Rozwiązania typu Low-Code i No-Code do budowania biznesu

Opublikowany 18 sierpnia 2022 w Web Development. Tagi: , , .

Postęp technologiczny popchnął nowych przedsiębiorców do większej zdolności adaptacyjnej, by ich firmy mogły się rozwijać. Niestety, dalszy rozwój może być utrudniony przez niedostatek talentów występujący w świecie korporacji. Według ostatniego badania przeprowadzonego przez firmę konsultingową McKinsey, 87 procent kadry kierowniczej na całym świecie stwierdziło, że doświadcza problemów związanych z brakiem umiejętności wśród pracowników.

klocki

Aby kontynuować rozwój cyfryzacji, wiele firm, którym brakuje talentów technicznych pokazało, że ratunek tkwi w rozwiązaniach typu no-code i low-code. Jeśli jesteś jednym z liderów startupów, którzy chcą skorzystać z tych rozwiązań i dołączyć do tej szczególnej grupy, sprawdź poniższe platformy. Zobacz, jak mogą one pomóc Ci w budowaniu Twojego biznesu. Możesz również zapoznać się z tym postem na Doola, aby dowiedzieć się o nich więcej.

1. Notion

Notion

Notion to platforma typu no-code, do tworzenia notatek, z silnym naciskiem na wszechstronność i czysty design. Ale to rozwiązanie to znacznie więcej niż edytor tekstu. Pozwala również użytkownikom tworzyć i organizować dokumenty w foldery.

Dzięki tej aplikacji możesz osadzać strony internetowe, linki w stylu wiki i tabele w swoich dokumentach, co czyni ją niezbędną dla kilku działów w Twojej organizacji.

Ceny

  Personal – bezpłatnie
 • Personal Pro – 4$/miesiąc
 • Zespół – 8$/miesiąc
 • Przedsiębiorstwo – poproś o wycenę

2. Back4app

Back4app

Jeśli chcesz stworzyć aplikację dla swojej firmy, możesz sprawdzić Back4app. Ta przyjazna dla użytkownika platforma o niskim kodzie została zaprojektowana, aby pomóc osobom tworzącym aplikacje mobilne.

Rozwiązanie umożliwia deweloperom przyspieszenie i rozszerzenie tworzenia aplikacji bez obaw o zasoby. Wspiera personalizację i optymalizację aplikacji.

Ponadto zapewnia różne narzędzia zaprojektowane tak, aby pomóc deweloperom w szybkim i skutecznym osiągnięciu celów backendowych. Dzięki temu narzędziu programiści mogą ocenić reakcję swoich nowych zasobów podczas budowania aplikacji.

Ponadto ma funkcję przechowywania przypominającą arkusz kalkulacyjny, która pozwala programistom łatwo zmieniać, generować i synchronizować pliki danych. Ma również narzędzie do zapytań na żywo, które pozwala użytkownikom synchronizować i zapisywać dane aplikacji w czasie rzeczywistym.

Ceny

 • Wersja podstawowa – bezpłatna
 • Wersja współdzielona – 25$/miesiąc
 • Wersja dedykowana – 250$/miesiąc

3. Retool

Retool

Retool jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do szybkiego i łatwego tworzenia wewnętrznych rozwiązań dla nowych firm.

Różne działy potrzebują specjalistycznych interfejsów, aplikacji, platform administracyjnych i innych wewnętrznych rozwiązań do prowadzenia istotnych operacji biznesowych. Z Retool, deweloperzy nie muszą tworzyć tych narzędzi od zera.

To oprogramowanie jest konstruktorem aplikacji z funkcją projektowania metodą “przeciągnij i upuść”, która pozwala użytkownikom tworzyć aplikacje bez żadnych kłopotów. Z Retool, programiści mogą połączyć się z dowolnym dostawcą danych, pisać niestandardowy kod i ustanawiać niestandardową logikę i wyszukiwania, aby stworzyć precyzyjne rozwiązania, których potrzebuje Twój startup.

Ceny

 • Wersja bezpłatna
 • Zespół – $10/miesiąc
 • Biznes – 50$/miesiąc
 • Przedsiębiorstwo – poproś o wycenę

4. Slack

W swojej istocie, Slack to podstawowe narzędzie do przesyłania wiadomości do użytku zawodowego i osobistego. Nie tylko łączy użytkowników z innymi ludźmi, ale także łączy ich z danymi, których potrzebują. Jednak to, czym ta platforma naprawdę się wyróżnia, to wszechstronność, którą oferuje.

Slack integruje się z szeroką gamą aplikacji i rozwiązań, z których firmy korzystają codziennie. Co więcej, posiada mnóstwo botów, które zwiększają funkcjonalność.

Wszechstronność tego rozwiązania pomaga ludziom funkcjonować jako jeden zespół, zmieniając sposób, w jaki organizacje komunikują się i łączą ze swoimi członkami.

Narzędzie posiada wyspecjalizowane przestrzenie zwane kanałami, które jednoczą właściwych ludzi. W tych kanałach użytkownicy mogą udostępniać dane z różnych platform, takich jak Google Docs.

Funkcja ta umożliwia również pracę asynchroniczną. Kiedy pracownicy rozmawiają ze sobą poprzez kanały Slacka, bez względu na lokalizację i strefę czasową, mogą uzyskać dostęp do potrzebnych danych w swoim czasie.

Dzięki platformie Slack wszyscy w firmie mają dostęp do tych samych rozproszonych i możliwych do wyszukania informacji. Kiedy zespoły pracują razem za pomocą tej platformy, mogą udostępniać dane wszystkim jednocześnie, pomagając działom zachować zgodność i szybciej podejmować decyzje biznesowe.

Ceny

 • Wersja bezpłatna
 • Pro – $6.67/miesiąc
 • Biznes – $12.50/miesiąc
 • Sieć korporacyjna – poproś o wycenę

5. Bubble

Bubble

Rozwiązania no-code mają na celu usunięcie potencjalnych przeszkód w rozwoju oprogramowania i aplikacji. Bubble jest przykładem takiego rozwiązania. Pozwala użytkownikom budować własne aplikacje bez znajomości jakichkolwiek języków programowania.

Platforma bezkodowa do tworzenia aplikacji daje aspirującym programistom wizualny zestaw prostych komponentów, dzięki czemu mogą oni złożyć i uruchomić w pełni funkcjonalne produkty. Posiada szeroki zakres opcji dostosowania funkcjonalności, co czyni Bubble potężnym narzędziem do budowania aplikacji i rozwoju oprogramowania.

Bubble pozwala każdemu, kto ma pomysł, zbudować, prototypować i wprowadzić go do wirtualnego świata. To rozwiązanie bez kodu pozwala kreatywnym programistom zamienić swoje marzenia w rzeczywistość, niezależnie od ich umiejętności.

Ceny

 • Wersja bezpłatna
 • Wersja osobista – 25$/miesiąc
 • Wersja Profesjonalna – 115$/miesiąc
 • Produkcja – $475/miesiąc

6. Airtable

Airtable

Airtable, w swojej istocie, jest arkuszem kalkulacyjnym wyposażonym w bardziej zaawansowane funkcje niż Google Sheets. Ale, gdy jest używany prawidłowo, może zapewnić firmom o wiele więcej.

Po pierwsze, jest łatwy do rozpoczęcia i zapewnia wiele kompatybilności interfejsu programowania aplikacji (API). Pozwala użytkownikom tworzyć bazę danych bez konieczności pisania jakiegokolwiek programowania. Obsługuje również szybkie i wszechstronne techniki tworzenia tabel danych w arkuszu kalkulacyjnym.

Airtable pozwala grupom i poszczególnym pracownikom na niezależne zarządzanie zadaniami. Platforma jest dostarczana z kilkoma projektami projektów i ponad 50 wbudowanymi programami, które można wykorzystać do interfejsu z innymi aplikacjami.

Ceny

 • Wersja bezpłatna
 • Plus – 10$/miesiąc
 • Pro – 20$/miesiąc
 • Przedsiębiorstwo – poproś o wycenę

7. MailChimp

Mailchimp

Aby zbudować swój biznes, musisz dotrzeć do swoich docelowych konsumentów, aby dać im znać o swoim produkcie. Aby pomóc w tym wysiłku, musisz rozwijać i zrozumieć swoją publiczność.

Mailchimp może pomóc Ci zebrać odpowiednie dane o klientach, przeanalizować kim są i szybko do nich dotrzeć. Dzięki temu rozwiązaniu możesz skończyć z szerszą publicznością i wysłać swój przekaz marketingowy do większej liczby osób.

Korzystając z tej platformy marketingowej typu “wszystko w jednym”, możesz przeprowadzać ankiety, wprowadzać kampanie w mediach społecznościowych i kategoryzować swoje bazy danych klientów. Mailchimp oferuje również różne integracje bez kodu z różnymi programami, takimi jak LiveChat i Square. Ta cecha sprawia, że rozwiązanie jest proste do zautomatyzowania i bardziej wszechstronne.

Zdobycie większej liczby klientów i zrozumienie ich może być kluczowe dla firmy, zwłaszcza na początkowych etapach. Mailchimp może sprawić, że będzie to mądrzejszy i szybszy proces.

Ceny

 • Wersja bezpłatna
 • Wersja podstawowa – 11$/miesiąc
 • Standard – 17$/miesiąc
 • Premium – $299/miesiąc

8. AppSheet

AppSheet

Niezależnie od wiedzy na temat kodowania, każdy może użyć AppSheet do stworzenia solidnych aplikacji na Androida i iOS przy użyciu własnych zbiorów danych. Dzięki tej platformie użytkownicy mogą zbierać dane z różnych rozwiązań pamięci masowej, takich jak Google Drive, DropBox lub OneDrive.

Użytkownicy mogą zmieniać wygląd i funkcjonalność aplikacji nawet po jej zbudowaniu. Platforma posiada funkcję emulatora, która pozwala użytkownikom przetestować aplikację.

Ta podstawowa funkcja edytora pozwala użytkownikom wykonywać następujące czynności:

 • Dodawanie kolejnych arkuszy kalkulacyjnych
 • Aktualizowanie praw do edycji
 • Wybieranie perspektyw danych
 • Określanie filtrów danych
 • Dodawanie paneli tła i logo
 • Zmiana stylów czcionek i schematów kolorów
 • Wybieranie zasad przepływu pracy
 • Określanie opcji synchronizacji danych

Dzięki AppSheet użytkownicy nie muszą tworzyć żadnego kodu. Mogą korzystać z różnych obszarów tekstowych, opcji rozwijanych i klawiszy sterujących. Oznacza to, że użytkownicy mogą błyskawicznie tworzyć aplikacje z arkuszy kalkulacyjnych i baz danych nawet bez pisania jednego kawałka programowania.

Ceny

 • Starter – 5$/miesiąc
 • Core – 10 dolarów miesięcznie
 • Enterprise Standard i Plus – poproś o wycenę

9. WordPress

WordPress

WordPress to jedno z najpopularniejszych rozwiązań low-code, które od lat zajmuje czołowe miejsce w tworzeniu stron. Jeśli nie słyszałeś o tej platformie, to prawdopodobnie nie byłeś w internecie od 2003 roku.
WordPress zaczynał jako serwis blogowy. Ale miał tak wiele elastycznych funkcji, że ludzie zaczęli używać go do wszystkich rodzajów rzeczy online.
Ze względu na swoją elastyczność, platforma stała się popularna jako rozwiązanie do projektowania stron internetowych dla różnych organizacji. Według W3Techs, witryny badania technologii internetowych, 43 procent istniejących stron internetowych używa WordPressa.

Deweloperzy mogą ulepszyć swoją witrynę WordPress za pomocą kodowania, ale częściej kodowanie nie jest potrzebne. Obecnie istnieje wiele dostępnych wtyczek dedykowanych WordPressowi, które stworzyli dla niego użytkownicy.

Ceny

 • WordPress Starter – 250$/miesiąc, rozliczany rocznie
 • WordPress Pro – $640/miesiąc, rozliczany rocznie

Podsumowanie

To jedne z najbardziej przydatnych platform low-code i no-code, które musisz wypróbować, aby zbudować swój biznes. Dzięki tym rozwiązaniom możesz rozwijać swój startup nawet bez najlepszych programistów w dziale technicznym.


O Autorze

Ivan Serrano

Ivan Serrano jest zapalonym pisarzem, który lubi uczyć się wszystkiego, co może o rozwoju biznesu. Lubi również dzielić się swoją wiedzą na temat technologii i tego, jak wpływa ona na poprawę komunikacji biznesowej na poziomie międzynarodowym.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron