7 narzędzi pozwalających określić jakość linków

Opublikowany 20 grudnia 2022 w SEO/SEM. Tagi: , .

Każdy właściciel strony internetowej potrzebuje jak najlepszych narzędzi do określania jakości backlinków podczas tworzenia strategii dotyczącej ich pozyskiwania. Wysokiej jakości linki zwrotne mogą znacznie poprawić wynik SEO, natomiast złe linki zwrotne często przyczyniają się do pogorszenia pozycji w rankingach SERP.

Kiedy budujesz swoją stronę, narzędzia do tworzenia backlinków mogą pomóc Ci w zbudowaniu fenomenalnej listy, która zaowocuje znacznie lepszą pozycją w rankingu wyszukiwania, niż byś się spodziewał.

Przeanalizujmy siedem najlepiej ocenianych narzędzi, które możesz wykorzystać do znalezienia, monitorowania i naprawy wysokiej jakości linków zwrotnych. Najwyższy czas, aby Twoje treści znalazły się w czołówce wyszukiwarek, co pomoże Ci poprawić Twoją strategię SEO z dnia na dzień.

kontrola jakości

Jak działają narzędzia do obsługi backlinków?

Jeśli po raz pierwszy projektujesz i budujesz stronę, ważne jest, abyś wiedział, do czego służą narzędzia do tworzenia backlinków. Te cyfrowe zasoby oferują kilka kluczowych funkcji, które pomogą ci kontrolować linki przychodzące, prowadzące do twojej strony.

Zapewniają one raporty dotyczące liczby backlinków, jakie posiada Twoja strona, ich jakości oraz tego, które backlinki wysokiej jakości są zalecane do wykorzystania w przyszłości.

Posiadając wysokiej jakości linki, stworzysz listę stron o wysokiej jakości, które się ze sobą łączą. Jeśli użytkownik na innej stronie zobaczy link do twojej treści, prawdopodobnie kliknie na niego, co doprowadzi go do twojej treści.

Najprościej rzecz ujmując, linkowanie zwrotne pozwala przyciągnąć większą publiczność poprzez rozpowszechnianie informacji o twojej witrynie na innych stronach. Jak już zostało wspomniane, jedną z kluczowych cech narzędzi do pozyskiwania backlinków jest zapewnienie ich wysokiej jakości.

Ten krok gwarantuje, że linki pochodzą z wiarygodnych i renomowanych stron, które dodadzą wartości twojej stronie. Dzięki dodatkowemu autorytetowi i lepszej reputacji marki uzyskasz wyższy wynik SEO, co przełoży się na wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Ogólnie rzecz biorąc, narzędzia do backlinkowania pomagają usprawnić działania związane z budowaniem linków, jednocześnie unikając szkodliwych linków.

7 narzędzi pomagających określić jakość linków zwrotnych

Przejdźmy od razu do listy narzędzi, z których możesz skorzystać podczas budowania swojej listy linków zwrotnych. Każde z nich posiada szereg funkcji, od profili backlinków po proponowanie użytkownikowi wysokiej jakości linków.

Przeanalizujemy najważniejsze cechy każdego narzędzia, aby pomóc Ci w wyborze tego właściwego.

1. Ahrefs

Ahrefs

Nie ma takiej listy narzędzi do backlininków, która nie zawierałaby Ahrefs, klasycznego ulubieńca marketerów.

Ahrefs zapewnia Ci podstawowe narzędzia potrzebne do śledzenia backlinków i słów kluczowych. Kolejną ogromną zaletą tej platformy jest to, że zapewnia ona również dogłębną analizę konkurencji, pomagając Ci śledzić inne konkurencyjne strony w Twojej niszy.

Według CEO HowSociable, Ahrefs jest dobrze znany z jakości danych dostarczanych przez platformę. Ich metryki są znane z dokładności, dzięki czemu zawsze będziesz miał aktualne dane, które możesz wykorzystać do poprawy skuteczności systemu linkowania.

Dodatkową zaletą jest to, że platforma oferuje 14-dniowy okres próbny, dzięki czemu możesz za darmo zapoznać się z jej możliwościami. Platforma jest znana z następujących możliwości:

 • Szacowanie całkowitego ruchu w wyszukiwarkach.
 • Przeprowadzanie szybkich badań słów kluczowych w wyszukiwarkach.
 • Dokładne analizowanie historii SERP.
 • Sprawdzanie rozkładu kliknięć na słowa kluczowe.
 • Monitorowanie wzrostu i spadku liczby backlinków.
 • Monitorowanie historii rankingu i linków wychodzących.
 • Odkrywanie potencjalnych perspektyw za pomocą narzędzia Content Explore.
 • Stała analiza wewnętrznych backlinków.
 • Dostarczanie powiadomień dotyczących rankingu słów kluczowych.

Ile kosztuje Ahrefs?

Jak wspomnieliśmy, dzięki 14-dniowemu okresowi próbnemu możesz bezpłatnie sprawdzić wszystkie intuicyjnie zaprojektowane funkcje Ahrefs. Jeśli spodoba Ci się ta propozycja, możesz zdecydować się na jeden z czterech planów.

Lite
($99/miesiąc)
Standard
($199/miesiąc)
Advanced
($399/miesiąc)
Enterprise
($999/miesiąc)
Powiadomienia
Wyszukiwanie słów kluczowych
Śledzenie rankingów
Panel SEO
Audyt strony
Eksplorator witryn
Wszystkie funkcje Lite
Analiza zbiorcza
Eksplorator treści
Porównanie domen
Pełny Eksplorator Stron
Wykres historii pozycji
Porównanie SERP
Aktualizacje SERP
6 miesięcy historii
Wszystkie funkcje Standard
2 lata historii
Foldery w pulpicie nawigacyjnym
Pełny Eksplorator witryn z ich strukturą
Google Data Studio
Audyt witryny z uwierzytelnianiem HTTP
Wszystkie funkcje Advanced
Zarządzanie dostępami
API
Logi audytu
Zestawienie katalogów
Płatność według faktury
Nieograniczona historia

SEMrush

SEMrush posiada unikalne narzędzie zaprojektowane specjalnie do sprawdzania ogromnych ilości aktualnych linków zwrotnych dla twojej strony.

Niezależnie od tego, czy chcesz sprawdzić wiele backlinków, czy też zweryfikować jakość backlinków dla swojej strony, możliwości są nieograniczone. Jest to stosunkowo proste narzędzie, które jest świetne dla początkujących, ale posiada kilka dodatkowych zaawansowanych funkcji.

Ogólnie rzecz biorąc, narzędzie SEMrush do monitorowania backlinków pozwala na przyjrzenie się utraconym i pozyskanym backlinkom. Umożliwia ono również ocenę szkodliwych backlinków, dzięki czemu masz pewność, że łączysz się tylko z treściami wysokiej jakości.

Oprócz narzędzia do sprawdzania backlinków, właściciele stron mogą przeglądać spostrzeżenia dotyczące rankingu słów kluczowych, aby poprawić swoje SEO. Platforma posiada ponad 43 biliony wysokiej jakości backlinków, co czyni ją jedną z największych baz danych backlinków online.

Zdaniem właściciela Growthwisely, użytkownicy zauważą, że platforma działa szybciej, niż się spodziewali, dzięki czemu można uzyskać aktualne dane na temat działań konkurencji.

Kolejną ważną funkcją jest wskaźnik autorytetu, mówiący o jakości linków zwrotnych i innych metrykach związanych z ruchem.

Ile kosztuje SEMrush Backlink Analytics?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o narzędziach dostępnych w każdym planie, SEMrush udostępnia Ci darmową wersję próbną. W przypadku konta płatnego masz do wyboru trzy poziomy, z których każdy ma wiele dodatkowych funkcji.

Pro
($119.95/miesiąc)
Guru
($229.95/miesiąc)
Business
($449.95/miesiąc)
5 projektów
500 śledzonych słów kluczowych
10 000 wyników na raport
Analiza konkurencji
Badanie słów kluczowych
Audyty stron internetowych
Narzędzia do reklamy i mediów społecznościowych
Wszystkie funkcje Pro oraz:
15 projektów
1,500 śledzonych słów kluczowych
30 000 wyników na raport
Zestaw narzędzi do marketingu treści
Dostęp do danych historycznych
Śledzenie wielu urządzeń i lokalizacji
Integracja z GDS
Wszystkie funkcje Guru, jak również:
40 projektów
5,000 śledzonych słów kluczowych
50 000 wyników na raport
Share of voice
Rozszerzone limity
Dostęp do API
Bezpłatna migracja do stron trzecich
Analizy PLA

3. Linkody

Linkody

Linkody to kolejny ulubieniec użytkowników w zakresie doskonałego narzędzia do sprawdzania linków zwrotnych. Całe narzędzie do analizy backlinków zostało zaprojektowane tak, aby usprawnić proces sprawdzania.

Dzięki wielu intuicyjnie zaprojektowanym funkcjom jest to fantastyczne narzędzie zarówno dla początkujących właścicieli stron, jak i doświadczonych weteranów.

Twórcy Linkody zaprojektowali platformę z myślą o jednej kluczowej rzeczy: automatyzacji. Rozumieją, jakim wyzwaniem może być ręczne sprawdzanie linków zwrotnych, dlatego właśnie ta platforma jest tak przydatna.

Kilka zautomatyzowanych narzędzi pomoże Ci śledzić zdobyte i utracone linki, analizy konkurencji i wiele innych.

Tym, co odróżnia Linkody od innych narzędzi do sprawdzania linków, jest proces powiadamiania. Dzięki zasadniczej części automatyzacji użytkownik jest na bieżąco powiadamiany o wszelkich zmianach dotyczących jego backlinków.

Powiadomienia ostrzegają również o linkach spamowych, nienaturalnych, zmianach w lokalizacji linków i innych.

Ile kosztuje Linkody?

Linkody oferuje pięć różnych planów miesięcznych i rocznych. Jeśli zdecydujesz się na plan roczny, zyskasz trzy miesiące gratis i dodatkowe zniżki.

Plany są stosunkowo proste w porównaniu z innymi platformami.

Webmaster
($14.90/miesiąc)
Advanced
($24.90/miesiąc)
Pro
($49.90/miesiąc)
Agency
($99.90/miesiąc)
Agency XL
($153.90/miesiąc)
2 domeny
500 monitorowanych linków
1 użytkownik
5 domen
2,000 monitorowanych linków
1 użytkownik
20 domen
5,000 monitorowanych linków
3 użytkowników
50 domen
20 000 monitorowanych linków
5 użytkowników
100 domen
40 000 monitorowanych linków
10 użytkowników

4. Ubersuggest

Ubersuggest

Kiedy szukasz narzędzi do zarządzania statusem linków i strategią ich budowania, warto skorzystać z profesjonalnie zaprojektowanych zasobów.

Ubersuggest to platforma zakupiona przez Neila Patela, dobrze znanego w świecie SEO. Dzięki niej możesz pracować nad budowaniem wysokiej jakości linków przychodzących i wychodzących, co pomoże Ci zwiększyć wyniki w SERP-ach.

Otrzymasz również szybkie i dokładne wyniki z raportami dotyczącymi twoich istotnych linków, które są łatwe do odczytania i zrozumienia. Uzyskasz informacje o rankingu domeny, sile twojej strony i analizę konkurencji.

Dodatkową korzyścią jest ciągłe monitorowanie wszystkich twoich ogólnych backlinków i linków typu nofollow.

Podobnie jak wiele innych platform, Ubersuggest oferuje mnóstwo innych wartościowych funkcji, w tym:

 • śledzenie zdobytych i utraconych linków follow i nofollow
 • wynik strony
 • ocenę treści tekstu kotwicy
 • sugestie dotyczące słów kluczowych
 • pomysły na treść
 • wskazówki dotyczące pozytywnego rozwoju
 • wynik domeny

Ile kosztuje Ubersuggest?

Podobnie jak kilka innych platform, Ubersuggest ma trzy plany dostępne w wariancie miesięcznym lub dożywotnim.

Przy cenie miesięcznej oszczędzasz do 70% miesięcznie, natomiast przy cenie dożywotniej możesz zaoszczędzić do 90%. Każdy plan ma dziesiątki funkcji, ale w tym artykule skupimy się na tych najważniejszych.

Individual
($22/miesiąc)
Business
($36/miesiąc)
Agency
($73/miesiąc)
150 raportów na dzień
1 projekt
100 wyszukiwań rozszerzeń Chrome
3 lata historii linków
30-dniowe śledzenie nowych i utraconych linków
2,000 wierszy danych do eksportu/raportu
Filtrowanie
300 raportów na dzień
7 projektów
300 wyszukiwań rozszerzeń Chrome
3 lata historii linków
5 000 rzędów linków zwrotnych
30-dniowe śledzenie nowych i utraconych linków
5,000 wierszy eksportu danych
Filtrowanie
900 raportów na dzień
15 projektów
900 limitów wyszukiwania rozszerzeń Chrome
3 lata historii linków
10 000 rzędów linków zwrotnych
30-dniowe śledzenie nowych i utraconych linków
5,000 wierszy eksportu danych
Filtrowanie

Moz

Jeśli zależy Ci na tym, by osiągnąć wyższą pozycję w rankingu niż konkurencja, Moz Link Explorer może Ci w tym pomóc. Jest to unikalna platforma zaprojektowana po to, aby ułatwić Ci konwersję wyższego poziomu ruchu w celu uzyskania autentycznych wyników na Twojej platformie.

Oprócz intuicyjnego badania linków, platforma oferuje analizę słów kluczowych, śledzenie rankingów, optymalizację treści i indeksowanie stron.

Dzięki raportom i analizom będziesz mógł sprawdzić, jakie efekty przynosi twoja ciężka praca. Raporty są przejrzyste, dokładne, generowane szybko i na żądanie.

Jedną z bardziej unikalnych cech Moz Link Explorer jest to, że jest przeznaczony dla doświadczonych i początkujących właścicieli stron poszukujących linków zwrotnych i wewnętrznych.

W ramach tej platformy będziesz współpracować z ekspertami, którzy przeprowadzą Cię przez całą platformę. Będziesz miał również dostęp do pełnego zestawu narzędzi SEO, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości będziesz mógł skorzystać z całodobowej obsługi klienta.

Ile kosztuje Moz Link Explorer?

Moz Link Explorer posiada 30-dniowy okres próbny, dzięki któremu możesz zapoznać się z działaniem platformy. Ma też stosunkowo konkurencyjne ceny dla kont płatnych, zwłaszcza że poza budowaniem wartościowych linków oferuje dziesiątki dodatkowych funkcji.

Jeśli szukasz zniżki na pakiet, rozważ plany roczne, które często są korzystniejsze niż plany miesięczne.

Standard
($99/miesiąc)
Medium
($179/miesiąc)
Large
($299/miesiąc)
Premium
($599/miesiąc)
10 000 wierszy na jedno zapytanie o backlink
5 000 zapytań o backlinki miesięcznie
Jedna lista śledzenia linków
100 linków na jedną listę
200 zapytań o rankingi dziennie
40 000 wierszy na jedno zapytanie o backlink
20 000 zapytań o backlinki miesięcznie
30 list śledzenia linków
500 linków na jedną listę
200 zapytań o rankingi dziennie
50 000 wierszy na jedno zapytanie o backlink
70 000 zapytań o backlinki miesięcznie
60 list śledzenia linków
750 linków na jedną listę
500 zapytań o rankingi dziennie
75 000 wierszy na jedno zapytanie o backlink
100 000 zapytań o backlinki miesięcznie
100 list śledzenia linków
1,000 linków na jedną listę
800 zapytań o rankingi dziennie

6. BuzzStream

BuzzStream

Z pewnością wiele narzędzi do budowania linków w sieci posiada wiele funkcji. BuzzStream to narzędzie przeznaczone wyłącznie do budowania linków, a nie do ich analizy.

Platforma ta jest szczególnie pomocna przy nawiązywaniu kontaktów z innymi stronami internetowymi oraz przy podejmowaniu pierwszych kroków związanych z linkowaniem.

Dzięki BuzzStream możesz przeglądać różne strony, które mogą być zainteresowane umieszczeniem linków do Twoich treści. Stamtąd możesz dotrzeć do administratorów stron, nawiązać kontakty i zwiększyć swój ruch poprzez dodanie backlinków.

Istnieje również możliwość przesyłania istniejących list kontaktów, co pozwala na aktualizację ich danych kontaktowych w razie potrzeby.

Chociaż BuzzStream nie posiada tak wielu funkcjonalnych funkcji jak inne platformy do śledzenia linków, jest całkiem pomocny przy samym budowaniu linków.

Ile kosztuje BuzzStream?

Istnieje kilka planów BuzzStream, których cena zaczyna się od 24 dolarów miesięcznie. Oprócz funkcji związanych z linkami, będziesz mógł korzystać z innych narzędzi, takich jak współdzielenie szablonów dla zespołu, zarządzanie listą kontaktów i automatyczne wysyłanie wiadomości.

Starter
($24/miesiąc)
Growth
($124/miesiąc)
Professional
($299/miesiąc)
Custom
(Starts at $999/miesiąc)
1 użytkownik
1 000 monitorowanych linków
30 wyszukiwań prospektów
3 użytkowników
Raportowanie linków
Integracja z Ahrefs
25 000 monitorowanych linków
250 wyszukiwań prospektów
6 użytkowników
Wszystkie funkcje Growth
100 000 monitorowanych linków
1 000 wyszukiwań prospektów
15+ użytkowników
Wszystkie funkcje Professional
Wprowadzanie nowych członków zespołu
Plany wdrożenia

Link Research Tools

Ostatnią platformą polecaną dla wysokiej jakości stron internetowych poszukujących linków jest Link Research Tools. Pomaga ona w wyszukiwaniu dużej ilości backlinków i zawiera ich dogłębną analizę, która pomaga w procesie rozwoju.

Platforma ta posiada również inne narzędzia wspomagające wysiłki SEO, takie jak ocena jakości linków zwrotnych i ocena spamu.

Możesz sprawdzić nakładane przez Google kary, uzyskać dostęp do analityki linków premium i przeanalizować ponad 150 metryk SEO dla każdego linku. Możesz również przeprowadzić audyt linków zwrotnych, który pomoże Ci zbudować wiarygodny profil linków zwrotnych przyczyniający się do sukcesu w sieci.

Dzięki ponad 25 unikalnym SEO tools and methods, it’s one of the most trusted platforms for creating a backlink acquisition strategy.

Ile kosztują Link Research Tools?

Link Research Tools mają kilka planów i różne poziomy cenowe w zależności od tego, czy płacisz miesięcznie, kwartalnie, półrocznie czy rocznie.

Superhero Small
($599/miesiąc)
Superhero Standard
($999/miesiąc)
Superhero Plus
($2,499/miesiąc)
Link Detox Boost
Link Detox i Detox Smart
Quick Backlinks 2
Monitorowanie linków
Symulator linków
I więcej
Wszystkie funkcje Superhero Small
Zarządzanie plikami disavow
Ocena ryzyka LRT
Raportowanie PDF
Wszystkie funkcje Superhero Standard
Zbieranie danych z Google 24/7

Wybierz narzędzie, które pozwoli Ci gromadzić znakomite linki zwrotne

Jako właściciel strony internetowej masz do dyspozycji miliony możliwości uzyskania backlinków, co pozwoli Ci zbudować zaawansowany profil linków zwrotnych. Nie ma lepszego momentu niż teraz, aby skorzystać z najlepszych narzędzi do wyszukiwania atrakcyjnych linków zwrotnych i ich oceny.

Siedem narzędzi, które opisaliśmy w tym artykule z pewnością pomoże określić jakość linków zwrotnych, przyczyniając się do rozwoju w sieci.


O Autorze

Uday Tank

Uday Tank jest doświadczonym entuzjastą biznesu z ponad ośmioletnim doświadczeniem w pomaganiu firmom w wykorzystywaniu ich pełnego potencjału. Jest właścicielem Rankwisely, zapewniającego nieocenione wsparcie i usługi dla firm, pozwalające wykorzystać SEO, marketing treści, badanie słów kluczowych i budowanie linków, prowadzące do nawet 25-krotnego zwiększenia ich wskaźnika ROI.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron