Projektuj z myślą o doświadczeniach użytkowników za pomocą UXPin

Opublikowany 6 lutego 2017 w Web Design. Tagi: , , , , .

Nowoczesne produkty i usługi charakteryzują się tym, że przede wszystkim starają się sprostać oczekiwaniom ich użytkowników. Organizacje, które stawiają sobie jako główny cel tak zwane doświadczenie użytkownika („user experience”), popularnie zwane UX, mają największe szanse na sukces w porównaniu do innych firm. Z tego powodu obecnie jednymi z najlepiej opłacanych specjalistów w sektorze technologii są projektanci UX. Jednak wraz z istotnym wzrostem kosztów, coraz więcej małych firm po prostu na nich nie stać. Aktualnie najbardziej potrzebują one wybitnych umiejętności w dziedzinie UX za rozsądną, będącą w ich zasięgu cenę. Oto UXPin.

UX Pin

UXPin – narzędzie do projektowania UX świetnie nadające się do współpracy

UXPin jest narzędziem, które umożliwi Tobie i Twojemu zespołowi wspólnie za pośrednictwem sieci projektować schematy, prototypy, testować je oraz wiele więcej i to bez konieczności pisania kodu. Pozwoli Ci stworzyć przepływy użytkowników, statyczne/interaktywne projekty, prototypy z zaawansowanymi stanami i interaktywne schematy w ciągu zaledwie kilku minut i następnie dzielić się nimi z resztą Twojego zespołu w różnych formatach (PDF, PNG, HTML, itp.). Inni członkowie zespołu mogą analizować udostępniane im projekty, wyrażać swoje opinie za pomocą specjalnie do tego celu przygotowanego formularza do komentowania. Możesz nawet uzyskiwać zatwierdzenia kolejnych elementów Twojego projektu UX od swojego kierownika bezpośrednio za pośrednictwem opisywanego narzędzia. Dzięki swoim najnowocześniejszym funkcjonalnościom i łatwemu w obsłudze interfejsowi UXPin jest bez wątpienia aplikacją, która pomaga zaoszczędzić twórcom setki godzin pracy poprzez uproszczenie procesu tworzenia produktu i kooperacji dzięki wyeliminowaniu programowania.

Niektóre z najbardziej interesujących funkcjonalności UXPin:

 • Tysiące wbudowanych elementów do projektowania UX na platformę mobilną i komputery osobiste.
 • Edytor do budowania statycznych/interaktywnych projektów i zaawansowanych prototypów z interakcjami.
 • Udogodnienie importowania projektów ze Sketcha i Photoshopa.
 • Definiowane biblioteki pomagające w standaryzacji Twoich projektów.
 • Automatyczna aktualizacja wprowadzanej zmiany jednego elementu we wszystkich innych elementach Twojego projektu.
 • Możliwość przypisania ról i uprawnień poszczególnym członkom zespołu.
 • Opcja śledzenia statusu projektu w oknie głównym narzędzia.
 • Wyeliminowanie długotrwałego podkreślania elementów mockupów w trybie przeglądania.

UXPin poprzez swoją platformę może odgrywać kluczową rolę w zapewnianiu współpracy na wysokim poziomie w rozproszonych geograficznie zespołach projektowych UX. Przy pomocy tego narzędzia ludzie będący na różnych kontynentach mogą pracować razem w czasie rzeczywistym. Aplikacja umożliwia zespołom szybko przetestować ich projekty UX na różnych platformach oraz rzeczywiście pozwala twórcom zajmować się projektowaniem poprzez intuicyjne wycinanie i wklejanie elementów tam, gdzie jest to potrzebne. Dzięki temu narzędziu będziesz w stanie wyjść poza ramy tradycyjnego projektowania.

UX Pin - zrzut ekranu 1

Jak korzystać z UXPin?

Można od razu wkroczyć do akcji z UXPin zaczynając od darmowego okresu próbnego. Rejestracja jest prosta. Wszystko co trzeba zrobić, to wpisać firmowy adres e-mail, gdzie jest to wymagane i kliknąć w duży niebieski przycisk z napisem „Zacznij używać go od teraz!” („Start using in now!”) na stronie głównej narzędzia. Możesz też pozwolić ekspertom z UXPin zaprezentować Tobie i Twojemu zespołowi ich pomocne demo. Jednak na razie skupmy się na bezpłatnym okresie testowym.

Po wpisaniu Twojego identyfikatora e-mail, narzędzie poprosi o jeszcze kilka informacji przed rozpoczęciem pracy. Jest to standardowy proces potrzebny do przejścia w większości narzędzi, by jak najlepiej dostosować je do indywidualnych potrzeb. Stąd też dodatkowe informacje do uzupełnienia są zupełnie typowe i składają się na nie: wielkość Twojego zespołu, w jaki sposób dowiedziałeś się o UXPin oraz jaką rolę pełnisz w swoim projekcie. Po tym krótkim i prostym wstępie trafisz do okna głównego aplikacji.

W oknie głównym ujrzysz pusty projekt, opcje dodawania nowych członków i zarządzania zespołem, opcje zmiany typu pakietu oraz, co najważniejsze, możliwość utworzenia nowego projektu. Proponujemy zacząć od stworzenia nowego projektu, co pozwoli najlepiej przetestować większość funkcjonalności UXPin. Kliknij na „Utwórz nowy projekt” („Create new project”) i nadaj mu nazwę. Zapisz i kontynuuj.

Na następnym ekranie zostanie wyświetlona prośba o wybór między pracą z edytorem UXPin do tworzenia projektów od podstaw lub zaimportowaniem ich z programu Photoshop lub Sketch. Zdecydowaliśmy się zacząć od zera korzystając z wygodnego kreatora UXPin. Edytor UXPin ma obszar roboczy w szarym kolorze, mieszący się na środku ekranu z elementami przeciągnij i upuść po lewej stronie. Domyślnie wybrana jest biblioteka „Basic Elements”, ale bez problemu można to zmienić za pomocą wygodnego rozwijanego menu. Możesz tworzyć kolejne strony i warstwy w Twoim projekcie, a następnie dowolnie je nazywać. Górny margines obszaru roboczego mieści więcej opcji edycji, przycisk odtwarzania „Podgląd” („Preview”) oraz przycisk „Udostępnij” („Share”), który pozwala podzielić się Twoim prototypem lub schematem z Twoim zespołem.

Gdy skończysz pracę, kliknij przycisk „Więcej” („More”) w prawym górnym rogu ekranu, a następnie w „Wyloguj się” („Log out”).

UX Pin - zrzut ekranu 2

Zalety i wady

Plusy aplikacji są liczne i można je łatwo wywnioskować z powyższego opisu. Co więcej, narzędzie nie jest także przesadnie drogie.

Jeśli zaś chodzi o wady, to znajdzie się w nim kilka nieznacznych:

 • Narzędzie niestety nie jest w pełni intuicyjne. Nauka korzystania z niego może zająć trochę czasu.
 • Brak trybu offline w aplikacji. Żeby pracować z UXPin musisz być stale podłączony do Internetu.
 • Narzędzie mogłoby korzystać z większej liczby opcji projektowania, takich jak chociażby wybór czcionek i ich dostosowywanie.
 • Narzędzie do #UX doceniane przez projektantów na całym świecie: @uxpin uxpin.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Podsumowanie

Mówiąc krótko, UXPin to narzędzie, którego żaden projektant UX nie powinien przegapić. Mimo drobnych wad, jest niesamowicie przydatne ze względu na zaawansowany edytor i zintegrowane funkcjonalności przeznaczone do współpracy.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron