Usprawnij swoje działania SEO ze Screaming Frog SEO Spider

Opublikowany 19 października 2022 w SEO/SEM. Tagi: .

Był taki czas, kiedy umieszczenie na stronie internetowej kilku słów kluczowych wystarczyło, aby Google podniosło jej pozycję. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło, a algorytmy Google dotyczące wyszukiwarek internetowych ewoluowały w znacznym stopniu.

W obecnej erze backlinki są magicznymi narzędziami, które napędzają rozwój SEO. Do tego stopnia, że opracowano wiele dedykowanych narzędzi do zarządzania backlinkami oraz diagnozowania struktury strony internetowej. Narzędzia te mogą znaleźć problemy techniczne w linku, z powodu których może on osiągać słabe wyniki w rankingach wyszukiwarek. Nie tylko to, narzędzia te są również zdolne do wykonywania innych funkcji związanych z SEO, które mogą wzmocnić ogólny ranking, strukturę i wartość strony internetowej.

Pewnie zastanawiasz się teraz, jak wyglądają takie narzędzia do SEO. Istnieje wiele wysokiej jakości narzędzi, a w tym przewodniku przedstawimy Ci jedno z nich. Screaming Frog SEO Spider to narzędzie, które ma ogromny potencjał, aby poprawić ogólny ranking Google Twojej witryny za pomocą różnych technik. Sprawdzajmy to w szczegółach.

Screaming Frog

Czym jest Screaming Frog SEO Spider?

SEO Spider to narzędzie do indeksowania, które jest wyposażone w kilka przydatnych funkcji. Opracowane przez brytyjską agencję wyszukiwania o nazwie Screaming Frog, narzędzie skanuje strony internetowe, dzięki czemu łatwiej jest przeanalizować ich strukturę i treść oraz znaleźć elementy wpływające na ich SEO od wewnątrz. SEO Spider pomaga wykryć niezgodności takie jak plagiatowana treść, błędy 404, nieprawidłowe Meta tagi, błędne przekierowania i wiele innych.

SEO Spider pozwala na zbieranie danych związanych ze stroną internetową i układanie ich w sposób możliwy do posortowania, które później można filtrować na różne kategorie. Darmowa wersja narzędzia o nazwie “frog” pozwala na analizę 500 adresów URL z jednej strony internetowej, natomiast wersja płatna nie posiada żadnych ograniczeń. Pozwala na niestandardową ekstrakcję, planowanie, renderowanie JavaScript i wiele więcej.

SEO Spider jest skutecznym narzędziem i wyróżnia się na rynku, ponieważ przedstawia złożone dane w systemowej formie i sprawia, że są one łatwe do zrozumienia.

Screaming Frog - zrzut ekranu 1

Funkcje oferowane przez Screaming Frog SEO Spider

SEO Spider pozwala ocenić strukturę i pracę strony internetowej oraz ujawnić wszelkie zawiłości, które w niej występują. Dzięki temu narzędziu otrzymujesz jasne sugestie, jak poprawić wyniki witryny poprzez optymalizację czynników wpływających na jej ranking w wyszukiwarkach. Podczas gdy pozwala na identyfikację i analizę wyników w czasie rzeczywistym, gromadzi również kluczowe dane dotyczące witryny, dzięki czemu możesz podjąć świadomą decyzję, która poprawi wydajność strony.

Oto kilka ważnych funkcji, które SEO Spider ma do zaoferowania:

Znajdowanie błędnych linków

Pomaga w znalezieniu błędów serwera i źródłowych adresów URL, aby je naprawić lub przesłać dalej do dewelopera.

Wykrywanie zduplikowanych treści

Odkrywa dokładne zduplikowane adresy URL wraz z kontrolą algorytmu md5 oraz strony, które zawierają częściowo plagiatowaną treść, taką jak opisy stron i nagłówki.

Porównywanie crawli i staging

Śledzi postępy SEO i podkreśla zmienione problemy i możliwości. Pomaga również w porównywaniu środowisk testowych z produkcyjnymi za pomocą wysokiej jakości, zaawansowanego mapowania adresów URL.

Planowanie audytów

Pomaga zaplanować crawlowanie w wybranych odstępach czasu i automatycznie eksportuje pobrane dane do dowolnej lokalizacji, w tym do dokumentów Google. Można to również zrobić za pomocą zautomatyzowanej linii poleceń.

Przechodząc dalej, sprawdźmy, jak działa to niesamowite narzędzie.

Screaming Frog - zrzut ekranu 2

Wygląd i zastosowanie SEO Spider

SEO Spider działa bardzo dobrze na każdym systemie z systemem Windows, Mac lub Ubuntu. Niezależnie od edycji, z którą pracujesz, cała instalacja i praca jest stosunkowo szybkim i bezproblemowym doświadczeniem. Dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę z programem, jego interfejs może wydawać się nieco zniechęcający w początkowej fazie. Jednak pomimo dużej ilości informacji, wszystko jest bardzo dobrze rozplanowane. Po kilku godzinach lub sesjach, początkujący będą czuć się komfortowo z tym oprogramowaniem.

Po pobraniu narzędzia ze strony głównej Screaming Frog na pulpit, wykonaj procedurę instalacji dla swojego systemu operacyjnego i jesteś gotowy do wykonania pierwszego wyszukiwania crawl. Oto kroki, które pomogą Ci to zrobić:

 • Krok 1 – Wprowadź adres URL swojej strony internetowej i naciśnij przycisk start.
 • Krok 2 – Oprogramowanie będzie szukać każdego linku, który może znaleźć na swojej stronie głównej i ustawić go do analizy. Tak długo, jak konfiguracja Twojej witryny jest poprawna, SEO Spider będzie w stanie znaleźć wszystkie strony publiczne.
 • Krok 3 – Możesz zobaczyć wyniki analizy, które zostały wykupione przez wyszukiwanie indeksów witryny na ekranie głównym SEO Spider.

Ceny i plany

Screaming Frog SEO Spider oferuje dwie wersje, jedna jest darmowa, a druga kosztuje około 195 dolarów rocznie. Główną różnicą między tymi dwoma wersjami jest to, że darmowa wersja może być używana tylko do skanowania 500 adresów URL na raz, podczas gdy płatna edycja nie ma żadnych ograniczeń. Również kluczowe narzędzia, takie jak wgląd w prędkość strony i analityka Google są dostępne tylko z planem premium. Jeśli więc prowadzisz duży biznes, odpowiednia dla Ciebie będzie wersja premium.

Ocena Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog SEO Spider to narzędzie łatwe w obsłudze. Zapewnia użytkownikom prosty i przejrzysty widok oparty na tabeli, który można dostosować do preferencji za pomocą różnych filtrów. Ale jak każde inne narzędzie, ma swój odrębny zestaw zalet i wad.

Przyjrzyjmy się szybko plusom i minusom tego oprogramowania.

Plusy

 • Łatwy w użyciu, przejrzysty interfejs.
 • Pomaga w wykrywaniu nieprawidłowych linków.
 • Pozwala na synchronizację z witrynami innych firm.
 • Pomaga przejść przez tony przydatnych danych związanych z Twoją witryną.

Minusy

 • Bezpłatna wersja ma ograniczony dostęp i funkcje.
 • Interfejs może być nieco mylący dla użytkowników korzystających po raz pierwszy lub początkujących.
 • Brak wsparcia dla usług w chmurze.

Ocena końcowa

Dobre zrozumienie technik SEO może mieć niezwykle pozytywny wpływ na widoczność, a także na ogólny wzrost Twojej witryny. Właśnie dlatego narzędzie takie jak SEO Spider ma znaczenie dla optymalizacji rankingu internetowego Twojej witryny. Jeżeli nie chcesz, aby twoja praca nad budową witryny poszła na marne, to musisz zrozumieć, jak działają narzędzia SEO i co mają do zaoferowania, aby ją zoptymalizować.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron