Wyeliminuj anonimowych użytkowników z Block Disposable Email

Opublikowany 26 sierpnia 2019 w Zasoby. Tagi: , , .

Tymczasowe adresy email są to jednorazowe adresy email wykorzystywane przez krótki okres. Wykorzystanie tymczasowych adresów email to dość kontrowersyjne rozwiązanie, często wykorzystywane do finansowych nadużyć online. Dlatego znaczna ilość firm zmuszona jest blokować usługi wykorzystujące tymczasowe adresy email, aby upewnić się, że mają do czynienia jedynie z prawdziwymi klientami.

Anonimowość może wydawać się przywilejem, owiana jest jednak aurą podejrzeń, kierowanych w stronę takiego delikwenta, próbującego ukryć swoją tożsamość. Firmy zmuszone są weryfikować tożsamość klientów w trakcie podejmowanych przez nich transakcji online lub wszelkich innych aktywności w sieci. Wykorzystywanie tymczasowych adresów email utrudnia firmom proces wychwytywania oszustów, a także prowadzi do zanieczyszczenia bazy danych użytkowników.

Nie akceptuj fałszywych użytkowników

Block Disposable Email API pozwala wykrywać tymczasowe adresy email i zapobiega używaniu wykorzystywaniu tymczasowych adresów email podczas rejestracji. Usługa blokowania tymczasowych adresów email wykrywa tymczasowe adresy email i powstrzymuje użytkowników przed używaniem ich. Zmuszeni są oni do korzystania jedynie ze stałych adresów email lub rezygnacji z usługi w ogóle. Jedną z zalet korzystania z API blokującej tymczasowe adresy email jest pewność, że żaden fałszywy użytkownik nie wedrze się do Twojego systemu.

Block Disposable Email – Powstrzymaj fałszywych użytkowników

Block Disposable Email posiada kilka całkiem użytecznych funkcji, takich jak:

 • Moduły dla oprogramowania – Usługa Block Disposable Email jest kompatybilna z popularnymi platformami online, takimi jak phpBB, Drupal, Django, Python, WordPress, Prestashop, vBulletin, IP.Board, xenForo, October CMS i wiele innych. Oznacza to, że usługa blokowania tymczasowych adresów email może łączyć się z większością platform online i może skutecznie wychwytywać oszustów.
 • Proste API – API Block Disposable Email jest łatwe w użyciu. Wystarczy jedno API, by sprawdzić domeny tymczasowe, bez względu na cel.
 • Różnorodność formatów wyjściowych – API Block Disposable Email zapewnia wyniki w formatach takich jak JSON, PHP Serialized i prosty format tekstowy.
 • Status API – Korzystanie z usługi API Block Disposable Email wymaga zakupu impulsów. System zapewnia Status API, zawierające informacje o pozostałych impulsach. Dzięki temu wiadomo, kiedy usługa wygaśnie.
 • Spostrzeżenia – Usługa Block Disposable Email zapewnia informacje na temat domen, używanych w tymczasowych skrzynkach email. Dzięki temu można odpowiednio wcześniej blokować te domeny, które były wykorzystywane przy tworzeniu tymczasowych adresów email.
 • Ochrona przed fałszywie pozytywnymi wynikami – Gdyby Block Disposable Email z jakiegoś względu odrzucał prawdziwe adresy email, mogłoby to zapobiec powiększeniu Twojej bazy użytkowników i stworzyć negatywny wizerunek firmy. Dlatego usługa Block Disposable Email pozwala spisać listę domen, które nigdy nie powinny być zablokowane przez usługę.
 • Hurtowy tester – Aby sprawdzić kilka domen na ewentualność tworzenia tymczasowych emaili, można skorzystać z darmowej opcji testu. Trzeba tylko wpisać nazwę domeny w polu aplikacji testującej, a usługa DEA dostarczy odpowiednie wyniki w zależności, czy nazwa domeny jest wykorzystywana w tworzeniu tymczasowych adresów email, czy nie.
 • Osobiste statystyki DEA – Usługa Block Disposable Email zapewnia osobiste statystyki dotyczące tymczasowych emaili, dzięki czemu można określić liczbę użytkowników, próbujących wykorzystać tymczasowe adresy email.

Jak działa usługa blokowania tymczasowych emaili?

Usługa Block Disposable Email może być wykorzystana na kilka różnych sposobów. Najpierw należy omówić sposób działania jej modułów z platformami internetowymi.

Wykorzystanie Webhooks

Mechanizm Webhooks skupia się na odpowiedzi zwrotnej HTTP, definiowanej przez użytkownika. Aktywowane jest przez różnego rodzaju zdarzenia online, np. publikacja komentarza na blogu, rejestracja nowego użytkownika na stronie lub jakakolwiek inna aktywność, w której użytkownik wpisuje swój adres email. Kiedy takie wydarzenie ma miejsce, strona źródłowa wysyła komunikat HTTP do URI skonfigurowanego z Webhook. Użytkownicy mogą skonfigurować mechanizmy webhooks, sprawiając by zdarzenia na stronie spowodowały taką czynność. Webhook może na przykład odwzorować status domeny, kiedy gość otworzy adres email. Jeśli gość korzysta z tymczasowego adresu email, zostanie wdrożony kod/czynność, która pokieruje stronę, by odrzuciła rejestrację lub wyświetli wiadomość, kiedy użytkownicy próbują posłużyć się tymczasowymi adresami email.

Procedura konfiguracji Webhook jest stosunkowo prosta. Należy jedynie wpisać odpowiednie wartości dla URL, wybrać odpowiedni format wyjściowy i wzór wiadomości. Tworząc mechanizm webhooks nie trzeba się bawić w kodowanie.

API DEA

Aby otrzymać klucz API DEA, należy zarejestrować się do usługi. Po zakończonej rejestracji, w sekcji zarządzania stroną, możesz wygenerować i odnaleźć własny klucz API. Procedura dodawania API DEA jest dość prosta, wystarczy skopiować składnię (URL) i wkleić ją w sekcji wyjściowej.

Jeśli nie wiesz zbyt wiele o kodowaniu, możesz odnieść się do przykładowej składni i skryptu podanego na stronie. Musisz też określić wiadomości, które chcesz otrzymywać w przypadku różnego rodzaju wyników. Na przykład, możesz tworzyć ciągi wiadomości, w zależności od statusu żądania i statusu domeny.

Zalety i wady

Zalety

 • Skutecznie weryfikuje tymczasowe adresy email i zapobiega rejestracji fałszywych użytkowników;
 • Pozwala na określenie zaufanych domen;
 • Oferuje darmowy tester tymczasowych adresów email;
 • Wszystkie domeny z czarnej listy są weryfikowane ręcznie.

Wady

 • Brak odpowiedniej dokumentacji;
 • Drogie w odniesieniu do struktury cenowej ceny za domenę.

Podsumowanie

Internet stał się obecnie centrum aktywności online. By móc budować zaufanie, firmy muszą mieć pewność, że linia komunikacji pozostaje otwarta dla potencjalnych klientów, w celu nawiązania konwersacji w przyszłości. Tymczasowe adresy email stanowią duży problem dla wielu firm – są jak trucizna dla bazy danych użytkowników i uniemożliwiają firmom stosowanie nowych, efektywnych strategii marketingowych. Usługa Block Disposable Email zapewnia firmom szczegółową kontrolę, w trakcie tworzenia bazy użytkowników, a także gwarantuje, że na liście potencjalnych klientów nie widnieją żadni fałszywi użytkownicy.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron