Zwiększ opłacalność email marketingu: EmailOctopus

Opublikowany 23 maja 2018 w Email Marketing. Tagi: , .

Czy pamiętacie te czasy, gdy ludzie wysyłali setki maili, aby wypromować swoje produkty i usługi? Wraz ze wzrostem popularności marketingu w mediach społecznościowych oraz usług personalizujących wiadomości, wszyscy myślą, że marketing mailowy to już przeszłość. Ale wiecie co? To nie jest tak przestarzałe, jak by się mogło wydawać.

Ostatnie artykuły wskazują na to, że marketing mailowy jest wciąż popularny i tak skuteczny, jak wcześniej. W zasadzie, nawet obecnie, marketing mailowy jest uznawany za najbardziej spersonalizowaną formę reklamowania marki. Ludziom jest łatwo przeoczyć Twoją reklamę w mediach społecznościowych podczas przeglądania tablicy, ale coś, co znajduje się w ich skrzynce mailowej zawsze przykuje uwagę. Dodatkowo, marketing mailowy jest wysyłany do wyselekcjonowanej grupy odbiorców w najprostszy sposób, za darmo. Czego w tym nie lubić?

EmailOctopus

Warto wspomnieć, że jeżeli prowadzisz małą firmę lub dopiero zaczynasz swoją działalność, tworzenie i wysyłanie maili do setek ludzi może wydawać się męczące. Ale zatrudnianie marketingowców mailowych i płacenie im dużych sum pieniędzy, jest jeszcze bardziej poza zasięgiem, przez co ludzie częściej korzystają ze wspomnianego wcześniej marketingu z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

A co jeśli mógłbyś zatrudnić niezwykle utalentowanego specjalistę ds. marketingu mailowego, który wypromowałby Twoją firmę za niewielkie pieniądze? Specjalistę, który nie będzie Cię zamęczał bezsensownymi dyskusjami i wymówkami, a po prostu roześle Twoje sprawdzone maile do odbiorców automatycznie, kiedy tylko będziesz tego chciał? Oto i on – EmailOctopus.

EmailOctopus – odnowiony marketing online

EmailOctopus jest usługą marketingu mailowego, która pozwala Ci rozsyłać maile tysiącom użytkowników w niesamowicie niskiej cenie, dzięki swojej strategii, która zakłada połączenie z Twoim kontem Amazon SES. Amazon SES (Simple Email Service) pozwala Ci wysyłać i otrzymywać maile poprzez optymalną platformę mailową w cenie 0,10 USD za każde 1000 wysłanych maili. Jedyne, co musisz zrobić, to stworzyć konto AWS (Amazon Web Services), a później konto SES i uruchomić wysyłanie maili z konta SES. Kiedy to zrobisz, będziesz gotowy zacząć wysyłać swoje maile marketingowe.

Niestety, platforma Amazon SES nie ma „przyjaznych” dla użytkownika możliwości, takich jak listy mailowe, wersje robocze i wysyłanie maili. W tym miejscu wkracza EmailOctopus. Dzięki niemu dostaniesz dostęp do łatwego w obsłudze interfejsu, z którym będziesz mógł tworzyć listy mailowe i wersje robocze. Kiedy już je utworzysz, będziesz mógł wysłać te maile poprzez konto Amazon SES.

Aby łatwiej to zrozumieć, możesz porównać EmailOctopus do aplikacji Mail w Twoim telefonie, a Amazon SES do serwera mailowego, takiego jak Gmail, który automatycznie wysyła maile.

Oto niektóre z najlepszych możliwości, które daje EmailOctopus:

 • Pozwala Ci wysyłać newslettery i zbiorowe maile poprzez serwis mailowy Amazon SES
 • Możesz tworzyć i dostosowywać kody HTML swoich maili
 • Platforma może przechowywać dane o Twoich kontaktach i ułatwiać Ci przez to personalizację maili
 • Możesz stworzyć formularz, aby dodać subskrybentów i zintegrować całość z Twoją stroną WordPress
 • Korzystając z integracji, możesz dodawać nowych klientów, kontakty CRM i innych, dodawanych automatycznie do Twoich list
 • Zaznajamia użytkowników z niezwykle niedrogą formą marketingu mailowego

EmailOctopus - zrzut ekranu

Jak to działa

 1. Odwiedź https://emailoctopus.com/ i kliknij na przycisk “Free Trial”
 2. Zarejestruj się podając adres mailowy, nazwę użytkownika i hasło. Aktywuj swój adres mailowy klikając w link z maila, który dostaniesz od EmailOctopus
 3. Podczas konfiguracji, zostaniesz spytany, czy masz konto AWS. Jeżeli go nie masz – stwórz je, a później dołącz je do EmailOctopus według podanej instrukcji
 4. Kiedy już konto AWS jest dołączone do Twojego konta EmailOctopus, będziesz mógł stworzyć konto SES i również je dołączyć. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ukończyć ten krok
 5. Kiedy skończysz, zostaniesz przekierowany na stronę główną. W panelu z lewej strony zobaczysz następujące opcje:
  1. Listy – Podsumowanie Twoich list odbiorców. Możesz tu tworzyć wiele list i nadawać im odpowiednie nazwy, aby je odróżnić przy wysyłaniu maili.
  2. Kampanie – Podsumowanie wszystkich kampanii marketingu mailowego, które stworzyłeś przy pomocy EmailOctopus. Zawiera szczegóły dotyczące każdej kampanii, takie jak jej nazwa, ilość odbiorców, ilość procentowa użytkowników, którzy otworzyli lub kliknęli w Twoje maile oraz ilu z nich anulowało subskrypcję.
  3. Automatyzacja
  4. API
  5. Pomoc
 6. Aby stworzyć nową kampanię marketingu online, kliknij w zielony przycisk „Create” w zakładce Kampania. Dodaj szczegóły, takie jak nazwa kampanii, tematyka maili, nazwa wysyłającego i adres email. Jeżeli chcesz, edytuj treść swoich maili, a później kliknij w „Save and next”, aby zapisać i przejść dalej.
 7. Później, zostanie Ci pokazany mail, który zostanie wysłany. Będziesz mógł wybrać odbiorców maila. Zostaną wyświetlone nazwy wszystkich list, wraz z ilością użytkowników. Wybierz odpowiednią listę, ustaw czas wysłania maila i kliknij „Send”, aby wysłać.

Tak, to naprawdę takie proste.

Podsumowanie

EmailOctopus to świetne narzędzie, które potrafi niezwykle ułatwić życie, a do tego jest tanie. My nie widzimy w nim wad. Może oprócz tego, że musisz wcześniej stworzyć konta AWS oraz SES (o ile ich wcześniej nie miałeś), zanim zaczniesz wysyłać maile, ale nie ma na co narzekać. Postanowiliśmy, że nie będziemy szukać wad, a podkreślimy zaletę tego narzędzia – jest to jedna z najkorzystniejszych usług mailowych na świecie, jest na każdą kieszeń.

 • Najkorzystniejsze narzędzie do marketingu mailowego – @emailoctopusco emailoctopus.com via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Werdykt

EmailOctopus jest pomocnym narzędziem, które dostarczy Twoje maile marketingowe prosto do użytkowników za pośrednictwem Amazon SES. Jest naprawdę łatwe w użyciu. Jeżeli szukasz sprawdzonego i dobrego sposobu na wypromowanie marki przy minimalnym nakładzie finansowym, to narzędzie jest zdecydowanie warte wypróbowania.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron