Copyscape – policja antyplagiatowa

Opublikowany 25 sierpnia 2014 w Content. Tagi: , , , .

Kradzież i publikowanie treści, pomysłów, wyrażeń i myśli nieswojego autorstwa i podpisywanie się pod tym, to plagiat. Plagiat może być traktowany zarówno jako pewnego rodzaju nieuczciwość studencka i jako taki nie jest przestępstwem, lecz poważnym wykroczeniem etycznym. Z drugiej strony, plagiat może być uznany za równoważny z naruszeniem praw autorskich. Wraz ze wzrostem wykorzystania Internetu w ciągu ostatnich kilkunastu lat, obserwuje się również wzrost liczby przypadków naruszenia prawa własności intelektualnej lub naruszenia praw autorskich.

Po poświęceniu ogromnej ilości czasu i wysiłku do stworzenia świeżych, niepowtarzalnych i wciągających treści na swoim blogu, z pewnością nie spodoba Ci się, gdy ktoś skradnie lub skopiuje je, a następnie opublikuje na własnej stronie internetowej bez podania Ciebie jako autora lub, co gorsza, zrobi to pod swoim nazwiskiem. Plagiat jest jednym z największych problemów, z jakimi obecnie borykają się ludzie w Internecie. Webmasterzy wraz z najpopularniejszą wyszukiwarką – Google, próbują wymyślić sposoby zwalczania plagiatu. Chodzi przede wszystkim o to, by ludzie, którzy korzystają z tej wyszukiwarki, mogli uzyskać jak najbardziej użyteczne wyniki.

copyscape

Copyscape.com jest usługą online, która pozwala sprawdzić, czy Twoje treści są unikalne, tzn. czy nie zostały skopiowane na inną stronę. Dzięki Copyscape możesz upewnić się, czy cała Twoja twórczość lub choćby jej część, nie znajduje się na innej stronie. Copyscape jest powszechnie używane przez wiele dużych firm w Internecie, aby zabezpieczyć zawartość swoich stron internetowych przed kradzieżą.

Ze wszystkich narzędzi antyplagiatowych dostępnych w sieci, Copyscape jest najprostszy, najłatwiejszy w użyciu i najbardziej dostępny. Nie tylko pomaga webmasterom zachować kontrolę nad kopiowaniem zawartości, ale również pomaga pracownikom uczelni sprawdzać, czy ich studenci nie kopiują treści z Internetu. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać adres URL Twoich treści (ta opcja jest dostępna tylko dla osób korzystających z usługi premium) lub skopiować je w całości, a następnie wkleić je na stronie Copyscape, aby wygenerować raport zawierający wszystkie linki do witryn internetowych, które posiadają skopiowany tekst na swoich stronach.

copyscape1

Bez użycia Copyscape zajęłoby Ci mnóstwo czasu i wysiłku dowiedzenie się, na których stronach znajdują się skopiowane od Ciebie treści. Jednak może zdarzyć się, że i tak przegapisz kilka adresów ze splagiatowaną zawartością. Natomiast Copyscape wygeneruje Ci listę z linkami do tych stron w ciągu kilku sekund. Copyscape umożliwia także umieszczenie bannera na Twojej stronie lub blogu, który informuje o tym, że zawartość Twojej witryny jest chroniona z jego użyciem. Może to zmniejszyć liczbę plagiatów.

Jak korzystać z Copyscape?

 • Skopiuj i wklej treść w polu tekstowym lub używając opcji premium, skopiuj i wklej adres URL, a następnie wyszukaj. Dzięki temu możesz sprawdzić wszystkie treści, które znajdują się na Twojej stronie.
 • Kopiowana i wklejana zawartość powinna mieć co najmniej 300 słów. Nawet jeśli skopiowano tylko jedno zdanie lub nawet jego część, to i tak pokaże się w wynikach i będzie tam podświetlone. Co więcej, Copyscape zdolne jest wykryć nawet kilka słów występujących w tej samej kolejności, jak w zdaniu na Twojej stronie. Jednak jeśli używasz Copyscape do wykrycia tylko kilku zdań, to możesz nie uzyskać satysfakcjonujących rezultatów.
 • Sprawdź otrzymane wyniki, przeczytaj wyróżnione fragmenty tekstu, a następnie poszukaj treści, które mogą pasować do tekstu z Twojej witryny.
 • Teraz, gdy zorientowałeś się, na których stronach skopiowano Twój tekst, możesz spróbować skontaktować się z ich właścicielami, by usunęli splagiatowaną zawartość. Niestety, może to zająć trochę czasu, a nawet możesz w ogóle nie dostać odpowiedzi. W takich przypadkach możesz to zgłosić do Google.

copyscape2

Osoby posiadające więcej niż jedną stronę internetową z pewnością docenią wyszukiwanie grupowe. Pozwala ono na przeszukiwanie wielu stron internetowych jednym kliknięciem i umożliwia wznowienie pracy zaraz po tym, jak Copyscape rozpocznie wyszukiwanie. Po zakończeniu całego procesu Copyscape wyśle Ci e-maila ze wszystkimi szczegółami wyszukiwania. Możesz też zintegrować Copyscape ze swoją stroną lub blogiem. Szczególnie łatwo to zrobić z Twoim systemem zarządzania treścią, takim jak np. WordPress. Dzięki temu zaoszczędzisz czas potrzebny do zalogowania się na stronie Copyscape i sprawdzenia plagiatów. Strona Copyscape posiada również forum, gdzie można komunikować się z innymi użytkownikami, jak również uzyskać więcej pomysłów na to, jak zapobiegać kradzieży zawartości i co należy zrobić w przypadku, gdy już się ktoś tego dopuści.

Jednym z ciekawszych zastosowań Copyscape jest generowanie linków do Twojej witryny. Tak, możesz tego dokonać z pomocą Copyscape! Niesamowite, prawda?! Wszyscy chcemy, aby zwiększyć liczbę stron, które zawierają linki do naszej witryny, bo to zawsze trochę więcej ruchu na naszej stronie internetowej. Korzystając z Copyscape można śledzić, kto posiada nasze treści na swojej stronie i skontaktować się z nim w celu ich usunięcia lub dodania linka do strony źródłowej z określeniem ich autora. Możesz łączyć używanie Copyscape razem z innymi narzędziami SEO, by sprawdzić rankingi plagiatujących Cię witryn, a potem zdecydować, z kim się skontaktować w celu dodania na nich linka do Twojej strony źródłowej. W przypadku, gdy nie można znaleźć żadnego sposobu, aby skontaktować się z administratorem plagiatującej nas strony, zostaje jeszcze możliwość wykonania sprawdzenia Whois, by spróbować do niego dotrzeć.

copyscape3

Usługa premium Copyscape kosztuje 5 centów za każde wyszukiwanie i jest to zaawansowana wersja ogólnodostępnego darmowego Copyscape. To pozwala na pracę z zespołem redaktorów przy minimalnych kosztach. Zarządzaj wszystkimi przypadkami plagiatu, dopóki nie zostaną zmienione, usunięte lub nie zostanie wskazany ich prawdziwy autor. Premium API zapewnia bezpieczeństwo wszystkim Twoim stronom. Korzystając z wersji premium będziesz w stanie znaleźć więcej kopii każdej strony dzięki kompleksowemu przeszukiwaniu.

 • Sprawdź, czy Twoje treści nie są plagiatowane za pomocą @Copyscape copyscape.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Copyscape jest najlepszym narzędziem online do zapobiegania plagiatom! Polecam Ci go wypróbować. Nie pożałujesz tego! To na razie wszystko. Podziel się z nami w komentarzach Twoimi doświadczeniami z Copyscape.

Jeden komentarz:

 1. Izabela:

  Witam.
  Nawet się nie spodziewałam,że ktoś może zajmować się plagiatem…
  Czytałam o czymś innym i czytana treść nasunęła mi myśl, że coś takiego może mieć miejsce tzn. kradzież treści. Jestem początkująca, wciąż się uczę. Mam założony blog i dwa teksty,ale wciąż doszukuje się obsługi tego ustrojstwa tj. Bloggera a tu taki kaktus. Nie dość, że kradną to co gorsza można być posądzonym o kradzież. Dziękuje za poradę.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron