Twórz świetne prototypy za pomocą Marvel

Opublikowany 7 października 2015 w Web Design. Tagi: , , , .

Głównym powodem gwałtownego wzrostu liczby użytkowników smartfonów i innych urządzeń mobilnych jest rozwój i popularność unikalnych aplikacji mobilnych. Od monitorowania zdrowia do planowania imprez, od zakupów ubrań do sklepów spożywczych. Dzisiaj znajdziesz dedykowaną aplikację dosłownie do wszystkiego. Zgodnie z tym trendem, każdego dnia pojawiają się setki nowych aplikacji. Jeśli chcesz nadążyć za obecną modą wydając własną aplikację, narzędzie o którym będziemy mówili w dalszej części artykułu z pewnością Cię zainteresuje.

Po wstępnym zaplanowaniu Twojej nowej aplikacji, na które składa się: jej nazwa, przeznaczenie, funkcjonalności, jej grupa docelowa itp., równie ważny będzie także jej wygląd i to, jak będą ją odbierać użytkownicy. Programiści i designerzy prowadzą burze mózgów, które trwają często długie godziny, by opracować idealne schematy kolorów, obrazy oraz uzgodnić pozostałe szczegóły oraz sposób ich ostatecznej prezentacji dla właśnie tworzonej aplikacji. A to wszystko zanim wezmą się na poważnie do pracy. Dopiero kiedy wszystko zostanie zaplanowane, przechodzą do części technicznej, czyli programowania, które ma doprowadzić do osiągnięcia założonych celów. Podczas, gdy duże organizacje mogą sobie pozwolić na zatrudnienie programistów, którzy potrafią zaprogramować wszystko, to już te mniejsze firmy lub pojedyncze osoby mogą nie posiadać aż takiej swobody. Jako takie, uczenie się nowego języka programowania i późniejsze radzenie sobie z nim, może wydawać się bardzo czasochłonne i najzwyczajniej w świecie nudne i męczące.

marvel

W tym momencie dochodzimy do punktu, w którym narzędzia do prototypowania mobilnego mogą być przydatne. Wraz z nimi, tworzenie aplikacji mobilnej nie wymaga już od Ciebie bycia technicznym guru. W tej dziedzinie, Marvel zostawia swoją konkurencję w tyle. Czytaj dalej, by dowiedzieć się dlaczego.

Marvel – proste tworzenie mobilnych i webowych prototypów

Marvel zdaje się najłatwiejszym sposobem do przeobrażenia Twoich szkiców, obrazów i mockupów w realistyczne mobilne i webowe prototypy bez żmudnego pisania kodu. Dzięki opcji automatycznej synchronizacji działającej w tle, wszystkie poprawki są natychmiast aktualizowane na Dropboxie. Możesz w pełni skupić się na swojej pracy, Marvel zajmie się resztą.

Korzystając z tego internetowego narzędzia, utworzysz bez problemu prototypy dla Apple Watch, Androida, iPhona, a nawet typowych desktopowych stron internetowych. Co więcej, możesz jednocześnie zadbać o to, by wszystkie prototypy były zsynchronizowane z Dropboxem, a jeśli chcesz, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś udostępnił je swoim znajomym lub kolegom z zespołu. Dzięki wsparciu metodologii „kliknij, by wykonać” oraz bazie użytkowników Smartrecruiters, Reddit, Housing i innych, o Marvel coraz częściej słyszy się w kręgach zajmujących się prototypowaniem aplikacji.

Oto krótki opis funkcjonalności aplikacji:

 • Kluczową zaletą Marvel jest brak konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej, by móc posługiwać się tym narzędziem. Niezależnie od tego, czy jesteś designerem, przedsiębiorcą, tworzącym startupy, pośrednikiem, czy po prostu studentem, będziesz w stanie stworzyć prototyp aplikacji w kilka minut przy użyciu Marvel.
 • Od momentu, gdy prototypy będą wyświetlane w przeglądarce, będziesz mógł pracować na dowolnym urządzeniu z dowolnym systemem – na komputerze, iOSie, Androidzie itp.
 • Łatwiej podzielisz się z innymi swoimi prototypami, za pomocą maila, SMSa, a nawet osadzając je bezpośrednio na swoich blogach, w portfoliach.
 • Utworzysz tak dużo zespołów o dowolnym rozmiarze, jak tylko chcesz.
 • Otrzymasz informacje zwrotne w czasie rzeczywistym dzięki funkcji bezpośredniego komentowania. Nawet nie ma potrzeby logowania się, by komentować.
 • Zapisz swoje prototypy jako aplikacje offline (.apk), które będziesz mógł zainstalować na swoich urządzeniach.
 • Dzięki wsparciu dla Sketcha i Photoshopa, będziesz mógł przekuć swoje pomysły na papierze w pomysły funkcjonujące w Internecie.

marvel1

Jak to działa?

Zasada działania tego narzędzia jest naprawdę bardzo prosta. Możesz zalogować się na swoje konto na Dropboxie i podłączyć je jednorazowo do tej aplikacji. W tym momencie możesz od razu przejść do tworzenia swojego pierwszego projektu.

Następnie, możesz dodać obrazy ze swojego dysku (w formacie PSD, PNG, JPG, GIF), Dropboxa lub Sketcha. Ewentualnie możesz wykonać zdjęcia swoich szkiców na papierze, gdy korzystasz z Androida lub iOSa.

Po przesłaniu wszystkich obrazów, możesz zacząć łączyć je ze sobą linkami, po prostu poruszając nad nimi kursorem oraz klikając w edycję („Edit”), gdzie wprowadzisz pożądane zmiany oraz wybierzesz kolejny obrazek, który będzie się miał wyświetlić po kliknięciu. Masz do wyboru kilka różnych opcji edycji, jak na przykład: przejścia, przesuwanie nagłówków/stopek, zmiana kolorów itp. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w jakimkolwiek obrazie i zrestartować, wszystko co musisz zrobić, to edytować obraz na swoim urządzeniu. Marvel później automatycznie zaktualizuje wprowadzone poprawki na Twoim koncie na Dropboxie oraz w Twoim prototypie.

Gdy już będziesz usatysfakcjonowany, kliknij na przycisku „Zamknij” („Close”) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie na przycisku „Play”, by odtworzyć wprowadzone zmiany. Możesz udostępnić swój prototyp korzystając z przycisku „Share”, który także znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.
By lepiej zrozumieć przebieg całego procesu, możesz obejrzeć szczegółową prezentację wideo dostępną z ekranu głównego.

marvel2

Dodatkowe funkcjonalności

Oprócz tworzenia własnych prototypów, możesz także wybrać jeden z gotowych, dostępnych w tym narzędziu. Możesz zacząć je przeglądać po kliknięciu na przycisk „Explore” w prawym górnym rogu ekranu. Ponadto, możesz przesłać swoje szkice bezpośrednio z App Store lub Google Play.

Plusy i minusy

Najważniejsza zaleta Marvel – nie wymaga programowania. Każdy, nawet ktoś, kto nigdy nie miał związku z programowaniem, może korzystać z tej aplikacji. Poza tym, pozostałe zalety są związane z wymienionymi powyżej funkcjonalnościami. Nie trzeba dodawać nic więcej.
Niestety to narzędzie posiada kilka wad. Mimo tego, że Marvel twierdzi, że jest darmowy, to w praktyce takim nie jest, ponieważ wszystkie prototypy utworzone na darmowym koncie są opatrzone jego marką. By ją usunąć, musisz wykupić jeden z płatnych pakietów. Oprócz tego, darmowe prototypy nie są prywatne, więc jeśli chcesz zachować tajemnicę, musisz wykupić usługę. Dopiero później, użytkownicy chcący obejrzeć Twój prototyp będą musieli wpisać hasło. W skrócie, jeśli będziesz chciał komercyjnie wykorzystywać to narzędzie, to będziesz musiał zapłacić.

 • Twórz webowe i mobilne prototypy z @marvelapp marvelapp.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Marvel może okazać się dla Ciebie zupełną rewolucją, jeśli poszukiwałeś prostego sposobu na tworzenie działających prototypów mobilnych aplikacji. Będziesz musiał za to oczywiście zapłacić, ale to, co otrzymasz w zamian, jest tego warte!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron