Twórz obrazy idealne do udostępniania przy pomocy Pablo

Opublikowany 29 kwietnia 2016 w Content. Tagi: , , , , .

„Jak na zapalonego blogera przystało, mój umysł często podrzuca mi sytuacje, które następnie staram się ująć w słowa i podzielić się nimi ze światem. Nie jestem niestety zbyt dobry w wykonywaniu lub gromadzeniu zdjęć. Zatem często moje posty na blogu nie zawierają żadnego obrazu. Jestem jednak w pełni świadomy, że czytanie bloga bez odpowiedniego zilustrowania obrazami zabiera połowę całej przyjemności. Dlatego zazwyczaj polegam na Internecie i darmowych zdjęciach (bez praw autorskich), które w nim znajdę. Od niedawna, ku mojemu ubolewaniu, mam coraz większy problem ze znalezieniem idealnych obrazów do mojego bloga. Czy ktoś może zaproponować jakieś dobre narzędzia lub strony internetowe, gdzie znajdę bazę dobrych zdjęć? Nie wykluczam też ich zakupu po cenie nominalnej.”

pablo

Przepraszamy, jeśli ten wstęp wydał Ci się trochę za długi! Taka sytuacja, którą przed chwilą się z Tobą podzieliliśmy, spotkała już wielu blogerów i marketingowców social media. Odpowiednio dobrany obraz dodaje znaczenia każdemu postowi, a także ilustruje stojące za nim myśli i wypowiedzi. Nigdy nie dasz rady wyrazić słowami tyle, ile mógłbyś za pośrednictwem kilku trafnie wyselekcjonowanych zdjęć. Tak więc, ludzie zawsze będą przeszukiwać różne strony udostępniające obrazy w poszukiwaniu idealnych zdjęć do przyozdobienia swoich blogów czy też stron społecznościowych. Jeśli lubisz dzielić się pięknymi zdjęciami na swoich osiach czasu w social mediach lub w postach na blogu, to Pablo jest z pewnością narzędziem, któremu musisz się bliżej przyjrzeć.

Pablo – twórz piękne obrazy, idealne do udostępniania w social mediach

Pablo jest internetowym narzędziem, które pozwala na przesyłanie zdjęć lub ich wyszukiwanie w ogromnej bibliotece, a następnie dodanie do nich cytatów, statystyk lub swojego logo, by później dało się je w prosty sposób udostępniać w mediach społecznościowych i na blogach, bez względu na ich przeznaczenie, czy to osobiste, czy zawodowe. Twórcy narzędzia świetnie zdają sobie sprawę z faktu, że post na blogu lub na Facebooku/Twitterze z dołączonym obrazem jest chętniej czytany i częściej dalej udostępniany niż taki niezawierający zdjęcia. Podobnie ma się sprawa w przypadku długości postu. Jeśli to tylko zlepek szeregu akapitów z ciągłym tekstem lub statystykami, nie ma znaczenia to, jak bardzo, jako czytelnik, jesteś zainteresowany tematem, prędzej czy później znudzisz się i stracisz koncentrację. Wystarczy jednak, by ten sam post zawierał 2 lub 3 zdjęcia z odpowiednimi cytatami, danymi procentowymi itp., to zaangażowania będzie dużo, dużo więcej.

W tym miejscu wkracza Pablo. To unikalne narzędzie pozwoli przekształcić pięknie wykonane przypadkowe ujęcia w małe dzieła sztuki, do których dodasz własny tekst lub cytaty, a następnie udostępnisz je w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Można również pobrać zdjęcia na swój komputer i użyć ich później na swoich prywatnych blogach lub w swoich artykułach. Nieźle!

W jaki sposób możesz skorzystać z Pablo?

Aby rozpocząć korzystanie z Pablo, możesz kliknąć na stronie głównej na duży niebieski przycisk z napisem „Wypróbuj Pablo, to nic nie kosztuje!” („Try Pablo it’s free!”) lub kliknąć na przycisk „Menu” w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać opcję „Wypróbuj Pablo” („Try Pablo”). Jeśli spodziewasz się, że zostaniesz przeniesiony na stronę rejestracji, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie jest wymagana. Czy można jeszcze prościej?

Jak tylko klikniesz na przycisk „Wypróbuj”, zostaniesz przekierowany do strony edycji obrazów. Przed rozpoczęciem korzystania z tego narzędzia, by pomóc Ci w zrozumieniu najważniejszych podstaw obsługi, zostanie wyświetlony szybki i dość interaktywny samouczek aplikacji. Zaraz po nim możesz przystąpić do działania.

W lewym górnym rogu ekranu narzędzia, znajdziesz pole wyszukiwania. Wprowadź słowo kluczowe dla rodzaju obrazów, który chcesz wyszukać. Na przykład wpisz „Pasta” („Makaron”) i naciśnij Enter. Wszystkie obrazy makaronu istniejące w bazie Pablo zostaną umieszczone na pionowej liście. Wybierz dowolny z nich klikając na nim, a zobaczysz jego powiększoną wersję w polu sąsiadującym z listą. Teraz można przejść do najbardziej interesującej części, czyli do edycji.

pablo1

W tym miejscu możesz:

 • zmienić rozmiar obrazu i dostosować go do konkretnej platformy społecznościowej (Facebook, Twitter, Pinterest) lub innego miejsca, gdzie chciałbyś udostępnić swój obrazek;
 • zastosować efekty takie jak: kontrast, rozmycie, czarno-biały itp., by dopasować podkład z przesłanego zdjęcia do własnych potrzeb;
 • wstawić tekst na obrazek, tekst może być wprowadzony przez Ciebie samodzielnie lub możesz wykorzystać losowy cytat z bazy Pablo, możesz także dobrać rozmiar czcionki, jej krój, wyrównanie oraz kolor;
 • udostępnić obraz na Twitterze, Facebooku, Pinterest lub Buffer bezpośrednio z Pablo lub pobrać zdjęcie na swój komputer.

Dodatkowe funkcjonalności

Jako uzupełnienie do powyżej wymienionych sposobów użycia tego narzędzia, masz też możliwość dołączenia do społeczności Pablo, by być na bieżąco z artykułami na temat tworzenia obrazów zwiększających zaangażowanie w social mediach i na inne ciekawe tematy (jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia, musisz się zarejestrować).

Ponadto, możesz również zainstalować rozszerzenie przeglądarki dla Pablo, by jeszcze łatwiej i szybciej móc go używać.

Zalety i wady

Do najważniejszych zalet narzędzia z pewnością można zaliczyć:

 • bibliotekę zawierającą ponad 50 000 przepięknych zdjęć,
 • niewymaganą rejestrację, żadnych ukrytych kosztów,
 • opcję przesłania własnych zdjęć i podzielenia się nimi ze światem,
 • możliwość zapisu dokonanych zmian na zdjęciach,
 • możliwość udostępniania lub ściągania obrazów bez rygorystycznych wymagań licencyjnych.

Jeśli już mówimy o wadach, to zauważyliśmy tylko jedną. Mogłoby być więcej opcji edycji obrazów.

 • Przygotuj doskonałe ilustracje swoich postów w mediach społecznościowych dzięki pablo.buffer.com/ @pablobybuffer via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Pablo jest na pewno aplikacją, która Cię nie zawiedzie. Następnym razem, gdy będziesz chciał mieć swoje 10 sekund sławy udostępniając coś całemu światu, stwórz doskonałą ilustrację za pomocą tego prostego, a zarazem genialnego narzędzia.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron