Łatwe badania ankietowe dzięki SurveyMonkey

Opublikowany 10 stycznia 2023 w Web Development. Tagi: , , , .

Narzędzia do przeprowadzania ankiet online cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Za pomocą tych narzędzi można stworzyć formularz ankiety, w którym każdy krok jest zautomatyzowany. W rezultacie tworzenie i wprowadzanie badań dla firm jest dużo prostsze.

Jednak ze względu na automatyzację i szybkość działania, użytkownicy mogą też łatwo wystawiać recenzje. Na skuteczność ankiety istotny wpływ ma to, jak szybko można uzyskać dane. Jeżeli chcesz zebrać informacje na temat satysfakcji klienta lub analizy wydajności, sprawne przeprowadzenie badania staje się o wiele bardziej istotne. Dzięki szybkiemu zebraniu danych możesz zająć się właściwymi problemami we właściwym momencie.

Ankiety internetowe zawsze miały znacznie większy odsetek odpowiedzi niż tradycyjne formaty ankiet. Użytkownicy serwisów internetowych mogą z większą łatwością odpowiadać na ankiety dzięki technologiom ankiet online. Wskaźnik odpowiedzi może wynosić średnio nawet 50%.

Musisz jednak zastanowić się, w jaki sposób odnosisz się do swojej grupy docelowej. Tutaj z pomocą przychodzi SurveyMonkey – platforma, która oferuje zarówno darmowe, jak i płatne subskrypcje oraz wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia idealnej ankiety. Nawet z całą pomocą, jaką otrzymujesz od technologii ankiet online, wysoki wskaźnik odpowiedzi nie jest gwarantowany, jeśli nie nawiążesz pozytywnej relacji z grupą docelową.

SurveyMonkey

Czym jest SurveyMonkey?

SurveyMonkey to narzędzie internetowe, za pomocą którego możesz przeprowadzać ankiety online. Narzędzie to może ułatwić Ci przeprowadzanie ankiet online, takich jak dogłębne badania rynku, badania opinii pracowników lub klientów, a także szybkie ankiety.

Korzystając z SurveyMonkey, możesz modyfikować projekt ankiety, aby lepiej dopasować ją do grupy docelowej. Platforma zawiera kilka nowoczesnych funkcji, które pozwalają na rozpowszechnianie ankiet online. Kiedy ankieta dotrze do milionów respondentów, jej automatyczne możliwości pozwolą Ci na sprawdzenie wyników w czasie rzeczywistym.

Po zebraniu informacji SurveyMonkey może przetworzyć dużą ilość informacji, wykorzystując szereg opcji raportowania, aby zaoferować szczegółową analizę. Ponadto zarówno dane, jak i wyniki mogą być generowane w różnych formatach i udostępniane innym członkom organizacji, co ułatwia współpracę. W rezultacie pomaga to w zarządzaniu firmą, umożliwiając dokonywanie wyborów na podstawie danych z SurveyMonkey.

Funkcje

SurveyMonkey ma kontrolę administracyjną i pulpity nawigacyjne, dzięki którym możesz zarządzać wieloma użytkownikami i mieć dostęp do wszystkich danych ankietowych zebranych w Twoim przedsiębiorstwie. Posiada szyfrowanie, SSO i inne funkcje, które pomogą Ci zachować zgodność z przepisami HIPAA i RODO, aby pomóc Ci zapewnić bezpieczeństwo wrażliwych danych.

Dzięki połączeniu z ważnymi systemami biznesowymi za pomocą API i silnych interfejsów, takimi jak Salesforce, Marketo, Tableau i inne, dane wejściowe mogą zostać zautomatyzowane i stać się użyteczne. Inne ważne elementy to:

Szablony ankiet

Dostępnych jest ponad 150 szablonów ankiet dla każdego projektu, np. badania satysfakcji klienta, badania rynku, zaangażowania pracowników, edukacji itp.

Wyniki w czasie rzeczywistym

SurveyMonkey automatycznie analizuje Twoje wyniki i udostępnia zaawansowane funkcje analityczne.

Personalizowane linki do ankiet i motywy projektowe

Zapewnia regulowane układy z łatwością zmieniając kolory i czcionki w swoich ankietach. Możesz także usunąć nagłówek i stopkę SurveyMonkey, tak jak ci wygodnie.

Własny branding

Możesz dodać swoje logo lub inne markowe obrazy, aby ankiety miały swój charakter.

Udostępnianie szablonów ankiet

Aby bezpiecznie udostępniać ankiety, możesz korzystać z elastycznych kontroli uprawnień i wyświetlać wyniki w odpowiednim formacie za pomocą spersonalizowanych wykresów, grafów i pulpitów. Możesz eksportować dane w różnych typach plików, takich jak CSV, XLS, PDF, PPT i SPSS.

Błyskawicznie analizuj swoje dane

SurveyMonkey ma zautomatyzowane wykresy i raporty, które pozwalają szybko uzyskać wgląd w dane. Oferuje analizę nastrojów i chmurę słów do analizowania odpowiedzi tekstowych. Wykorzystuje raporty krzyżowe i filtry kombinacyjne, aby zagłębić się w dane. Chociaż porównuje odpowiedzi do standardów branżowych.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić najlepsze ankiety

Możesz uzyskać dostęp do szablonów ankiet, które są dostosowane do potrzeb Twoich odbiorców, pracowników lub klientów. Aby włączyć je do swoich ankiet, możesz wybrać spośród wielu przykładowych pytań opracowanych przez ekspertów. Korzystając z SurveyMonkey Genius, możesz ocenić swoje ankiety, aby określić ich skuteczność. Dostarcza on najlepszych sugestii dotyczących tworzenia nawet najbardziej skomplikowanych ankiet.

Tworzenie niestandardowych ankiet

SurveyMonkey daje Ci możliwość usunięcia nagłówka i stopki. Możesz tworzyć w pełni białe etykiety ankiet i wybierać spośród setek motywów ankiet.

SurveyMonkey - zrzut ekranu

Ceny

Za 34 dolary miesięcznie SurveyMonkey dostarcza narzędzia, które pomogą jednemu użytkownikowi (tworzenie, wysyłanie i analizowanie ankiet – w mgnieniu oka).

Dla zespołów dostępne są dwa plany:

 • “Advantage” – cena tego planu wynosi 25 dolarów za użytkownika miesięcznie i zapewnia on narzędzia do współpracy oraz funkcje ankiet, które pomogą Twojemu zespołowi pracować bardziej efektywnie.
 • “Premier” – subskrypcja zaczyna się od 75 dolarów za użytkownika miesięcznie. Ta najlepsza funkcja zespołowa pomaga uruchamiać zaawansowane ankiety i szybko analizować wyniki.

Oba abonamenty są rozliczane rocznie.

Plusy i minusy SurveyMonkey

Plusy

 • Tworzenie ankiet w SurveyMonkey jest dość łatwe i proste, kroki są jasne i wcale nie skomplikowane.
 • SurveyMonkey ma rozbudowane funkcje projektowania wariantów ankiet.
 • W trakcie konfiguracji i szkolenia otrzymujesz wskazówki, jak zoptymalizować ankietę i zebrać lepsze dane.
 • Bank pytań zawiera setki pytań, które mogą Cię zainspirować i ułatwić zadanie.
 • Dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z darmowego planu.

Minusy

 • Pod względem wyglądu, formularze tworzone w SurveyMonkey są trochę przestarzałe. Brakuje im atrakcyjnej i angażującej części, której oczekują klienci. To nie zachęci respondentów do dalszego wypełniania ankiety do końca.
 • Plan darmowy ma mniejsze możliwości dostosowania kolorów i wyglądu formularzy.
 • Nie ma możliwości zmiany ustawień analityki i raportowania.

Na koniec

Z pomocą prostych narzędzi SurveyMonkey do projektowania ankiet możesz szybko zacząć zbierać dane do badania rynku.

Ponad 300.000 organizacji używa SurveyMonkey do zbierania i analizowania informacji zwrotnych, dzięki czemu mogą ulepszać swoje wybory i wywierać większy wpływ.

Dzięki graficznym narzędziom raportowania możesz dokonywać kolejnych wyborów biznesowych. Możesz eksportować dane z SurveyMonkey do wykorzystania w innych pakietach oprogramowania, co zwiększa zarówno zwrot z inwestycji (ROI) w SurveyMonkey, jak i zwrot z inwestycji w inne aplikacje w Twojej infrastrukturze IT. Pomaga Ci to uzyskać punkt widzenia i odkryć wnikliwe strategie.

Dzięki szablonom ankiet SurveyMonkey możesz rozpocząć pracę w ciągu kilku minut, ponieważ szablony zawierają wiele różnych pytań. Co ciekawsze, możesz zmieniać szablony ankiet zgodnie z własnymi potrzebami.

Dodatkowo, dostępne są zestawy narzędzi dostosowane do określonych zawodów i sektorów, które dodają im dodatkowego znaczenia.

Tworzenie ankiet, formularzy opinii, quizów i innych z SurveyMonkey jest teraz łatwe. Sprawdź ich darmowy plan; nie ma ograniczeń co do liczby generowanych ankiet.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron