Airtable: Bazy danych prościej

Opublikowany 16 listopada 2021 w Inne. Tagi: , , .

Okres po wybuchu pandemii to czas, w którym znajomość technologii stała się absolutną koniecznością. Obecnie, firmy muszą przechowywać i jednocześnie analizować ogromne ilości danych. I chociaż arkusze kalkulacyjne mogą w pewnym stopniu rozwiązać ten problem, na dłuższą metę nie są one niezawodnym rozwiązaniem. Właśnie dlatego wzrosło zapotrzebowanie na wszechstronne narzędzia do zarządzania bazami danych, które mogą pomieścić wszystkie informacje i pomysły na wyciągnięcie ręki.

Airtable

Wśród wielu inteligentnych narzędzi, które zostały opracowane do zarządzania danymi, Airtable szczególnie się wyróżnia, ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu i można go łatwo dopasować do własnych potrzeb. Zatem przyjrzyjmy się bliżej temu, co Airtable ma do zaoferowania i czy jest to w ogóle warte Twojego czasu.

Airtable: Ostateczny menedżer danych

Zasadniczo, Airtable to internetowy system, który pozwala wielu współpracownikom zebrać się razem i przechowywać, jak również korygować informacje i pomysły. Jest to program, dzięki któremu tworzenie baz danych jest bardzo proste, jako że posiada on fabrycznie załadowane szablony do wyboru.

Wysoce wydajny i wszechstronny, Airtable może być używany do śledzenia, organizowania zasobów, zarządzania pracą, a nawet planowania wydarzeń. Narzędzie jest bardzo poręczne i w pojedynkę rozwiązuje wszystkie Twoje problemy związane z danymi.

Oto kilka cech, które Airtable ma do zaoferowania:

 • Jest wyposażony w wiele rodzajów poglądów, dzięki którym można wyrównać dane, co daje Ci swobodę pracy z informacjami. Ponadto, masz również możliwość tworzenia i zapisywania niestandardowych widoków, co jest niezwykle przydatne i zapewnia dalszą współpracę.
 • Tworzenie konfigurowalnych danych poprzez dodawanie linków, pól wyboru, a nawet kodów kreskowych zapewnia, że masz do dyspozycji możliwości elastycznego relacyjnego modelu danych.
 • Dane mogą być ożywione za pomocą jednego przycisku, za pomocą jednej z 50 gotowych aplikacji dostępnych na rynku Airtable.
 • Możesz zautomatyzować wszystkie zadania, zarówno tworzenie niestandardowych powiadomień, jak i całkowite przejęcie zbędnych zadań.
 • Solidne API Airtable zapewnia Ci płynny przepływ, dzięki czemu treści są dostępne programowo.
 • Funkcja synchronizacji Airtable pozwala na dzielenie się tabelą wartości z wieloma innymi grupami pracującymi w Twojej organizacji.

Jest jeszcze wiele innych zalet tego wszechstronnego narzędzia. Aby je bliżej poznać, zajrzyj na jego oficjalną stronę internetową.

Airtable - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

Konfiguracja Airtable jest bardzo prosta. Jeśli wykonasz poniższe kroki, możesz uruchomić narzędzie w ciągu kilku minut:

 1. Potrzebne będą Twoje dane uwierzytelniające Google, aby utworzyć konto po wybraniu aplikacji na podstawie oprogramowania systemu. Airtable jest dostępny dla systemów iOS, Android, Windows i Mac.
 2. Kiedy masz już gotowe konto, zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego, gdzie zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego kwestionariusza, aby narzędzie mogło zorientować się, z jakimi bazami danych wchodzisz w interakcję.
 3. Na pulpicie nawigacyjnym możesz łatwo zlokalizować dedykowane funkcje baz, szablonów oraz platformy sprzedażowej. Klikając na opcję bazy możesz w bardzo prosty sposób stworzyć nową bazę danych, do której możesz ręcznie dodać dane, zaimportować je lub zacząć od szablonu.
 4. Dedykowana funkcja platformy pozwala na wybór spośród 50 aplikacji, które są rozwijane przez Airtable, a które umożliwiają Ci stworzenie własnego idealnego katalogu.
 5. Dedykowana funkcja universe pozwala na stworzenie bazy danych, która może być przeglądana przez każdego, kto korzysta z Airtable. Może to być lista rzeczy do zrobienia lub pewne nadchodzące wydarzenie, po umieszczeniu go za pomocą funkcji wszechświata, każdy użytkownik może wchodzić w interakcje z nim.

Airtable to oprogramowanie, które pozwala zespołom zmienić i dostosować swoje oprogramowanie do zmieniających się trendów rynkowych. Narzędzie jest bardzo zdolne i może samodzielnie obsługiwać wiele przypadków użycia, nie będąc zależnym od zasobów informatycznych organizacji.

Airtable - zrzut ekranu 2

Ocena Airtable

Chociaż na pierwszy rzut oka Airtable przypomina oprogramowanie arkusza kalkulacyjnego, pamiętaj, że to narzędzie ma o wiele większy potencjał niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Jego elementy konstrukcyjne są zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić Twojemu zespołowi ustanowienie relacji między danymi, dostosowanie widoków zgodnie z ich potrzebami i modelowanie informacji, z którymi pracują.

Ale jak każde inne narzędzie, ma swoje plusy i minusy, z których kilka zostało wymienionych poniżej:

Plusy

 • Wstępnie zaprojektowane szablony.
 • Obserwowanie zbliżających się wydarzeń i zadań.
 • Dostępne są różne opcje widoków, które spełniają wszystkie wymagania.
 • Możliwość znacznego dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Minusy

 • Ciągłe przełączanie między zakładkami, gdy dana baza danych jest przeglądana przez wiele osób, może rozpraszać i utrudniać bieżącą pracę.
 • Nie można łączyć zapisów między bazami danych.
 • Brak możliwości przesyłania danych poprzez wiadomości e-mail.
 • Sprawianie, że dane są widoczne dla wybranych osób może być trudne.

Ostateczny werdykt

Airtable jest wydajnym narzędziem i bardzo łatwo się w nim połapać. Działa świetnie, a funkcje, które ma do zaoferowania obejmują wszystkie wymagania związane z bazami danych. Airtable to narzędzie, które nie przytłacza, ponieważ kolorowe schematy i łatwy układ menu aplikacji sprawiają, że użytkownicy czują się mile widziani. Cena za narzędzie jest przystępna a integracje są bardzo dobrze wspierane.

Biorąc to wszystko pod uwagę, dajemy Airtable zielone światło!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron