10 narzędzi online dla cyfrowych nomadów

Opublikowany 13 lutego 2024 w Inne.

Idea życia w walizce i pracy w kawiarniach na całym świecie jest pociągająca. Posty na Instagramie wywołujące FOMO nie definiują tego, co to znaczy być cyfrowym nomadem. Taki styl życia oferuje korzyści płynące z pracy zdalnej i chęci do podróżowania.

Przyjmują to z entuzjazmem jak nigdy dotąd. Statista donosi, że w połowie 2023 roku w Stanach Zjednoczonych było 17,3 miliona cyfrowych nomadów, co oznacza wzrost o ponad 10 milionów w porównaniu z poprzednim rokiem.

cyfrowy Nomada

Ale jak to z każdą dobrą rzeczą, nawet życie cyfrowego nomady ma swoje negatywne strony. Praca w drodze wiąże się z różnorodnymi zadaniami wykonywanymi jednocześnie, skuteczną komunikacją, zarządzaniem zadaniami i terminami między innymi.

Twoje „biuro” może być zorganizowane gdziekolwiek, z narzędziami wspierającymi współpracę, produktywność i bezpieczeństwo. Dlatego stworzyliśmy listę najlepszych narzędzi dla cyfrowych nomadów, które pomagają w łatwym podróżowaniu i pracy. Omówmy je szczegółowo.

Jak wybrać narzędzia dla cyfrowych nomadów?

Globalna społeczność cyfrowych nomadów ma dostęp do licznych narzędzi do pracy zdalnej. Dlatego wybór tego odpowiedniego dla Twoich potrzeb może być wyzwaniem. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie narzędzia do zarządzania produktywnością zdalną zawierają te kluczowe funkcje, zanim je wybierzesz:

 • Kompatybilność z różnymi platformami. Jako że będziesz w ciągłym ruchu, potrzebujesz narzędzia, które działa na wszystkich Twoich urządzeniach, takich jak laptop, tablet i telefon.
 • Intuicyjny interfejs użytkownika. Powinien posiadać intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs, aby ułatwić Tobie i Twojemu zespołowi korzystanie z niego.
 • Lekkość produktu. Ponieważ prawdopodobnie będziesz pracować z wieloma aplikacjami, przestrzeń na dysku Twojego urządzenia nie powinna być zajęta przez narzędzie. Nikt nie chce wolnego, przeładowanego komputera.
 • Niezawodność. Błędy w oprogramowaniu i wolne czasy ładowania powinny być zminimalizowane, aby maksymalizować produktywność.
 • Zintegrowane systemy. Powinieneś być w stanie połączyć aplikację z innymi narzędziami do produktywności w Twoim zestawie technologicznym.
 • Solidna obsługa klienta: Jeśli często pracujesz poza standardowymi godzinami pracy, możesz potrzebować terminowej pomocy.

Wygląda na dużo wymagań, prawda? Nie martw się! Tutaj skompilowaliśmy listę najlepszych narzędzi dla cyfrowych nomadów, które spełniają te kryteria.

10 najlepszych narzędzi dla cyfrowych nomadów

Poniżej znajduje się lista 10 niezbędnych narzędzi, które umożliwią pracownikom zdalnym efektywną i bezstresową pracę:

1. ClickUp

ClickUp

Martwisz się brakiem zgodności wśród członków Twojego zdalnego zespołu? ClickUp to wszechstronna platforma pracy dla cyfrowych nomadów takich jak Ty. Opcja pracy zdalnej oferowana przez ClickUp umożliwia ścisłą współpracę z Twoim zespołem, bez względu na to, gdzie znajduje się każdy z jego członków.

To narzędzie można wykorzystać do określania wspólnych celów oraz monitorowania konkretnych zadań na co dzień. Dodatkowo będziesz miał możliwość śledzenia postępów w realizacji każdego celu wraz ze współpracą, nawet jeśli fizycznie nie jesteście razem.

2. SavvyCal

SavvyCal

Niektóre spotkania można przeprowadzić za pośrednictwem e-maili. Niektóre nie. W przypadku tych drugich jest SavvyCal. To świetna aplikacja do planowania spotkań, która eliminuje potrzebę ciągłych rozmów w celu organizacji spotkań wirtualnych.

SavvyCal pomoże cyfrowym nomadom odzyskać ich czas. Jednakże, możesz ułatwić innym umawianie się z Tobą na spotkania, konfigurując swoje wolne terminy według preferencji. Używając wspólnego kalendarza, łatwo jest im zobaczyć dostępne terminy i umówić spotkania w tych ramach czasowych.

3. Slack

Slack

Slack ma na celu uczynienie Twoich zespołów bardziej współpracującymi, produktywnymi, zorganizowanymi i terminowymi dzięki dostarczaniu im przestrzeni roboczych. To oprogramowanie zawiera takie funkcje jak spotkania online, udostępnianie ekranu, prywatne czaty, udostępnianie wiadomości i plików.

Możesz poświęcić kanał wszystkim projektom, zespołom i biurom, które posiadasz, a nawet dołączyć ludzi do tych kanałów, aby niczego nie przegapili.

4. Evernote

Evernote

Evernote jest popularną aplikacją wśród wielu pracowników zdalnych ze względu na łatwy w użyciu system zarządzania zadaniami i możliwość łatwego robienia notatek. Możesz przechowywać w Evernote swoje harmonogramy, notatki, listy zadań i tak dalej.

Posiada również wiele innych pomocnych funkcji, takich jak skaner dokumentów, kalendarz i inne. Ponadto, Evernote może współpracować z innymi aplikacjami, na przykład Gmail, Outlook i Google Drive.

Czy jest darmowy? Tak, wersja darmowa zawiera kilka funkcji. Ponadto, można uzyskać wersję płatną z większą pojemnością przechowywania i możliwością korzystania z niej offline oraz synchronizacji na trzech lub więcej urządzeniach.

5. ZillionDesigns Logo Maker

ZillionDesigns

Cyfrowi nomadzi, którzy są grafikami, zawsze szukają inspiracji do tworzenia unikalnych i atrakcyjnych projektów logo dla swoich projektów. Z ZillionDesigns możesz użyć nowego narzędzia do tworzenia logo z wykorzystaniem AI, aby stworzyć takie projekty i również używać ich jako inspiracji. Ponadto, takie narzędzie jest również przydatne dla projektantów, którzy są zbyt zajęci dużymi projektami, aby zajmować się małymi zadaniami prostego projektowania logo. Użytkownicy mogą również tworzyć projekty papieru firmowego, wizytówek, projektów listów motywacyjnych.

Czy jest darmowe? Tak, wszystkie narzędzia tej sekcji są freemium. Narzędzia są również przydatne dla małych startupów, które nie mają wystarczająco dużego budżetu, aby zatrudnić projektanta, który zaprojektowałby logo dla ich firmy.

6. Notion

Notion

W ostatnich latach Notion zyskał popularność wśród cyfrowych nomadów. To oprogramowanie do zarządzania projektami może być używane przez każdą osobę lub organizację, począwszy od osób pracujących jako freelancerzy po małe firmy. Notion to aplikacja z mnóstwem szablonów do tworzenia tablic dla twoich projektów, prowadzenia dziennika, śledzenia harmonogramu lub nawet do pisania notatek z ulubionej książki.

Wersja darmowa obsługuje zarówno osobiste potrzeby użytkownika, jak i małe firmy. Wiele szablonów można również kupić.

7. ContentStudio

ContentStudio

Zarządzanie kanałami w mediach społecznościowych zostało uproszczone przez ContentStudio. Ta kompleksowa platforma umożliwia budowanie, zarządzanie i ulepszanie wszystkich kampanii w mediach społecznościowych. Wszyscy zainteresowani za pomocą tej funkcji mogą pracować jednocześnie w aplikacji.

Pod względem powtarzania zaplanowanych treści i podglądu treści na kilku platformach mediów społecznościowych jednocześnie, ContentStudio sprawdza się bardzo dobrze w porównaniu z innymi narzędziami do mediów społecznościowych.

8. Trello

Trello

Trello jest narzędziem do zarządzania projektami dla zespołów rozproszonych. Za pomocą tego narzędzia możesz monitorować wszystkie zadania przypisane Twojemu zespołowi. Umożliwia tworzenie tablic, list i kart do organizowania całej pracy w jednym miejscu.

Jest to atrakcyjny typ kart i szeroko używany, ponieważ są przyjazne dla użytkownika. Jedynym wąskim gardłem w Trello jest czas potrzebny do zarządzania zadaniami w skomplikowanych projektach.

9. Toshl

Toshl

Jedną z innych trudnych rzeczy w byciu cyfrowym nomadem jest nieprzewidywalny charakter dochodu. Ponieważ deszcze nie padają w jeden dzień, musisz się przygotować. Tu z pomocą przychodzi Toshl.

Toshl to aplikacja do śledzenia wydatków. Transakcje, które są kontrolowane przez oprogramowanie, to te, które dotyczą kart kredytowych, kont bankowych i wypłat gotówki. Dzięki Toshl możesz zobaczyć saldo swojej kryptowaluty i inwestycji. Toshl zapewnia również łatwy dostęp do głównych banków.

10. Wrike

Wrike

Wrike pozwala cyfrowym nomadom pozostać zorganizowanymi i skoncentrowanymi na tym, co robią najlepiej, zamiast ciągle reorganizować swoje systemy, aby się skoncentrować. Jest to narzędzie do zarządzania projektami i współpracy, które ma pulpit nawigacyjny zapewniający graficzny przegląd wszystkich twoich projektów.

Pierwszy panel pokazuje wszystkie zarządzane przez Ciebie projekty i zespoły. Drugi panel umożliwia tworzenie i przydzielanie nowych zadań, a trzeci pozwala na zarządzanie istniejącymi zadaniami.

Widoczność prac zdalnych zespołów jest zapewniona przez dostosowywalny przepływ pracy, wykres GANTTa i osi czasu. Integracje pozwalają na importowanie zadań z innych narzędzi. Pulpity nawigacyjne i raportowanie oferują podsumowanie projektu.

Wnioski

Styl życia cyfrowego nomada ma swoje zalety i wady. Nie jest tak, że codziennie będziesz pić pina coladę na plaży, fakturować swoich klientów. Jednakże, mając odpowiednie narzędzia umożliwiające pracę zdalną, możesz to zrealizować.

Mamy nadzieję, że te narzędzia spełnią Twoje wymagania i zaoferują dokładnie to, czego szukasz. Powinieneś mieć dobry dostęp do internetu, ponieważ te narzędzia najlepiej używać w podróży. Miej to na uwadze.


O autorze

Alicia Rother

Alicia Rother jest niezależnym strategiem treści, który współpracuje z małymi firmami i startupami, aby zwiększyć ich zasięg marki poprzez kreatywne projekty treści i teksty.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron