Drip: Rewolucja marketingu e-commerce dzięki zaawansowanej automatyzacji i personalizacji

Opublikowany 19 stycznia 2024 w Email Marketing. Tagi: , .

Jednym z przykładów nowoczesnej platformy automatyzacji marketingu e-commerce jest Drip, który posiada różne potężne funkcje zaprojektowane dla dobrobytu firm. W 2013 roku powstał Drip, a w 2016 roku został kupiony przez Leadpages. Jego celem jest uproszczenie procedury marketingowej dla sklepu internetowego. Oferuje automatyzację wiadomości SMS i uproszczone kampanie marketingu e-mailowego dla indywidualizacji skoncentrowanej na kliencie. Funkcja tagowania w Drip zapewnia dostarczanie tylko istotnych informacji, a także pozwala na zdobywanie wiedzy na temat wyników kampanii. Przystosowalność platformy do wielu strategii marketingowych, takich jak połączenie API, dostosowywanie treści i elastyczność, umożliwia właścicielom firm łatwą komunikację z ich bazą klientów.

Drip

Funkcje

Marketing e-mailowy

Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane e-maile ukierunkowane na zachowania zakupowe klientów za pomocą Drip. Jego elastyczny system pomaga w projektowaniu i ocenie różnych e-maili, gdzie można poznać parametry działające. Użytkownicy mają dostęp do informacji i mogą optymalizować swoje kampanie, aby osiągnąć wysokie wskaźniki konwersji.

Automatyzacja marketingu

Drip oferuje potężną automatyzację marketingu, umożliwiając użytkownikom zarządzanie bardziej złożonymi przepływami pracy i działaniami za pomocą sprytnie zaprojektowanych wyzwalaczy lub reguł. Dzięki tej solidnej platformie można segmentować klientów w zależności od lokalizacji, wskaźników zaangażowania, historii zakupów lub dowolnego innego wybranego parametru. Precyzyjna automatyzacja i segmentacja pozwalają firmom zwiększać efektywność i zapewniać unikalne doświadczenia użytkownikom.

Gotowe playbooki

W Drip jest szesnaście gotowych playbooków e-mailowych, specjalnie opracowanych dla biznesu e-commerce z myślą o powitalnych e-mailach i przepływach pracy związanych z porzuconymi koszykami. Playbooki są kompatybilne z platformami takimi jak Shopify i WooCommerce – co pozwala zaoszczędzić czas. Są elastyczne, stąd dopasowane do łatwej integracji i poprawy kampanii marketingu e-mailowego firmy.

Inteligentne testowanie A/B

Inteligentne testowanie A/B w Drip pozwala użytkownikom określić, która wersja e-maila, przepływu pracy lub okna pop-up przynosi lepsze wyniki kampanii. Dostarcza podejście oparte na danych do kierowania strategiami, które są informowane przez metryki takie jak wskaźnik otwarcia, klikalności i wskaźnik konwersji, między innymi. Pomaga wprowadzać zmiany w takich aspektach jak linie tematyczne i czas, aby z czasem stały się bardziej efektywne, aż do osiągnięcia doskonałości.

Segmentacja i personalizacja oparta na zachowaniu

Segmentowanie klientów może być oparte na ich działaniach, takich jak przeglądanie, kupowanie lub jakakolwiek inna aktywność w sklepie. Oferuje to spersonalizowaną wiadomość zgodną z konkretnym zachowaniem lub preferencjami użytkownika. Użytkownicy integrują wiele źródeł danych w szczegółowe profile klientów, zachęcając do lojalności wobec marki i zatrzymania klientów.

Narzędzia e-commerce

Platforma ma wbudowaną zdolność integracji, która łączy ją z głównymi witrynami e-commerce, takimi jak BigCommerce, WooCommerce, Magento i Shopify. Synchronizacja danych klientów, śledzenie zakupów i precyzyjne przekazywanie wiadomości są zapewnione przez konektory. Atrybucja przychodów pozwala firmie zwiększyć zdolność do poznania przyczyn, dla których jej działania marketingowe przekładają się na wzrost sprzedaży.

Platforma danych klientów

Jednym z przykładów jest DRIP – narzędzie integrujące informacje o konsumentach pozyskiwane przez e-mail, strony internetowe, media społecznościowe lub e-commerce. To właśnie taka kombinacja pozwala na tworzenie kompletnych obrazów klientów. Jest to repozytorium, z którego użytkownicy mogą dowiedzieć się o gustach klientów, zmieniających się potrzebach i zachowaniach oraz o wielu innych.

Analiza i raportowanie

Dla celów marketingowych Drip oferuje kilka opcji analizy i raportowania, dostarczając narzędzi analitycznych do mierzenia skuteczności marketingu. Platforma pozwala pracownikom tworzyć własne pulpity nawigacyjne i raporty w sposób łatwy do odczytania wizualnie, poprawiając wizualizację danych w firmie. Ta jakość umożliwia ludziom swobodną współpracę i łatwą wymianę informacji, co umożliwia im współpracę po postępie.

Drip - zrzut ekranu

Cennik

Cennik i funkcje Drip:

Plan Startowy

$39 miesięcznie:

 • Odpowiedni dla 1-2,500 osób
 • Nieograniczone wysyłanie e-maili
 • Kampanie onsite
 • Wsparcie e-mailowe
 • Bezpłatna migracja

Stopniowy wzrost wraz ze skalą

Cennik jest następnie dostosowywany zgodnie z rozszerzaniem Twojej publiczności.

Zaawansowany Plan

$1299 miesięcznie:

 • Przeznaczony dla 105,001-110,000 osób
 • 1,320,000 wysyłek e-maili
 • Kampanie onsite
 • Wsparcie przez czat i e-mail
 • Bezpłatna migracja
 • Oddany menedżer sukcesu klienta

Skala przedsiębiorstwa

Cennik dostosowany indywidualnie, możliwy do zamówienia dla do 200,000 osób.

Bezpłatny Okres Próbny

Drip oferuje również 14-dniowy bezpłatny okres próbny, podczas którego użytkownicy mogą przetestować jego możliwości bez konieczności subskrypcji jakiegokolwiek planu.

Zalety i Wady

Zalety

 • Drip ma prosty interfejs. Użytkownicy mogą zarządzać i obsługiwać swoje kampanie e-mailowe, nie musząc posiadać umiejętności programowania.
 • Drip wyróżnia się, oferując specjalistyczne funkcje segmentacji i personalizacji dla marketerów e-mailowych. Są one nadawane w odpowiednich odstępach czasu zgodnie z danymi użytkownika.
 • Drip wspiera silne systemy i platformy e-commerce, takie jak PayPal, Facebook, Shopify, WooCommerce, Stripe i WooCommerce. Mogą być one wykorzystywane przez użytkowników do śledzenia sprzedaży, synchronizacji informacji o kupujących, jak również zautomatyzowanych funkcji marketingowych.
 • Drip zapewnia kompleksowe rozwiązanie do zbierania danych z wielu źródeł: platforma danych klienta. Te dane mogą być udostępniane użytkownikom, którzy mogą następnie tworzyć różne strategie marketingowe i zdobywać informacje o swoich klientach.

Wady

 • Drip jest nieco droższy niż konkurenci, tacy jak Mailchimp, Active Campaigns i Convert. Jednak takie koszty mogą być trudne do uzasadnienia, jeśli są ponoszone przez klientelę internetowego marketingu małych lub średnich firm.
 • Jeśli chodzi o wybór układów e-maili w Drip dla marketingu e-mailowego, nie ma zbyt wielu opcji w porównaniu z innymi. Użytkownicy mogą być zmuszeni uciekać się do innych specjalistycznych stron lub oprogramowania w celu poprawy wyglądu i profesjonalizmu e-maili.
 • Drip nie oferuje wsparcia telefonicznego ani czatu na żywo dla swoich użytkowników. Zespół wsparcia można skontaktować za pośrednictwem e-maila lub poprzez centrum pomocy. Niektórzy użytkownicy mogą doświadczać opóźnień, gdy potrzebują bezpośrednich odpowiedzi.

Podsumowanie

Email marketing i automatyczny drip pomagają niektórym firmom rozszerzać swoją bazę konsumentów i docierać do nowych perspektyw. Pakiet składa się z wielu funkcji, takich jak marketing e-mailowy, automatyzacja marketingu, narzędzia e-commerce, platformy danych klientów, analiza i raportowanie. Cena za Drip jest oparta na całkowitej liczbie kontaktów na koncie użytkownika. Nie należy jednak zapominać, że są zalety, jak i wady Drip. Obejmują one cenę, dostępność szablonów, wsparcie klienta, łatwość użytkowania, dostosowywanie, integrację oraz dostęp do kluczowych danych klientów.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron