AI Image Enlarger – powiększ mały obrazek do rozmiarów tapety

Opublikowany 30 marca 2021 w Web Design. Tagi: , , .

Tapeta to już nie tylko obraz, który obejmuje pulpit komputera, obecnie ma ona większe znaczenie. Stanowi świetny sposób na personalizację komputera, zwłaszcza dla tych, którzy wpatrują się w komputer cały dzień podczas pracy czy nauki. Nudna systemowa tapeta, może sprawić, że Twój dzień będzie wydawał się nudny i jeszcze dłuższy. Chociaż w Internecie jest wiele gotowych tapet, niektórzy nadal ustawiają zdjęcia swojej rodziny, przyjaciół lub pięknego krajobrazu, itp. Innym sposobem jest ustawienie na tapecie zdjęcia pobranego z Internetu. Jednak nie wszystkie pobrane obrazy mają odpowiedni rozmiar. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo powiększać małe obrazy do tapety.

Ten artykuł daje jasne wytyczne, jak zaprojektować tapetę pulpitu i powiększyć mały obraz bez utraty jakości.

Sprawdź ustawienia ekranu

Konieczne jest sprawdzenie ustawień ekranu przed edycją nowej tapety. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zobaczyć, jest to, że tapeta nie pasuje do proporcji ekranu. Twój obraz tapety zostanie wykadrowany do nietypowej wersji. Pewnie zastanawiasz się, czym jest współczynnik proporcji. Współczynnik proporcji prostokąta jest stosunkiem między szerokością i wysokością. Najczęściej spotykane proporcje to 4:3, 16:9 i 16:10. Upewnij się więc, że najpierw to sprawdzisz.

Po drugie, sprawdź rozdzielczość swojego ekranu. Upewnij się, że rozdzielczość tapety jest zgodna z rozdzielczością ekranu. W przeciwnym razie obraz będzie rozmazany i niewyraźny.

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z komputerem? Poniżej znajdziesz wskazówki, jak sprawdzić rozdzielczość ekranu:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz “Ustawienia wyświetlania”.
 2. Kliknąć “Zaawansowane ustawienia wyświetlania”.
 3. W sekcji “Rozdzielczość”, zobaczysz aktualną rozdzielczość ekranu. Powinieneś pozostać na pozycji oznaczonej jako “Zalecana”, ale możesz ją zmienić na inną rozdzielczość w zależności od potrzeb.
 4. Następnie, podziel szerokość przez wysokość, a otrzymasz współczynnik proporcji. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, przeczytaj ten post, który jest oficjalnym materiałem instruktażowym. Upewnij się, że zanim zabierzesz się do działania, sprawdzisz ustawienia ekranu. Są to podstawowe ustawienia tapety.

  AI Image Enlarger

  Powiększanie obrazu – AI Image Enlarger

  Ważne, aby podczas powiększania rozmiaru obrazu upewnić się, że jakość tapety jest wystarczająco dobra. W przeciwnym razie otrzymasz dużą, ale rozmazaną tapetę, tak jak ta:

  rozmyta tapeta

  Powyższy obraz pokazuje najczęstszą występujący problem, gdy ustawisz na tapetę obraz, bez jego wcześniejszego ulepszenia. Powodem tej sytuacji jest to, że plik obrazu nie pasuje do rozmiaru ekranu. Zazwyczaj pobrany obraz lub zdjęcia zrobione telefonem lub aparatem nie są wystarczająco duże, aby wypełnić ekran pulpitu, system rozciągnie je więc automatycznie, co wpływa na jego ostrość.

  Na szczęście, istnieje wiele narzędzi służących zmianie rozmiaru obrazu. Narzędzie Image upscaler pozwala powiększyć obraz do większego rozmiaru, aby pasował do Twojego ekranu. AI Image Enlarger jest jednym z najbardziej popularnych i najlepszych narzędzi do skalowania obrazu.

  Co to jest AI Image Enlarger?

  AI Image Enlarger to oprogramowanie służące do powiększania obrazu oparte na sztucznej inteligencji. Opiera się ono na głębokim uczeniu maszynowym i zaawansowanych algorytmach AI, które analizują rozdzielczości i zwiększają rozmiar zdjęć i obrazów pobieranych z Internetu. AI Image Enlarger nie tylko zwiększa rozmiar obrazu, ale także poprawia jego jakość. Wszystkie wyniki są z wysokiej rozdzielczości. Dzięki tym potężnym funkcjom, użytkownicy mogą uzyskać tapetę o wysokiej rozdzielczości bez efektu rozmycia czy zamazania.

  powiększona tapeta

  Wiele osób będzie rozważać użycie Photoshopa do poprawy obrazów. Niewątpliwie, Photoshop to profesjonalne oprogramowanie do edycji obrazu. Jednak w przypadku nieprofesjonalnych edytorów obrazu Photoshop jest zbyt trudny w obsłudze. Wymaga zbyt dużej specjalistycznej wiedzy i umiejętności, a także praca z nim jest bardzo czasochłonna. W tym przypadku, Photoshop nie jest najlepszym wyborem. AI Image Enlarger jest wybawieniem dla zwykłych użytkowników, a praca z nim zajmuje mniej niż minutę.

  Jak korzystać z AI Image Enlarger?

  AI Image Enlarger jest w pełni automatycznym oprogramowaniem, jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to przesłać obraz, który chcesz powiększyć, a następnie pobrać dane wyjściowe. Oto kolejne kroki obsługi:

  1. Przejdź do strony internetowej AI Image Enlarger
  2. Prześlij obraz, który chcesz powiększyć
  3. Wybierz proporcje, których potrzebujesz
  4. Kliknij “Start”
  5. Zaczekaj kilka sekund
  6. Pobierz obraz końcowy

  Ceny

  AI Image Enlarger ma zarówno wersję online, jak i aplikację mobilną.

  Online

  DARMOWA dla wersji podstawowej: 4x maksymalny współczynnik, brak przetwarzania partiami.
  $14.99 miesięcznie dla wersji premium: 2x/4x/8x maksymalne współczynniki, 10 obrazów przy przetwarzaniu partiami
  $39.99 miesięcznie za wersję pro: 2x/4x/8x maksymalne współczynniki, 20 obrazów przy przetwarzaniu partiami

  Aplikacja mobilna

  DARMOWA dla wersji podstawowej: 4x max proporcje, 1200px ograniczenie rozmiaru pliku
  $17.99 dla wersji pro: 2x/4x/8x maksymalny współczynnik, zapisywanie ostatnich 10 identyfikatorów zadań, ograniczenie rozmiaru pliku 2000px

  Prywatność

  W ogóle nie musisz się martwić kwestiami związanymi z prywatnością. Wszystkie obrazy przesłane na AI Image Enlarger zostaną usunięte po 24 godzinach. Nikt nie może uzyskać dostępu do informacji bez Twojej zgody. AI Image Enlarger jest w 100% bezpiecznym oprogramowaniem i aplikacją, Twoja prywatność jest naszym priorytetem.

  Zmień rozmiar obrazu

  Dotarliśmy do ostatniego kroku edycji tapety – zmiany rozmiaru obrazu tak, aby zmieścił się na ekranie. Jeśli obraz ma taki sam współczynnik proporcji jak ustawienia ekranu, to nie ma się o co martwić, wystarczy kilka kliknąć w “Ustawienia” i praca nad otrzymaniem tapety jest zakończona.

  Jednak nie wszystkie obrazy dokładnie odpowiadają proporcjom ekranu. Dlatego też, konieczna może być zmiana rozmiaru obrazu. Nie martw się, to wcale nie jest trudne, Photoshop może pomóc Ci się z tym uporać w zaledwie kilka minut. Jak już wspomnieliśmy, Photoshop to potężne i profesjonalne narzędzie do edycji obrazu, z w pełni funkcjonalnymi narzędziami, które doskonale spełniają wszystkie wymagania. Chociaż Photoshop jest profesjonalnym oprogramowaniem, sama funkcja zmiany rozmiaru jest dość łatwa w obsłudze.

  Oto instrukcja krok po kroku, jak z niego korzystać:

  1. Otwórz Photoshop, przejdź do zakładki “Plik”, kliknij “Otwórz”, wybierz obraz, którego rozmiar chcesz zmienić.
  2. Przejdź do “Obraz”, kliknij “Rozmiar obrazu”.
  3. Pojawi się okno dialogowe rozmiaru obrazu
  4. Zmień wymiary w pikselach tak, aby odpowiadały rozdzielczości ekranu
  5. Kliknij “OK”, aby zapisać zmiany

  Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, przeczytaj oficjalny artykuł instruktażowy od Adobe.

  Jeżeli jednak potrzebujesz tylko funkcji zmiany rozmiaru i uważasz, że Photoshop jest zbyt profesjonalnym narzędziem dla Ciebie, istnieje wiele alternatywnych narzędzi do zmiany rozmiaru obrazu. Niektóre z nich są jeszcze łatwiejsze w użyciu i bardziej przyjazne dla początkujących użytkowników. Możesz wybrać, którego narzędzia użyć, aby osiągnąć zamierzony cel. W końcu Photoshop nie jest darmowym oprogramowaniem i w dodatku zajmuje dużo miejsca.

  Wnioski

  Tapeta na pulpicie to nie tylko przypadkowy obrazek, ale znacznie częściej reprezentacja osobowości, hobby itp. Odpowiednia tapeta może wpłynąć na Twój nastrój, sprawi, że będziesz bardziej wydajny. Konwersja obrazu do tapety nie jest trudnym zadaniem, szczegolnie gdy postępujesz zgodnie z instrukcjami i z pomocą przydatnych narzędzi. Jeśli lubisz często zmieniać tapetę, ten artykuł na pewno będzie dla Ciebie przydatny. Teraz możesz zmieniać tapetę, kiedy tylko chcesz, bez żadnych ograniczeń.


  O Autorze

  Beryl Jiang

  Beryl Jiang – freelancer. Miłośniczka edycji zdjęć, fanka technologii AI, wielbicielka anime. Lubi pisać recenzje programów/aplikacji do edycji zdjęć.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron