20 najlepszych wtyczek SEO dla Chrome

Opublikowany 7 października 2019 w SEO/SEM. Tagi: , , .

SEO (ang. Search Engine Optimalization) nie jest pojedynczą czynnością lub elementem. Jest to raczej proces, na który składa się szeroka gama zróżnicowanych elementów. Chcąc poprawić pozycję swojej strony w rankingach wyszukiwarek, należy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów. To trudne zadanie, a wiele z dostępnych narzędzi SEO wymaga odpłatnej subskrypcji.

Właśnie dlatego, aby umożliwić użytkownikom sprawdzanie różnych elementów SEO na swojej stronie, opracowano wtyczki SEO dla przeglądarki Chrome. Wtyczki te pomagają zaoszczędzić na czasie, a przede wszystkim poprawić pozycje w wynikach wyszukiwania.

wtyczki SEO dla Chrome

Kierując się tymi aspektami, opracowaliśmy listę 20 najlepszych wtyczek SEO do Chrome. Mamy nadzieję, że ta lista pomoże Wam zawęzić obszar wyszukiwania i wybrać te najlepsze dla swojej firmy. Zaczynajmy.

1. Alt Text Tester

ALT Text Tester

Atrybuty/Tagi alt są wykorzystywane w kodzie HTML do opisywania wyglądu i funkcji obrazu na stronie. Atrybuty alt umożliwiają również dokładniejszy opis obrazów/kontekstu dla robotów internetowych, co pomaga w lepszej indeksacji obrazu. Alt Text Tester, po najechaniu myszą na obraz, wyświetla alternatywny tekst lub atrybuty alt. Eksperci od SEO mogą dzięki temu zeskanować każdy obraz na stronie i poznać wszystkie atrybuty alt, bez konieczności wyłuskiwania ich z kodu HTML. Alt Text Tester to darmowa wtyczka, bez ograniczeń co do ilości testów.

2. Checkbot

Checkbot

Checkbot jest w stanie jednocześnie przeszukiwać setki stron, w poszukiwaniu uszkodzonych linków, błędów w CSS/JavaScript/HTML, zdublowanych tytułów, łańcuchów przekierowań, błędów mieszanej zawartości, niebezpiecznych form haseł i wielu innych, istotnych elementów SEO. Może być użytecznym narzędziem w rękach deweloperów — pomagać we wczesnym rozpoznawaniu problemów i optymalizacji planów. Narzędzie umożliwia podgląd całej struktury strony, a także zapewnia szczegółową informację na temat powiązanych stron, obrazów, oraz przegląd nieindeksowanych stron. Darmowa wersja narzędzia pozwala na analizę nawet 250 adresów URL na stronę. Wersja premium umożliwia analizę 10.000 adresów URL na stronę, a także tworzy raporty PDF i wspiera eksport plików do CSV.

Checkbot - screenshot

Check My Links

Check My Links jest wtyczką do Chrome, skanującą wszystkie linki na stronie i wyświetlającą nagłówki HTTP. Jest szczególnie użyteczna w rękach content edytorów, deweloperów i web designerów. Wtyczka sprawdza wszystkie linki na stronie i oznacza zarówno te, które działają poprawnie, jak i te, z którymi coś jest nie tak. W ten sposób deweloperzy mają możliwość skopiowania wszystkich błędnych linków do notesu i naniesienia poprawki, zanim puszczą stronę w świat. Pełne adresy URL błędnych linków, a także kody odpowiedzi HTTP publikowane są w Panelu logowania Google, do którego wchodzi się za pomocą kombinacji przycisków Ctrl+Shift+J. Ta wtyczka jest darmowa.

4. SEO Quake

SeoQuake

SEO Quake to przydatna wtyczka SEO dla przeglądarki, wyposażona w ważne narzędzia SEO i klucze metryk SEO. Wtyczka SEO umożliwia sprawdzanie ważnych metryk SEO w zaledwie kilka sekund. Wtyczka ta jest też w stanie oszacować trudność słowa kluczowego i ustalić parametry wyszukiwania dla zapytania. Po zainstalowaniu wtyczki SEO możliwe jest wykonanie kompletnego skanu strony i sprawdzenie jej kompatybilności z urządzeniami mobilnymi. Wtyczka SEO Quake tworzy też pełny raport o linkach wewnętrznych i zewnętrznych, a także monitoruje społecznościowe statystyki w Google + i na Facebooku. Dzięki wtyczce SEO Quake można porównywać domeny i określać zagęszczenie słów kluczowych na stronie. Przede wszystkim, wtyczka SEO Quake oferuje zróżnicowane narzędzia SEO, przy okazji sprawiając, że optymalizacja stron, staje się prostsza.

SEO Quake - zrzut ekranu

5. LinkMiner

Link Miner

Wtyczka dla Chrome LinkMiner wynosi weryfikację linków na wyższy poziom. LinkMiner testuje martwe linki z dowolnej strony i dostarcza większą ilość danych o linku, aby umożliwić podejmowanie inteligentnych decyzji. LinkMiner udostępnia linki i dane społecznościowe dotyczące dowolnego linku na stronie. Co najlepsze, wszystkie linki i powiązane informacje z każdej strony internetowej mogą być eksportowane. Eksportowane dane zawierają informacje o linkach, a także wyświetlane dane linku. Wtyczka do Chrome, LinkMiner może także być używana do wyszukiwania numeru zewnętrznego i linków łączących ze strony. Po zainstalowaniu LinkMiner można odnaleźć metrykę wszystkich linków ze strony wyszukiwarki Google, bez konieczności otwierania strony.

Link Redirect Trace

Wtyczka do Chrome Link Redirect Trace pozwala dokładnie zrozumieć wszelkie przypadki przekierowań. Wtyczka SEO przeprowadza zaawansowaną, złożoną i poprawną analizę SEO wszystkich linków, przekierowań, linków kanoniczych. Wtyczka Link Redirect Trace pozwala znaleźć przypadki przekierowań wszystkich linków i naprawić powolne linki przekierowujące, aby poprawić satysfakcję użytkownika. Wtyczka SEO jest w stanie wychwycić problemy wstępujące na stronie i przeanalizować je, a także przekierować wszelkie skoki występujące na stronie. Wtyczka Link Redirect Trace przydaje się także do namierzania linków afiliacyjnych i reklamowych, a także do sprawdzania linków konkurencji. Jeśli strona była niedawno przenoszona, Link Redirect Trace przyda się do zweryfikowania, czy wszystko działa prawidłowo.

Link Redirect Trace - zrzut ekranu

7. Meta SEO Inspector

Meta SEO Inspector

Metadane są niezwykle ważne dla silników wyszukiwania. Pełnią one istotną rolę w poprawie pozycji w rankingach wyszukiwania. Metadane nie wyświetlają się na stronie, dlatego ich analiza jest taka trudna. To właśnie zadanie dla Meta SEO Inspector. Wystarczy jedno kliknięcie, a Meta SEO Inspector wyświetli Metadane i funkcje strony. Meta SEO Inspector umożliwia podgląd Metadanych z dowolnej strony i pozwala dostrzec, co się nie zgadza, lub czego brakuje. To narzędzie SEO, poza zaznaczaniem rozbieżności, wyświetla również zaznaczone żółtym kolorem porady, jak ulepszyć osiągi strony.

8. Multi-highlight

Multi-highlight

Wtyczka Multi-highlight do Chrome wykorzystywana jest do zaznaczania wielu słów na stronie. Z Multi-highlight można jednocześnie zaznaczyć kilka słów na stronie. Jedyne co należy zrobić, to wpisać osobne słowa w oknie wyszukiwania wtyczki, a wtyczka do Chrome odnajdzie i oznaczy słowa w różnych kolorach.

9. TagDebugger

Observe Point

Wtyczka TagDebugger do Chrome upraszcza zarządzanie tagami. Wykorzystywana jest do dokonywania szybkich testów tagów na stronie. Zainstalowanie wtyczki TagDebugger pozwala wyświetlać i weryfikować reklamy, analizę Google, VOC, tagi pomiarów mediów, przy jednoczesnym przeglądaniu stron. Wtyczka SEO pozwala także monitorować kliknięcia, nadzorować zmienne każdego tagu na stronie i eksportować sesję przeglądania do pliku Excel, dla odniesienia. Dodatek TagDebugger oferuje wydajny i kompleksowy sposób zarządzania tagami marketingowymi i analizą. Dzięki TagDebugger możliwe jest skanowanie serii sekwencji, celem weryfikacji precyzyjnych zbiorów danych, a także monitorowanie realizacji live dla błędów w formatach zmiennych i namierzanie analizy.

10. Omnibug

Omnibug

Omnibug to użyteczna wtyczka do przeglądarki, umożliwiająca rozwój i usuwanie bugów metryki sieci. Deweloperzy muszą sprawdzić każde, zewnętrzne zapytanie (HTTP) z przeglądarki. Jedną z funkcji wtyczki Omnibug są słuchacze, przechwytujące każde, wychodzące zapytanie HTTP. Wtyczka SEO dla Chrome szuka wzoru wychodzącego zapytania, a jeśli pojawia się zgodność, wtyczka wyświetla URL w panelu DevTools. Deweloper może zdekodować żądanie HTTP i dokonać zmian, jeśli są one konieczne. Wtyczka Omnibug wspiera eksport wszystkich żądań HTTP do pliku Excel lub formatu CSV, co umożliwia dokładniejszą analizę.

Omnibug - zrzut ekranu

11. Redirect Check

Redirect Check

Jak już sama nazwa wskazuje, wtyczka do przeglądarki Redirect Check przekierowuje wszystkie wybrane linki na stronie. Wtyczka przeciąga wszystkie adresy URL z aktywnej zakładki i przeprowadza analizę składniową, otwierając adresy URL w oddzielnych zakładkach. Redirect Check weryfikuje także obrazy i sprawdza przekierowania pod kątem właściwego kontekstu menu. Wtyczka Chrome dostarcza szczegółowy o błędach i wychwytuje usterki w trakcie przekierowań. Wtyczka wykrywa także rozbieżności w znacznikach Alt i Title oraz ostrzeżenia o reklamach bez tekstu alternatywnego.

12. Robots.txt Viewer

robots.txt viewer

Robots.txt to ważny plik z punktu widzenia SEO. Informuje roboty wyszukiwarki o tym, które strony należy odwiedzić i zindeksować. Wtyczka Robots.txt Viewer weryfikuje źródło robots.txt strony, aktualnie otwartej w Twojej przeglądarce. Po zainstalowaniu Robots.txt Viewer można bezpośrednio otworzyć Robots.txt za pomocą pojedynczego kliknięcia i podglądu ustawień prywatności i zmiany logu.

robots.txt viewer - zrzut ekranu

13. Scraper

Scraper

Scraper to wtyczka do przeglądarki przeznaczona do eksploracji danych. Przydaje się do pozyskiwania danych ze strony i zapisywania ich w formie arkusza kalkulacyjnego. Wtyczka Scraper przydaje się w trakcie researchu online do zapisywania danych ze stron w formacie arkusza kalkulacyjnego. Wtyczka kopiuje dane ze strony w postaci oddzielnych wartości danych i wkleja je do arkusza kalkulacyjnego.

14. Seerobots

Seerobots

Wtyczka do Chrome Seerobots wyświetl Meta dane ze strony, którą odwiedzasz. Kolor w pasku danych będzie zmieniał się w zależności od danych dostępnych na stronie. Jeśli strona, którą odwiedzasz posiada „index, follow” jako atrybuty robotów, blok Seerobots w pasku informacji zmieni kolor na zielony, symbolizując tym samym, że wszystko jest w porządku. Jeśli strona zawiera jakieś „nofollow and noindex” jako atrybuty robotów, blok Seerobots w pasku informacji zmieni kolor na czerwony. Jeśli strona posiada „index, nofollow” jako atrybuty robotów, blok Seerobots w pasku informacji zmieni kolor na zielony po lewej stronie i czerwony po prawej. Jeśli blok Seerobots jest czerwony po lewej stronie i zielony po prawej, oznacza to, że atrybutami robotów strony są „noindex, follow”.

15. SEO Meta in 1 Click

SEO Meta in 1 Click

Wtyczka SEO Meta in 1 Click prezentuje ważne dane SEO i wszystkie Metadane dla łatwiejszej analizy SEO. Wtyczka SEO wyświetla tytuł i długość, opis i długość, adres URL, meta-kanoniczny URL, meta roboty, różne nagłówki w odpowiedniej kolejności, ilość zdjęć z i bez alt, ilość linków (indywidualne, wewnętrzne), robots.txt, sitemap.xml i wiele więcej. Za pomocą wtyczki SEO Meta 1 Click można zarządzać i poprawiać SEO i pozycjonowaniem stron w sieci.

SEO Meta in 1 Click - zrzut ekranu

16. SEO Minion

SEO Minion

Wtyczka SEO Minion pomaga w wypełnianiu codziennych zadań SEO, takich jak martwe linki, weryfikacja, On-Page SEO, podgląd SERP, symulator wyszukiwania lokacji Google i Hreflang Checker. Narzędzie analizuje kod HTML dowolnej strony i raportuje dowolne błędy. Zapewnia także przydatne informacje o stronie, które mogą być wykorzystane, aby ulepszyć On-Page SEO. Oznacza wszystkie linki i wykonuje raport na temat ewentualnych martwych linków na stronie. Wtyczka SEO Minion weryfikuje także wagę tagu Hreflang i prezentuje ewentualne, powracające tagi, jeśli takie wystąpią. Co więcej, SEO Minion prezentuje pogląd z wielu perspektyw na różne elementy SEO na stronie, co umożliwia ich optymalizację.

SEO Minion - zrzut ekranu

17. SerpWorx

SerpWorx

SerpWorx jest przydatną wtyczką SEO, która zapewnia dane z 31 metryk SEO – wszystko w zasięgu jednego kliknięcia. Wtyczka zawiera najlepsze narzędzia SEO, skupione w jednym miejscu, zapewniając tym samym wspólny interface, w którym można sprawdzić metryki SEO. Serp Worx umożliwia dostęp do narzędzi Majestic SEO, Google Analytics, Ahrefs, narzędzie Moz SEO i SEMrush. Serpworx umożliwia dostęp do metryk różnych elementów SEO, za pomocą wiodących narzędzi SEO zgromadzonych w jednym miejscu. Eliminuje to potrzebę korzystania z każdego z tych elementów SEO osobno, a wciąż czerpiesz z nich to, co najlepsze.

SerpWorx - zrzut ekranu

18. Structured Data Testing Tool

Structured data testing tool

Jak sama nazwa wskazuje, wtyczka ta sprawdza strukturalne dane dostępne na stronie. Wtyczka SEO pozwala testować skrawki bogatych tekstów i danych strukturalnych na stronie, w oparciu o różne źródła, takie jak Internet, Intranet, a nawet strony chronione hasłem. Dzięki Structured Data Testing Tool weryfikacja mikro danych, Schema, RDFa i JSON-LD jest możliwa.

19. Web Developer

Web Developer

Wtyczka Web Developer dodaje pasek narzędzi do przeglądarki. Narzędzie Web Developer to pakiet funkcji pozwalający użytkownikom ukrywać obrazy, wyszukiwać martwe obrazy, redukować lub zwiększać rozmiar obrazów, kreślić obrazy, a także wiele innych cennych funkcji deweloperskich. Dzięki wtyczce Web Developer można wyłączyć JavaScript, wtyczki, wyskakujące okienka i powiadomienia. Co więcej, wtyczka Web Developer oferuje zestaw poręcznych narzędzi, wykorzystywanych przez deweloperów, dzięki czemu proces tworzenia strony staje się szybszy i prostszy.

20. Web Sniffer

WebSniffer

Nazwa Web Sniffer pasuje do funkcji tego narzędzia. Wykrywa ono Żądania i Odpowiedzi HTTP, wysyłane pomiędzy przeglądarką a serwerem. Rozszerzenie Web Sniffer dostarcza informacji takich jak Tab ID, Request ID, Type Request, Time, Status, Method, Hostname, URL, Headers i wiele więcej.

WebSniffer - zrzut ekranu

Zakończenie

Wtyczki SEO dla Chrome pozwalają przeglądać, analizować i wzmacniać poszczególne elementy SEO, które mogą być kluczowe dla poprawienia swoich rankingów wyszukiwania. Wtyczki te są proste w użyciu; nie ma w nich skomplikowanego menu ani nie wymagają umiejętności kodowania. Aby używać wtyczek SEO dla Chrome, należy jedynie je zainstalować i pozwolić wtyczce czynić resztę. Wtyczki te oszczędzają całego kłopotu, związanego z codziennymi zadaniami SEO, a cała reszta jest prosta i efektywna.

Jeden komentarz:

 1. Thomas:

  Super propozycje, wielu z nich nie znałem i chętnie je przetestuję. Dziękuję bardzo i pozdrawiam. 🙂

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron