Wprowadzenie do treści generowanych przez sztuczną inteligencję

Opublikowany 4 października 2022 w Content. Tagi: .

Sztuczna inteligencja jest jednym z najbardziej popularnych, a zarazem błędnie pojmowanych zjawisk na świecie. Wiele osób kojarzy AI (ang. Artificial Intelligence) z apokaliptycznych filmów science-fiction, a nie z koncepcją opartą na nauce czy obserwacji.

Prawda jest taka, że wiele programów, stron internetowych i aplikacji już wykorzystuje sztuczną inteligencję. Uzyskanie generatora tekstów AI nie jest takie trudne. AI może nawet tworzyć muzykę, obrazy lub rozmawiać z Tobą. Czatboty istnieją już od ponad dwóch dekad.

robot

Sztuczna inteligencja nie jest taka, jak większość z nas sobie wyobraża. Pomimo swojej nazwy nie jest to “prawdziwa” inteligencja. Większość programów to seria logicznych parametrów i warunków, które dają złudzenie wyboru, analizy lub rozumowania.

Nie ma się więc czego bać. AI jest raczej nudna i spotykamy się z nią na co dzień.

Jeśli jesteś pisarzem, możesz wiele zyskać dzięki generatorowi AI. Może on odciążyć Cię od pracy, dając Ci więcej czasu na kreatywność i szukanie pomysłów.

Ja sam kiedyś szukałem zleceń na pisanie esejów w The Jerusalem Post, ale potem nie czułem już potrzeby kupowania esejów od freelancerów.

“Content is King”

Cel biznesu internetowego jest taki sam jak cel każdego innego biznesu: zarabiać pieniądze.

Dobra treść działa jak przynęta, przekonując ludzi do oglądania reklam umieszczonych pomiędzy “plasterkami” treści. Bycie kreatywnym lub interesującym nigdy nie było bardziej opłacalne. Jednak kreatywność nie jest jak aktywność fizyczna.

Nie możesz być kreatywny tylko wtedy, kiedy masz na to ochotę. Nawet w naszej materialistycznej nowoczesności wciąż trudno jest zrozumieć, czym jest kreatywność i inspiracja. Jeśli jesteś osobą twórczą, na pewno znasz to uczucie. Dosłownie “przychodzi” do ciebie, jakby z zewnątrz i rzadko możesz kontrolować ten proces.

Biorąc pod uwagę, że wielu pisarzy w ten sposób zarabia na życie, potrzebują stałego źródła.

Czy generatory treści są warte Twojego czasu?

Nieustanne zapotrzebowanie na pracę może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Biorąc pod uwagę, że inspiracja nie pojawia się na zawołanie, pisarz AI może pomóc wypełnić tę lukę, kiedy brakuje ci pomysłów.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, prawdopodobnie nasuwają Ci się dwa główne pytania:

1. Czy korzystanie z generatorów treści AI jest legalne?

Odpowiedź brzmi: nie powinieneś słuchać porad prawnych od nieznajomych w sieci. Prawo może być skomplikowane i w dużej mierze zależy od miejsca zamieszkania.

Jednak w chwili obecnej nie istnieją żadne przepisy zabraniające twórcom korzystania z generatorów artykułów AI. O ile twój zleceniodawca ci tego nie zabroni, nie krępuj się skorzystać z jednego z tych programów.

2. Czy te teksty są dobre?

Odpowiedź brzmi: artykuły pisane przez AI są dość dobre. Pamiętaj, że to nie jest program, który ma Cię zastąpić. Ma służyć jako chwilowy zastrzyk produktywności, kiedy czujesz, że toniesz.

Treść jest zaskakująco dobra, a 99% ludzi pomyśli, że została napisana przez człowieka. Oprogramowanie stale się uczy i dostosowuje, ale jak na razie niemożliwe jest stworzenie programu, który całkowicie naśladowałby sposób pisania człowieka.

Program wykonuje większą część testu, a na koniec wystarczy, że go przeczytasz i przytniesz zdania lub dokonasz lekkiej edycji.

Mówiąc prościej: po prostu podajesz programowi plik tekstu, aż uzyska on ogólne pojęcie o tym, jak ludzie komunikują się za pomocą pisma. Następnie przystępuje do naśladowania.
To jest właśnie proces, który umożliwia pisanie treści przez AI.

Proces korzystania z generatora treści AI

Załóżmy, że jesteś zainteresowany i chcesz wypróbować niektóre z tych programów. W jaki sposób możesz z nich skorzystać?

Pierwszym krokiem jest wybranie parametrów. Musisz powiedzieć programowi, czego oczekujesz. Zazwyczaj ten krok jest reprezentowany przez formularz zawierający podstawowe informacje. Określa się tu takie szczegóły, jak ton pisma, temat i inne szczegóły.

Potem przychodzi czas na drugi krok: wybór tekstu, który ma zostać użyty. Niektóre programy dają więcej niż jedną opcję lub wynik. Możesz wybrać jeden tekst lub użyć kilku z nich.

Wreszcie trzeci krok to sprawdzenie tekstu pod kątem błędów lub wszelkich innych nieprawidłowości językowych. Ci, którzy korzystali w przeszłości z translatora Google, wiedzą, że tłumaczenia są czasem zbyt dosłowne.

Tekst może nie będzie tak dobry jak wypracowanie kupione za pomocą strony The Mercury News, ale będzie o wiele tańszy i będziesz miał pewność, że nikt inny nie jest autorem twojej pracy.

Zarobione pieniądze?

Policzmy coś.
Oszacuj, ile pieniędzy zarabiasz na godzinę. Jeśli nie masz określonej stawki godzinowej, po prostu podziel pieniądze przez czas, jaki poświęciłeś na ich wykonanie.

W jakim czasie skorzystałbyś z generatora treści AI, biorąc pod uwagę, że może on zmniejszyć Twoje obciążenie pracą o połowę, jeśli nie o jedną czwartą?

Nawet jeśli twoje stawki byłyby fatalnie niskie, a ty zarabiałbyś 5 dolarów za godzinę, oznacza to, że abonament zwrócił się po zaoszczędzeniu ci 4 godzin pracy (średnio).

Mówiąc osobiście, zaoszczędzony czas to dla mnie około 20 godzin tygodniowo, a zarabiam znacznie więcej niż 5 dolarów za godzinę. Generatory artykułów, których używam, zwracają się 5-20 razy w ciągu miesiąca, w zależności od tego, jak często chcę z nich korzystać.

Przykłady uogólnionych, dobrze dopracowanych generatorów treści AI

1. Copysmith

Copysmith

Ten produkt bardzo dobrze reprezentuje AI w pisaniu. Zazwyczaj jest kupowany i używany przez firmy, które potrzebują krótkich treści. Nie oznacza to jednak, że nie może on zapewnić alternatywy w postaci dłuższej formy.

Przykłady krótkich treści to informacje prasowe, wpisy w mediach społecznościowych, ogłoszenia drobne itp.

Copysmith ma nawet rozszerzenie do przeglądarki Chrome, co znacznie ułatwia jego obsługę. Użytkownicy, którzy po raz pierwszy korzystają z programu, mogą przed zakupem skorzystać z bezpłatnego, 3-dniowego okresu próbnego. Później abonament wynosi 19 dolarów miesięcznie.

2. Writesonic

Writesonic

Writesonic to program AI do pisania, który pozwala użytkownikowi generować treści na strony internetowe. Obiecuje również, że treści będą wciągające, ale to nieco subiektywna metryka.

Jest to w zasadzie pakiet usług, ponieważ można go podzielić na dwie podkategorie:

Po pierwsze, mamy szablony skierowane do copywriterów. Mają oni do wyboru wiele opcji, w tym teksty na strony docelowe, informacje o produktach, krótkie reklamy, zwięzłe e-maile itd.

Po drugie, są szablony ukierunkowane na treści o długiej formie, takie jak regularne aktualizacje blogów, dzienniki z podróży itp.

Choć dla nowych użytkowników dostępny jest darmowy okres próbny, to jednak jest to usługa płatna. Cena ofertowa wynosi 15 dolarów za miesiąc.

3. Kafkai

Kafkai

Kafkai to oprogramowanie, którego używasz, kiedy nie chcesz zostać przyłapany.
Program jest tak skonstruowany, aby bardziej skupiać się na niszach, a artykuły w nim zawarte wydają się być napisane przez osobę, która wie, o czym mówi.
W momencie pisania tego tekstu jest ponad 35 nisz, w tym wiecznie zielone obszary online, takie jak rozrywka, zdrowie, zwierzęta domowe, sport i inne.

Pod względem treści program się sprawdza i jest dobrą propozycją. Inne zalety to fakt, że posiada wtyczkę do WordPressa i może prezentować tekst wynikowy w wielu językach.

Jest to wysokiej klasy generator treści blogowych, który może tworzyć treści dla Twojego biznesu. Kosztuje więcej niż w poprzednich wpisach – 29 dolarów za miesiąc.

Podsumowanie

Dopóki możesz poruszać swoim ciałem, możesz wykonywać pracę fizyczną. Dopóki potrafisz zapamiętać wzory, możesz liczyć. Większość działań funkcjonuje jak przełącznik i to Ty decydujesz, kiedy je rozpocząć.

Jednak z inspiracją jest inaczej. Ona “napływa” do Ciebie, nie możesz jej zmusić, żeby się pojawiła. Blokada pisarska to prawdziwe zjawisko, które jest szczególnie szkodliwe dla treści internetowych.

Jednym z kluczy do sukcesu w sieci jest utrzymywanie spójnego harmonogramu dostarczania treści. Programy do pisania treści AI pomogą Ci, kiedy nie będziesz mógł wymyślić, co napisać.

Jest to bardzo przydatna, bardzo opłacalna i tymczasowa pomoc. Nie przyzwyczajaj się do tego, że AI wykonuje za ciebie pracę, ale też nie wykluczaj korzyści, jakie ona przynosi.


O Autorze

Audrey Davis

Audrey Davis należy do osób, których hobby jest jednocześnie ich pracą. Jest profesjonalną kujonką, pasjonuje się wszystkim, co dotyczy edukacji. Choć większość jej pracy skupia się na portalach do pisania esejów, nadal pisze o oprogramowaniu, AI i systemie edukacji.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron