Aha – efektywne mapy rozwoju produktu (roadmaps)

Opublikowany 18 lutego 2019 w Komunikacja. Tagi: , , .

Aha powstało w 2013 roku, która obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji planujących produkty i marketing na świecie. Firma oferuje kompletne usługi roadmap razem z organizacją projektów, które klienci mogą wykorzystać do maksimum. Po utworzeniu powiązań, Aha pracuje z firmami nad projektami od początku powstawania konspektów do wydania ich. Obecnie, firma ta współpracuje z ponad 25 tysiącami ludzi na całym świecie. Oprogramowanie Aha pomaga klientom tworzyć roadmapy biznesowe dla ich firm. Oprogramowanie jest niesamowicie przyjazne użytkownikom i jest stworzone w taki sposób, aby pomagać użytkownikom przebrnąć przez informacje, aby spełniali swoje cele w najbardziej produktywny sposób.

Aha

Aha – Pomaga klientom osiągać cele z efektywnym oprogramowaniem roadmap

Najważniejsza zasada, wedle której funkcjonuje Aha, jest bardzo prosta. Narzędzie działa z firmami, zwłaszcza liderami projektów, aby skupiać się na różnych celach biznesowych na podstawie obszernych badań i analiz. Roadmapy opracowane przez Aha zapewniają firmom spełnianie ich celów biznesowych. Dużą zaletą Aha jest to, że przywiązuje równą wagę do pracodawców, jak i to pracowników, aby przekazywać ich pomysły na portalu firmy. Zaletą takiego portalu z pomysłami jest uzyskiwanie dostępu przez zarządzających projektem do wielu pomysłów, które mogą się okazać przydatne podczas projektowania roadmapy dla potencjalnych klientów.

Teraz przyjrzymy się dokładniej najważniejszym możliwościom, jakie daje narzędzie Aha:

 • Kiedy użytkownik zdecyduje się na korzystanie z Aha, może zacząć od zera lub skorzystać z zapewnionych 6 szablonów. Te szablony są zaprojektowane tak, aby mogły być udostępniane w obrębie produktów.
 • Aha udostępnia narzędzia, dzięki którym użytkownicy mogą współpracować blisko z zespołami pracującymi nad różnymi funkcjami, aby tworzyć nowe produkty, śledzić daty wydarzeń i być na bieżąco ze wszystkimi zmianami.
 • Inne ważne cechy narzędzia to na przykład tworzenie szablonów, szacowanie pracy, różne wykresy i udostępnianie nowych projektów.
 • Po zapoznaniu się z oprogramowaniem do tworzenia map produktów znajdziesz narzędzia, które pomogą Ci pozyskać klientów, działania na pulpicie i współpracę z innymi użytkownikami.
 • Klienci mogą także dodawać tagi, załączniki, niestandardowe pola, komentarze i recenzentów, którzy będą nad nimi pracować. Praca z recenzentami daje im nowe pomysły na polepszenie wydajności pracy.
 • Dla nowych użytkowników Aha ma przygotowany specjalny pakiet na start, który może być używany, aby określać i realizować swoje cele, wydania i aspekty. Wszystkie z nich mogą być personalizowane i udostępniane w różnych formach, np. zdjęciowych, PDF lub za pomocą bezpiecznej strony internetowej.
 • Za pomocą Aha, użytkownicy mogą tworzyć wiele tworzyć wiele rzeczy, takich jak portfolio, strategie, wydania oraz aspekty. Mogą być one dowolnie personalizowane.
 • Sekcja analityczna Aha pomaga klientom tworzyć wykresy, dzięki którym mogą ustalić priorytety zadań, śledzić statusy obecnych pomysłów i obserwować ilość funkcji wykorzystywanych przez określony czas.
 • Podczas korzystania z sekcji Notebooks, użytkownicy mogą udostępniać ekran pomiędzy sobą. Może on być wysłany także do ludzi niekorzystających z Aha.

Aha - zrzut ekranu 1

Jak to działa

Teraz spójrzmy, w jaki sposób działa narzędzie Aha:

 1. Kiedy zalogujesz się na stronę Aha, przejdź do sekcji strategii, w której wybierzesz model biznesowy. Będzie to rama dla Twojej przyszłej pracy. Właśnie z tego poziomu użytkownik decyduje o swojej propozycji wartości, planach na marketing w przyszłości i innych.
 2. Następnie, będziesz musiał zdefiniować swoją wizję, co zapoczątkuje Twoją całą strategię. Pomoże Ci to wybrać swój zespół i ustalić jasne założenia pracy.
 3. Z ustaloną wizją, narzędzie pomoże Ci pracować nad Twoimi mocnymi, jak i słabymi stronami, z klientami, konkurencją i innymi osobami.
 4. Następnym krokiem jest ustalenie, na jakim etapie znajduje się klient. Pozycjonowanie produktów jest bardzo ważne i poinformuje potencjalnych użytkowników narzędzia o jego zaletach.
 5. Za pomocą narzędzia Aha użytkownicy mogą tworzyć obraz klienta korzystając z gotowych wzorców. Można dodać opis klientów i dodać osoby o danych cechach. Dzięki temu, poznasz lepiej swoich klientów.
 6. Kontrolowanie swojej konkurencji jest dużo prostsze dzięki Aha! Narzędzie pomaga użytkownikom tworzyć kompletne profile swojej konkurencji i dzielić się tymi danymi z zespołem. Dzięki Aha można porównywać takie ważne parametry jak dochody, klienci, przyrost i inne.
 7. Kiedy wizja zostanie stworzona, Aha pomaga klientom zdecydować się na konkretne cele i KPI. Kiedy cele zostaną wybrane, narzędzie będzie śledzić postępy w dążeniu do nich.

Aha - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Zalety

 • Doskonała obsługa klienta: Dużą zaletą narzędzia Aha jest oferowana przez nich obsługa klienta na najwyższym poziomie. Istnieje wiele platform, na których użytkownik jest świetnie poprowadzony przez obsługę klienta, aby mógł wykorzystać narzędzie jak najlepiej.
 • Bardzo funkcjonalne: Narzędzie online Aha jest niezwykle funkcjonalne we wszystkich kwestiach dotyczących zarządzania projektami. Posiada narzędzia z ofertami, zarządzaniem czasem i planowaniem w jednym miejscu. Narzędzie także oferuje wiele funkcji analitycznych, które tworzą grafy, wykresy i szczegółowe raporty.

Wady

 • Zrozumienie jej wymaga czasu: Wadą narzędzia online Aha jest fakt, że przyzwyczajenie się do jego działania może zająć użytkownikom trochę czasu.
 • Wysokie ceny: Wysokie ceny narzędzia Aha za marketing i produkty może być problemem dla potencjalnych użytkowników.

Werdykt

Nasz werdykt dla Aha jest pozytywny. Opracowane przez to narzędzie plany zarządzania projektami znacznie ułatwiają małym i średnim firmom tworzenie map produktów, technologii, produkcji, marketingu i doradztwa.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron