Przeobraź zwyczajne zdjęcia w profesjonalne fotografie za pomocą Pixlr

Opublikowany 4 grudnia 2015 w Web Design. Tagi: , , , , .

Relacje z innymi tworzą podstawę społeczeństwa. We współczesnym świecie technologia odgrywa dość istotną rolę w budowaniu relacji. Wraz ze wzrostem popularności serwisów społecznościowych i aplikacji mobilnych, komunikacja z innymi jest tak samo łatwa, jak klikniecie przycisku, czy też pojedyncze dotknięcie ekranu. Pamiętanie o urodzinach, rocznicach itp. najbliższych oraz składanie im życzeń za pomocą spersonalizowanych wiadomości obrazkowych lub kolaży obrazu jest znacznie prostsze dzisiaj, w porównaniu do czasów, gdy musieliśmy wyjść z domu, poszukać ekspertów, którzy mogliby coś dla nas przygotować, zapłacić im i na samym końcu dopiero dostarczyć prezent. Teraz wszystko, czego potrzebujesz, to instalacja aplikacji na Twoim urządzeniu mobilnym i trochę kreatywności.

Dzisiaj skupimy się na jednej aplikacji, która sprawiła, że życie kolejny raz stało się prostsze. Oferuje ona proste metody oparte na zasadzie „dotknij i przejdź dalej”, umożliwiające transformowanie zdjęć w małe dzieła sztuki, którymi możesz się podzielić z najbliższymi, by wyrazić im swoje uczucia. Dziś na tapecie Pixlr!

pixlr

Pixlr – artysta makijażu do zdjęć

Niestety wielu z nas nie jest za dobrych w uchwyceniu idealnego ujęcia. Nie wiemy, jak korzystać z tła, w jaki sposób korzystać z oświetlenia, a w niektórych przypadkach nawet jak trzymać aparat nieruchomo. Rezultat? Niewyraźne zdjęcia z dobrym światłem, losowym tłem, które mogą być dobre, ale z pewnością nie świetne. Co w takim razie zrobić, by poprawić zdjęcia zrobione w ważnych dla nas momentach, które nie wyszły za dobrze? Przekształcić je w piękne zdjęcia za pomocą Pixlr.

Pixlr jest multiplatformową aplikacją do edycji zdjęć, która potrafi przemienić każde zdjęcie w dzieło sztuki, gdziekolwiek jesteś i zawsze, kiedy poczujesz wenę. Wszystko to jest widoczne już na pierwszy rzut oka na stronie narzędzia. Strona jest klasyczna, elegancka, a zarazem przyciągająca uwagę. Przewiń w dół, by odkryć przykładowe zdjęcia, na które możesz kliknąć, by zobaczyć więcej szczegółów. Jeśli chcesz zobaczyć jak wiele możesz zdziałać za pomocą tego narzędzia, jeśli tylko jesteś odpowiednio kreatywny, kliknij na zakładce „Wykonane dzięki Pixlr” („Made with Pixlr”) w menu głównym. Będzie tu się wręcz roiło od fantastycznych obrazów, które wcześniej były zupełnie przeciętne.

Pixlr pozwala każdemu stać się geniuszem fotografii. Nieważne, czy jesteś wyszkolonym fotografem, czy nie, nie ma znaczenia jaki posiadasz aparat ani co fotografujesz. Pixlr umożliwi Ci zmienić swoje zdjęcia w coś tak pięknego, jak tylko możesz sobie wyobrazić. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt się nawet nie dowie, jak przeciętne albo wręcz złe było oryginalne zdjęcie. Przyznasz, ze jest to niemałe udogodnienie dla przeciętnych użytkowników!

pixlr1

Jak to działa?

Pixlr jest dostępny w trzech różnych formach – aplikacji webowej, aplikacji mobilnej i aplikacji komputerowej. Zajmijmy się nimi – jedna, po drugiej.

Aplikacja webowa

By uruchomić aplikację webową Pixlr, kliknij na zakładce „Web Apps” w menu głównym. Po przekierowaniu, możesz wybrać, czy chcesz przejść bezpośrednio do niej, klikając w przycisk „Launch Web App”, czy też przewinąć w dół, by rzucić okiem na dostępne podkategorie. Możesz wybrać z następujących podkategorii:

 • Pixlr Editor: Przeglądarkowy edytor zdjęć to podstawowa i pasująca do większości zastosowań opcja. Pozwala mieć pełną kontrolę nad swoimi obrazami, w tym warstwami i efektami na nich. Jeśli wybierzesz tę opcję, zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie możesz wybrać, czy chcesz przesłać zdjęcia z komputera, z adresu URL, przechwycić obraz z kamery internetowej lub stworzyć kolaż ze zdjęć z komputera. Każde wybrane zdjęcie można edytować za pomocą różnorodnych narzędzi dostosowywania, efektów, nakładek, ramek, naklejek i tekstu. Ukończony obraz można zapisać na komputerze klikając na przycisk “Zapisz” („Save”).
 • Pixlr O-Matic: Darmowe narzędzie do edycji zdjęć, pozwalające dodać efekty retro, by sprawić, żeby Twoje zdjęcia wyglądały jak stare fotografie. Jeśli uruchomisz tę opcję, będziesz przeniesiony na stronę, gdzie możesz przechwycić obraz z kamery internetowej lub przesłać go ze swojego komputera. Następnie fajny wskaźnik w kształcie prędkościomierza pozwoli Ci wybrać efekty, dodać nakładki lub eksperymentować z ramkami. Ukończony obraz, podobnie jak wcześniej, będziesz mógł zapisać na swoim komputerze klikając na przycisk „Zapisz” („Save”).
 • Pixlr Touch-up: Darmowy edytor zdjęć w trybie offline w postaci dodatku do Chrome’a. Musisz pobrać to narzędzie na swój komputer, by pracować w trybie offline.

Aplikacja mobilna

Po wybraniu opcji „Mobile” w menu głównym, znajdziesz się na stronie, gdzie będziesz mógł wybrać, skąd chcesz pobrać aplikację – z AppStore (iOS), czy z Google Play (Android). Wybierz odpowiedni dla siebie wariant i zainstaluj narzędzie na swoim tablecie lub phablecie. By znalazła się w Twoim telefonie, po prostu odwiedź odpowiedni sklep i zainstaluj ją.

Aplikacja komputerowa

Jeśli myślałeś, że ta aplikacja jest tylko na smartfony lub ewentualnie tablety i nie ma sposobu, by zainstalować ją na swoim starym komputerze, to jesteś w błędzie! Są dostępne do ściągnięcia i instalacji wersje zarówno dla systemu Windows, jak i na Maca. Wystarczy pobrać i zacząć edycję.

pixlr2

Plusy i minusy

Najważniejszych plusów jest wiele, a można je podsumować w 7 słowach – „niesamowite możliwości edycji zdjęć zupełnie za darmo”.
Jeśli chodzi o minusy, to raczej ciężko nam jakikolwiek znaleźć. Aplikacja ma tak wiele zalet, że nawet niewielkie usterki w działaniu, jeśli takowe znajdziesz, zupełnie nie przeszkadzają.

 • Nadaj amatorskim zdjęciom profesjonalny szlif na komputerze lub smartfonie: @pixlr pixlr.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Wiemy, że ciągle czekasz na to, aż zaczniemy mówić o cenie tego wszystkiego. No tak, znajduje się tutaj także wariant premium, który zaoferuje Ci znacznie więcej opcji, ale bez obaw, darmowa wersja także posiada ich wiele, jeśli nie chcesz za to dodatkowo płacić.
Podsumowując, doskonałe narzędzie do edycji zdjęć! Po prostu odwiedź ich stronę i sprawdź sam!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron