Łatwo twórz obrazy z wyciętym tłem dzięki ClippingMagic

Opublikowany 27 marca 2017 w Web Design. Tagi: , , , .

Obecnie wielu artystów stara się sprzedawać swój talent za pośrednictwem handlu elektronicznego. To naprawdę świetny pomysł. Amazon, eBay i inne popularne platformy sprzedaży online odgrywają kluczową rolę w docieraniu ze sztuką do właściwych klientów. Ale jak myślisz, co przyciąga najbardziej uwagę użytkowników szukających sztuki w Internecie. Prawda, że niska cena przyciąga największe tłumy, ale aby naprawdę wpłynąć na odbiorcę, dzieło sztuki musi wyglądać absolutnie oszałamiająco. To samo tyczy się odzieży, akcesoriów, dekoracji wnętrz i generalnie prawie wszystkich dostępnych w sprzedaży online produktów. Coś, co nawet jest bardzo tanie, nigdy się odpowiednio nie sprzeda, jeśli jego wizualizacja lub zdjęcie w sklepie e-commerce nie będzie atrakcyjne. Natomiast przedmioty, które wyglądają zachwycająco, mają tendencję do wysokiej sprzedaży nawet pomimo nieco podwyższonej ceny.

ClippingMagic

Podsumowując – żeby sprzedawać coś w sieci, jego opis/wizualizacja/zdjęcie powinno być idealne. Domyślamy w jaką stronę zmierzają Twoje myśli. Photoshop? Nie, jest znacznie prostszy i bardziej sensowny sposób – ClippingMagic.

ClippingMagic – podrasuj Twoje obrazy

ClippingMagic to narzędzie internetowe, które pozwala wykonywać wszystkie działania związane z edycją, których potrzebujesz do publikowania wspaniałych zdjęć. Za pomocą kilku kliknięć można usunąć tło obrazu, uczynić je przezroczystym, dostosowywać kolory, dodawać/upuszczać cienie, a także przycinać obrazy, aby finalnie uzyskać pożądany efekt. Oczywiście nie posiada wszystkich funkcji Photoshopa, ale jeśli chcesz edytować obrazy, by wyróżnić Twoją pracę lub produkt online, to ClippingMagic jest doskonałym wyborem.

Intuicyjne algorytmy narzędzia sprawiają, że złożone zadania, takie jak usuwanie tła obrazu, wydają się być dziecinnie proste. Wystarczy zaznaczyć pierwszy plan zieloną linią, a tło czerwoną, a jedno kliknięcie później otrzymasz obraz z idealnie działającym przezroczystym tłem, który możesz umieścić w Amazon lub na eBay. A wszystko to przy udziale zaledwie ułamka wcześniej ponoszonych trudów i kosztów!

Oto kilka najciekawszych funkcjonalności ClippingMagic:

 • Możliwość kadrowania i powiększania obrazów nawet w bardzo znacznym stopniu w celu pokazania szczegółów i dokonywania koniecznych zmian.
 • Opcje autozapisu i cofnij/przywróć, by pomóc odwrócić poczynione zmiany lub automatycznie zapisywać naszą pracę.
 • Konfigurowalny rozmiar pędzla dopasowujący się automatycznie do stopnia powiększenia.
 • Skalpel do usuwania nierównych i niewyraźnych krawędzi.
 • Narzędzia takie jak: korygowanie krawędzi, dedykowane narzędzie do włosów, kontroli kolorów, usuwania przebarwień itp. zapewni Ci poczucie pewnego rodzaju kontroli, którą z pewnością chcesz posiadać edytując i poprawiając obrazy, by wyglądały perfekcyjnie.
 • Możliwość wyboru docelowego formatu pliku, rozdzielczości DPI, palety kolorów i jakości JPEG.
 • Ułatwienie zaawansowanej bezstratnej lub stratnej optymalizacji rozmiaru pliku obrazu do publikowania online.
 • Wsparcie dla obrazów o rozdzielczości do 8 megapikseli.

Z ClippingMagic możesz szybko utworzyć katalog nienagannie wyglądających obrazów, wygodnie przycinając kilka z nich jednocześnie. Powyżej przedstawione funkcje są zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Żeby dowiedzieć się więcej o pełnym spektrum funkcjonalności narzędzia, odwiedź jego stronę główną (https://clippingmagic.com/).

ClippingMagic - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

Stwierdzenie, że ClippingMagic kompletnie nie wymaga nauki, byłoby niewłaściwe. Jednak w zależności od tego, w jaki sposób chcesz ulepszyć swoje zdjęcia, możesz wybrać, której funkcji narzędzia użyć i wyświetlić dedykowany dla niej poradnik na stronie. Każdy samouczek zawiera szereg łatwych do zrozumienia kroków, a wykonywanie ich po kolei naprawdę nie stwarza trudności.

Żeby przetestować, jak proste w użyciu jest to narzędzie, przewinęliśmy stronę główną, by przejść do przewodnika po podstawach obsługi. Klikając link, wylądowaliśmy na podstronie, gdzie z przykładowego obrazu zostało usunięte tło. Znajdziesz tam także opcję „Wypróbuj na swoim własnym obrazie” („Try Your Own Image”). Kliknęliśmy w ten przycisk, by samemu poeksperymentować z narzędziem.

Oto wykonane przez nas czynności prowadzące do usunięcia tła z naszego przykładowego zdjęcia:

 1. Przeciągnij obraz w wyznaczone pole na stronie (są także opcje: wybierz i wyślij, kopiuj-wklej lub pobierz z adresu URL).
 2. Po załadowaniu naszego zdjęcia do narzędzia, w menu edycji pojawiło się wiele opcji.
 3. Chcieliśmy jedynie usunąć tło, tak jak wspominaliśmy wcześniej, więc wyróżniliśmy pierwszy plan zielonym kolorem, a tło czerwonym.

Wyniki naszych działań były aktualizowane na bieżąco w sąsiednim panelu. Widzieliśmy wpływ każdego pojedynczego kliknięcia i ruchu myszy, co samo w sobie było dość interesujące. Przycisk „cofnij” („undo”) w wygodny sposób umożliwiał cofnięcie wszelkich niepożądanych zmian.

Oprócz opisywanej funkcji, było też wiele innych opcji edycji, w tym zmiany barw (nasycenie, temperatura, jasność itp.), dodawanie cieni, kadrowanie, wygładzanie krawędzi itp. Po wykonaniu wszystkich zmian i uzyskaniu satysfakcjonującego nas rezultatu, spróbowaliśmy pobrać obraz. Właśnie w tym momencie pojawia się konieczność rejestracji. Aby pobrać chociaż jeden edytowany obraz, musisz wykupić jedną z płatnych subskrypcji. Na szczęście oferowanych w dość przystępnych cenach.

ClippingMagic - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Narzędzie jest całkiem przydatne. Możesz przesyłać i edytować dowolną liczbę zdjęć w dowolny sposób. Jednak, by zapisać edytowane obrazy na swoim komputerze, musisz wykupić subskrypcję. Naszym zdaniem uczciwe podejście!

Jeśli zaś chodzi o wady, to dostrzegliśmy tylko jedną. Podczas zaznaczania pierwszego planu i tła obrazu trzeba być naprawdę ostrożnym. Niewłaściwe zaznaczenie może uciąć zbyt dużo lub za mało ramki obrazu, tła lub krawędzi. Jednak okienko podglądu w czasie rzeczywistym pomoże Ci poradzić sobie z tym problemem. Gdy się nad tym głębiej zastanowić, to faktycznie nie jest to wada jako taka. Raczej konieczność zachowania ostrożności podczas korzystania z narzędzia.

 • Spraw, by tło dowolnego obrazu stało się przezroczyste za pomocą kilku kliknięć dzięki clippingmagic.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Pokochaliśmy to narzędzie – mniej wysiłku, niższy koszt oraz na dodatek szereg doskonałych opcji edycji zdjęć. Łapka w górę dla twórców!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron