10 alternatyw dla SEO Site Checkup (darmowe analizatory SEO)

Opublikowany 27 grudnia 2022 w SEO/SEM. Tagi: .

W tym wpisie zajmiemy się różnymi stronami internetowymi, które za pomocą jednego kliknięcia zapewnią wszystkie korzyści, jakie zapewniał SEO Site Checkup.

SEO Site Checkup

Jedno z najlepszych darmowych narzędzi do SEO, SEO Site Checkup, nie oferuje już darmowej analizy stron internetowych. Niezbyt dobra wiadomość? Nie martw się, istnieje bowiem 10 dobrych zamienników, dzięki którym możesz przeprowadzić analizę bez konieczności płacenia lub nawet rejestracji. Przejdźmy do szczegółów.

1. SEOptimer

SEOptimer

SEOptimer to darmowe narzędzie do audytu i raportowania stron internetowych, które ocenia wydajność badanej witryny poprzez szybką analizę ponad 100 parametrów SEO. Po zakończeniu audytu i wygenerowaniu raportu z analizy, SEOptimer oferuje również listę sugestii, które należy zastosować, aby rozwiązać wszelkie znalezione na stronie problemy i poprawić jej ogólną wydajność. Ponad 100.000 odwiedzających każdego miesiąca, 800 klientów na całym świecie, 9 języków raportowania i miliony wygenerowanych audytów sprawiają, że SEOptimer jest bez wątpienia jednym z najlepszych darmowych narzędzi do przeprowadzania audytów. Mogą z niego korzystać zarówno małe firmy, jak i specjaliści od marketingu cyfrowego.

Seoptimer - zrzut ekranu

2. Spotibo

Spotibo

Możesz użyć Spotibo, aby zobaczyć jak Twoja strona prezentuje się w wyszukiwarkach, takich jak Google, Bing, Yahoo i kilka innych. Wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać kompleksową analizę swojej strony. Spotibo sprawdza liczne wskaźniki SEO, takie jak ranking, czas ładowania strony, wynik strony, optymalizację słów kluczowych i wiele innych. Za darmo można uzyskać dostęp do maksymalnie 500 stron internetowych.

Dzięki narzędziu audytu SEO Spotibo możesz łatwo i szybko wykryć problemy z indeksowaniem, duplikatami treści, błędnymi przekierowaniami, stronami ze statusami błędów, zdjęciami bez tekstów ALT i wiele innych w jednym raporcie. Każdy alert lub problem ma konkretne wyjaśnienie. Spotibo pomija nieistotne kwestie, takie jak brakujące style CSS czy meta słowa kluczowe w kodzie źródłowym. Automatyczna analiza i ocena sprawią, że podczas analizy strony nie umknie Ci nic istotnego. Dzięki Spotibo możesz znacznie szybciej zakończyć audyt SEO na stronie. Spotibo posiada również usługi w chmurze. Dane są także przechowywane w chmurze Amazon Web Services, gdzie znajduje się ich robot indeksujący. Nie przejmuj się więc, nawet jeśli Twoja strona jest dość obszerna.

Wyobraź sobie, że musisz użyć Excela do przefiltrowania 100.000 wierszy danych. Straszne, prawda? Korzystając ze Spotibo, możesz analizować wszystkie dane, nawet te skomplikowane, bezpośrednio w interfejsie użytkownika. Jeśli jednak nadal chcesz pracować w programie Excel, możesz szybko wyeksportować to, czego potrzebujesz.

Spotibo - zrzut ekranu

3. SEO Tester Online

SEO Tester Online

Pakiet narzędzi SEO o nazwie SEO Tester Online ma na celu pomóc firmom w poprawieniu pozycji ich stron w wyszukiwarkach. Oprócz narzędzia SEO checker, SERP checker 360°, narzędzia do śledzenia rankingu słów kluczowych, edytora SEO, eksploratora słów kluczowych, narzędzia do generowania leadów i menedżera listy słów kluczowych, oferuje on kilka innych produktów. Firmy mogą korzystać z programów SEO Tester Online do analizy snippetów strony, znaczników h1 i h2, rozmieszczenia i gęstości treści, znajdowania słów kluczowych używanych przez konkurencję, a następnie eksportowania i przenoszenia tych słów kluczowych do Planera słów kluczowych Google w celu zwiększenia rankingu. Za pomocą narzędzia SERP Checker 360° możesz ocenić pozycje stron konkurencji w takich wyszukiwarkach jak Google, Yahoo, Yandex i Bing. Ponadto możesz użyć Edytora SEO, aby znaleźć główne lub drugorzędne słowa kluczowe w celu poprawy rankingu artykułu. Oferuje on narzędzie do pomiaru kopiowania, które umożliwia firmom skanowanie i analizowanie treści na różnych stronach internetowych pod kątem celów SEO. Dostępna jest bezpłatna wersja programu, a ponadto można liczyć na pomoc techniczną przez telefon, e-mail, czat i inne środki komunikacji.

SEO Tester Online - zrzut ekranu

4. Rank Math SEO Analyzer

Rank Math

Dzięki swoim zaawansowanym i prostym funkcjom, Rank Math SEO Analyzer daje Ci znaczną przewagę. Dodatkowo zapewnia zaawansowane podglądy snippetów. Możesz uzyskać podgląd wyglądu swojej strony w wyszukiwarkach, elementach rozszerzonych, a nawet po udostępnieniu jej w mediach społecznościowych. Możesz sprawdzić, na jakie słowa kluczowe masz pozycję w rankingu, jaki jest status twojej mapy strony i jakie masz problemy z indeksowaniem. Rank Math udostępnia bezpłatny, szczegółowy raport SEO dla Twojej witryny. Dzięki temu będziesz mógł określić, co zrobiłeś dobrze, a gdzie jeszcze strony wymagają poprawy. Problemy SEO Twojej strony zostaną rozwiązane dzięki darmowej analizie SEO.

Z pomocą narzędzia SEO Analyzer od Rank Math możesz sprawdzić optymalizację słów kluczowych w swojej treści. Licznik linków zlicza liczbę wewnętrznych i zewnętrznych linków w Twojej treści. Twoja strona może być zoptymalizowana przy użyciu lokalnego SEO i wykresów wiedzy, a SEO obrazów poprawia SEO obrazów i automatycznie ustawia alt tagi i title tagi. Dodatkowo zawiera Google Analytics, sugestie linków wewnętrznych, monitor 404 oraz podstawowe SEO do dostosowywania tytułów i opisów.

RankMath - zrzut ekranu

W darmowej edycji Rank Math możesz zbadać do pięciu docelowych słów kluczowych jednocześnie. Po prostu wprowadź słowa kluczowe, na które chcesz zwrócić uwagę, a Rank Math poda Ci wynik w przedziale od 0 do 100. Dodatkowo otrzymasz kolorowe oznaczenia. Otrzymasz “zielony”, który jest dobry i wymienia konkretne wymagania, które spełniłeś, jeśli Twój wynik jest wyższy niż 80.

5. Neil Patel SEO Analyzer

Neil Patel

Neil Patel SEO Analyzer to przydatne narzędzie, które jest całkowicie darmowe. Projekt graficzny jest przejrzysty i prosty, a przy tym oferuje wiele ważnych danych, takich jak przewidywany wynik ruchu, wynik SEO oraz backlinki. Raporty z audytu SEO i analizy SEO są bardzo przejrzyste i zrozumiałe.

Informują o tym, czy któraś z twoich stron jest uszkodzona lub zablokowana. Proces generowania raportu trwa około 10 minut. Raporty te omawiają również kwestie związane z SEO, oceniają, jak dobrze Twoja strona działa na urządzeniach mobilnych oraz przedstawiają sugestie dotyczące ulepszenia strony.

Ubersuggest - zrzut ekranu

6. Small SEO Tools Website SEO Score Checker

Small Seo Tools

Z tego narzędzia może korzystać za darmo każdy, kto chce uzyskać raport na temat SEO swojej strony, ponieważ zostało ono zaprojektowane tak, aby dostarczać precyzyjnych, korzystnych i godnych zaufania danych. Narzędzie to nie ogranicza się jednak tylko do badania rankingów SEO strony. Wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać dane o SEO strony i jej wydajności w niemal wszystkich aspektach.

Twój wynik SEO, “Status” testu i inne informacje znajdują się w raporcie Small SEO Tools Website SEO Score Checker. Ocenia on wydajność twojej strony, SEO, przyjazność dla urządzeń mobilnych i bezpieczeństwo przy użyciu ważnych kryteriów. Checker automatycznie wygeneruje zarówno główne, jak i pomniejsze certyfikaty oceny SEO na podstawie oceny twojej strony.

Small SEO Tools - zrzut ekranu

W ogólnej ocenie SEO sprawy stają się coraz bardziej intrygujące. Website Ranking Checker wyświetli różne wskaźniki i dane dotyczące “ogólnego SEO” już po pierwszym kliknięciu. W zasadzie skanuje i testuje aspekty SEO, takie jak tytuły stron, meta opisy, analiza słów kluczowych do 4 słów, robots.txt, sitemapy, favicony i wiele innych. W statusie każdej z nich wyświetlane są także szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące Twojej witryny. Google dość poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Aby określić bezpieczeństwo Twojej strony, to darmowe narzędzie do oceny SEO bada wiele elementów na Twoim serwerze. Są to m.in:

 • test HTTPS
 • test bezpiecznego przeglądania
 • test przeglądania katalogów
 • test sygnatury serwera
 • test wiadomości tekstowych

7. Rankwatch Website Checker

Rankwatch

The Website Checker od RankWatch to narzędzie do audytu SEO, które bada wszystkie elementy. Pomaga Ci w identyfikacji wszelkich problemów, które mogą obniżyć pozycję Twojej witryny. Narzędzie to zapewnia dokładne zrozumienie zawartości SEO twojej witryny, w tym meta tagów, podglądu Google SERP, sitemaps, robots.txt i wielu innych istotnych faktów, poprzez wykonanie dokładnego audytu SEO witryny.

Dzięki dodatkowym funkcjom i zaleceniom, test Rankwatch Website Speed Checker umożliwia ocenę szybkości witryny przy użyciu rzeczywistych przeglądarek w czasie rzeczywistym. Dystrybucja społecznościowa Twojej witryny na różnych platformach mediów społecznościowych jest szybko opisywana przez narzędzie do analizy stron internetowych. Dowiesz się, jak Twoja strona radzi sobie na wielu platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i inne. Ponadto narzędzie to umożliwia wyświetlanie Twojego kanału na Twitterze w czasie rzeczywistym.

Rankwatch - zrzut ekranu

W tej części narzędzia do sprawdzania stron internetowych możesz przeprowadzić dokładną analizę ruchu na stronie i dowiedzieć się, jaki jest globalny ranking twojej strony. Zawiera również ważne wskaźniki, takie jak współczynnik rezygnacji z witryny. Te wskaźniki danych mogą pomóc Ci w lepszym opracowaniu strategii strony internetowej.

Dowiedz się, na jakich technologiach zbudowana jest domena, korzystając z tego wbudowanego elementu narzędzia. Jedno narzędzie pozwala określić parametry zastosowanych technologii, systemów zarządzania treścią (CMS), oprogramowania serwerowego i platform internetowych.

8. SEO Review Tools Website Checker

SEO Review Tools

Raport z audytu przeprowadzonego za pomocą narzędzia SEO Review Tools Website Checker zawiera dokładną listę sugestii, które pomogą ci zoptymalizować twoją stronę. Wszystkie sugestie są pogrupowane, np. błędy, ostrzeżenia i zaakceptowane treści, aby stworzyć listę rzeczy do zrobienia.

Raport Website SEO Checker oferuje analizę SEO w wersji white-label. Zawiera on także analizę adresów URL i backlinków, dostarczając szczegółowych informacji o unikalnych domenach i adresach IP. Raport oferuje informacje o słowach kluczowych, takie jak CPC, oraz pomaga w badaniu trendów w słowach kluczowych. Analiza obejmuje sprawdzenie prędkości strony wg Google, linków wewnętrznych analizowanych w treści, długości treści, tagów tytułowych i meta opisów. Narzędzie Website SEO Checker gwarantuje, że Twoja strona zawiera pliki AMP i Robots.txt. Raport zawiera również informacje o interakcjach w mediach społecznościowych i kanonicznych adresach URL.

SEO Review Tools - zrzut ekranu

9. IONOS SEO Checker

IONOS

Sprawdzanie rankingu SEO Twojej strony w wyszukiwarkach jest proste dzięki IONOS SEO Checker. Wystarczy kilka kliknięć, aby przeprowadzić dokładny test SEO i sprawdzić, czy Twoja strona spełnia standardy Google i Bing. Dzięki tej informacji możesz rozpocząć lub kontynuować optymalizację pod kątem wyszukiwania.

Program SEO Checker ocenia każdy ważny element optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Otrzymasz dokładną analizę treści on-page SEO, off-page SEO, responsywnego projektu strony oraz pozycjonowania w mediach społecznościowych, a także innych parametrów. Program automatycznie rozpocznie badanie różnych części twojej strony internetowej po wprowadzeniu do niego adresu twojej witryny. Analizator SEO jest darmowy przy pierwszym użyciu. Średni czas ładowania strony w systemie IONOS znacznie się skrócił i wynosi obecnie 736 milisekund.

IONOS - screenshot

10. All-in-One SEO Analyzer

All In One SEO

Jak sugeruje nazwa, jest to uniwersalne narzędzie, które analizuje twoje treści w ciągu zaledwie kilku minut! Wykonuje szybką analizę SEO twojej strony. Znajduje wszelkie poważne błędy, które mogą wpływać na rankingi, i sprawdza zalecane poprawki SEO w treści.

Nie ma ukrytych komunikatów o błędach, ponieważ wszystkie krytyczne błędy są dokładnie opisane w raportach, dzięki czemu wiesz dokładnie, jak je rozwiązać. Szybkość działania strony stanowi coraz ważniejszy element rankingu. All-in-One SEO Analyzer ocenia wydajność twojej strony i dostarcza szczegółowych instrukcji, jak ją przyspieszyć. Tytuł, meta opis, słowa kluczowe i inne elementy wymagane do optymalizacji SEO na stronie są łatwe do dodania. AIOSEO w pełni obsługuje też elementy rozszerzające dla Google Knowledge Graph oraz schematy.

All-in-One SEO - screenshot

AIOSEO szybko generuje sitemapę XML WordPressa oraz sitemapę wideo, łącząc się z narzędziami dla administratorów Google Search Console, Baidu, Bing, Yandex i Pinterest i powiadamiając wszystkie wyszukiwarki o wszelkich zmianach. Korzystając z edytora Robots.txt, możesz dać indeksowi pełną kontrolę nad folderami i plikami, które chcesz, aby AIOSEO przeglądał na twojej stronie.

Werdykt końcowy

Sukces twojej strony zależy od tego, jak dobrze przestrzegasz standardów wyszukiwarek. Powyżej przedstawiamy najlepsze alternatywne rozwiązania dla programu SEO Site Checkup. Podjęliśmy próbę oceny różnych funkcji darmowych stron internetowych na jednej platformie. Sam korzystałem z kilku z nich, jednak najbardziej lubię dwie: Rank Math i All-in-One SEO.

Te strony zapewniają szczegółowy raport, a ich wskazówki są znacznie bardziej wiarygodne. Te strony sprawdzają wszystkie macierze, czy to sugestie dotyczące słów kluczowych, czy sitemaps, które są porównywalnie dobre. Na początek możesz skorzystać z kilku takich darmowych narzędzi SEO, z których niektóre są całkiem skuteczne. Wszystkie te narzędzia są darmowe i dość łatwe w użyciu, ale to od ciebie zależy, która strona lepiej spełni twoje oczekiwania. Dzięki nim możesz uplasować swoją stronę w czołówce rankingu.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron