Positionly – śledź rezultaty swoich działań SEO

Działania SEO (Search Engine Optimization), zwane w Polsce “pozycjonowaniem”, składają się z wielu różnych zadań, wśród których znajduje się też analityka – kontrolowanie skuteczności działań, porównywanie efektów z konkurencją – i to na poziomie poszczególnych słów kluczowych.

Przedstawiamy aplikację, która wyręczy Cię w żmudnych czynnościach związanych z kontrolowaniem efektywności działań SEO na stronach internetowych, które pozycjonujesz – to Positionly.

positionly

Positionly to narzędzie do monitorowania pozycji Twoich stron internetowych w wyszukiwarkach. Dane wyświetlane są w postaci przejrzystej “deski rozdzielczej”, prezentującej statystyki, pozycje, gęstość słów kluczowych. Zmiany pozycji poszczególnych słów kluczowych śledzi się bardzo łatwo.
Słowa kluczowe można grupować w celu obserwowania słów o zbliżonym znaczeniu lub gęstości.

Positionly może być wykorzystywane w połączeniu z Google Analytics, skąd jest w stanie pobierać różne informacje na temat słów kluczowych.
Aplikacja może być wykorzystywana przez webmastera do śledzenia pozycji jednej strony internetowej, jak również przez agencje do monitorowania setek serwisów na tysiące fraz.

Rozpoczynając korzystanie z Positionly prawdopodobnie nie zobaczysz od razu swoich stron na pozycjach numer jeden dla wszystkich słów kluczowych. Ale dzięki tej aplikacji zaoszczędzisz dużo czasu nie obserwując pozycji “ręcznie” i z czasem na pewno Twoje wyniki będą się poprawiać.

positionly13

Positionly nie tylko upraszcza proces pozycjonowania, ale naprawdę sprawia, że praca z SEO staje się bardziej przyjemna. Wprowadź tylko adres URL swojej strony i podłącz konto Google Analytics a Positionly samo pobierze 50 najbardziej efektywnych fraz i wyświetli listę stron linkujących do Twojej strony.

Mając świadomość pozycji w wyszukiwarkach na różne słowa kluczowe i mogąc przeglądać je w uporządkowany sposób, dużo łatwiej jest nam wyciągać wnioski i planować kolejne działania SEO.

Zarejestrować się w Positionly można za pomocą Facebooka, Twittera lub LinkedIn. Po dodaniu adresu stron(y) i kont(a) Google Analytics następuje wybór wyszukiwarek, które nas interesują. Oczywiście w Polsce będzie to zazwyczaj Google PL, ponieważ np. Bing nie jest u nas w ogóle popularny.

Positionly potrzebuje dzień lub dwa żeby przeanalizować Twoje słowa kluczowe i wykryć konkurentów. Ta znakomita funkcjonalność pozwala obserwować pozycje w kontekście – czyli w porównaniu z innymi, którzy walczą o pozycję na te same frazy.

Wyświetlane dane mogą być eksportowane do PDF i CSV, co pozwala na dalszą analizę już przy wykorzystaniu własnych narzędzi (np. Excela).

Positionly wysyła raporty emailem, udostępnia je też w postaci RSS, czyli można je dodać do ulubionego czytnika, również na smartfonie i tablecie.

positionly14

Korzystać z Positionly można już za $19 miesięcznie – najmniejszy pakiet obejmuje 5 stron internetowych, 5 konkurentów i 50 słów kluczowych. Za $49 dostajemy już 10 stron, 10 konkurentów i 250 fraz. Są jeszcze większe pakiety, kosztujące $99 i $199 miesięcznie.

Zachęcam do wypróbowania Positionly – bezpłatny test trwa 15 dni i nie wymaga podania numeru karty kredytowej.

 • Monitorowanie pozycji w wyszukiwarkach z przejrzystą “deską rozdzielczą” @Positionly postitionly.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Uruchomiona w 2011 roku przez Adriana Duli, Grzegorza Kazulaka, Piotra Chmołowskiego i Oskara Krawczyka aplikacja miała duży wpływ na użytkowników Internetu. Niezawodna funkcjonalność i wspaniały interfejs użytkownika czynią Positionly efektywnym narzędziem do stałego śledzenia wyników działań SEO.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron