Płynna integracja czatów za pomocą narzędzia Sameroom

Opublikowany 29 października 2018 w Komunikacja. Tagi: , .

Obecnie wszystkie firmy są internetowo ze sobą połączone. Interakcje online są na porządku dziennym i nawet sprawy biznesowe są często załatwiane przez czat. Niestety, czaty internetowe są często pogmatwane i tutaj przydaje się narzędzie „sameroom.io”. Czyni ono konwersacje na czatach lepszymi i bardziej owocnymi.

Sameroom

Sameroom pomaga połączyć czaty na całym świecie, nawet gdy działają na zupełnie innych serwisach. To narzędzie stworzone w 2013 roku przez Petera Hizaleva i Andreia Sorokera, jest idealne do łączenia różnych rozwiązań w jedną, dobrze skomunikowaną platformę. Sameroom pozwala na łączenie wielu czatów, które mogą być stworzone w różnych platformach. Oto niektóre z platform, które działają z Sameroom: Skype, Google Hangouts, IRC, Yammer, Twitter, Salesforce Chatter, Telegram, Spark i HipChat oraz wiele innych.

Sameroom – Lepsza łączność dzięki interfejsowi opartemu na chmurze

Za pomocą narzędzia Sameroom, zarówno pojedyncze osoby jak i zespoły mogą działać w różnych czatach dyskutując o różnych rzeczach w tym samym czasie. To pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Sameroom ma opcję Tubes (Przewody), które łączą dwa zespoły. Dla osób chcących połączyć się z wieloma czatami, Sameroom zapewnia Portale, które mają adres URL do udostępnienia. Dzięki tym adresom URL można tworzyć nieskończenie wiele Przewodów pomiędzy użytkownikami. Sameroom zapewnia także inne opcje, takie jak Relay i Hush, które pozwalają na archiwizację wiadomości oraz komunikację bez konieczności powtarzania wiadomości.

Oto jedne z najlepszych możliwości, jakie daje Sameroom:

 • Użytkownicy mogą korzystać z różnych czatów na tej samej platformie.
 • Wiadomości napisane na jednym czacie mogą być automatycznie pokazane na innym.
 • Możliwość tworzenia sieci łączących różne czaty.
 • Działa korzystając z różnych form takich jak Tubes (Przewody), Portale, Relay i Hush. Wszystkie z nich są stworzone w innym celu.
 • Platforma Sameroom jest używana głównie przez ludzi związanych z oprogramowaniem i inżynierią oraz przez inwestorów dostarczających kapitał wysokiego ryzyka.
 • Sameroom daje użytkownikom opcję wyboru, czy chcą, aby ich nazwa była wyświetlana przy ich wiadomościach, czy wolą zostać anonimowi.
 • Użytkownicy mogą także zdecydować, czy chcą, aby nazwa ich zespołu była widoczna w wiadomościach w połączonych czatach.

Sameroom - zrzut ekranu 1

Jak to działa

Weźmy pod uwagę dwa zespoły, które są na różnych czatach. Nie mogą sobie wysyłać wiadomości, ponieważ są na innych platformach. Tutaj do akcji wkracza Sameroom.

 1. Sameroom automatycznie tworzy konto dla użytkownika.
 2. Następnie, użytkownik musi kliknąć opcję „Create a Portal”, aby stworzyć portal, a później wybrać źródło z menu.
 3. Wygenerowany zostanie link, który zostanie wysłany do innych użytkowników.
 4. Kiedy link zostanie wysłany, można wpisać nazwy kanałów, które zostaną połączone.
 5. Później przechodzisz do strony „Manage” (Zarządzanie), gdzie zobaczysz diagram.
 6. Diagram będzie rósł za każdym razem, kiedy udzielisz się w konwersacji.
 7. Można połączyć się z wieloma różnymi platformami w jednej konwersacji.
 8. Różne zespoły mogą korzystać z tego samego kanału bez opuszczania swoich czatów.
 9. Za pomocą tej platformy można łatwo udostępniać i pobierać pliki.
 10. Transferowanie w czasie rzeczywistym i dokumentacja za pomocą tego narzędzia stają się bardzo proste.

Sameroom - zrzut ekranu 2

Zalety

Sameroom ma wiele pozytywnych cech:

 • Lepsza łączność: Największą zaletą narzędzia Sameroom jest to, że oferuje lepszą łączność pomiędzy różnymi użytkownikami, a co za tym idzie lepsze możliwości dzielenia się pomysłami i materiałami.
 • Buduje mosty pomiędzy klientami: Narzędzie Sameroom pozwala klientom budować mosty i połączenia pomiędzy różnymi produktami.
 • Łączy wiele czatów: Kolejną dużą zaletą narzędzia Sameroom jest to, że działa pomiędzy wieloma czatami, takimi jak HipChat, Campfire, IRC, Slack, Glip, Fleep, Gitter, Kato i wiele innych.

Wady

Narzędzie nie ma wielu wad, ale:

 • Jego zrozumienie wymaga czasu: Narzędzie Sameroom nie ma zbyt wielu wad, ale niektórym ludziom zrozumienie jego działania może zająć trochę czasu.

Werdykt

Podsumowując, narzędzie Sameroom jest bardzo przyjazne użytkownikom i pomaga wielu klientom łączyć się pomiędzy czatami, budując mosty i poprawiając relacje firmowe. Podstawowe konto kosztuje zaledwie 49$ miesięcznie i warto w nie zainwestować. Polecamy!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron