Zarabiaj przechwytując wygasłe domeny z ExpiredDomains.net

Opublikowany 17 czerwca 2015 w Inne. Tagi: , , , .

Sporo z was czytając ten artykuł, jest święcie przekonanych o tym, że wygasła lub usunięta domena po prostu przestaje istnieć. Nie ma nic do dodania ponad to, że jakaś strona internetowa, dostępna wcześniej pod taką domeną, właśnie zakończyła żywot i przeszła do lamusa. Jednak to stwierdzenie stoi w sprzeczności z działalnością takich serwisów, jak ExpiredDomains.net. Jeśli po prostu odwiedzisz i poprzeglądasz tą stronę, to jesteśmy pewni, że odtąd będziesz w zupełnie nowy sposób patrzył na koncepcję domen. Odkryjesz, że nawet wygasłe domeny mogą zostać wykorzystane do ponownego rozpoczęcia działalności, z tą samą nazwą, ale zupełnie nowym celem.

expireddomains

ExpiredDomains.net – idea serwisu

Mówią, że śmieci jednego człowieka są skarbem dla drugiego. Cóż, można sobie wyobrazić, że ten sam pomysł zastosowano tutaj. ExpiredDomains.net kataloguje wygasłe lub usunięte domeny z różnych kategorii (.com, .net, .org itd.) i od różnych dostawców (SnapNames, Flippa itd.), które mogą być wykupione lub ponownie zarejestrowane.

Wiele domen wygasa każdego dnia z różnych powodów, w tym również takich, jak nieudane przedłużenie w czasie, niespełnianie swojego pierwotnego celu lub przejście do nowych projektów. Dla większości zwykłych użytkowników, takie wygasłe domeny nie przedstawiają żadnej wartości. Ale dla wprawnego oka, potrafiącego odróżnić ziarno od plew, tego typu domeny przedstawiają niesamowite możliwości zarabiania pieniędzy. Tyczy się to jednak tylko tych, którzy wiedzą, ile one są warte. Ci ludzie to SEO i eksperci backlinków. Dla nich linki zwrotne i strategie SEO wygasłej domeny są niemal, że bezcenne.

Często, nawet po wygaśnięciu domeny, wskazujące na nią łącza o wysokiej wartości dalej działają. Takie aktywne linki, jeśli użyje się je we właściwy sposób, mają potencjał wywindować Twoją stronę na znacznie lepszą pozycję w rankingu wyszukiwarki Google. Dlatego w zasadzie, dzięki ExpiredDomains.net, wszystko co musisz zrobić, to wiedzieć, jak oddzielić dobrą wygasłą domenę od złej i przejąć ją w odpowiednim czasie. Warto, dopóki takowa posiada aktywne linki.

expireddomains2

Jak to działa?

Pierwsze co się rzuca w oczy na tej stronie, to jej wielka prostota. Prowadzi użytkownika prosto do celu, bez żadnych zakłóceń. Po wejściu na stronę, przeczytaj podstawowe wprowadzenia (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej), a następnie kliknij na jednej z dostępnych kategorii domen (z podziałem na typ lub dostawcę), by zobaczyć prawdziwą akcję.

Na przykład, załóżmy, że kliknąłeś na „usunięte domeny .com” („Deleted .com domains”). Zostałeś przekierowany na stronę z listą usuniętych domen posegregowanych malejąco, to znaczy, że na szczycie listy znajdują się adresy usunięte niedawno.

Lista ta rzeczywiście zawiera prawdziwe informacje. Na liście pokazano nazwę domeny i zestaw dodatkowych cennych informacji na jej temat, a także jej dane statystyczne, do których może zaglądnąć każdy potencjalny nabywca. Na te informacje składają się pola takie, jak na przykład PageRank (PR), Alexa Traffic Rank, dostępność DNS domeny (z .com, .net, .org i innymi), znacznik czasu, kiedy została porzucona, oraz link do zamówienia i jeszcze więcej. Wystarczy najechać kursorem na jakikolwiek ze skrótów, a wyświetlające się podpowiedzi wyjaśnią, co one oznaczają.

Gdy domeny usunięte dzień wcześniej można znaleźć bezpośrednio na tej liście, podzielonej na podstrony (jest wiele domen posegregowanych w zależności od czasu, w którym zostały usunięte), to te usunięte ponad 24 godziny temu można znaleźć w tak zwanym „free MemberArea”, który jest w zasadzie zachętą do rejestracji na stronie. Sam proces rejestracji jest bezpłatny i bezproblemowy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by przeglądać starsze domeny będąc już zalogowanym.

Gdy znajdziesz się już w strefie dla zalogowanych, to będziesz mógł zobaczyć sporo dodatkowych informacji o wygasłych domenach oraz bardzo pomocny link do wprowadzenia dla zalogowanych użytkowników, które pokaże Ci gdzie co, można znaleźć.

By zamówić domenę, po prostu kliknij na napis „dostępny” („available”) zaznaczony zieloną czcionką przy interesującej Cię pozycji, a zostaniesz przekierowany na stronę zakupu GoDaddy.

expireddomains1

Plusy i minusy

ExpiredDomains.net posiada wiele niewątpliwych zalet. Po pierwsze, pozwala szybko osiągnąć to, do czego została stworzona. Po drugie, daje potencjalnemu nabywcy wygasłej domeny wiele informacji o niej przed przedstawieniem możliwości zakupu. Po trzecie, jest jedną z najbardziej konkretnych usług oferujących zamówienie wygasłych domen, obecnych aktualnie na rynku. No i przede wszystkim, oferuje darmową rejestrację!

Z drugiej strony, ExpiredDomains.net posiada też kilka dużych wad. Jedną z nich jest to, że zawiera nazwy domen nieaktywnych od stosunkowo niedawna. Więc jeśli chcesz szukać domen, które wygasły, powiedzmy, 2 czy 3 lata temu, to będziesz musiał poszukać gdzie indziej. Poza tym, może okazać się, że znajdziesz tutaj wiele pozycji, gdzie zostaniesz zapytany, czy chcesz kupić tą domenę jako inwestor, ekspert SEO, czy po prostu właściciel strony. Szybko także przekonasz się, że dodatkowe funkcjonalności, takie jak popularne aukcje domen, giełdy domen, w tym serwisie niestety nie są obecne. No i na sam koniec wypadałoby powiedzieć, że może się czasem okazać, że ExpiredDomains.net będzie dla Ciebie korzystną opcją tylko wtedy, gdy będziesz szukał wolnych domen.

 • Odkryj lukratywne możliwości, które niosą ze sobą wygasłe domeny, dzięki expireddomains.net/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Ostateczny werdykt

Podsumowując, ExpiredDomains.net jest dobrym miejscem, jeśli chcesz szybko znaleźć informacje na temat usuniętych domen i to zupełnie za darmo. Skupia w jednym miejscu sporo danych, które pozwolą ekspertom w tej dziedzinie ocenić na ile zakup konkretnej domeny jest atrakcyjny. Dodatkowo, możesz zobaczyć większość informacji, a nawet złożyć zamówienie na jedną z niedawno wygasłych domen i to nawet bez konieczności rejestracji. Jeśli to wszystko spełnia Twoje oczekiwania, to powinieneś zainteresować się ExpiredDomains.net. Gdy poszukujesz bardziej zaawansowanych funkcjonalności, takich jak aukcje domen lub więcej opcji dla kupującego, to musisz niestety rozejrzeć się za inną usługą.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron