InVision: Lepsza współpraca przy projektowaniu stron internetowych

Opublikowany 23 kwietnia 2024 w Web Design. Tagi: .

W ciągle ewoluującym świecie projektowania i tworzenia stron internetowych posiadanie odpowiednich narzędzi może stanowić ogromną różnicę. Jednym z takich narzędzi, które wstrząsnęło branżą, jest InVision. Z ponad milionem użytkowników na całym świecie, InVision stał się platformą, do której zwracają się profesjonaliści zajmujący się tworzeniem stron internetowych, chcąc zoptymalizować swój proces projektowania i tworzyć oszałamiające, interaktywne prototypy.

InVision

Funkcje

Interaktywne Makiety

Programiści i projektanci mogą wykorzystać swoje umiejętności do tworzenia interfejsów internetowych, które współdziałają z innymi osobami i sprawdzają użyteczność poprzez prezentowanie różnych makiet interesariuszom w czasie rzeczywistym, aby wspólnie tworzyć iteracje projektów.

Tryb Rysowania na Wolnej Ręce

Dzięki tej funkcji projektowanie i rozwój mogą rozwijać się, pozwalając zespołowi na wirtualne planowanie swoich pomysłów poprzez szkice, diagramy i szablony, aby przepływ pomysłów był innowacyjny, a wszyscy mogli współpracować.

Testowanie Użytkowników

Solemnly słuchaj krytycznych opinii odwiedzających stronę internetową, aby poprawić doświadczenie użytkownika. To zagwarantuje, że strony internetowe będą zgodne z oczekiwaniami i preferencjami grupy docelowej, co prowadzi do lepszej wydajności specjalistów od marketingu cyfrowego i właścicieli stron internetowych, poprzez zatrzymywanie odwiedzających stronę i wykonywanie określonej akcji docelowej.

Prezentacje

Dostarczaj pasjonujące prezentacje interesariuszom, które obejmują projekty stron internetowych, funkcjonalności i demonstracje postępu. pomoże to zarządzaniu stroną internetową i właścicielom w efektywnej komunikacji celów i wymagań projektu.

Tworzenie Prototypów

Twórz prototypy interfejsów stron internetowych, aby naśladować interfejsy użytkownika i zbierać opinie użytkowników, dzięki czemu projektanci stron internetowych i programiści mogą dopasować prototypy stron internetowych przed przystąpieniem do ich tworzenia.

Cyfrowe Tablice

Współpracuj i generuj pomysły na strony internetowe, strategie i treści za pomocą cyfrowych tablic, do których może przystąpić wiele uczestników, co pozwala specjaliście od marketingu cyfrowego i właścicielowi strony internetowej na szerokie myślenie i kreatywność.

Wireframing

Organizuj treści według kategorii i definiuj wymagane funkcje na stronie. Każdy programista powinien zrozumieć zarys całej strony internetowej, czyli jej podstawową strukturę i przestrzenne rozmieszczenie wszystkich funkcji.

Planowanie i Zarządzanie Opiniami

Wygodne planowanie projektów internetowych może obejmować listę zadań internetowych połączonych z ich terminowym wykonaniem i zbieraniem opinii. Pomoże to zarządzać stronami internetowymi, dostarczać członkom zespołu internetowego stałej informacji zwrotnej i kontrolować postęp procesu tworzenia stron internetowych.

InVision - screenshot

Moduł Inspekcji

Automatyzuj wyodrębnianie specyfikacji projektu i zasobów dla programisty, zapewniając, że strona internetowa jest zaprojektowana zgodnie z oczekiwaniami agentów i zmniejszając wysiłek programistów w kodowaniu.

Narzędzie Studio

Wykorzystuj zaawansowane narzędzia projektowe, które umożliwiają precyzyjne edytowanie, stylizowanie i animowanie projektów interfejsów internetowych, dzięki czemu projektanci stron internetowych mogą tworzyć wizualnie atrakcyjne i funkcjonalne interfejsy użytkownika.

Zarządzanie Systemem Projektowania

Nadzoruj biblioteki projektów i atrybuty wizualne, aby wykazywały spójność w projektach internetowych i tworzyły spójne doświadczenie dla osób odwiedzających stronę internetową, zachowując jednocześnie spójność z wizerunkiem marki.

Wsparcie dla Integracji

Połączenie InVision bezpośrednio z takimi programami do zarządzania projektami i współpracy, jak Basecamp, JIRA i Trello, umożliwia specjalistom od stron internetowych skuteczne zarządzanie swoim przepływem pracy w zintegrowany sposób i ułatwia współpracę.

Aktualizacje w czasie rzeczywistym

Wspieraj zespół internetowy alertami w czasie rzeczywistym o istotnych zmianach i aktualizacjach w projekcie, umożliwiając im elastyczne i efektywne reagowanie na nagłe zmiany projektu lub terminy.

Narzędzia Współpracy

Zapewnij środowisko pracy zespołowej, które może być zrealizowane poprzez komentarze, tagowanie i synchroniczne edytowanie, co pozwala zespołom internetowym płynnie współpracować i komunikować się podczas tworzenia stron internetowych.

Zarządzanie Zadaniami

Wypracuj narzędzie, które może automatyzować pozyskiwanie, przypisywanie i śledzenie zadań, usprawniając proces i umożliwiając efektywną koordynację z projektami tworzenia stron internetowych, co skutkuje tym, że projektanci stron internetowych, programiści oraz kierownicy projektów mogą wykonywać swoje zadania skutecznie.

Zarządzanie Przepływem Pracy

Zaprojektuj niestandardowe przepływy pracy dla projektów internetowych, zwiększając produktywność profesjonalistów i zapewniając płynne wdrożenie od tworzenia stron internetowych na poziomie projektu.

Cennik

PlanDarmowyProPrzedsiębiorstwo
Dla kogo jest?Osoby fizyczne i małe zespołyZespoły współpracująceDuże organizacje i przedsiębiorstwa o konkretnych potrzebach
Cena$0 (Bezpłatny na zawsze)$9.95 za aktywnego użytkownika/miesiącZmienne
PodstawyAktywni użytkownicy: Do 10 aktywnych użytkowników
Dokumenty: Do 3 dokumentów i 3 wolnych rąk
Przestrzenie: Nieograniczone przestrzenie publiczne
Aktywni użytkownicy: Nieograniczona liczba aktywnych użytkowników
Dokumenty: Nieograniczona liczba dokumentów i archiwizacja
Przestrzenie: Nieograniczone przestrzenie publiczne i prywatne
Oferuje dostosowane rozwiązania i ceny w oparciu o wymagania.
Obejmuje wszystkie funkcje planu Pro oraz dodatkowe funkcje na poziomie przedsiębiorstwa i wsparcie.
Skontaktuj się z InVision w celu uzyskania szczegółów dotyczących cen i omówienia dostosowanych rozwiązań dla Twojej organizacji.
PlatformaPrototypy
Wolna ręka
Tablice
Inspekcja
Integracje (Figma, Adobe XD, Sketch, Jira, Google i więcej)
Prototypy
Wolna ręka
Tablice
Inspekcja
Integracje (Figma, Adobe XD, Sketch, Jira, Google i więcej)
WspółpracaKomentowanie
Publiczne udostępnianie linków
Uprawnienia gości
Komentowanie
Publiczne udostępnianie linków
Uprawnienia gości
Zarządzanie Systemem ProjektowaniaDSM (Zbuduj stronę dokumentacyjną w ciągu sekund)DSM (Zbuduj stronę dokumentacyjną w ciągu sekund)
DSM Enterprise (Komponenty na żywo, kontrola wersji i ustawienia prywatności)

Zalety i Wady

Zalety

 • Interfejs użytkownika przyjazny dla użytkownika, co sprawia, że nawigacja jest bardzo prosta i wygodna w użyciu.
 • Współdzielone funkcje InVision z Slackiem są fajne, ponieważ jeszcze bardziej ułatwiają komunikację i wymianę informacji w całym zespole.
 • Możliwość przeprowadzania pokazów z prezentacjami i demami nowych wprowadzeń produktów.
 • Tryb rysowania na wolnej ręce do generowania pomysłów, w którym projektanci mogą łatwo rysować i tworzyć unikalne rozwiązania.
 • Tworzenie koncepcji nastrojów jest sposobem na odkrywanie inspirującego materiału i prezentowanie różnych wersji projektów do recenzji i sugestii.
 • InVision jest znany z możliwości skalowania, dlatego może być dobrym narzędziem do pracy zarówno dla małych, jak i dużych zespołów.
 • Platforma zapewnia wyższy poziom dostosowania, co ułatwia osobom indywidualnym określanie parametrów narzędzia zgodnie z własnymi potrzebami.

Wady

 • Niektórzy użytkownicy zgłosili problemy z procesem logowania.
 • Ograniczenia w rodzajach modyfikacji, które można wprowadzić w projekcie.
 • Nawigacja między poszczególnymi ekranami może być niewygodna i wymaga ulepszeń.
 • Niektórzy użytkownicy zauważyli, że InVision mógłby zyskać więcej funkcji projektowych w samej aplikacji.
 • Dla niezależnych konsultantów lub kontrahentów koszty mogą się kumulować.
 • Przyznawanie uprawnień do przeglądania, podglądania lub udostępniania poza bezpośrednią organizację może być trudne do opanowania.
 • Podczas rozszerzania się InVision, niektórzy użytkownicy doświadczyli trudności związanych z rozwojem, choć nadal uznawali go za dobry produkt ogólnie.

Ogłoszenie o Zamknięciu InVision

W zaskakującym obrocie wydarzeń, InVision przestanie być dostępny na rynku do tworzenia prototypów opartych na DSM, a także innych produktów, na których się opierał. Jest to decyzja, nad którą zespół bardzo długo się zastanawiał, a nowa praktyka zostanie wdrożona w końcowej fazie 2024 roku. Ostatni dzień konta InVision dla użytkowników to 31 grudnia bieżącego roku. Po tym dniu, w obecnym momencie, ta funkcja będzie niedostępna, a żadne dane nie zostaną przechowywane.

Takie ogłoszenie prawdopodobnie wywoła polarność, największą z jaką mogą się spotkać ci, którzy na przykład zapoznali się z tym, w jaki sposób InVision wspierał wszystkie operacje kreatywne. Niemniej jednak, InVision gwarantuje, że celem tutaj jest upewnienie się, że przejście przebiegnie jak najlepiej. Dla klientów Enterprise pracownicy ds. Sprzedaży będą bezpośrednio współpracować z nimi i odpowiadać na pytania, które klienci mogą zadać dotyczące tego przejścia. Jeśli potrzebują alternatywnych rozwiązań, będą prowadzić ich do uzyskania informacji na ten temat.

Użytkownicy samopomocni (nieprzedsiębiorstwa) będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby pozostać użytkownikami InVision do końca 2024 roku. Niemniej jednak, roczna subskrypcja zamyka tym razem kurtyny, a subskrybenci będą teraz musieli wybrać jeden z dostępnych planów miesięcznych.

InVision udowodnił, że jest doskonałą częścią ekosystemu branży projektowej i angażuje ją w radykalną zmianę tworzenia prototypów, podkreślając najważniejszą rolę podejścia skoncentrowanego na użytkowniku. Kiedy ten rozdział się kończy, co przynosi przyszłość dla branży projektowej, to wzrost i utrzymanie się w aktualności. Branża projektowa pozostanie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej w nadchodzących latach.

Miro

Wizualne narzędzie współpracy Freehand InVision zostało przejęte przez Miro. Miro ma ekscytujące plany dotyczące Freehand i będzie bezpośrednio komunikować się z klientami Freehand w przyszłości. To przejęcie jest częścią planu przejściowego, gdy InVision zaprzestaje świadczenia usług współpracy w dziedzinie projektowania.

Dla użytkowników Freehand oznacza to, że ich przepływy pracy mogą kontynuować na platformie Miro. Jest to ważna część przejścia, szczególnie dla tych, którzy zintegrowali Freehand w swoje procesy twórcze.

InVision zobowiązuje się do sprawienia, aby to przejście było możliwie jak najbardziej płynne i będzie zapewniać wsparcie i doradztwo na każdym etapie procesu. Celem jest minimalizowanie zakłóceń w przepływie pracy użytkowników i zapewnienie im platformy, na której mogą kontynuować swoją pracę.

To znaczący rozwój w branży projektowej, i oczekuje się, że przejęcie Freehand przez Miro przyniesie nowe możliwości i innowacje w tej dziedzinie.


O Autorze

Anna Malik

Anna Malik – cyfrowy nomada, pasjonatka wszystkiego, co on-line i w chmurze, maniaczka produktywności. Podróżuje po całym świecie recenzując dla naszego bloga aplikacje webowe i inne zasoby dla ludzi Internetu.

Dodaj odpowiedź:


 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron