Mierz swój czas pracy (i nie tylko) za pomocą Harvest

W każdej organizacji istnieje milion trywialnych zadań związanych z podstawową działalnością: zarządzanie siłą roboczą, zarządzanie zasobami ludzkimi, sprzedaż itp. Podczas gdy większość z nich jest typowa dla każdej organizacji, to jedna z tych aktywności zajmuje dużo czasu pracownikom i ich pracodawcy oraz często jest nudną, ale niestety konieczną robotą. Mówimy o niczym innym, jak o mierzeniu czasu pracy.

Jeśli kiedykolwiek pracowałeś z narzędziem śledzącym Twój czas pracy, to zapewne wiesz, że tworzenie historii użytkowników, przypisywanie ich do pracowników i późniejsze wypełnianie przez nich danych jest dość czasochłonne i często kończy się marnotrawstwem kluczowych godzin pracy. Posiadanie narzędzia automatycznie wykonującego te czynności, które dodatkowo jest łatwe do zrozumienia i proste w obsłudze, jest wręcz niezbędne. Poznaj Harvest.

harvest

Harvest – jeszcze nigdy zarządzanie czasem nie było tak proste!

Harvest jest narzędziem on-line, z którym śledzenie czasu szybko nabiera tempa. Atrakcyjny interfejs użytkownika, łatwe w użyciu moduły i praktycznie brak nauki obsługi sprawiają, że to narzędzie jest optymalnym wyborem większości korporacji, gdy chodzi o zarządzanie czasem.

Więc co sprawia, że jest warte całego tego zamieszania? Oto krótka lista jego funkcjonalności:

 • Stopery
  Harvest daje użytkownikom opcję, by wpisywać ręcznie ich czas pracy lub po prostu uruchomić stoper na początku pracy i zatrzymać go po wykonaniu zadania – dzięki jednemu kliknięciu. Przyjemnie, prosto i szybko!
 • Multidostępność
  Ponieważ jest to narzędzie online, możesz śledzić czas pracy używając Harvest za pośrednictwem Maca, PC, iPhona lub dowolnego urządzenia z Androidem, i to w dowolnym miejscu i czasie.
 • Automatyczne przypomnienia
  Idealne do zarządzania zespołem. Harvest pozwoli Ci ustawić automatyczne przypomnienia dla pracowników do zgłaszania ich harmonogramów. Pozwolenie na dostosowywanie przypomnień przez pracowników również jest możliwe.
 • Porównywanie czasów poświęconych różnym projektom
  Ta unikalna funkcjonalność pozwala porównywać czas poświęcony na różne projekty i zadania oraz czas poświęcany na nie przez poszczególnych pracowników.
 • Tworzenie podsumowań
  Harvest automatycznie zbierane dane o godzinach i wydatkach czasu oraz organizuje je w łatwe, szybkie i dokładne podsumowania. Dodatkowo, pozwala Ci używać filtrów do wyszczególniania godzin rozliczanych, nierozliczanych, godzin przepracowanych przez pracownika, czy też zakontraktowanego wykonawcę.
 • Eksportowanie raportów
  Możesz eksportować raporty do formatu CSV, Excel, Google Drive i innych używając tego narzędzia.

Z funkcjonalnościami tak imponującymi, jak te, Harvest z pewnością wydaje się być czymś więcej niż kolejnym narzędziem do śledzenia czasu pracy. Jest to rozwiązanie idealne dla przedsiębiorstw, które chcą uprościć cały proces tworzenia harmonogramów pracy i sprawić, żeby ich życie było prostsze.

Jak to działa?

Możesz sprawdzić, jak działa Harvest dzięki dostępnej od ręki, darmowej wersji testowej. Wystarczy kliknąć na duży zielony przycisk na stronie głównej „Try Harvest Free” („Wypróbuj Harvest za darmo”), by rozpocząć 30-dniowego darmowego triala. Możesz również zdecydować się na obejrzenie krótkiego filmu marketingowego o tym narzędziu.

harvest1

Po zakończeniu rejestracji (która notabene jest darmowa), wyświetli się okienko pop-up, gdzie trzeba określić swoją walutę. Dodatkowo twórcy zapytają się, w jaki sposób dowiedziałeś się o tym narzędziu.

Następną rzeczą, którą zobaczysz będzie strona powitalna i komunikat zachęcający do utworzenia swojego pierwszego projektu („Create your first project”). Możesz od razu przejść do rzeczy lub zdecydować się na przeglądanie dostępnych Webinars (lekcji na żywo dostępnych online), centrum pomocy lub wsparcia. Jeśli zdecydujesz się tworzyć nowy projekt, zobaczysz formularz pytający się o szczegółowe informacje na temat nowotworzonego projektu. Wypełnij takie pola, jak: imię i nazwisko klienta, tytuł projektu, daty, metodę rozliczeń, budżet, zadnia itp. Możesz nawet dodać pracowników do tego projektu i wysłać im zaproszenia do dołączenia do projektu na Harvest.

Gdy już się z tym uporasz, to możesz dodać zadania do projektu jeśli chcesz i zapisać go. To wszystko! Utworzyłeś projekt, który jest gotowy do śledzenia czasu pracy i wszystkich zleconych zadań. Zajęło Ci to 5 minut, musiałeś podać trochę informacji i wykonać kilka kliknięć. Łatwe menu oparte na zakładkach pozwoli Ci przemieszczać się pomiędzy swoimi harmonogramami, projektami, raportami, podsumowaniami i zarządzaniem tym wszystkim, dając tym samym całościowy obraz sytuacji. Bez stresu, zupełnie na spokojnie.

Główne zalety Harvest

Zaletą tego narzędzia jest pełen jego profesjonalizm i elastyczność. Terminologia stosowana w Harvest jest bardzo profesjonalna i niczym nie różni się od tej stosowanej w innych narzędziach o podobnym przeznaczeniu. Przekonasz się, że to narzędzie posiada wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania czasem, z dodatkową korzyścią w postaci łatwości obsługi. Szybka nawigacja wymagająca tylko kilku kliknięć, łatwe tworzenie projektów i zadań sprawiają, że Harvest jest zdecydowanym zwycięzcą wśród podobnych aplikacji.

harvest2

Dodaj do tego łatwą dostępność. W porównaniu do innych narzędzi, które ograniczają Cię do korzystania z nich w ramach firmowego intranetu lub sieci VPN (Virtual Private Network), Harvest pozwala na dostęp do niego i zarządzanie czasem z dowolnego miejsca, a także za pośrednictwem dowolnego urządzenia. To daje pracownikom poczucie swobody, jeśli chodzi o pracę w innym miejscu niż biuro. Mogą zabrać swoją pracę do domu i zarządzać swoim czasem tak, jak chcą. Ten czynnik może odgrywać bardzo istotną rolę w zwiększaniu produktywności i kreatywności.

Inną zaletę modelu pracy tego narzędzia można dostrzec, gdy firma oprócz stałych pracowników zatrudnia także freelancerów. Z Harvest, stali pracownicy i freelancerzy mogą pracować jako jeden zespół bez żadnych przeszkód technicznych. Wszystkie czasy mogą być mierzone i kontrolowane w jednym miejscu. To jest faktyczna moc tego narzędzia.

Wady Harvest

Jedynym minusem Harvest są związane z nim koszty. Obecnie większość organizacji korzysta z wbudowanych narzędzi do zarządzania czasem, które, szczerze mówiąc, nie są takie trudne do opracowania i których używanie jest bez wątpienia bardziej uzasadnione. Jednak narzędzie takie, jak Harvest, które dostarcza pełen pakiet funkcjonalności, profesjonalizm, szeroki zasięg, elastyczność i łatwość obsługi, jest warte swojej ceny.

 • Mierz swój czas pracy (i nie tylko) za pomocą kilku kliknięć z @harvest getharvest.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Mierzenie czasu pracy z pewnością nie powinno być zajęciem, któremu trzeba poświęcać dużo uwagi i… czasu. Jednak niestety często tak się dzieje. Jeśli jesteś zainteresowany właściwym narzędziem, które pozwoli Ci poświęcać mniej czasu na jego śledzenie, a więcej na pożyteczniejszą pracę, to wybór Harvest będzie krokiem w dobrym kierunku. A co z jego ceną? Na ten aspekt przymkniesz oko, gdy już raz wypróbujesz to narzędzie.

Jeden komentarz:

 1. Ania:

  Zgadzam się, że mierzenie czasu pracy nie powinno zajmować wiele czasu 🙂 Polecam moneypenny.me, które umożliwia rejestrację czasu pracy online za pomocą czasomierza lub ręczną alokację godzin. Dodatkowo pozwala szybko przeliczać przepracowane godziny i wygenerewać faktury i co najważniejsze jest również dostępna w języku polskim 🙂

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron