Monitoruj swoją domenę, certyfikat SSL, czarne listy i robots.txt

Opublikowany 5 października 2018 w Monitoring. Tagi: , , , , .

Super Monitoring wprowadził nowy typ testu: “Kondycja dnia”, raz na dobę sprawdzający wygasanie domeny i certyfikatu SSL, poprawność certyfikatu, obecność strony na czarnych listach i wykrywający blokadę robotów wyszukiwarek.

Kondycja dnia

Monitorowanie wygasania domeny i certyfikatu SSL

Powiadomienia o zbliżającym się terminie wygaśnięcia domeny lub certyfikatu zazwyczaj są wysyłane przez ich dostawców. Ale wysyłają je oni z różnym wyprzedzeniem, niekoniecznie na Twój główny adres email – a czasem takie wiadomości lądują w spamie.
Super Monitoring może Ci wysłać przypomnienie na 60, 30, 10 lub 5 dni przed terminem. Jeżeli sobie tego zażyczysz, może Ci przypominać codziennie – aż do momentu kiedy odnowisz swoją domenę lub certyfikat.
Jeżeli, mimo wszystko, zdarzy Ci się przegapić termin i domena lub certyfikat wygaśnie, Super Monitoring zarejestruje i zgłosi awarię.

Monitorowanie poprawności certyfikatu SSL

Razem z datą ważności Twojego certyfikatu sprawdzana będzie jego poprawność – m.in. czy został wydany dla tej właśnie domeny/subdomeny. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zgłoszona zostanie awaria.

Sprawdzanie obecności na czarnych listach

Pojawienie się adresu Twojej strony na czarnej liście Google Safe Search oznacza automatyczne wyświetlanie przez przeglądarki całostronicowych czerwonych ostrzeżeń przed wczytaniem strony. Z pewnością chcesz tego uniknąć – ale jeżeli już się zdarzy, to dzięki Super Monitoringowi dowiesz się o tym niezwłocznie.

złośliwe oprogramowanie

Wykrywanie blokady robotów wyszukiwarek

Przypadkowe zablokowanie dostępu Googlebotowi (i innym robotom wyszukiwarek) może skutkować usunięciem Twojej strony z indeksu Google. Wbrew pozorom, taka sytuacja zdarza się dość często – np. po premierze nowej wersji witryny, kiedy ktoś przeniesie plik robots.txt z serwisu roboczego do produkcyjnego. Albo zapomni wyłączyć blokadę w CMSie i w kodzie strony nadal będzie widniał tag meta robots o wartości “noindex”.
Super Monitoring wykryje taką sytuację i zaalarmuje Cię zanim w Google (albo innej wyszukiwarce) pojawią się negatywne konsekwencje.

Nowy rodzaj testu dostępny jest już od najniższej opcji subskrypcji oraz – oczywiście – także w ramach bezpłatnego konta próbnego.Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron