Nowoczesny onboarding klientów z Bonjoro

Opublikowany 4 czerwca 2018 w Komunikacja. Tagi: , .

Niektóre z wiodących organizacji na świecie wydają miliony, aby zadowalać i zatrzymać swoich klientów. Próbują wszystkich technik, począwszy od ofert ze specjalnymi programami, po ukierunkowane działania marketingowe, ale tym, co najczęściej przeoczają, jest ważność personalizacji. Mail w skrzynce Twojego klienta jest wprawdzie czymś osobistym, ale jest po prostu mailem, który może zostać momentalnie wyrzucony do kosza. Zwłaszcza z taką ilością maili marketingowych, jaką każdy otrzymuje obecnie.

Bonjoro

Więc jak to rozwiązać? Potrzeba bardziej spersonalizowanego sposobu na wybicie się. A umożliwia to Bonjoro, nowoczesny sposób na powitanie klientów i podziękowanie im poprzez spersonalizowaną wiadomość wideo przychodzącą na maila. Musicie to sprawdzić.

Bonjoro – stwórz najlepszy film powitalny lub z podziękowaniami dla nowych klientów

Bonjoro oferuje całkowicie nową jakość onboardingu klientów. Pozwala Ci nagrać i wysłać spersonalizowany powitalny film wideo Twoim klientom, przez co będą się czuli jak w domu. Jest to świetny sposób na stworzenie sobie bazy lojalnych klientów. Bonjoro zbuduje więzi pomiędzy Tobą a Twoimi klientami.

Nie chodzi tylko o tworzenie filmów. Możesz połączyć Bonjoro do Twojego istniejącego oprogramowania CRM, aby automatycznie wysyłać wiadomości do istniejących kontaktów, w celu podziękowania, że nadal są z Tobą i upewnienia się, że zostaną na dłużej. Dodatkowo, możesz edytować filmy na różne sposoby, na przykład dodając interaktywne przyciski na końcu, pisząc wiadomości, tworząc miniaturkę filmu itp. Możesz nawet dodawać inne osoby do Twojego zespołu, aby razem docierać do klientów. Uwierz nam, Bonjoro jest prostym, ale świetnym sposobem na obsługę klienta w firmie.

Oto jedne z najlepszych możliwości, jakie daje nam Bonjoro:

 • Korzysta z koncepcji wysyłania wiadomości w formie filmów wideo, aby stworzyć i dostosować spersonalizowane filmy w celu onboardingu klientów
 • Pozwala na wysyłanie filmów wideo poprzez maile
 • Pozwala na przydzielanie zadań w Bonjoro innym członkom zespołu i wysyła powiadomienia, gdy pojawi się nowe zadanie
 • Zawiera analizy wiadomości Bonjoro – ilości otwartych, obejrzanych i więcej
 • Pozwala użytkownikom dodać interakcje na końcu wiadomości wideo
 • Z łatwością integruje się z istniejącym CRM, marketingiem mailowym i mediami społecznościowymi
 • Oferuje możliwość śledzenia rezultatów zespołu
 • Narzędzie ma swoją aplikację dostępną w Apple Store oraz Google Play

Aby zapoznać się ze wszystkimi możliwościami Bonjoro, kliknij w ten link.

Bonjoro - zrzut ekranu 1

Jak to działa

Bonjoro działa praktycznie w 4 krokach:

 • Połącz go ze swoją istniejącą aplikacją CRM, aby pozyskać kontakty
 • Nagraj wiadomość wideo i wyślij ją do skrzynek mailowych klientów
 • Oceń skuteczność Twojej wiadomości poprzez ilość otwartych maili, obejrzanych filmów i kliknięć
 • Dodaj członków zespołu, aby też mogli się zaangażować

Aby sprawdzić, czy to naprawdę jest takie proste i jak brzmi, zarejestrowaliśmy się w Bonjoro klikając w opcję „Sign up for free” (darmowa rejestracja) na stronie głównej. Możesz także skorzystać z opcji „Start free trial” (darmowa wersja próbna), również widocznej na stronie głównej.

 1. Podaj swój adres e-mail i wybierz hasło. Kliknij „Let’s go”, aby przejść dalej.
 2. W następnym kroku zostaniesz poproszony o zmienienie podstawowych ustawień Twojego profilu, ponieważ będzie on widoczny dla klienta. Tutaj możesz dokonać takich zmian jak na przykład dodanie swojego zdjęcia, nazwy firmy, tytułu itp. Kliknij „Confirm”, aby potwierdzić, kiedy skończysz.
  Uwaga: Jeżeli chcesz pominąć ten krok, kliknij przycisk „Skip” w prawym dolnym rogu ekranu.
 3. Kolejny krok jest całkiem interesujący. Zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru telefonu, a Bonjoro wyśle Ci SMS-a ze swoją aplikacją i instrukcją krok po kroku jak nagrać pierwszy film wideo. Możesz to zrobić lub pobrać aplikację Bonjoro z App Store lub Google Play.
  Uwaga: Jeżeli nie chcesz podawać swojego numeru telefonu, kliknij przycisk „Download it later” („Pobierz później”) na dole strony i przejdź dalej.
 4. I to tyle. Teraz znajdujesz się na swojej stronie głównej i widzisz wiadomość powitalną od Bonjoro oraz pomocny bot chatowy po prawej stronie, który prosi Cię o podanie swojego celu w tworzeniu Bonjoro. W zależności od wybranego celu, dostaniesz wskazówki dotyczące używania tego narzędzia w najlepszy sposób. Kliknij w przycisk „Get Started” w wiadomości powitalnej, aby kontynuować.
 5. Strona główna składa się z następujących elementów:
  1. Lista czynności: Opcje czynności do wykonania w wybranej przez Ciebie kolejności:
   1. Dodaj członka zespołu (to może być wykonane klikając na przycisk „Dodaj kogoś”. Możesz dodać członków zespołu poprzez adresy mailowe, dodając arkusz kalkulacyjny z kontaktami, maksymalnie 50 w przypadku darmowego konta, lub łącząc Bonjoro z CRM)
   2. Wyślij próbny film wideo do kogoś na Bonjoro. W ten sposób zaznajomisz się z tworzeniem filmów i zobaczysz, jak to działa. Możesz w ten sposób wypróbować swoje tło, dźwięk, ton głosu itp., przed stworzeniem ostatecznego filmu dla klientów.
   3. Wyślij próbny film na wybrany adres e-mail. Możesz wpisać własny adres mailowy, aby zobaczyć, jak będzie to wyglądać z perspektywy klienta.
    Uwaga: W tym kroku będziesz musiał udzielić pozwolenia na dostęp audio/wideo dla Bonjoro, aby Twój film został nagrany.
  2. Rezultaty: Ta zakładka pokazuje Ci, jak spisują się Twoje filmy Bonjoro. Możesz śledzić czasy odpowiedzi, oceny, a nawet przeprowadzić testy AB na Twoim onboardingu.
  3. Design: Tutaj możesz edytować nagrane wcześniej filmy Bonjoro, dodać logo, zmieniać tło i CTA. Darmowe konto nie pozwala Ci na wybieranie Designów, ale jeżeli zdecydujesz się na płatne konto, będziesz mógł wybierać spośród wielu wzorów Bonjoro, których możesz użyć jako szablonów do przyszłych filmów.
  4. Automatyzacja: Tutaj możesz zautomatyzować cały proces, aby zaoszczędzić czas, przez połączenie Bonjoro z istniejącym CRM lub użyć innych kont typu Zapier, Google, Mailchimp itp. Zintegrowanie kont jest bardzo proste, a narzędzie poda Ci szczegółowe instrukcje na każdym etapie.
  5. Preferencje: Ta sekcja zawiera ustawienia związanie z Twoim kontem, które możesz w dowolnym momencie zmienić czy zaktualizować.

Bonjoro - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Nie trzeba chyba wymieniać znowu tych wszystkich zalet, już je podaliśmy! Dodatkowo, narzędzie nie jest drogie. Sprawdź tutaj.

Szczerze mówiąc, nie znaleźliśmy zbyt wielu wad tego narzędzia. Brakuje nam w nim jedynie kilku rzeczy:

 • Nie możesz śledzić rezultatów, jakie odnoszą Twoje filmy Bonjoro mając darmowe konto, dopóki nie stworzysz przynajmniej 15 takich filmów.
 • Doświadczyliśmy kilku problemów technicznych nagrywając nasze filmy Bonjoro przez laptopa, nawet po udzieleniu dostępu do kamery i mikrofonu. Nie wiemy, z czego ten błąd wynikał, ale korzystając z aplikacji na telefon wszystko przebiegło dobrze.
 • Przycisk wylogowania powinien być umieszczony w widocznym miejscu, jak górny prawy róg ekranu, zamiast w zakładce „Preferencje”.
 • Twórz spersonalizowane wiadomości wideo w celu onboardingu klientów używając @bonjoroapp bonjoro.com via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Werdykt

Prawdziwa potęga Bonjoro tkwi w jego prostocie. Nagrywanie wiadomości wideo jest bardzo proste, a przy tym może być niesamowicie efektywne. Nie ma niczego, co klienci tak cenią, jak osobiste „powitanie” lub wiadomość z podziękowaniem. To tworzy więzi międzyludzkie, przez co klient zostanie z Tobą na dłużej. My uwielbiamy to narzędzie i dajemy mu podwójne kciuki w górę.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron