Śledź zmiany na stronach WWW za pomocą VisualPing

Opublikowany 5 lutego 2018 w Monitoring. Tagi: , , , , .

Jeśli istnieje jedna rzecz, która wiąże ludzi z różnych miejsc, kultur oraz o różnych poglądach jest nią Internet. Bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry, ludzie na całym świecie spędzają w Internecie średnio 2 – 3 godziny dziennie, co stwarza duże możliwości biznesowe. W takiej sytuacji każda firma chce, aby jej witryna była tą, którą użytkownik wybiera, gdy chce coś kupić, dlatego przeznaczają ogromne ilości pieniędzy, czasu i wysiłku na stworzenie idealnej strony prezentującej produkty i usługi dla świata. Jednak samo budowanie idealnej strony internetowej nie wystarczy, aby zapewnić ciągłość działalności. Dostawcy muszą często modyfikować je, aby wszystko było ciekawe, nawet jeśli zmiany są tak małe, jak zmiana tła czy motywu.

Chociaż prawdą jest że, czasami zmiany w wyświetlanych informacjach są znaczące dla użytkowników np. dodanie nowych produktów, aktualizacja cen, najświeższe wiadomości flash, informacje dotyczące egzaminów i daty przyjęć itp. Osoby robiące zakupy online, entuzjaści podróży, rodzice szukający biletów lub zwykła osoba czytająca wiadomości są stale podłączeni do Internetu, mając nadzieję, że informacje, których poszukują zostaną uaktualnione w rzetelny sposób. Jedyne, co mogą wtedy zrobić, to odświeżać strony i czekać na update.

VisualPing

Nie uważasz, że to strata czasu i energii? Zamiast tego możesz zrobić coś bardziej produktywnego, ale wtedy przegapilibyście zmiany. Racja? Właśnie, że nie! Dzięki VisualPing możesz mieć na jednym oku zmiany stron internetowych, a na drugim swoją pracę. Chcesz dowiedzieć się jak?

VisualPing – automatyczne monitorowanie stron internetowych

VisualPing to usługa monitorowania online, która pozwala śledzić zmiany na stronach internetowych i otrzymywać natychmiastowe powiadomienia e-mail. Narzędzie pozwala na zaznaczenie tego, co chciałbyś śledzić na stronie (cenę swojej ulubionej torby, ogłoszenie daty premiery nowego gadżetu, dostępność lotu, nowe ogłoszenia o pracę itd.) I sprawdzać po upływie wyznaczonego czasu czy informacje się zmieniły, czy nie. Zaczynasz kumać? Zamiast siedzieć i odświeżać stronę, aby zobaczyć czy coś się zmieniło, możesz użyć VisualPing do zrobienia tego za Ciebie i wysyłania powiadomień e-mail sekundę po updacie. Narzędzie to wykonuje zrzuty ekranu przed i po zmianie. Nieźle nie?

Oto kilka prostych, ale za to bardzo przydatnych cech VisualPing:

 • Może wysyłać powiadomienia o zmianach co godzinę, dzień, tydzień lub miesiąc na adres e-mail lub kanał Slack
 • Umożliwia monitorowanie stron internetowych za pomocą trybu wizualnego (obrazy) lub trybu przeglądarki (tekst)
 • Narzędzie może wykrywać zmiany wizualne, zmiany zawartości, zmiany układu itp.
 • Umożliwia automatyzację zadań, takich jak: monitorowanie rankingów wyszukiwania, monitorowanie konkurencji itp.
 • Możesz użyć serwera proxy do monitorowania strony
 • Posiada funkcję blokowania, aby zablokować wszelkie przeszkadzające reklamy
 • Wysyła powiadomienia ze zrzutami ekranu

Dzięki setkom największych firm na całym świecie, takich jak: Google, Adobe, BBC, 3M itp., wykorzystujących VisualPing do automatycznego sprawdzania stron internetowych, usługa pokazuje, że jest świetnym sposobem, aby śledzić trendy w sieci, gdy tylko się pojawią.

VisualPing - zrzut ekranu

Jak to działa

Wystarczy tylko:

 1. Odwiedź visualping.io, zobaczysz pole tekstowe z napisem “Wejdź na stronę”
 2. Wprowadź nazwę strony internetowej, którą chcesz monitorować i kliknij “Go”
 3. Zobaczysz narzędzie pracujące nad przechwyceniem początkowego zrzutu ekranu witryny, której adres URL właśnie wprowadziłeś – po kilku sekundach pojawi się w niewielkim pudełku pod polem adresu URL
 4. Na zrzucie ekranu zobaczysz pole wyboru (takie jak w Windows Paint), które możesz kliknąć i przeciągnąć, aby zaznaczyć obszary na stronie, które chcesz monitorować
 5. Przewiń w dół, aby zobaczyć inne pole tekstowe, w którym musisz wpisać adres e-mail, a na który chcesz otrzymywać powiadomienia o zmianie. Wybierz także jak często program VisualPing ma sprawdzać zmiany w witrynie, klikając jasno-żółty przycisk z napisem “Codziennie”
 6. Aby wprowadzić zmiany w ustawieniach zaawansowanych, kliknij etykietę “Zaawansowane”. Spowoduje to otwarcie małego panelu zawierającego:
  1. Przycisk przełączania, za pomocą którego możesz określić czy chcesz monitorować zmiany w obrazach (wizualne) lub w tekście (w Internecie)
  2. Czas oczekiwania, po którym należy wykonać zrzut ekranu załadowanej strony
  3. Opcja wyświetlania strony z określonej lokalizacji
  4. Możliwość wyboru poziomu zmian, po których otrzymasz powiadomienie
  5. Możliwość nadania nazwy
 7. Po wypełnieniu, kliknij “Rozpocznij monitorowanie”, aby umożliwić VisualPing rozpoczęcie pracy

Jeśli używasz tego narzędzia do sprawdzania dużych zmian raz lub dwa razy dziennie, potrzebujesz tylko bezpłatnego konta, które uprawnia Cię do 2 updatów dziennie. Jeśli jednak potrzebujesz więcej kontroli, z większą ilością migawek, zaawansowanych ustawień i wsparcia, musisz zarejestrować się w jednym z planów członkostwa, które są całkiem przystępne.

 • Monitoruj zmiany na ulubionych stronach z @visualping visualping.io via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Werdykt

Powodem, dla którego nie dodaliśmy sekcji “plusy i minusy” w tym przeglądzie jest to, że widzieliśmy same zalety oferowane przez VisualPing, zero wad. Jest jeszcze jedna mała rzecz, którą chcielibyśmy zobaczyć, jest to krótki tutorial (nawet krótki film), wyjaśniający, w jaki sposób zwykły użytkownik może korzystać z tego narzędzia i jakie idą za tym korzyści. Jest to oczywiste, ale czasami zdarza się, że zwykli użytkownicy gubią się, próbując zrozumieć cel najprostszego narzędzia. Poza tym, 3x tak dla VisualPing z naszej strony.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron