasks oraz innymi kalendarzami.

Reclaim - zrzut ekranu

Jak rozpocząć pracę z Reclaim?

Po zarejestrowaniu się w Reclaim i zaimportowaniu wszystkich zintegrowanych kalendarzy musisz przejść do Ustawień przez menu po lewej stronie. Z listy wybierz ustawienia prywatności dla wydarzeń w kalendarzu i zdecyduj, czy chcesz, aby Reclaim ustawiał wydarzenia związane z podróżą, czy też abyś mógł się zrelaksować po spotkaniach z wideokonferencją.

Możesz zmieniać kolory ustawionych przez siebie wydarzeń. Dzięki temu Reclaim będzie również śledził i wysyłał co tydzień raport do oceny. Na przykład możesz porównać, ile procent czasu spędzasz na “pracy indywidualnej”, a ile na “spotkaniach zespołu”. Ta funkcja śledzenia jest bardzo przydatna dla osób, które pracują w większych zespołach, dzięki czemu mogą lepiej zorganizować swój czas zgodnie z ich statystykami dotyczącymi różnych zadań.

Bardzo ważną opcją w menu Ustawienia jest opcja “Godziny”. Możesz w niej ustawić swoje godziny pracy i godziny osobiste na każdy dzień tygodnia. Możesz ustawić więcej niż jedno okno każdego dnia, na przykład poniedziałkowe godziny pracy mogą wynosić 9-5, a wtorkowe 9-12 i 3-6.

Możesz również dostosować ilość czasu, jaką chcesz poświęcić na poszczególne czynności, ustawić okno, w którym mają się one odbywać, oraz częstotliwość ich planowania w każdym tygodniu. Dodatkowo możesz zmienić “Obronę czasową” lub poziom priorytetu, czyli określić, jak ciężko Reclaim będzie pracował, żeby nie musieć przesuwać tych bloków.

Ocena Reclaim

Zobaczmy, jakie są plusy i minusy Reclaim, aby lepiej zrozumieć to narzędzie:

Plusy

 • Ma bardzo rozbudowane możliwości zarządzania kalendarzem.
 • Zapewnia elastyczność w zmienianiu bloków czasowych na bieżąco.
 • Bardzo dobrze sprawdza się przy organizowaniu spotkań 1:1.
 • Tworzy automatyczne bufory po spotkaniu.

Minusy

 • Na początku trochę trudno jest się z nim zapoznać.
 • Aby zarządzać wieloma rzeczami, musisz zalogować się na stronie internetowej narzędzia.

Podsumowanie

Przekształcenie listy zadań w odpowiedni plan jest jednym z najtrudniejszych aspektów pracy. Reclaim działa w najlepszy sposób, dając użytkownikom pewną swobodę planowania, tak aby mogli wiarygodnie oszacować, ile czasu będą potrzebować na swoje zadania. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo inteligentna aplikacja zapewniająca wiele możliwości rozwoju.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron