Pisz bezbłędnie z Grammarly (po angielsku)

Opublikowany 12 sierpnia 2016 w Content. Tagi: , , , , , .

Jak często słyszałeś „Zawsze miałem problem z gramatyką”? Opanowanie poprawnego pisania w języku angielskim jest trudne często nawet dla osób dla których jest to język ojczysty, a co dopiero dla ludzi z zagranicy. Interpunkcja, akapity, zwroty, porównania itp. tworzące język czasem potrafią nas przerosnąć. Jeśli użycie języka angielskiego nie jest bezpośrednio związane z twoim źródłem utrzymania, to obejdziesz się bez opisywanej umiejętności. Jednak jeśli jesteś pisarzem, nauczycielem czy też profesorem, niewłaściwy dobór słów może oznaczać nawet koniec Twojej kariery.

Jeśli teraz sobie myślisz, że właśnie po to Microsoft stworzył swój program Word ze sprawdzaniem pisowni i gramatyki, to nadszedł czas, byś spojrzał szerzej na tą kwestię. Pozwól, że zaprezentujemy Ci darmowe narzędzie online, które pozwoli Ci opanować pisanie w języku angielskim na poziomie wcześniej dla Ciebie nieosiągalnym. Oto Grammarly.

grammarly

Grammarly – najlepszy przyjaciel autora tekstów

Dosłownie! Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią odpalić szybkie sprawdzenie gramatyki i ortografii w swoich dokumentach przed ich udostępnieniem, to możesz zakochać się bez reszty w tym narzędziu. Jest użyteczny, prosty i zupełnie za darmo! Grammarly nie tylko wskazuje błędy w dokumentach, ale także daje propozycje jak je naprawić. Tak, zgadzamy się, że Microsoft Word też to robi. Ale to, co naprawdę wyróżnia to narzędzie online w porównaniu do edytora dokumentów to to, że Grammarly pozwala naprawić podświetlone błędy za pomocą jednego kliknięcia. Dobrze przeczytałeś – tylko jednym kliknięciem! Kliknij na propozycję poprawki błędu, a zostanie ona wprowadzona.

Intuicyjne narzędzie monitoruje Twoje dokumenty, by upewnić się, że wszystko co napiszesz będzie pozbawione błędów, łatwe do odczytania i efektywne. I nie tyczy się to tylko błędów ortograficznych, ale również niewłaściwych słów/wyrażeń, niepoprawnej gramatyki, złej interpunkcji, błędnych czasowników i całej reszty zagadnień „gramatycznych”, o jakich tylko możesz pomyśleć.
Wciąż myślisz o godnym zaufania sprawdzaniu pisowni w Wordzie? Poniższe funkcjonalności mogą pomóc przekonać Cię do tego narzędzia:

 • Grammarly natychmiast naprawia ponad 250 różnych typów błędów, z których większości Microsoft Word nie jest w stanie wykryć.
 • Można za każdym razem znaleźć idealne słowo pasujące do danego zdania dzięki zachowującym kontekst wypowiedzi propozycjom synonimów.
 • Narzędzie potrafi nawet wskazać poprawnie napisane słowa, ale użyte w złym kontekście, dzięki czemu można uniknąć ewentualnego zakłopotania.
 • Błędy w Twojej pracy są podświetlane w bardzo subtelny i przyciągający uwagę sposób, by można było łatwiej je zauważać i unikać ich popełniania w przyszłości.
 • Grammarly pozwala poprawić Twoją gramatykę na dowolnej platformie, w tym poczcie e-mail, social mediach, edytorach dokumentów i wielu innych za pośrednictwem wyspecjalizowanych dodatków.

Dzięki algorytmom opracowanym przez czołowe światowe autorytety w technologii lingwistycznej, Grammarly wykracza poza ramy sprawdzania podstawowej gramatyki oraz pisowni i pomaga Ci stać się lepszym pisarzem.

grammarly1

Jak to działa?

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, musisz założyć darmowe konto Grammarly. Po prostej rejestracji otrzymasz dostęp do swojego obszaru roboczego, gdzie będziesz mógł znaleźć różne opcje w panelu po lewej stronie, które pomogą Ci wykonywać różne operacje z narzędziem.

 • My Grammarly – Twoja strona robocza zawierająca wszystkie przesłane do narzędzia dokumenty do korekty.
 • Profile – tutaj możesz przeglądać ustawienia Twojego konta (imię i nazwisko, adres e-mail, hasło itp.), dodawać wyrazy do słownika osobistego (słowa, które w Twoich dokumentach nie będą już oznaczane jako błędne), i/lub wybierać, czy chcesz pracować z amerykańskim czy brytyjskim angielskim.
 • Apps – lista wszystkich aplikacji obsługiwanych przez Twój typ konta. Darmowe konto udostępnia rozszerzenie dla przeglądarek, programu Microsoft Word oraz natywną aplikację dla Twojego komputera.
 • Premium – strona, która pokazuje, co jest dostępne w przypadku wersji Premium Grammarly (płatna subskrypcja) i ile to będzie Cię to kosztować (można oczywiście pozostać przy bezpłatnym koncie i nadal korzystać z narzędzia tak długo, jak chcesz).
 • Support – podręcznik i pomoc dla narzędzia.

Po wprowadzeniu podstawowych ustawień, możesz zacząć korzystanie z narzędzia poprzez przesłanie dokumentu do sprawdzenia. Jeśli potrzebujesz w tym miejscu trochę praktyki, Grammarly udostępnia dokument demo z błędami, byś mógł zapoznać się z działaniem aplikacji. Wypróbuj go, by wyrobić sobie wyobrażenie na temat tego, jak korzystać z narzędzia (i jak znacznie może to wspomóc Twoją pracę). Dodatkowo, po otwarciu dokumentu w edytorze Grammarly zostaniesz wyposażony w szereg opcji usprawniających pracę:

 • Możesz włączać i wyłączać poszczególne kontrole (pisowni kontekstowej, gramatyki, interpunkcji, struktury zdania, stylu).
 • Przeprowadzaj sprawdzanie antyplagiatowe (dostępne w pakiecie Premium).
 • Wzbogacaj używane słownictwo (dostępne w pakiecie Premium).
 • Zleć sprawdzenie Twojego dokumentu profesjonaliście (dostępne w pakiecie Premium).

Oprócz tego, możesz wklejać tekst bezpośrednio do edytora lub stworzyć nowy dokument bezpośrednio w edytorze (w ten sposób narzędzie stanie się Twoim notesem online).

Dla zabawy i w celu rzeczywistego przetestowania możliwości Grammarly pobierz dokument demo na swój komputer (jest możliwość, by to zrobić). Gdy już to zrobisz, uruchom sprawdzanie pisowni i gramatyki Microsoft Word dla tego tekstu, a następnie porównaj uzyskane wyniki z tymi z Grammarly. Stawiamy, że natychmiast wybierzesz to, co oferuje opisywane narzędzie!

Plusy i minusy

Z pewnością nie można mieć żadnych wątpliwości co do zalet aplikacji!

 • Działa lepiej niż prosta gramatyka i sprawdzanie pisowni w Microsoft Word.
 • Narzędzie zawiera funkcjonalności takie, jak: wzbogacanie używanego słownictwa, sprawdzanie antyplagiatowe, profesjonalna korekta.
 • Pozwala tworzyć nowe dokumenty i sprawdzać je bezpośrednio w edytorze.
 • Możesz przesyłać i pobierać dokumenty do i z narzędzia.

Nie doszukaliśmy się absolutnie żadnej wady Grammarly. Oferuje darmowe konto podstawowe, które można używać do sprawdzania tak wielu dokumentów, jak tylko chcesz i to beż żadnych ograniczeń czasowych. Jednak, by uzyskać dostęp do bardzo przydatnych funkcji takich jak: sprawdzanie antyplagiatowe, „wzbogaczacz” słownictwa lub profesjonalna korekta, trzeba już zapłacić (ceny na szczęście są dość przystępne).

 • Twórz doskonałe pozbawione błędów dokumenty (po angielsku) przy pomocy @grammarly grammarly.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Koniecznie wypróbuj to narzędzie, gdy piszesz teksty lub posty na blog w języku angielskim. Wypróbuj ze względu na jego użyteczność. Jeśli jednak naprawdę chcesz wznieść się na same wyżyny, wykup konto premium. Nie pożałujesz!

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron