12 dostawców VPN, których warto rozważyć w 2024 roku

Opublikowany 11 lipca 2022 w Bezpieczeństwo. Tagi: .

Usługi VPN (Virtual Private Networks) nie są niczym nowym. Istnieją od prawie trzech dekad i są używane przez praktycznie wszystkie organizacje i osoby, które cenią sobie prywatność danych. Jednak korzyści, jakie każdy użytkownik czerpie z VPN, mogą być różne.

Niektórzy używają go jedynie po to, by chronić swoje poufne dane w trakcie surfowania po Internecie, inni mogą go używać, by uniknąć ograniczania transferu danych. VPN może przecież pomóc przełamać ograniczenia prędkości przesyłu danych, które nakłada na Ciebie dostawca usług internetowych. Są też tacy, którzy chcą uniknąć ograniczeń geograficznych w przeglądaniu stron internetowych podczas podróży zagranicznych – VPN pomoże Ci uzyskać dostęp do dowolnych danych w dowolnym miejscu, bez ograniczeń związanych z lokalizacją.

tunel

Niezależnie od tego, do jakich celów chcesz go używać, potrzeba bezpiecznego i prywatnego sposobu dostępu do Internetu pozostaje taka sama. Naturalnie, gdzie jest popyt, tam jest i podaż, a w Internecie aż roi się od dostawców VPN, twierdzących, że to ich usługi są najlepsze. Ale czy każda sieć VPN jest taka sama? To mało prawdopodobne.

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego dostawcy VPN dla Twoich potrzeb może być trudny, dlatego w tym wpisie przygotowaliśmy zestawienie 12 najlepszych dostawców VPN z 2022 roku. Szybkie przejrzenie tej listy pomoże Ci zapoznać się z ofertą każdego z nich, dzięki czemu będziesz mógł podjąć świadomą decyzję. Zaczynajmy.

12 najlepszych dostawców VPN w 2022 roku

1. NordVPN

NordVPN

NordVPN ma siedzibę w Panamie w Ameryce Środkowej, gdzie nie obowiązują zasady przechowywania danych ani nie obowiązuje porozumienie o wymianie informacji Five Eyes czy Fourteen Eyes. Dostawca oferuje jedną z najbezpieczniejszych sieci VPN na świecie i jest znaną nazwą w branży VPN.

NordVPN oferuje aplikacje dla systemów Windows, macOS, Linux, Android, iOS i Android TV. Jeśli chcesz używać go do bezpiecznego przeglądania stron internetowych za pośrednictwem routerów bezprzewodowych, systemów NAS i innych platform, możesz skonfigurować go ręcznie.

Najważniejsze cechy NordVPN to:

 • Bezpieczny Internet – Wszystkie Twoje dane są chronione za ścianą szyfrowania nowej generacji.
 • Najszybszy VPN – Szybkość połączenia nie jest ograniczana dla lepszego bezpieczeństwa. Prywatna sieć NordVPN zapewnia wysoką jakość zarówno bezpieczeństwa, jak i transmisji danych.
 • Polityka “zero logów” – Twoje dane są prywatne. Nie ma żadnej formy śledzenia, zbierania ani udostępniania Twoich danych.
 • Wiele urządzeń – Jedno konto pozwala na podłączenie do sześciu urządzeń.
 • Uwierzytelnianie wieloskładnikowe – Możesz skorzystać z funkcji uwierzytelniania wieloskładnikowego, aby zabezpieczyć swoje konto Nord.
 • Onion przez VPN – Możesz połączyć szyfrowanie NordVPN z anonimowością zapewnioną przez The Onion Router.

Ceny NordVPN zaczynają się od 13,99 dolarów miesięcznie. Firma oferuje kilka wariantów cenowych, w tym plany roczne i dwuletnie. Możesz też wypróbować go za darmo dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

2. Surfshark

Surfshark

Surfshark ma siedzibę w Holandii i oferuje takie usługi, jak wirtualna sieć prywatna (VPN), wykrywanie wycieków danych i narzędzie do prywatnego wyszukiwania. Oferuje usługę GPS-spoofing dla systemu Android, która pozwala użytkownikom ukryć fizyczną geolokalizację ich urządzeń poprzez zmianę jej na jedną z lokalizacji serwera.

Aplikacje Surfshark wykorzystują protokoły tunelowania, takie jak IKEv2, OpenVPN i WireGuard, dzięki czemu przeglądanie stron internetowych jest w 100% bezpieczne. Serwery szyfrują wszystkie przesyłane dane przy użyciu standardowego szyfrowania AES-256-GCM.

Kilka kluczowych funkcji Surfsharka to:

 • Prywatne przeglądanie – Zaszyfruj swoją aktywność w Internecie, aby nikt nie miał do niej bezpośredniego dostępu.
 • Ukrywanie lokalizacji – Zmień swój adres IP, aby ukryć swoją lokalizację i uniemożliwić śledzenie.
 • Prawdziwe wyniki wyszukiwania – Szukaj informacji w sieci i otrzymuj obiektywne, organiczne i prawdziwe wyniki wyszukiwania.
 • Blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania – Zapobiegaj wyświetlaniu irytujących reklam na Twoim urządzeniu i chroń przed atakami wirusów i złośliwego oprogramowania.

Surfshark VPN kosztuje 2,49 dolarów miesięcznie. Dostępne są również plany roczne i dwuletnie, których zakup może być korzystny cenowo. Dodatkowo możesz wypróbować ten VPN bez żadnego ryzyka dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy i 7-dniowemu darmowemu okresowi próbnemu dla systemów Android, iOS i macOS.

3. Private Internet Access

Private Internet Access

Private Internet Access (PIA) to osobista usługa VPN, która umożliwia klientom łączenie się z wieloma miejscami w tym samym czasie. Były dyrektor generalny Mt. Gox, Mark Karpelès, został mianowany dyrektorem technicznym spółki macierzystej PIA, London Trust Media, w 2018 roku. Firma Kape Technologies zakupiła Private Internet Access w listopadzie 2019 roku.

PIA to usługa, której zaufały firmy z listy Fortune 500 z całego świata, szyfrująca Twoje dane w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa oraz stosująca zasadę “zero rejestrów”, która gwarantuje, że w sieci nie są przechowywane żadne informacje o Twoich przeglądaniach. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu to oprogramowanie oparte na otwartym kodzie źródłowym zapewnia całodobową obsługę klienta.

Kilka z głównych cech Private Internet Access to:

 • Ochrona prywatności – Twój adres IP i przeglądane strony są chronione przed niepotrzebnym monitoringiem. Oprócz udostępniania wirtualnej sieci prywatnej, PIA nie prowadzi żadnych rejestrów użytkowania.
 • Bezpieczne dane – Usługa szyfruje Twoje dane w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. PIA nie pozwala nikomu uzyskać dostępu do niezaszyfrowanych wiadomości e-mail, zdjęć, informacji finansowych ani niczego innego, co powinno być utrzymywane w tajemnicy.
 • Nieograniczone treści – Dzięki PIA VPN możesz mieć dostęp do wszystkich swoich ulubionych treści, takich jak programy telewizyjne, aplikacje i nowe materiały bez żadnych ograniczeń.

Możesz wybrać pomiędzy planem miesięcznym, który kosztuje 11,51 dolarów na miesiąc, a planem rocznym, który kosztuje 3,21 dolarów na miesiąc. Możesz też wybrać umowę na wyłączność, w której płacisz 1,92 dolara za trzy lata i otrzymujesz trzy miesiące gratis. Zanim wyłożysz pieniądze, wypróbuj go bez ryzyka dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

4. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN to usługa świadczona przez Express Technologies Ltd., firmę z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Oprogramowanie jest promowane jako rozwiązanie zapewniające prywatność i bezpieczeństwo, kodujące ruch w sieci i ukrywające adresy IP użytkowników.

ExpressVPN szczyci się siecią szybkich serwerów na całym świecie, do których możesz uzyskać dostęp za pomocą praktycznie każdego urządzenia. ExpressVPN ma świetne recenzje i oferuje całodobową obsługę klienta za pośrednictwem czatu na żywo oraz poczty elektronicznej.

Główne cechy ExpressVPN to:

 • Serwery w 94 krajach – Korzystając z tej usługi, możesz wybrać jedną z 94 lokalizacji serwerów VPN na całym świecie i przełączać się bez żadnych ograniczeń.
 • Dostęp na każdym urządzeniu – ExpressVPN oferuje łatwe w użyciu aplikacje dla komputerów Mac, iOS, Android, Windows, Linux, Smart TV, a także konsol do gier.
 • VPN Split Tunneling – Split tunneling umożliwia kierowanie ruchu urządzenia przez VPN, podczas gdy pozostałe urządzenia łączą się bezpośrednio z Internetem.
 • Prywatne DNSy – Na każdym serwerze ExpressVPN używa swoich własnych prywatnych, szyfrowanych DNS, dzięki czemu Twoje połączenia są bezpieczniejsze i szybsze.
 • Protokół Lightway – Pionierski protokół ExpressVPN, Lightway, został zaprojektowany, aby zapewnić szybsze, bezpieczniejsze i trwalsze działanie VPN.

Do wyboru są trzy opcje cenowe – 12 miesięcy za 8,32 dolarów/miesiąc, 6 miesięcy za 9,99 dolarów/miesiąc i 1 miesiąc za 12,95 dolarów. Możesz wypróbować ExpressVPN z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

5. Proton VPN

ProtonVPN

Proton VPN to usługa świadczona przez Proton AG, szwajcarską firmę odpowiedzialną za usługę poczty elektronicznej ProtonMail. Według oficjalnej strony, Proton VPN i ProtonMail są zarządzane z Genewy w Szwajcarii i mają ten sam zespół zarządzający, biura i zasoby technologiczne.

Chociaż Proton ma wersję płatną, oferuje również wersję bezpłatną z ograniczonymi funkcjami i nieco ograniczoną prędkością. Z usługi można korzystać za pomocą dowolnego urządzenia, zarówno komputera PC, Mac, smartfona, jak i routera. Podobnie jak PIA, Proton stosuje politykę “zero rejestrów”, co oznacza, że nie śledzi Twojej aktywności internetowej.

Niektóre cechy Proton VPN to:

 • Darmowy VPN – Proton VPN uważa prywatność i bezpieczeństwo za podstawowe prawa człowieka, dlatego udostępnia publiczności darmową wersję VPN.
 • Łatwy w użyciu – Proton VPN ma uproszczony interfejs, dzięki czemu jest niezwykle intuicyjny, co ułatwia zachowanie prywatności i uniknięcie kłopotów.
 • Szybki VPN – Sieć serwerów o przepustowości 10GBPS w połączeniu z zastrzeżonym portfolio technologii VPN Accelerator może zwiększyć prędkość o ponad 400%. Proton VPN wykorzystuje innowacyjną technikę zarządzania przepływem TCP w sieci, która zapewnia niezrównaną szybkość i stabilność połączenia.
 • Streamowanie z dowolnego miejsca – Proton VPN odblokowuje wiele popularnych dostawców mediów online, pozwalając Ci cieszyć się ulubionymi treściami z dowolnego miejsca na świecie, tak jakbyś był w domu.

Możesz wybrać plan dwuletni, który kosztuje 5,27$/miesiąc, plan roczny, który kosztuje 6,33 dolarów/miesiąc lub plan miesięczny, który kosztuje 10,55 dolarów/miesiąc.

6. IPVanish

IPVanish

IPVanish VPN (znany również jako IPVanish) to serwis zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych, który oferuje oprogramowanie dla systemów Microsoft Windows, macOS, Android, iOS i Fire TV. Jeśli chcesz używać jej dla systemów ChromeOS, Windows Phone, Linux i routerów DD-WRT, możesz skonfigurować ją ręcznie.

Aplikacje IPVanish wykorzystują technologie szyfrowania OpenVPN i IKEv2/IPsec oraz umożliwiają konfigurację protokołów połączenia L2TP i PPTP.

Niektóre z podstawowych funkcji IPVanish to:

 • Ochrona przed wyciekiem IPv6
 • Ochrona przed wyciekiem DNS
 • Szyfrowanie OpenVPN
 • Proxy internetowe SOCKS5
 • Nieograniczona przepustowość
 • Nieograniczona ilość P2P
 • Zmiana adresu IP
 • Przekazywanie portów
 • Dostęp przez UDP/TCP
 • Wyłącznik Internetu

Możesz wybrać plan roczny, który kosztuje 3,33 dolarów miesięcznie, plan kwartalny, który kosztuje 4,44 dolarów miesięcznie, lub plan miesięczny, który kosztuje 10,99 dolarów miesięcznie.

7. PureVPN

PureVPN

GZ Systems Ltd. jest właścicielem PureVPN, komercyjnej usługi VPN założonej w 2007 roku i mającej siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.
PureVPN oferuje konsumentom cztery opcje do wyboru: Stream, Internet Freedom, Security/Privacy i File Sharing. 2000 serwerów jest rozmieszczonych w 140 krajach, a 87 z nich wykorzystuje serwery wirtualne, dzięki czemu serwery wydają się znajdować w innym kraju niż znajdują się w rzeczywistości.

Kilka kluczowych cech PureVPN to:

 • Brak ograniczeń w dostępie do Internetu – PureVPN pozwala Ci uniknąć ograniczeń i cenzury w Internecie. Dzięki temu masz nieograniczony dostęp do stron internetowych, filmów, wydarzeń na żywo i innych zasobów.
 • Bezpieczne, prywatne i anonimowe przeglądanie stron internetowych – PureVPN zapewnia, że za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, jesteś bardzo chroniony, anonimowy i korzystasz z sieci szyfrowanej algorytmem AES 256-bit.
 • Zaleta szybkiej i niezawodnej usługi VPN – PureVPN nie pozwoli Ci zadowolić się słabym połączeniem. Strumieniowanie, pobieranie, gry i surfowanie będą zawsze błyskawiczne dzięki sieci ponad 6500 serwerów rozmieszczonych w 78 krajach.

Możesz rozważyć podpisanie dwuletniego planu za 1,99 dolarów/miesiąc i otrzymać 3 miesiące użytkowania za darmo. Jeśli nie chcesz decydować się na dwuletnią subskrypcję, wypróbuj plan roczny za 3,24 dolarów/miesiąc lub plan miesięczny za 10,95$/miesiąc. Możesz też wypróbować usługę bez ryzyka, korzystając z 31-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

8. TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear to publiczna usługa VPN z siedzibą w Toronto, założona przez Daniela Kaldora i Ryana Dochuka w 2011 roku. Następnie w marcu 2018 roku została zakupiona przez firmę McAfee.

TunnelBear zapewniał bezpłatny dostęp klientom łączącym się z Wenezueli podczas protestów wenezuelskich w 2014 roku. Wiadomo, że w reakcji na restrykcje rządowe zapewnia darmową lub nieograniczoną przepustowość klientom w takich krajach, jak Wenezuela, Iran, Turcja i Uganda. To pokazuje, że nawet w ekstremalnych scenariuszach ten VPN Cię nie zawiedzie.

Niektóre cechy TunnelBear VPN to:

 • Zapobiega kradzieży haseł i danych – Hakerzy mogą wykradać informacje i dane z niezabezpieczonych publicznych sieci WiFi. TunnelBear wyłącza i blokuje je, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.
 • Daje dostęp do treści na całym świecie – Niektóre treści są ograniczone do konkretnych lokalizacji. TunnelBear zmienia Twoją wirtualną lokalizację, dzięki czemu możesz przeglądać Internet z dowolnego miejsca.
 • Pomaga ominąć lokalną cenzurę – Niektóre kraje ograniczają dostęp do popularnych stron internetowych i aplikacji. TunnelBear omija je, zmieniając Twoją wirtualną lokalizację.
 • Chroni Twoją prywatność w sieci – Wszystko, co robisz w sieci, jest widoczne dla administratorów sieci i dostawców usług internetowych. Po włączeniu TunnelBeara nie będą oni mogli śledzić Twoich działań.
 • Zapobiega śledzeniu na podstawie adresu IP – Dostawcy reklam śledzą Twoje zachowanie na różnych stronach internetowych, korzystając z Twojego adresu IP. TunnelBear uniemożliwia im to, nadając Ci nowy adres IP.

TunnelBear oferuje dwa plany – Nieograniczony (kosztujący 3,33 dolarów/miesiąc) i Teams (5,75 dolarów/użytkownika miesięcznie) dla firm z ponad 2 użytkownikami.

9. StrongVPN

Strong VPN

StrongVPN to usługa komercyjna stworzona w 2005 roku przez firmę J2 Global, aby zapewnić użytkownikom wyjątkowy dostęp do wszystkich najlepszych funkcji VPN w branży. Oferta StrongVPN obejmuje wszystko, czego można oczekiwać od usługi VPN – od bezpieczeństwa online po ochronę tożsamości, od błyskawicznego przeglądania stron internetowych po politykę zakazu logowania.

Oto kilka cech StrongVPN:

 • Bezpieczeństwo online – Szyfrowanie na każdym etapie chroni Twoje urządzenia i poufne dane. Będziesz zabezpieczony przed cyberprzestępczością, inwigilacją przez osoby trzecie i innymi zagrożeniami.
 • Ochrona tożsamości – StrongVPN ułatwia ukrycie swojej lokalizacji i ochronę tożsamości. Możesz bezpiecznie rozmawiać i wymieniać dane osobowe online, zachowując pełną prywatność.
 • Unikanie cenzury – Połącz się z jednym z ponad 950 serwerów w ponad 30 krajach, aby bezpiecznie przeglądać Internet i uzyskiwać dostęp do światowych witryn i aplikacji.
 • Protokół WireGuard – WireGuard to najnowocześniejszy protokół VPN, który jest standardowym wyposażeniem StrongVPN. Rozwiązanie to oferuje wiodącą w branży wydajność, bezpieczeństwo i szybkość.

Aby korzystać z usługi StrongVPN, możesz wybrać plan miesięczny, który kosztuje 10,99 dolarów, lub plan roczny, który kosztuje 3,66 dolarów miesięcznie. Możesz nawet wypróbować go bez ryzyka, korzystając z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

10. CyberGhost VPN

CyberGhost

CyberGhost VPN zapewnia Ci anonimowość i uniknięcie śledzenia w sieci. Najlepsze w swojej klasie protokoły VPN i standardy szyfrowania oferowane przez tę firmę zapewniają Ci bezpieczeństwo przed hakerami i szpiegami nawet wtedy, gdy korzystasz z nieautoryzowanych i podatnych na ataki sieci Wi-Fi.

Główne cechy CyberGhost VPN to:

 • Szybki i niezawodny VPN – Najnowocześniejsze serwery CyberGhost zapewniają szybkie połączenia i błyskawiczną prędkość przeglądania. Ponadto ich niezawodna usługa VPN jest tak prosta w użyciu, że wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć.
 • Absolutna anonimowość na wszystkich urządzeniach – CyberGhost VPN pozwala Ci na połączenie z prywatnym połączeniem VPN na nawet 7 urządzeniach jednocześnie. Ich najnowocześniejsze zabezpieczenia VPN wraz z rygorystyczną polityką “zero rejestrów” zapewniają całkowitą prywatność danych we wszystkich aplikacjach i na wszystkich platformach.

Możesz wybrać plan miesięczny, który kosztuje 12,33$/miesiąc, plan roczny, który kosztuje 4,09 dolarów/miesiąc i plan dwuletni za 3,13 dolarów/miesiąc. Możesz też wybrać ekskluzywną ofertę, w której płacisz 2,11 dolarów/miesiąc za trzy lata i dostajesz cztery miesiące gratis. Przed zakupem wypróbuj ten VPN, korzystając z 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

11. Hotspot Shield

Hotspot Shield

AnchorFree, Inc. prowadzi Hotspot Shield, publiczną usługę VPN, która chroni ruch internetowy swoich klientów przed podsłuchem, tworząc szyfrowane połączenie z serwerami Hotspot Shield. Podczas protestów Arabskiej Wiosny w Egipcie, Tunezji i Libii, Hotspot Shield był używany do obchodzenia cenzury rządowej.

Niektóre cechy Hotspot Shield to:

 • Pozwala cieszyć się ulubionymi filmami i programami na Netflix, YouTube, Prime, Disney+ i innych platformach z błyskawiczną, nawet 2,2-krotną prędkością.
 • Szyfruje Twoje połączenie i nie rejestruje żadnych danych, które mogłyby Cię zidentyfikować, chroniąc Twoją tożsamość i informacje przed hakerami i cyberprzestępcami.
 • Opatentowany protokół Hydra optymalizuje Twój VPN, aby zapewnić szybkie i bezpieczne połączenia w ponad 80 krajach i ponad 35 lokalizacjach.
 • Usługa działa dobrze w systemach Windows, MacOS, iOS, Android, Linux, Smart TV, routerach i innych ważnych platformach i urządzeniach.

Aby korzystać z Hotspot Shield, możesz wybrać jeden z dwóch planów: Premium (7,99 dolarów/miesiąc) i Premium Family (11,99 dolarów/miesiąc), który obejmuje 5 kont użytkowników i możliwość podłączenia 25 urządzeń. Usługa oferuje również 7-dniowy bezpłatny okres próbny i 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

12. Hide Me

Hide Me

Hide Me przyczynia się do tego idealnego świata, zapewniając podstawowe prawo człowieka do prywatności. Dzięki tej sieci VPN możesz przeglądać internet bez bycia obserwowanym. Zdaniem Hide Me, wolność to swobodne działanie w dowolnym czasie i miejscu, i właśnie to starają się zapewnić swoim użytkownikom.

Kilka funkcji oferowanych przez Hide Me to:

 • Bezpieczne przeglądanie stron internetowych z omijaniem cenzury
 • Szyfrowane połączenie, idealne do gier VPN
 • Możliwość strumieniowania sportu w wysokiej rozdzielczości
 • Bolt – szybkie proxy, ochrona przed wyciekiem IP
 • Wsparcie IPv6, Wsparcie dla urządzeń mobilnych
 • Multihop, żadnych logów
 • Split Tunneling, Stealth Guard
 • Nieocenzurowany DNS, WireGuard

Aby skorzystać z tej usługi, możesz wybrać jeden z trzech planów: Plan 60 dni (9,95 dolarów/miesiąc), 24 miesiące (4,16 dolarów/miesiąc) i 12 miesięcy (6,66 dolarów/miesiąc).

Podsumowując

Połączenie VPN tworzy bezpieczne połączenie między Tobą a Internetem. Kiedy z niego korzystasz, wszystkie Twoje dane są kierowane przez zaszyfrowany wirtualny tunel, który maskuje Twój adres IP i sprawia, że lokalizacja Twojego urządzenia jest całkowicie anonimowa.

Istnieje kilku dostawców połączeń VPN, którzy umożliwiają zachowanie anonimowości ruchu danych w sieciach mobilnych. W tym wpisie postaraliśmy się wymienić najlepszych naszym zdaniem. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to podjąć świadomą decyzję.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron