Najlepsze generatory GIFów, które ożywią twoje treści

Opublikowany 4 maja 2022 w Web Design. Tagi: , , , .

Podobają ci się te zabawne GIFy na popularnych platformach społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook? Praktycznie na wszystkich portalach można znaleźć GIFy na prawie wszystkie tematy, włączając w to święta, specjalne okazje, różne emocje itp. Możesz skorzystać z wbudowanej funkcji GIF na Facebooku, WhatsApp lub Twitterze. Możesz też pobrać różne pakiety GIFów na Androida lub iOS i używać ich w dogodny dla siebie sposób.

telewizor

Czym jest GIF?

GIF (Graphics Interchange Format), wprowadzony pod koniec lat 80. przez jeden z wiodących komercyjnych serwisów internetowych w Stanach Zjednoczonych, z czasem podbił internet. GIFy to łatwe do udostępniania filmy, które zapętlają się bez końca. Dodają emocjonalnego znaczenia lub kontekstu do komunikacji niewerbalnej. W dzisiejszym cyfrowym języku GIFy są uniwersalne. Możesz ich używać w swojej aplikacji mobilnej do wysyłania wiadomości, w komentarzach na portalach społecznościowych, a czasem w całej strategii postów społecznościowych.

Znaczenie animowanych GIFów

Animowane GIFy zyskały ostatnio dużą popularność, ponieważ pozwalają natychmiast przedstawić sedno sprawy. To właśnie tego typu GIFy przyciągają największą uwagę kupujących i mogą doprowadzić do finalizacji sprzedaży.

Choć stworzenie animowanego GIFa może wydawać się trudnym zadaniem, nie musisz wydawać fortuny, by wstawić go do swoich treści. Istnieje wiele programów do tworzenia GIFów dostępnych online, które pomogą ci w tworzeniu GIFów na potrzeby swojej strategii marketingowej. Wybraliśmy kilka z nich, kierując się ofertą narzędzi i kosztami, jakie możesz na nie przeznaczyć.

Najlepsze programy do tworzenia animowanych gifów online

Make A GIF

Make a GIF

Make A GIF pozwala na załadowanie wielu obrazów naraz. Następnie wybierasz kolejność, w jakiej obrazy będą się pojawiać, a także prędkość i rozmiar, w tym ustawienia niestandardowe. Możesz też utworzyć GIFa z filmu lub z YouTube.

Jest to proste narzędzie do tworzenia zabawnych gifów, które pozwala na udostępnianie ich znajomym na portalach społecznościowych. Możesz też zrobić GIFa z nagrania z kamery internetowej.

Cena: darmowy

Giphy

Giphy

Giphy jest szczególnie znany ze swoich GIFów, które są dostosowane do wyszukiwarek internetowych. Ten lider w tworzeniu GIFów ma w swojej ofercie treści promocyjne niektórych znanych marek, takich jak Pepsi czy Calvin Klein. Dodatkowo możesz dodawać do biblioteki swoje GIFy w formie klipów wideo.

Najlepsze w Giphy jest to, że możesz wyszukiwać GIFy z różnych kategorii, w tym liczne emoji i animacje. Giphy pozwala też tworzyć GIFy, przesyłając własne obrazy lub używając filmów zebranych z różnych stron internetowych, takich jak YouTube, Vimeo itp. Pozwala na używanie nieograniczonej liczby obrazków wraz z istniejącymi GIFami podczas tworzenia kolejnych GIFów, dopóki utworzony GIF nie osiągnie maksymalnej długości 15 sekund.

Cena: darmowy

Ezgif

EZ GIF

Ten prosty i łatwy w użyciu program do tworzenia GIFów, który również pomaga w ich edycji. Zestaw narzędzi do obróbki pozwala tworzyć GIFy i wykonywać podstawowe czynności edycyjne, takie jak kadrowanie, zmiana rozmiaru, optymalizacja, odwracanie, a nawet dodawanie efektów do GIFów. Możesz nawet dzielić i łączyć kilka GIFów.

Ezgif ma duży limit wielkości i liczby plików. Dzięki temu możesz utworzyć do 400 GIFów opartych na obrazkach. Limit całkowitego rozmiaru plików GIFów obrazkowych wynosi 30 MB. Podobnie limit konwersji GIFów opartych na wideo i edycji obrazów po przesłaniu wynosi maksymalnie 60 MB. Ponieważ jednak program nie zapisuje obrazków, po zakończeniu konwersji musisz ściągnąć gotowe GIFy.

Cena: darmowy

PowToon

Powtoon

Powtoon to przede wszystkim program do tworzenia filmów i pokazów slajdów, który pomaga tworzyć naprawdę interesujące i łatwe do wykorzystania filmy i pokazy slajdów, które można umieścić na YouTube. Choć nie jest to typowy program do tworzenia gifów, pomaga tworzyć atrakcyjne filmy marketingowe, które mają moc przyciągania, demonstrowania i sprzedawania Twoich produktów i usług potencjalnym klientom.

Możesz też skorzystać z oferowanych przez program gotowych do użycia szablonów, które wyglądają naprawdę profesjonalnie i pomagają tworzyć filmiki o najwyższej jakości. Wystarczy, że wybierzesz motyw spośród pięciu tematów animacji i zaaranżujesz postacie, sztukę, tła i obiekty, by zrealizować swoją wizję.

Cena: 69 funtów miesięcznie

Gimp

Gimp

Gimp to edytor zdjęć online, który pozwala edytować obrazy, tworzyć GIFy i pokazy slajdów wideo. Niezależnie od tego, czy jesteś grafikiem, ilustratorem, naukowcem czy fotografem, ten darmowy edytor obrazów o otwartym kodzie źródłowym jest programem wieloplatformowym, który przyda się każdemu.

Program posiada szeroką gamę wtyczek zewnętrznych i wiele opcji dostosowywania, które jeszcze bardziej zwiększają twoją produktywność. Oferuje też kilka naprawdę dobrych narzędzi do wysokiej jakości obróbki zdjęć, które pomogą ci poprawić lub wydobyć twoją kreatywność. Dzięki nim możesz tworzyć ikony i elementy graficzne, a także elementy interfejsu użytkownika.
Oferuje wysokiej jakości szkielet do obróbki obrazów za pomocą skryptów, obsługując przy tym wiele języków, takich jak C, C++, Python i inne. Ponadto jest znany z wysokiej jakości funkcji zarządzania kolorami, które zapewniają bardzo dokładne odwzorowanie kolorów we wszystkich mediach cyfrowych i drukowanych.

Cena: darmowy i open source

Animaker

Animaker

Animaker oferuje różne rodzaje filmów wideo (6 stylów) dla każdego projektu i medium. Narzędzie oferuje różne możliwości, niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć film demonstracyjny, czy animowaną infografikę, wykorzystując szablony do tworzenia filmów w zależności od konkretnego celu. Wszystkie sześć wariantów wideo można łączyć, by stworzyć 720 różnych odmian animowanych filmów.

Cena: Możliwość skorzystania z darmowej wersji próbnej

FlexClip Online GIF Editor

FlexClip

FlexClip Online GIF Editor to kolejny świetny program do tworzenia GIFów, działający w formie aplikacji internetowej. To narzędzie jest szczególnie przydatne dla tych, którzy chcą tworzyć za darmo. Umożliwia ono łatwe tworzenie filmów z wbudowanymi szablonami, muzyką i zdjęciami.

FlexClip pozwala też na nagrywanie twarzy, aby tworzyć GIFy z wizerunkiem twarzy. Oferuje konfigurowalne narzędzia do edycji, które ułatwiają proces tworzenia GIFów z twarzą. W FlexClip masz pełny dostęp do milionów ciekawych zdjęć i filmów, które możesz wykorzystać do tworzenia GIFów. Do dyspozycji masz też gotowe do zastosowania szablony GIFów.

Cena: Darmowy

Gifs.com

GIFs.com

Jeśli chcesz ożywić fragment filmu obejrzany na YouTube albo dodać naklejki do swojego zdjęcia, wypróbuj stronę Gifs.com. Posiada bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs, a ponadto pozwala na wybranie fragmentu wideo i zmianę jego rozmiaru według własnych upodobań.

Chociaż możesz swobodnie korzystać z edytora w przeglądarce internetowej, zalecamy założenie konta, by móc pobrać plik na swój komputer lub urządzenie. Platforma jest łatwa w użyciu i ma wiele opcji animacji. Pozwala dodawać teksty, naklejki i inne elementy dla zwiększenia dynamiki.

Rejestracja jest darmowa, ale jeśli chcesz usunąć znak wodny lub włączyć efekty premium, musisz założyć konto premium za 9 dolarów miesięcznie z 7-dniowym bezpłatnym okresem próbnym.

Cena: darmowy

Podsumowanie

Tworzenie atrakcyjnych GIFów ze zdjęć i filmów to sztuka, która wymaga profesjonalnej pomocy. Kreatory GIFów pomogą ci nie tylko pobudzić swoją wyobraźnię za pomocą GIFów ze zdjęciami lub filmami, ale także zadbają o to, by wyglądały one profesjonalnie, a tym samym pasowały do rodzaju prowadzonej przez ciebie działalności. Zatem wybierz jeden z powyższych programów do tworzenia GIFów i zacznij rozwijać swoją kreatywność.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci w tworzeniu GIFów. Zdaję sobie sprawę, że pominęłam kilka z programów, ale to dlatego, że nie chcę cię przytłoczyć możliwościami. Jeśli twoim zdaniem istnieją inne, lepsze narzędzia, nie trzymaj ich tylko dla siebie. Podziel się nimi w komentarzach.


O Autorze

Sammy Zhou

Sammy Zhou jest ekspertem ds. marketingu cyfrowego oraz entuzjastką fotografii i wideografii. Zawsze stara się odkrywać coś nowego w swoich treściach i uwielbia dzielić się wskazówkami i ciekawostkami na temat marketingu. Pasjonuje ją też wszystko, co jest związane z produkcją wideo.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron