Uporządkuj swoje notatki za pomocą Evernote

Opublikowany 15 listopada 2022 w Produktywność. Tagi: .

W tym szybko zmieniającym się świecie, zarządzanie danymi może być trudne, ponieważ cały świat ulega zmianom, a my przeszliśmy od ręcznych zmagań do cyfrowej elektroniki. Na pewno doświadczyłeś już w swoim życiu, że zapamiętanie wszystkich drobiazgów, czy to związanych z nauką, czy z pracą, jest coraz trudniejsze. Bycie kreatywnym profesjonalistą wymaga od Ciebie notowania pomysłów z burzy mózgów. A co byś powiedział na to, żeby wszystkie twoje pomysły i inspiracje znalazły się w jednym miejscu? Czy to nie brzmi jak dobry pomysł…? Na szczęście istnieje aplikacja do notowania i zarządzania zadaniami, która nazywa się Evernote.

Evernote

Wyszukiwanie potrzebnych informacji to nie lada wyzwanie. Kiedy już je znajdziesz, lepiej je zapisuj. Być może uważasz, że po to są zakładki. W porządku. Czy jednak zakładka to wszystko, czego potrzebujesz? Jeśli próbujesz znaleźć zdjęcie, które miesiąc temu znalazłeś w Google Images, mały fragment długiego artykułu w The New York Times lub wspaniałą ofertę na Amazon, zakładka nie wystarczy. Która zakładka należy do jakiej strony? Co sprawiło, że ją zapisałeś? Co by się stało, gdyby zmieniła się zawartość strony? A co, jeśli strona nie jest już dostępna? “Pamiętaj o wszystkim” – to pierwsze dwa słowa opisu Evernote. Ten cel, który opierał się na przekonaniu, że oprogramowanie może funkcjonować jako przedłużenie mózgu, zapewnił nam długoterminowy plan i pomógł w podejmowaniu decyzji. W efekcie powstała platforma, która umożliwia gromadzenie i porządkowanie danych z praktycznie każdego źródła, niezależnie od tego, czy robisz notatki, przycinasz strony internetowe, skanujesz dokumenty, czy przekazujesz e-maile do Evernote.

Platformy Evernote

Evernote służy do tworzenia i organizowania notatek z możliwością dołączania obrazów, dźwięku i materiałów internetowych. Notatki są przechowywane w wirtualnych “notatnikach”, gdzie można je sortować, dodawać do nich adnotacje, aktualizować, wyszukiwać i przenosić. Dostęp do Evernote można uzyskać na:

 • Androidzie
 • iOS,
 • macOS,
 • Microsoft Windows,
 • W przeglądarce (aplikacja webowa).

Funkcje

Możliwości sporządzania notatek i ich organizowania to zdecydowanie najmocniejsze strony Evernote. W ustawieniu domyślnym Evernote dzieli notatki na pojedyncze pliki (Notatki), które można następnie uporządkować w tematyczne Notatniki i łączyć w stosy Notatników.

Użytkownicy mogą korzystać z następujących funkcji w różnym stopniu, w zależności od planu:

 • Synchronizacja notatek na wielu urządzeniach
 • Rozszerzenie przeglądarki Web Clipper
 • Dostęp do dokumentów w trybie offline
 • Możliwość nagrywania notatek audio
 • Skanowanie ważnych dokumentów
 • Integracja międzyplatformowa
 • Adnotacje na zrzutach ekranu
 • Wiele szablonów, takich jak listy rzeczy do zrobienia, listy zakupów, codzienne refleksje itp.
 • Skanowanie odręcznych notatek

Evernote - zrzut ekranu

Zorganizuj swój sposób pracy

Używaj filtrów, aby zobaczyć tylko te zadania, które chcesz zobaczyć, i przeglądaj zadania według zleceń, notatek lub terminów.

Ustalaj priorytety swojej pracy

Uzyskaj kompleksowy przegląd wszystkiego, co masz do zrobienia, abyś mógł skoncentrować się na rzeczach, które są ważne.

Synchronizuj swoje notatki

Wszelkie modyfikacje, których dokonujesz w swoich zadaniach, są natychmiast odzwierciedlane w każdym trybie i na wszystkich Twoich urządzeniach.

Otrzymuj powiadomienia

Nawet jeśli nie korzystasz z aplikacji, Evernote może Cię powiadomić, gdy jakieś zadanie będzie wymagało Twojej uwagi.

Lista rzeczy do zrobienia (to-do)

Większość osób zapisuje swoje listy rzeczy do zrobienia w Evernote lub używa Evernote w połączeniu z określonym programem do tworzenia list rzeczy do zrobienia. Dzięki naszemu najnowszemu narzędziu, Zadaniom, łatwiej jest się zorganizować, łącząc zadania i notatki.

Twoja lista rzeczy do zrobienia może teraz znajdować się w notatkach, wraz z oznaczeniami priorytetu, terminami wykonania i przypomnieniami, które pomogą Ci uporządkować Twój harmonogram. Dzięki Zadaniom nie musisz zarządzać notatkami i listą rzeczy do zrobienia w dwóch różnych miejscach. Możesz być pewien, że nic nie zaginie w natłoku spraw, dzięki zadaniom, które pozwolą ci połączyć czynności, które musisz wykonać, z informacjami, które są ci potrzebne do ich wykonania.

Plusy i minusy

Plusy

 • Synchronizacja notatek z wielu urządzeń i Evernote Web pomogą Ci być na bieżąco na wszystkich Twoich urządzeniach.
 • Możesz organizować swoje notatki według hierarchii składającej się z 3 poziomów: notatek, notatnika i stosu notatników. Możesz też organizować notatki według ich znaczników.
 • Funkcja wyszukiwania w Evernote jest bardzo rozbudowana. Możesz użyć wyszukiwania zaawansowanego, aby znaleźć notatki według typu zawartości, tytułu, słów kluczowych, dat lub innych kryteriów (audio, obrazy itp.). Aby wyszukać określone słowa lub frazy, możesz również użyć cudzysłowów.
 • Evernote oferuje wiele możliwości formatowania. Możesz dowolnie formatować notatki. Dostępne są opcje czcionki, zakreślenia, pola wyboru, pogrubienia i inne. Ponadto możesz dołączyć plik, dodać tabelę i nagrać dźwięk.
 • Dodatkową zaletą jest możliwość łączenia notatek za pomocą linków wewnętrznych. Opcję Kopiuj łącze wewnętrzne można wybrać, klikając prawym przyciskiem myszy na wiadomość. Wstaw adres URL w kolejnej wiadomości. Tytuł Twojej wiadomości zostanie połączony z adresem URL.
 • Zacznij zbierać pomysły i inspiracje z sieci, aby mieć do nich swobodny dostęp gdziekolwiek i kiedykolwiek potrzebujesz na swoim koncie Evernote.
 • Możesz udostępniać swoje notatki i notatniki innym osobom za pośrednictwem Evernote. Zarówno w ramach Evernote, jak i w formie publicznego linku, poprzez e-mail lub czat.

Minusy

 • Nie nadaje się do krótkich zadań i zwięzłych notatek. Jest przydatny przy bardziej skomplikowanych zadaniach.
 • Plan darmowy, jako że zawsze możesz korzystać z Evernote Basic, ma pewne ograniczenia. Pamiętaj o tym, jakie są ograniczenia tego darmowego planu: Miesięczny limit przesyłania danych wynosi 60 MB, ale maksymalna wielkość notatki to 25 MB.
 • W planie darmowym możesz podłączyć tylko 2 urządzenia.

Wnioski końcowe

Evernote pomaga Ci przechowywać notatki w jednym miejscu, oferuje tagi i kliparty internetowe, dzięki czemu możesz łatwo zlokalizować to, czego potrzebujesz. Ma rozbudowany system wyszukiwania, który pozwala przeszukiwać rzeczy według ich tagów lub słów kluczowych. Z tego powodu Evernote jest szczególnie popularny jako sposób na spamiętanie i wykonanie wszystkich zadań. Evernote nie tylko pomaga ci zapamiętać rzeczy, ale także pomaga ci przetrwać dzień, osiągnąć znaczące rezultaty i wykonać to, co najważniejsze.

Jeden komentarz:

 1. Kuba:

  Od lat z tego korzystam. Mega narzędzie, które cały czas się rozwija (choć ja nadal korzystam ze standardowych notatek). No i co najważniejsze zupełnie nie jest potrzebne premium. Darmowa wersja spełnia swoją rolę “cyfrowego notatnika”!

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron