10+ najlepszych narzędzi do monitorowania linków w 2024 roku

Opublikowany 7 marca 2023 w SEO/SEM. Tagi: , , .

Obecnie – w świecie cyfrowym – stworzenie silnej obecności online jest niezbędne dla każdej firmy lub strony internetowej. Linki zwrotne (ang. “backlinks”), odgrywają kluczową rolę w tworzeniu rankingu strony internetowej w wyszukiwarkach i tworzeniu silnej obecności online. Dlatego też monitorowanie linków zwrotnych za pomocą odpowiednich narzędzi stało się podstawową częścią strategii SEO i marketingu internetowego.

linki

Narzędzia te niosą ze sobą wiele korzyści, takich jak dostarczanie wartościowych spostrzeżeń, śledzenie jakości/ilości linków, wykrywanie spamu i wiele innych. Przy wszystkich tych korzyściach i szerokiej gamie narzędzi do monitorowania backlinków na rynku, wybór jednego, który najlepiej odpowiada potrzebom użytkownika, może być dość skomplikowany.

W tym artykule dokonamy przeglądu najlepszych narzędzi do monitorowania linków zwrotnych i ich właściwości, aby pomóc Ci w wyborze tego odpowiedniego, zgodnego z Twoimi oczekiwaniami.

Co to są linki zwrotne?

Linki zwrotne (backlinki) to linki z innych stron internetowych wskazujące na Twoją stronę internetową. Są one kluczowym czynnikiem w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Kiedy strona internetowa łączy się z inną stroną internetową, jest to jak sygnał poparcia lub cytowania przez stronę linkującą. Dlatego też backlinki mogą mieć wpływ na ranking strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Czym są narzędzia do monitorowania linków?

Narzędzia do monitorowania backlinków to elementy oprogramowania lub usługi online, które pomagają właścicielom stron internetowych w śledzeniu i analizowaniu linków zwrotnych ich stron internetowych. Narzędzia te podają różne dane, w tym całkowitą liczbę linków, unikalne domeny, teksty kotwic, jakość linków, autorytet, kontekst oraz strony linkujące.

Co więcej, narzędzia te umożliwiają również właścicielom stron internetowych śledzenie nowych/utraconych linków, monitorowanie przyrostu linków w czasie oraz analizowanie konkurencji pod kątem jej profilu backlinków.

Monitorowanie profilu linków witryny pozwala właścicielom stron internetowych rozpoznać ewentualne problemy i możliwości poprawy oraz opracować bardziej wpływową strategię budowania linków. Należy zauważyć, że nie wszystkie linki zwrotne są równe; niektóre backlinki mogą zaszkodzić SEO strony internetowej.

Dlatego też korzystanie z narzędzia do monitorowania linków może pomóc w upewnieniu się, że posiadane linki są wysokiej jakości i mają znaczenie dla poprawy pozycji witryny w wyszukiwarkach i jej widoczności.

Poniżej dokonamy przeglądu najlepszych narzędzi do monitorowania linków w trzech głównych częściach.

Część 1: Analityka linków w ramach dużych platform SEO

Znane narzędzia do monitorowania linków, takie jak Ahrefs, Moz, SEMRush i Majestic, zazwyczaj zapewniają właścicielom stron internetowych oraz specjalistom SEO zestaw narzędzi do monitorowania i optymalizacji linków ich stron internetowych. Narzędzia te samodzielnie wykrywają nowe i utracone backlinki oraz uruchamiają własne indeksy w celu naśladowania indeksu Google.

Poniżej przedstawiono niektóre z kluczowych funkcji oferowanych przez te narzędzia:

 • analizowanie linków zwrotnych witryny w celu dostarczenia ich ilości, domen linkujących, tekstu kotwicy oraz jakości linków
 • analizę konkurencji w celu dostarczenia informacji na temat ich strategii budowania linków
 • śledzenie linków w celu monitorowania zmian, w tym liczby nowych i utraconych linków
 • oferowanie możliwości uzyskania nowych linków w oparciu o niszę i grupę docelową strony internetowej
 • określanie i odrzucanie backlinków o niskiej jakości lub spamu, które mogą zaszkodzić pozycjonowaniu strony pod względem SEO
 • przygotowywanie raportów z wykresami i tabelami dotyczącymi profilu linków danej strony internetowej

Narzędzia te zapewniają właścicielom stron internetowych dane i spostrzeżenia, których potrzebują do optymalizacji swojego profilu linków i poprawy wyników SEO.

Część 2: Narzędzia wyspecjalizowane do monitorowania linków

Poza narzędziami do monitorowania linków, które istnieją na dużych platformach SEO, istnieje kilka innych narzędzi, które są wyspecjalizowane w monitorowaniu linków zwrotnych. Ogólnie rzecz biorąc, otrzymują one od użytkownika listę backlinków do monitorowania. Zamiast tego można również ręcznie wybrać linki do monitorowania spośród wykrytych.

Oto najlepsze narzędzia w tej części:

Monitor Backlinks

Monitor Backlinks to wydajne oprogramowanie do śledzenia linków. Platforma jest pełna wszystkich oczekiwanych funkcji oraz zaawansowanych narzędzi ułatwiających proces.

Monitor Backlinks posiada przyjazny dla użytkownika interfejs i oferuje kilka innych korzyści. Umożliwia:

 • śledzenie linków, które wskazują na stronę internetową użytkownika
 • monitorowanie konkurencji pod kątem możliwości budowania linków
 • tworzenie plików wyłączonych w celu przesłania do Google
 • mierzenie wysiłków związanych z budowaniem linków za pomocą raportów dotyczących linków zwrotnych

Monitor Backlinks - zrzut ekranu

Jedną z kluczowych zalet tego oprogramowania jest jego funkcja śledzenia słów kluczowych. Narzędzie to pozwala zobaczyć słowa kluczowe, na które Ty lub Twoi konkurenci zajmują miejsce w rankingu i śledzić zmiany w Twoim profilu budowania linków w czasie.

Backlink Patrol

Backlink Patrol dostarcza usługę, która może zdecydowanie poprawić efektywność Twoich przedsięwzięć związanych z blogowaniem gościnnym i płatnym linkowaniem zwrotnym. Ich platforma umożliwia monitorowanie linków, sprawdzanie rankingów w wyszukiwarkach oraz zarządzanie wszystkimi zadaniami związanymi z linkowaniem zwrotnym.

Backlink Patrol pomaga użytkownikowi w ciągłym sprawdzaniu linków w celu upewnienia się, że pozostają one aktywne i zaindeksowane. Platforma śledzi również wszystkie działania związane z budowaniem linków, uwalniając czas użytkownika od konieczności skupienia się na innych zadaniach.

Niektóre inne funkcje Backlink Patrol to:

 • łatwe importowanie backlinków za pomocą jednego kliknięcia
 • dostęp do szczegółowych, przyjaznych dla użytkownika raportów
 • analizowanie wskaźnika zaufania, wskaźnika cytowań oraz całkowitej liczby zaindeksowanych stron w Google
 • uzyskanie wglądu w całkowite wydatki na linki, dystrybucję follow/no-follow oraz najlepiej opłacane backlinki
 • otrzymywanie powiadomień dotyczących nieaktywnych linków, statusu domeny oraz nowo odkrytych linków
 • tworzenie notatek i dostęp do dzienników aktywności dla każdego zadania

Backlink Patrol - zrzut ekranu

Backlink Checker

Backlink Checker to kolejne narzędzie do monitorowania linków, które zostało zbudowane specjalnie w celu monitorowania linków użytkownika. Narzędzie może w razie potrzeby informować Cię o zmianach. Pozwala na aktualizację monitorowania w cyklu tygodniowym lub miesięcznym, dostarczając raport o linkach po każdym indeksowaniu.

Backlink Checker posiada szereg funkcji, między innymi:

 • możliwość przesyłania linków po 5 naraz lub hurtowo za pomocą CSV
 • dodawanie subskrybentów do listy w celu informowania ich o zaginięciu backlinków
 • upublicznienie listy linków i udostępnienie jej klientom
 • zachowanie przejrzystości i etykiet, aby można było zobaczyć aktualny status każdego linku oraz starsze logi
 • otrzymywanie regularnych aktualizacji e-mailowych po załadowaniu listy linków

Backlink Checker - zrzut ekranu

Linkody

Linkody

Linkody to narzędzie do analizy i zarządzania backlinkami, które pomaga użytkownikom śledzić ich kampanie budowania linków i monitorować ich profile linków zwrotnych. Narzędzie pozwala użytkownikom otrzymywać powiadomienia, gdy zyskują lub tracą linki.

Linkody zapewnia również różne wskaźniki, takie jak Moz Domain Authority i Page Authority, Majestic Trust Flow i Citation Flow oraz Ahrefs Domain Rank i URL Rank, aby pomóc użytkownikom w ocenie jakości ich backlinków. Ponadto Linkody pomaga użytkownikom śledzić linki ich konkurentów oraz analizować ich techniki link-building.

Inne funkcje Linkody obejmują:

 • identyfikowanie linków niskiej jakości
 • analizę profilu linków przy użyciu dużej liczby metryk
 • śledzenie i monitorowanie linków 24/7

Linkody - zrzut ekranu

LinkBox

LinkBox to narzędzie do monitorowania linków zwrotnych, które umożliwia łatwe śledzenie linków. Oferuje ono kombinację funkcji takich jak analiza linków, sprawdzanie statusu indeksowania oraz badanie konkurencji.

Dzięki LinkBox użytkownik będzie informowany o wszelkich zmianach, takich jak nowe linki, utracone linki lub uszkodzone linki. Możesz również przeanalizować swój profil linków zwrotnych i wskazać wszelkie linki niskiej jakości/spamowe, które mogłyby być potencjalnie szkodliwe dla Twojego statusu SEO.

Funkcja badania konkurencji w tym narzędziu umożliwia analizę profili backlinków konkurencji i określenie nowych możliwości budowania linków. Jest to świetne narzędzie dla specjalistów SEO, którzy mają bardziej elastyczny plan i nie chcą być rozliczani z tej samej kwoty co miesiąc.

Linkbox - zrzut ekranu

Część 3: Monitoring linków jako funkcja dodatkowa w innych narzędziach SEO

Ta część należy do innych narzędzi SEO, które oferują kilka funkcji, a monitorowanie backlinków jest tylko jedną z nich. Topowe narzędzia w tej kategorii to:

SE Ranking

SE Ranking

SE Ranking to wysokiej klasy narzędzie do sprawdzania linków zwrotnych, które umożliwia ocenę linków przychodzących do Twojej witryny przy użyciu danych z Google Webmaster Tools. Narzędzie oferuje różne funkcje, w tym audyt strony internetowej, śledzenie rankingu, badanie słów kluczowych i śledzenie rankingu konkurencji.

Korzystając z SE Ranking, możesz wygenerować obszerny raport analizy linków według różnych parametrów, takich jak index/no-index, follow/no-follow, cached/not-cached, data odkrycia, Moz Domain Authority i wiele innych. Narzędzie upoważnia również do usuwania linków i tworzenia pliku, który można przesłać do Google Webmaster Tools.

W skrócie, istotne cechy SE Ranking to:

 • analiza linków zwrotnych
 • narzędzie do odrzucania linków
 • analiza blinków konkurencji
 • analiza tekstów kotwic
 • analiza jakości linków
 • dane historyczne
 • raporty dotyczące backlinków

SE Ranking - zrzut ekranu

Site Checker

Sitechecker

Site Checker to przydatne narzędzie do śledzenia backlinków przeznaczone dla specjalistów ds. SEO i marketingu w celu monitorowania linków zwrotnych ich stron internetowych. Platforma zapewnia szeroki widok wszystkich linków użytkownika, wysyłając powiadomienia o ich utracie oraz umożliwiając ich odzyskanie.

Za pomocą łatwych do zrozumienia raportów Site Checker można ocenić przydatność strategii link-building i wskazać sposoby jej ulepszenia. Narzędzie pozwala odkryć najczęściej używane anchor teksty przez inne witryny linkujące do Twojej witryny. Dodatkowo można przeanalizować, które strony docelowe mają najwięcej linków i zastanowić się, jak wpływają one na ruch na stronie.

Site Checker - zrzut ekranu

Linkio

Linkio

Linkio to oprogramowanie, które głównie skupia się na pozyskiwaniu backlinków, ale posiada również narzędzia do śledzenia kampanii budowania linków. Może dostarczyć informacji o każdym linku, w tym tekstów kotwic, treści i statusu follow/no-follow. Ponadto Linkio pokazuje metryki linków z narzędzi innych firm, takich jak Moz i może sprawdzić jakość linków, pokazując zaindeksowane strony w Google.

Oprogramowanie monitoruje również linki i aktualizuje dane w przypadku wystąpienia zmian. Co więcej, posiada narzędzie procentowe do sprawdzania naturalności linków w kotwicach. Największym powodem, dla którego warto wybrać Linkio są jego możliwości automatyzacji kontaktów, które pomagają budować listy potencjalnych klientów i automatyzować kontakty z celami. Dodatkowo Linkio zapewnia dostęp do narzędzi do śledzenia słów kluczowych i sugestii tekstów kotwic.

Linkio - zrzut ekranu

Agency Analytics

Agency Analytics

Agency Analytics to narzędzie do marketingu cyfrowego, które oferuje szeroką gamę funkcji, a jedną z nich jest monitorowanie backlinków. Dzięki Agency Analytics użytkownik może śledzić linki zwrotne swojej strony internetowej oraz badać profil linków w celu określenia wszelkich możliwości poprawy.

Niektóre z funkcji monitorowania backlinków oferowanych przez Agency Analytics to:

 • analiza profilu linków w celu zidentyfikowania linków niskiej jakości, które mogą być szkodliwe dla Twojego SEO
 • funkcje budowania linków w celu wykorzystania nowych możliwości backlinków
 • analiza profili linków konkurencji
 • system powiadomień i alertów w przypadku pozyskania lub utraty linków

Agency Analytics - zrzut ekranu

Agency Analytics wprowadziła nowe integracje z Ahrefs, SemRush i Moz w 2020 roku, umożliwiając użytkownikom posiadającym płatne konta na tych platformach automatyczny import linków. Dodatkowo narzędzie wykorzystuje Majestic jako swojego natywnego dostawcę backlinków.

Super Monitoring

Jeśli chcesz ręcznie zweryfikować obecność i indeksowalność pojedynczego linku, możesz skorzystać z dedykowanego narzędzia Super Monitoring. Tester linków pomoże Ci upewnić się, że Twój link nie jest oznaczony jako no-follow, sponsorowany ani UGC. Ponadto pomaga w identyfikacji taktyk antyindeksacyjnych i pozwala obliczyć, ile “mocy” przekazuje dany link.

Wystarczy, że wprowadzisz adres URL strony, na której znajduje się Twój link zwrotny, a także adres URL Twojego linku zwrotnego. Narzędzie może również pomóc w określeniu całkowitej liczby linków wychodzących do-follow znajdujących się na stronie.

Tester linków Super Monitoring - zrzut ekranu

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron