20 Najlepszych programów do wykrywania zduplikowanych treści

Opublikowany 30 listopada 2020 w Content. Tagi: , .

W Internecie zjawisko przypisywania sobie cudzych treści w dalszym ciągu ma się dobrze. Jedni kopiują z Wikipedii, podczas gdy innym może przyjść do głowy, aby ukraść naszą własną pracę. Ponadto zatrudniani przez nas twórcy internetowi mogą, przypadkowo lub celowo, dokonywać plagiatu własnych artykułów. To właśnie dlatego weryfikacja tekstów pod kątem zduplikowanych treści jest tak istotna. Oto dwadzieścia najlepszych programów do wykrywania zduplikowanych treści.

zduplikowane treści

 

SEO Review Tools

1. SEO Review Tools

SEO Review Tools Duplicate Content Checker uznaje się za jeden z najlepszych programów do wykrywania zduplikowanych treści, jakie są obecnie dostępne online. Za jego pomocą możemy przetworzyć zarówno zwykły tekst, jak i ten wklejony za pomocą linku URL. SEO Review Tools wyszukuje zduplikowane treści wewnątrz jak i spoza strony, którą chcemy sprawdzić. Zduplikowany wewnętrznie content to ten występujący na kilku podstronach tego samego adresu URL, a zewnętrznie to ten wyszukany na innych domenach.

 

2. Copyscape

Copyscape

O Copyscape mówi się, jakoby był to najpopularniejszy program do wykrywania zduplikowanych treści. Oferuje on kilka narzędzi, takich jak Copyscape (program antyplagiatowy online), Copyscape Premium (płatny, bardziej zaawansowany program antyplagiatowy), Copysentry (narzędzie dostarczające codzienne lub tygodniowe raporty na temat tego, które podstrony zostały skopiowane z internetu) i inne funkcje.

 

Dupli Checker

3. Dupli Checker

Dupli Checker oferuje nie tylko sprawdzenie tekstu pod kątem plagiatu; na stronie są dostępne także inne wartościowe narzędzia, w tym narzędzie do parafraz, sprawdzarka linków zwrotnych, licznik słów, walidator poprawności domeny, odwrotne wyszukiwanie obrazu i pozycja słowa kluczowego.

 

4. Siteliner

Siteliner

Siteliner to darmowy program do wykrywania zduplikowanych treści, skupiający się na treściach powtarzających się na tej samej stronie. Specjalizuje się w skanowaniu i analizie trzech głównych czynników, mających wpływ na naszą pozycję w rankingu strony: zduplikowane treści, martwe linki, moc strony i raporty.

 

 

 

Hive Digital

5. Hive Digital

Podobno Hive Digital to w tej chwili najbardziej kompleksowy program antyplagiatowy. Analizuje siedem najpopularniejszych czynników, powodujących obecne i potencjalne problemy z contentem. Hive Digital to tak właściwie cyfrowa agencja marketingowa, zapewniająca różnorodne usługi SEO i marketingowe, ale ich narzędzie wykrywające zduplikowane treści jest darmowe i bardzo wydajne.

 

6. Copyleaks

Copyleaks

Copyleaks wykorzystuje zaawansowaną technologię AI (sztuczną inteligencję) w celu skanowania naszego tekstu i wykrywania przypadków plagiatu, by następnie utworzyć z nich raport. Wyszukuje również parafrazy i weryfikuje, czy mamy do czynienia z oryginałem, czy jedynie z tłumaczeniem. Copyleaks jest idealny do celów akademickich, skorzystają z niego studenci, uniwersytety i szkoły.

 

Small Seo Tools

7. Small SEO Tools

Small SEO Tools Duplicate Content Checker to darmowy program, opracowany po szczegółowym researchu. Co więcej, oferuje on różnorodne narzędzia, pomagające w pisaniu i korekcie, takie jak program antyplagiatowy, przepisywanie artykułów, sprawdzarkę pisowni, licznik słów i korektę odmiany przez przypadki.

 

8. Paper Rater

Paper Rater

Paper Rater to program antyplagiatowy, wykorzystujący specjalne algorytmy w celu wykrywania skopiowanych treści. Wykrywa również błędy gramatyczne występujące w naszym tekście i oferuje narzędzie edytorskie w celu korekty, w celu doszlifowania naszego tekstu.

 

 

 

Viper

9. Scanmyessay

Scanmyessay znany również jako Viper Plagiarism Checker. Wykrywa on przypadki plagiatu i zduplikowane treści. Jest to program, któremu zaufało już tysiące ludzi z całego świata. Jedną z największych zalet Scanmyessay jest kompatybilność z ponad pięćdziesięcioma językami, włącznie z angielskim, chińskim, hiszpańskim, arabskim i wieloma innymi.

 

10. Grammarly

Grammarly

Grammarly jest najbardziej znane ze swoich funkcji sprawdzania pisowni, jednak wyposażone jest również w program antyplagiatowy, prezentujący raport z zeskanowanego tekstu. Oprócz akademickich baz danych ProQuest wykrywa też próby plagiatowania tekstu z miliardów stron.

 

 

 

Prepost SEO

11. Prepostseo

Prepostseo to program antyplagiatowy i sprawdzarka zduplikowanych treści, bezbłędnie weryfikująca czy mamy do czynienia z oryginałem. Możemy tego dokonać, wklejając tekst ręcznie lub importując plik. Na stronie Prepostseo dostępny jest także szeroki wybór innych narzędzi, takich jak licznik słów, odwrotne wyszukiwanie obrazu, kreator linków zwrotnych, narzędzie do kadrowania obrazów, walidator poprawności domeny, sprawdzarka pisowni, narzędzie do parafraz, narzędzie do indeksacji Google, konwerter obrazu na słowa i wiele innych.

 

12. Text Mechanic

Text Mechanic

Głównym celem Text Mechanica jest dostarczenie użytkownikom wszelkiego rodzaju narzędzi. Poza narzędziem do wykrywania zduplikowanych treści znajdziemy tu generator kombinacji wierszy, narzędzia do ekstrakcji kolumn, zastępowania tekstu, rozdzielania wierszy, dodawania prefiksów/sufiksów, licznik słów i wiele innych.

 

 

 

Quetext

13. Quetext

Quetext służy ponad dwóm milionom użytkowników, z powodzeniem wykrywając przypadki plagiatu dzięki wykorzystaniu technologii DeepSearch. Nawiasem mówiąc, narzędzie to jest opatrzone jednym z najprzystępniejszych interfejsów w porównaniu do pozostałych, znajdujących się na tej liście.

 

14. Plagiarisma

Plagiarisma

Plagiarisma jest kolejnym świetnym i darmowym programem wykrywającym zduplikowane treści. Charakteryzuje się minimalistycznym designem, jest jednak dość wydajna. Dodatkowym plusem jest tu wersja mobilna dla Androida, Moodle i BlackBerry, a także wersja na Windowsa. Narzędzie jest też dostępne w wersji online.

 

 

 

WebConfs

15. Webconfs

Webconfs określa procentowy stopień podobieństwa pomiędzy dwiema podstronami. Jeśli wskaźnik ten jest zbyt wysoki, nasza strona może mieć problem z utrzymaniem wysokiej pozycji w rankingu wyszukiwania. Webconfs wyposażone jest również w narzędzia do sprawdzania szybkości strony, licznik słów, funkcję kodowania i dekodowania adresów URL, weryfikator podejrzanych domen, wyszukiwarkę martwych linków itd.

 

16. Bibme

Bibme

Bibme poprawia strukturę zdania, interpunkcję, styl pisania i gramatykę. Sprawdza również tekst pod kątem nieoznaczonych cytatów, niezamierzonego plagiatu, a także dodanych cytatów i bibliografii w różnych stylach i źródłach.

 

 

 

 

Plagiarism Checker

17. PlagiarismChecker.com

Plagiarism Checker charakteryzuje się równie nieskomplikowanym designem co Plagiarisma. Pozwala na przeszukiwanie naszego tekstu pod kątem kilku wyrażeń bez potrzeby wpisywania cytatów czy specjalnych podmiotów. W dodatku oprogramowanie to jest całkowicie darmowe.

 

 

18. Plagramme

Plagramme

Plagramme to program kompatybilny z osiemnastoma językami, jak chociażby angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, duński portugalski, rosyjski i inne. Jest on darmowy I działa na zasadzie procentowej oceny logicznej. Narzędzie to będzie idealne zarówno dla studentów jak i nauczycieli.

 

 

 

Plagiarism Detector

19. Plagiarism Detector

Plagiarism Detector analizuje nasze teksty pod kątem leksykalnej frekwencji występowania, kolokacji i doboru słów w celu wykrycia plagiatu czy skopiowanych treści. Jest zwłaszcza użyteczne dla studentów, którzy wysoko sobie cenią niepowtarzalność własnego tekstu.

 

20. Plagium

Plagium

Na samym końcu listy, jednak w równym stopniu zasługujące na uwagę, znajdziemy Plagium. Jest to oprogramowanie, za pomocą którego przeanalizujemy zarówno wklejony ręcznie tekst, jak i ten znajdujący się pod adresem URL lub w załączonym pliku. Plagium poza wykrywaniem zduplikowanego tekstu, wykorzystuje też zasady składni i doboru słów w celu poprawy gramatyki. Poleca się je marketingowcom, ale przyda się też specjalistom w innych dziedzinach.

 

 

 

Słowem zakończenia

Podsumowując, na rynku dostępnych jest wiele programów do wykrywania zduplikowanych treści, jednak te wymienione powyżej cieszą się największą popularnością wśród użytkowników. Aby jednak wybrać takie rozwiązanie, które będzie najlepsze dla nas, należy wypróbować je samemu.


About the Author

Kristin Savage

Kristin Savage wdzięcznie włada piórem, inspirując i motywując czytelników. W trakcie zdobywania dyplomu z pisania kreatywnego Kristin nabywała doświadczenie w przemyśle wydawniczym, specjalizując się w strategiach marketingowych dla wydawców i autorów. Obecnie pracuje jako freelancer w Studicus i GrabMyEssay.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron