Uwolnij swoją kreatywność z MindMeister i twórz mapy myśli

Opublikowany 10 września 2018 w Produktywność. Tagi: , , , .

MindMeister jest interesującym narzędziem stworzonym dla klientów poszukujących interaktywnych i innowacyjnych treści online. MindMeister działa od 2007 roku i służy tworzeniu map myśli online, przez co pozwala klientom na wizualizację i dzielenie się swoimi pomysłami. Za pomocą tego narzędzia, klienci mogą przeprowadzać interaktywne sesje ze swoimi współpracownikami i wpadać na nowe pomysły.

MindMeister

MindMeister jest pierwszym narzędziem od MeisterLabs, stworzonym przez Michaela Hollaufa i Tilla Vollmera w 2006 roku. Według firmy, obecnie narzędzia używa 7 milionów ludzi na całym świecie. Klienci korzystając z tego narzędzia przeprowadzają burze mózgów, sporządzają notatki, planują projekty i inne zadania. Do teraz, MindMeister pomógł w stworzeniu ponad 25 milionów map myśli, a także znalezienia rozwiązań dla około miliarda pomysłów.

MindMeister – wizualizacja myśli dla dobra biznesu

Edytor map myśli MindMeister jest narzędziem prostym w obsłudze. Działa bezpośrednio w przeglądarce internetowej, więc nie trzeba pobierać żadnego oprogramowania. Nie wymaga także ręcznych aktualizacji. Działa z komputerów Mac, Windows PC, Linux oraz wszystkich innych urządzeń z przeglądarkami.

MindMeister działa z wieloma rodzajami klientów – start-upami, freelancerami oraz wielkimi firmami, aby pomóc w lepszej komunikacji i realizacji celów. Narzędzie to polepsza komunikację przenosząc różne wydziały, gałęzie i dostawców w jedno miejsce. Pozwala także na współpracę poprzez mapy myśli oraz zmiany, które mogą są stosowane natychmiastowo. To działa świetnie w przypadku firm, ponieważ udostępnianie i porównywanie informacji z tym narzędziem staje się dużo prostsze.
Oto jedne z najlepszych możliwości, jakie daje nam MindMeister:

 • Korzysta z edytora map myśli online, aby tworzyć i pracować na mapach myśli w przeglądarce internetowej.
 • Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu szablonów do wyboru. Mogą także personalizować swoje mapy dodając własne kolory czy style.
 • To narzędzie do tworzenia map myśli posiada również system udostępniania, przez co na tej samej platformie możesz połączyć się z innymi.
 • Ludzie korzystający z MindMeister mogą przydzielać zadania, ustawiać priorytety, dodawać daty zakończenia zadań oraz wyświetlać postępy.
 • MindMeister działa dobrze z oprogramowaniem do zarządzania projektami online TaskMeister.
 • Można także korzystać z MindMeister do tworzenia prezentacji. Mogą być one z łatwością eksportowane, osadzane lub pokazywane online. W ten sposób MindMeister pomaga ludziom w dzieleniu się swoją pracą online, bez konieczności pobierania czy aktualizowania czegokolwiek.

MindMeister - zrzut ekranu 1

Jak to działa

MindMeister działa w modelu freemium, w którym użytkownik zakłada darmowe konto, dzięki któremu ma dostęp do limitowanych opcji. Jeżeli mu to nie wystarcza, może zakupić miesięczną lub roczną subskrypcję. Narzędzie MindMeister oferuje trzy pakiety w różnych cenach – Basic, Personal, Pro oraz Business. Oto dokładny opis działania MindMeister:

 1. Kiedy zarejestrujesz się w narzędziu MindMeister, znajdziesz się na stronie głównej. Tutaj będziesz mógł przeglądać wszystkie stworzone mapy myśli.
 2. Aby stworzyć nową mapę, kliknij w przycisk „My New MindMap”. Wtedy znajdziesz się w edytorze map myśli.
 3. Na środku strony zobaczysz rubrykę z głównym tematem, do której wpiszesz temat tworzonej mapy myśli.
 4. Kiedy stworzysz główny temat, możesz dodawać podtematy za pomocą klawisza „tab”. Kiedy dodasz wszystkie podtematy, zakończ to klikając „enter”.
 5. Jeżeli klikniemy enter drugi raz, stworzymy kolejny temat. Będą to tematy pokrewne.
 6. Za pomocą wspomnianych wcześniej dwóch klawiszy możesz stworzyć temat główny i tematy pokrewne.
 7. Możesz usuwać lub dodawać tematy pokrewne korzystając z opcji „connect”, aby dodać temat oraz „disconnect”, aby go usunąć.
 8. Możesz dodawać etykiety i zmieniać kolory połączeń.
 9. Kiedy mapa myśli będzie gotowa, możesz podzielić się nią z rodziną czy przyjaciółmi, abyś mógł poznać ich pomysły.

MindMeister jest świetnym narzędziem nie tylko do dzielenia się pomysłami, ale także miejscem, w którym możemy ćwiczyć naszą kreatywność, spisywać nasze myśli, uczyć się i zapamiętywać nowe rzeczy. Co więcej, jest to najlepszy sposób na wizualizację i próbę zrozumienia trudnych zagadnień.

MindMeister - zrzut ekranu 2

Zalety

 1. Największą zaletą MindMeister jest to, że możesz zarządzać swoimi treściami w dowolny sposób. Możesz tworzyć mapy myśli zgodnie ze swoimi upodobaniami. Treść, format, czcionki i wszystko inne możesz wybrać samemu.
 2. Kolejną zaletą tego narzędzia jest to, że działa elastycznie. Kiedy twórca lub ludzie, którym mapa myśli została udostępniona chcą dokonać jakichś zmian, mogą to zrobić w każdym momencie online.
 3. Z MindMeister możesz eksportować swoje mapy myśli do różnych formatów, takich jak PDF, MS Word, MS PowerPoint. Możesz także wysłać mapy w mailu lub drukować je prosto z aplikacji.
 4. MindMeister działa online i nie trzeba ściągać żadnych programów. To jedna z największych zalet MindMeister.

Wady

 1. Największą wadą MindMeister jest to, że nie działa dobrze na telefonach, ze względu na wielkość tekstu. Niemniej jednak, działa świetnie na komputerach i tabletach.
 2. Kolejną wadą narzędzia MindMeister jest fakt, że może na początku sprawiać trudności w użytkowaniu.

Werdykt

MindMeister to świetne narzędzie dzięki swojej elastyczności i wolności przy tworzeniu map myśli. Oferuje wiele formatów i pozwala na dodawanie linków, zdjęć i notatek, przez co praca jest znacznie łatwiejsza. Niezależnie, czy planujesz wycieczkę rodzinną czy dzielisz się zadaniem ze współpracownikami, MindMeister jest idealnym narzędziem do tworzenia konceptów i dzielenia się nimi. Bardzo polecamy!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron