8 najlepszych narzędzi do powiększania obrazów bez utraty jakości

Opublikowany 8 listopada 2021 w Web Design. Tagi: , .

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś powiększyć obraz, na pewno zauważyłeś, że w efekcie otrzymujesz rozmazany obraz o niskiej jakości. A skoro obrazy odgrywają kluczową rolę w marketingu cyfrowym, używanie kiepskiego obrazu może zaszkodzić Twojemu wizerunkowi online bardziej niż możesz to sobie wyobrazić.

powiększanie

Tak naprawdę, jest to zły pomysł z kilku powodów:

 • niska jakość zdjęć negatywnie wpływa na Twoją reputację w sieci
 • to z kolei negatywnie wpływa na doświadczenie użytkownika
 • umniejsza wartość Twojego produktu
 • rujnuje Twój potencjał marketingowy.

Na szczęście, istnieje wiele inteligentnych narzędzi, które pozwolą Ci na powiększenie rozmiaru zdjęć bez narażania ich jakości. W tym przewodniku przyjrzyjmy się kilku z najlepiej ocenianych.

1. Upscaler by StockPhotos

Upscaler

Darmowy program Upscaler by StockPhotos ma łatwy w użyciu interfejs, dzięki zastosowaniu funkcji przeciągnij i upuść. Wystarczy przesłać obraz, a napędzany przez sztuczną inteligencję program zwiększy jego rozmiar domyślnie do 2X. Możesz dodatkowo powiększyć obraz czterokrotnie lub ośmiokrotnie bez utraty jakości.

Narzędzie obsługuje zdjęcia o wielkości do 5 MB, nawet tak małe jak 1200 X 1200. Opcja zmiany rozmiaru jest również darmowa dla maksymalnego rozmiaru 2000 X 2000 pikseli. Rejestracja nie jest konieczna, ale możesz się zarejestrować, jeśli chcesz często zmieniać rozmiar zdjęć.

Jedną z najlepszych cech tego programu jest to, że oferuje on gotowe zestawy do wykorzystania w mediach społecznościowych. Po zmodyfikowaniu rozmiaru obrazu, możesz wybrać opcje rozszerzone i otrzymać od StockPhotos kadrowanie do preferowanego rozmiaru danego kanału mediów społecznościowych. Oczywiście bez uszczerbku dla jakości.

Poza możliwością korzystania z poziomu przeglądarki, można zainstalować rozszerzenie do systemu Windows i Mac, aby zmieniać rozmiar zdjęć bez konieczności logowania się na stronie internetowej.

2. Let’s Enhance

Let's Enhance

Innym programem do zmiany rozmiaru obrazu wykorzystującym AI jest narzędzie online o nazwie Let’s Enhance. Nadaje się do zmiany rozmiaru nawet do 4K, wykorzystuje innowacyjne techniki, dzięki którym poprawia kolory, teksturę i szczegóły każdego przetwarzanego obrazu.

Jest również łatwy w użyciu. Wystarczy przesłać swoje zdjęcia, a program do skalowania obrazu zmodyfikuje je w ciągu kilku sekund. Korzystanie z niego jest również bezpłatne. Należy jednak pamiętać, że darmowa wersja pozwala tylko na dodawanie jedynie pięciu obrazów dziennie. Ponadto, posiada 15-megapikselowy limit, i aby osiągnąć efekt 4K, konieczne będzie zakupienie planu premium.

3. Image Upscaler

Image Upscaler

Image Upscaler to narzędzie online, które umożliwia użytkownikom skalowanie obrazów nawet czterokrotnie w stosunku do oryginalnego rozmiaru. Dzięki wsparciu technologii AI, ten program jest w stanie zmienić rozmiar obrazu bez utraty jakości. Nawet analizuje zdjęcia i uzupełnia je o utracone szczegóły, aby ich efekt był bardziej atrakcyjny.

Jeśli chodzi o rozmiar, narzędzie obsługuje maksymalny rozmiar obrazu 5MB, z ograniczeniem do 2500 pikseli. To samo narzędzie można również wykorzystać do usunięcia rozmycia z obrazów, zwiększenie ostrości i usunięcie artefaktów JPEG, które występują po skompresowaniu obrazu.

4. Photo Refiner

Photo Refiner

Photo Refiner jest reklamowany jako program do powiększania obrazu z wykorzystaniem AI, który pozwala użytkownikom na powiększanie obrazów już w ciągu 10 sekund. Poprawia również jakość obrazu 16 razy poprzez rozszerzenie liczby pikseli w obu kierunkach – poziomym i pionowym. Co więcej, jest nawet w stanie powiększać obrazy do aż 10.000 pikseli.

Jest również przyjazny dla użytkownika. Prześlij lub przeciągnij swój obraz do narzędzia. Wybierz opcje dla danego typu obrazu, rozmiaru i szumu. W ciągu 10 sekund otrzymasz piękny obraz.

Jedyną wadą tego narzędzia jest jego cena. Posiadają różne plany dla różnych użytkowników, a najniższy rozpoczyna się od $4,99. Poza tym, to narzędzie jest niezawodne i zapewnia poprawki bez wpływu na jakość zdjęcia.

5. Icons8 Smart Upscaler

Smart Upscaler

Smart Upscaler od Icons8 korzysta z w pełni zautomatyzowanego procesu, aby powiększyć małe obrazy. Dodatkowo, system oparty na uczeniu maszynowym poprawia jakość obrazów. Program obsługuje wszystkie formaty i rozmiary obrazów. Maksymalny rozmiar pliku, który może być powiększony to 5MB, a obrazy mogą być powiększone do 3000 X 3000 pikseli.

Ogólnie rzecz biorąc, jest łatwy w użyciu i ma interfejs typu “przeciągnij i upuść”. Jednak nie jest całkowicie darmowy i w wersji bez planu abonamentowego można skalować tylko trzy obrazy. Jeśli jest ich więcej, musisz zarejestrować się na stronie i wybrać odpowiedni plan premium. Dla użytkowników, którzy chcą zmienić rozmiar dużych partii zdjęć, dostępne są również plany masowe.

6. Image Enlarger

Image Enlarger

Jeśli szukasz oprogramowania do powiększania obrazu bez wymyślnych algorytmów AI, darmowy Image Enlarger jest właśnie dla Ciebie. Narzędzie wykorzystuje tradycyjne metody przeskalowywania i pozwala użytkownikom wybrać różne opcje, aby stworzyć idealną wersję swoich obrazów.

Program jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Należy jednak pamiętać, że jakość będzie mniej imponująca niż w przypadku innych programów z tej listy ze względu na brak wsparcia AI. Niemniej jednak, jeśli szukasz sposobu na modyfikację obrazu bez fanaberii, to jest to najlepszy wybór.

7. Gimp

Gimp

Gimp to darmowe narzędzie oparte na otwartym kodzie źródłowym, które pozwala użytkownikom modyfikować rozmiar obrazu bez zbytniej utraty jakości. Edytor obrazów ma charakter międzyplatformowy i może być wykorzystywany w systemach operacyjnych GNU/Linux, OS X, Windows i innych. Należy jednak pamiętać, że nie posiada funkcji “przeciągnij i upuść”, a więc użytkownik będzie musiał pobrać rozszerzenie, aby zrealizować swoje wymagania dotyczące zmiany rozmiaru.

Na oficjalnej stronie internetowej programu Gimp dostępnych jest kilka wtyczek innych firm, które można wykorzystać do poprawy jakości obrazów. Jeśli posiadasz wiedzę techniczną, możesz również zmienić jego kod źródłowy i udostępniać go jako preferowany.

8. Adobe Photoshop

Photoshop

Ostatnim, choć równie ważnym programem, jest Photoshop – słynna nazwa w świecie przetwarzania obrazów. Oprócz oferowania różnych narzędzi do obsługi edycji i obróbki zdjęć, Photoshop jest wyposażony we wbudowany mechanizm powiększania obrazu. Jednak zamiast zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji, Photoshop zwiększa rozmiar obrazu poprzez analizę istniejących pikseli.

Największą wadą Photoshopa jest to, że nie jest on darmowy. Nie jest też łatwy w użyciu i jest przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Tak właściwie, jeśli chcesz zmienić rozmiar obrazu tylko do użytku prywatnego, zalecamy skorzystanie z innych opcji wymienionych w tym przewodniku. Niemniej jednak, Photoshop jest niezrównany, jeśli chodzi o jakość i jeśli potrafisz posługiwać się tym oprogramowaniem – jest to najlepszy wybór.

Dlaczego obrazy tracą jakość po zmianie rozmiaru?

Wszystkie twoje obrazy – JPEG i PNG są w formacie bitmapowym. Obraz bitmapowy składa się z tysiąca pikseli, a jeśli powiększysz zdjęcie cyfrowe, zobaczysz te piksele jako kwadraty.

Każdy piksel/kwadrat jest przypisany do ustalonego miejsca na obrazie. Kiedy używamy oprogramowania do edycji obrazów, aby zmienić rozmiar zdjęcia, narzędzie po prostu odpowiednio zmniejsza lub powiększa te piksele.

W związku z tym, że podczas zmniejszania rozmiaru zdjęcia piksele stają się mniej widoczne, nie ma zauważalnej różnicy w ogólnej jakości obrazu. Jednakże, gdy to samo narzędzie zostanie zastosowane do powiększenia obrazu, piksele będą wyraźniejsze, co spowoduje, że obraz będzie rozmazany i zapikselowany.

Kluczem do tego jest rekompensacja każdego powiększonego piksela w taki sposób, aby jego właściwości odpowiadały właściwościom sąsiadującego z nim piksela.

Rozwiązanie: Narzędzia do powiększania obrazów

Jak już pewnie widzisz, istnieje wiele dostępnych narzędzi do powiększania obrazów bez utraty jakości. Wystarczy wybrać najlepsze narzędzie z powyższej listy, aby błyskawicznie przekształcić swoje małe zdjęcia do wybranego przez siebie rozmiaru.


O Autorze

Ivanna Attié

Ivanna Attié jest menedżerką treści, badaczką i autorką wielu publikacji w Stock Photo Press zorientowanych na media stockowe. Pasjonuje się komunikacją, uwielbia obrazy wizualne i ma niewyczerpany głód wiedzy. Z wykształcenia jest specjalistką od komunikacji i dziennikarstwa, a ponadto uwielbia literaturę i sztuki teatralne.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron