Prostsze życie z Simplenote

Opublikowany 6 września 2022 w Produktywność. Tagi: , , .

Kiedy pracuje się w branży kreatywnej, nie ma nic gorszego niż zapomnieć lub porzucić świetny pomysł. Nieważne, czy chodzi o coś, co piszesz, czy o coś, co budujesz – przydałoby się narzędzie, które pomoże Ci śledzić pomysły, zapisując je natychmiast, prawda? I właśnie o to chodzi w programie Simplenote.

Simplenote

Simplenote to pomocne oprogramowanie do robienia notatek dla początkujących pisarzy, blogerów i freelancerów. W tym wpisie zapoznamy cię z Simplenote i podzielimy się naszymi doświadczeniami z tym narzędziem – jak działa, jakie ma funkcje oraz plusy i minusy.

Przejdźmy od razu do rzeczy.

Rób notatki w biegu dzięki Simplenote

Jak sama nazwa wskazuje, Simplenote jest aplikacją, dzięki której robienie notatek staje się dziecinnie proste, a Ty jesteś produktywny. To jest tak proste, że możesz się zastanawiać, co jest w niej takiego wyjątkowego? Dlaczego tak bardzo zachwycamy się tym narzędziem? Pozwól, że odpowiemy na te pytania.

Przy intensywnym życiu i ciągłych burzach mózgów związanych z pracą, zapisywanie każdej najmniejszej czynności podczas prowadzenia małej firmy może być bardzo trudne. Simplenote może pomóc Ci w każdej części życia, która wymaga pewnego rodzaju organizacji i zarządzania notatkami. I robi to z pełną wydajnością i skutecznością.

Simplenote to darmowa aplikacja, którą można pobrać ze strony simplenote.com i która jest dostępna na różnych platformach, takich jak:

 • Android
 • iOS
 • Windows
 • Linux
 • macOS

Simplenote ma tę zaletę, że nie musisz się martwić o eksportowanie swoich notatek między urządzeniami lub przesyłanie ich do chmury, aby mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca. Simplenote automatycznie synchronizuje się ze wszystkimi Twoimi urządzeniami, dzięki czemu możesz pobierać swoje notatki i pomysły na dowolnym urządzeniu bez konieczności ponownego rejestrowania się. Jest również dostępny bezpośrednio na stronach internetowych, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć do niego dostęp na nowym urządzeniu.

Istotne elementy narzędzia Simplenote

Simplenote oferuje niezwykle proste i minimalne funkcje. Zrobiono to celowo, aby zapewnić Ci doskonałe działanie bez komplikacji. Utrzymywanie rzeczy w określonym porządku i dobrej organizacji nie musi być skomplikowane i właśnie to jest celem Simplenote.

Notatki to tylko jeden z głównych elementów Simplenote. Po pobraniu narzędzia i rozpoczęciu korzystania z niego, na pulpicie nawigacyjnym po lewej stronie znajdziesz różne inne elementy, które pomogą Ci łatwo przełączać się między notatkami. Oto kilka najważniejszych z nich:

Znaczniki

Możesz łatwo dodawać znaczniki (tagi) do swoich notatek. Możesz utworzyć dowolną liczbę znaczników i dołączyć je do swoich notatek, aby je posortować i utrzymać w dobrej organizacji. Oznaczanie notatek, które są ze sobą powiązane, pozwoli ci w razie potrzeby przywołać wszystkie powiązane notatki naraz. Gdy zaczniesz tworzyć znaczniki i dodawać je do swoich notatek, zaczną się one pojawiać jako opcje w menu, a gdy to zrobisz, będziesz mógł łatwo się między nimi przełączać.

Historia notatek

Jest to niezwykle istotna funkcja, która może być bardzo pomocna. Simplenote śledzi każdą najmniejszą dokonaną przez Ciebie zmianę wraz z czasem, w którym jej dokonałeś. Z pomocą historii notatek możesz przełączać się między różnymi wersjami notatek i przywracać je do dowolnego stanu. Ta funkcja jest świetna w sytuacjach, gdy nie jesteś czegoś pewien i musisz ponownie wykonać jakąś czynność, zwłaszcza po jej usunięciu.

Udostępnianie notatki

Chociaż możesz zachować swoje konto całkowicie prywatne, istnieje również opcja dzielenia się niektórymi notatkami z innymi członkami. Każda notatka jest dostępna w dwóch kategoriach – do współpracy i do publikacji. Wybierając opcję współpracy, możesz przyznać dostęp do swoich notatek różnym osobom. Link jest wysyłany do nich e-mailem i wówczas mogą oni wprowadzać zmiany do notatki.

Jeśli chcesz opublikować swoją notatkę, możesz wygenerować łącze publiczne, które może być udostępniane i umieszczane na forach lub w społecznościach zespołów, tak aby każdy mógł mieć dostęp do jej najnowszej wersji. Musisz jednak wiedzieć, że notatek publicznych nie można edytować.

Simplenote - zrzut ekranu

Dlaczego Simplenote jest niezwykle przydatny dla pisarzy

Każdy pisarz ma swój własny sposób na przygotowywanie materiałów źródłowych i istnieją różne narzędzia, które pomagają mu w sporządzaniu notatek i analiz. Jednak Simplenote koncentruje się na potrzebach pisarzy, którzy preferują minimalistyczną pracę w tle.

Oto kilka sposobów, w jaki Simplenote może być pomocny dla pisarzy:

 • Można go używać jako magazynu pomysłów do wykorzystania w przyszłości.
 • Pomaga przechowywać i organizować wyniki badań w prostym formacie.
 • Pomaga pisarzom w tworzeniu podstawowego konspektu.
 • Uzupełnia różne inne aplikacje do pisania.
 • Pozwala pisarzom zabierać pomysły w podróż.
 • Pomaga w tworzeniu katalogu informacji z historią.

Ocena Simplenote

Jak każde narzędzie, również Simplenote ma swoje plusy i minusy. Oto ich krótki przegląd.

Plusy

 • Jest bezpłatny
 • Prosty i bardzo łatwy w użyciu
 • Zapewnia dostęp do historii wersji
 • Ułatwia współpracę
 • Jest kompatybilny z innymi platformami
 • Obsługuje język markdown na różnych urządzeniach

Wady

 • Obsługuje tylko notatki tekstowe
 • Nie są dostępne foldery, narzędzia do formatowania, notatniki ani narzędzia do przycinania

Ostateczny werdykt

Simplenote jest bardzo łatwy w użyciu i minimalistyczny, ale zapewnia swoim użytkownikom ogromne wsparcie praktyczne. Niezależnie od tego, czy chodzi o badania naukowe, organizację pracy, śledzenie zadań czy pisanie artykułów, Simplenote ułatwia to i upraszcza. Nie ma żadnych ekstrawaganckich funkcji i nadmiernych opcji, dzięki czemu całość jest łatwa w zarządzaniu. A najlepsze jest to, że jest całkowicie darmowy. Możesz go pobrać na dowolne urządzenie i mieć do niego dostęp z każdego miejsca. Na co więc czekasz? Pozwól Simplenote użyć swojej magii i uprość Twoje życie.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron