Znajdź API dla wszystkiego z Mashape

Opublikowany 30 września 2015 w Web Development. Tagi: , , .

Świat Internetu nieuchronnie przenosi się w chmurę. Od e-maili, do przechowywania i zarządzania, wszystko ma już swój portal, który przenosi to w chmurę. Jeśli ktoś nie może nadążyć za trendami, to prędzej, czy później z pewnością utonie. W czasach rewolucji przemysłowej, budowanie produktu od podstaw po zebraniu wymagań, monitorowanie produkcji oraz testowanie jakości było trudnym zadaniem. Równie uciążliwa była praca handlowca i sprzedawcy. Sytuacja się zmieniła, gdy pojawiły się nowoczesne maszyny i technika. Jeśli zobrazujemy te same tendencje na rynku tworzenia i rozwoju współczesnego oprogramowania, to praca w chmurze zmieniła sytuację w branży tak samo jak opisywane wcześniej wynalazki w czasach rewolucji przemysłowej.

Obecnie, nieważne czy małe czy duże, wszystkie firmy przenoszą się w chmurę, by tam tworzyć, rozwijać, testować oraz oczywiście sprzedawać swoje oprogramowanie. Podczas, gdy początkujący gracze na rynku mogą, dzięki takiemu przejściu, zyskać przewagę, to już weterani branży być może będą potrzebowali pomocy w przeniesieniu istniejących rozwiązań w chmurę. Taka sytuacja sprawia, że w niektórych przypadkach konieczne jest utworzenie swego rodzaju mostu. API chmury może za niego posłużyć. Jeśli właśnie tworzysz aplikację, stronę lub produkt, które będziesz chciał przenieść do chmury, to najłatwiejszym i najlepszym sposobem będzie wejście w posiadanie odpowiedniego API.

mashape0

Następnym Twoim pytaniem pewnie będzie, gdzie można znaleźć takie fajne API? Odpowiedź pomoże Ci znaleźć Mashape.

Mashape – budowanie gospodarki API

Celem Mashape jest zrewolucjonizowanie produkcji oprogramowania poprzez oferowanie dystrybucji oraz konsumpcji danych i usług dzięki różnorodnym API. Można potraktować Mashape jako internetowe targowisko, gdzie możesz kupić API dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb. Mashape ułatwia dystrybucję, zarządzanie, sprzedaż i implementację do własnych celów chmurowych API. W jaki sposób zgromadzili tak wielki zbiór API? Twórcy współpracują ze społecznością deweloperów-pasjonatów z całego świata. Dzięki takim powszechnie dostępnym API, jak: Twilio, bitcoin i 23andMe w ofercie, Mashape szybko zdobyło dużą część sektora chmurowych API.

mashape12

Mashape odgrywa wyjątkową rolę w umożliwianiu interakcji pomiędzy dostawcami, a odbiorcami API. Jako dostawca, możesz udostępniać swoje API za darmo lub za opłatą. Natomiast jako odbiorca, możesz przeglądać tysiące API, przygotowane do różnych zastosowań i kupić te, które chcesz – szybko i prosto!

W skrócie – potrzebujesz API? Pobierz je z Mashape!

Jak to działa?

Jeśli jesteś odbiorcą API, odwiedź Mashape i kliknij w zielony przycisk na środku z napisem: „Przeglądaj API” („Explore APIs”). Zostaniesz przekierowany do strony z listami wszystkich dostępnych API. Możesz dostosować tą listę sortując API według filtrów: stopień trafności, nowość, popularność oraz moje API (dla dotychczasowych klientów) lub według filtrów cen: wszystkie, darmowe, premium i płatne. Znajdziesz wiele kategorii API, dostępnych w menu po lewej stronie. Jednym kliknięciem możesz wybrać interesującą Cię grupę. Zalecamy jednak, by przejrzeć całą kolekcję API, by być absolutnie pewnym, że wybrało się właśnie to, czego się szuka.

Gdy już znajdziesz odpowiednie API, kliknij na nim, a wyświetli się podstrona zawierająca jego detale oraz instrukcje jego użycia. Oprócz podstawowych formalności jak wpisywanie kluczy uwierzytelniających itp., będziesz także poproszony o zalogowanie się, gdy będziesz chciał użyć jakiegoś API.

Jak już się zalogujesz, przycisk logowania zamieni się w rozwijaną listę z opcjami: „Domyślna aplikacja” („Default Application”) i „+ Stwórz nową aplikację” („+ Create New Application”). Wybierz odpowiednią opcję i potwierdź, by z wyświetlonego menu wybrać, czy chcesz wyświetlić kod API, czy ściągnąć go lub skopiować, a następnie użyć gdziekolwiek chcesz.

Mashape oferuje także możliwość sprawdzenia liczby deweloperów API oraz liczby użytkowników tych interfejsów. Ponadto, gdy API nie działa w Twoim przypadku, to możesz je zgłosić jako uszkodzone. W tym aspekcie, Mashape czyni używanie API bardzo łatwym i przystępnym.

mashape2

Jeśli jesteś dostawcą API, możesz je udostępnić innym klikając na przycisk „Dodaj swoje API” („Add your API”), który znajduje się na stronie głównej. Klikając na tym przycisku, zostaniesz przeniesiony do podstrony, na której będziesz miał możliwość bezpośredniego importu (uploadu) dokumentacji Twojego API lub dodania linka do niego, jeśli jest już gotowe i działające w innej lokalizacji. Dodaj jakąś fajną nazwę korespondującą z przeznaczeniem Twojego API i potwierdź przyciskiem „Dodaj nowe API” („Add new API”). Gotowe! To wszystko!

Zalety i wady

Mashape jest narzędziem online, które posiada wiele zalet, jak choćby:

 • Dla początkujących, jeśli posiadasz stronę lub portal, które chciałbyś wprowadzić na nowy poziom i zrównać z konkurencją, nie musisz szukać dalej. Wejdź po prostu na Mashape po gotowe do użycia API różnych najpopularniejszych aplikacji wspomagających (Spotify, ESPN, Bitcoin, BestBuy, Imgur i wiele innych).
 • Implementacja API jest dziecinnie prosta (dosłownie). Wszystko co musisz zrobić, to zalogować się.
 • Jest to niezwykle atrakcyjne narzędzie, zarówno dla programistów API, jak i jego odbiorców.
 • Oferuje jeden z najlepszych internetowych banków API.
 • Jest idealnym miejscem dla dostawców API, gdzie mogą zaprezentować swoją twórczość i zdobyć popularność lub/oraz zarobić.
 • Online oznacza łatwą dostępność i wszechobecność.
 • Oferuje funkcjonalności takie, jak monitoring aplikacji, analitykę i alarmowanie API, zarządzanie płatnościami oraz bezpieczeństwo.

Największą zaletą tego narzędzia jest to, że możesz używać za darmo bardzo wiele różnych API. Oczywiście, w niektórych przypadkach, za API wyższej jakości będziesz musiał zapłacić, ale przy tak ogromnym zbiorze API, jakim dysponuje Mashape, bez problemu znajdziesz substytut dla szukanego płatnego API w dziale darmowych.

Ciągle szukamy jakiejś wady Mashape! Ta aplikacja jest tak użyteczna, że znalezienie jakiegokolwiek niedociągnięcia jest bardzo trudne.

 • Potrzebujesz #API? Znajdziesz je w @mashape! To jeden z największych katalogów API w chmurze mashape.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Ostateczny werdykt

Mashape to narzędzie idealne dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie pracy bez API. Jeśli nigdy wcześniej się z nim nie spotkałeś, zrób to teraz! Zawiera tak wiele możliwości, że dosłownie tworzy swój własny mikrokosmos.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron