Rank Tracker – skuteczne narzędzie do analizy słów kluczowych

Opublikowany 9 sierpnia 2022 w SEO/SEM. Tagi: , .

Każdy specjalista SEO doskonale wie, że należy skupić się na dwóch krytycznych czynnikach, jakimi są pozyskiwanie wysokiej jakości linków zwrotnych oraz tworzenie użytecznych treści. Sukces publikowanych treści zależy od ilości i jakości słów kluczowych. Z tego względu eksperci przeprowadzają dokładną analizę słów kluczowych. W tej pracy uwzględnia się takie czynniki, jak częstotliwość ich używania, konkurencja, ilość potencjalnie przyciąganego ruchu i podobne czynniki.

Aby wykonać dobrą pracę, musisz wiedzieć, gdzie i jak szukać słów kluczowych, jak zrozumieć, że wybrane słowa kluczowe będą skuteczne, a także jak śledzić ich postępy.

Istnieje wiele przydatnych i skutecznych usług i programów online, które umożliwiają wykonanie tego zadania. Jednak nie każdy ma ochotę pracować na wielu programach, na dodatek drogich. Dlatego specjaliści SEO poszukują programu, który pozwoli im wykonać wszystkie ważne zadania i śledzić postępy.

Rank Tracker

Teraz istnieje doskonałe rozwiązanie. Rank Tracker firmy Seo PowerSuite to właśnie taki program. Umożliwia on monitorowanie postępów, sprawdzanie słów kluczowych, których używasz, i znajdowanie nowych, wcześniej nieużywanych, śledzenie działań konkurencji i sprawdzanie skutecznych słów kluczowych, których używają, oraz wiele innych funkcji w jednym miejscu. Łącznie program oferuje ponad 55 funkcji, dzięki czemu nie musisz już korzystać z mnóstwa innych drogich narzędzi SEO.

Jednak nie każdy jest gotów na zakup oprogramowania, nie znając jego możliwości. Z tego powodu warto zainstalować darmową wersję, która posiada większość dostępnych funkcji, aby upewnić się co do skuteczności tego narzędzia.

Opowiemy o tym, jakie możliwości otwiera przed specjalistami SEO korzystanie z Rank Trackera.

Nowoczesne monitorowanie pozycji słów kluczowych

Rank Tracker - zrzut ekranu 1

Najbardziej konfigurowalnym narzędziem do sprawdzania rankingów, na jakie możesz trafić, jest Rank Tracker. Możesz polegać na nim niezależnie od tego, czy chcesz badać pozycje międzynarodowe, czy lokalne. Możesz wybrać dowolną wyszukiwarkę, którą chcesz analizować. Program ten umożliwia sprawdzenie ponad 350 wyszukiwarek. Jednocześnie możesz przetestować tę funkcję bez kupowania licencji, ponieważ jest ona dostępna nawet w darmowej wersji narzędzia. Dzięki temu możesz śledzić kilkadziesiąt lub nawet kilkaset najlepszych wyników, czy to raz na tydzień, czy codziennie.

Śledź ogólny ranking swojej strony i wynik widoczności. Obserwuj, jak zmienia się twoja pozycja w rankingu, na przykład, kiedy dane sformułowanie wznosi się na szczyt wyników w wyszukiwarkach lub zostaje wyróżnione w formie snippetu. Oprócz analizowania wyników swojej strony internetowej możesz śledzić postępy konkurencji. Nie tylko dowiesz się, jakie skuteczne strategie stosują, ale będziesz mógł również przeanalizować słowa kluczowe, których używają, a także znaleźć unikalne słowa kluczowe, których brakuje w Twoich materiałach.

Lokalne rankingi w dowolnym miejscu na świecie

Rank Tracker - zrzut ekranu 2

Wyszukiwanie słów kluczowych nie musi być ograniczone do twojej lokalizacji, ponieważ możesz śledzić rankingi słów kluczowych w dowolnym miejscu na świecie. To narzędzie jest jedyne w swoim rodzaju, pozwala dokładnie określić pozycję rankingu w dowolnej wybranej lokalizacji. Możesz przy tym określić wymagane kryteria, takie jak kraj, stan lub miasto, a także wskazać konkretny kod pocztowy. Program posiada filtr językowy oraz preferowaną lokalizację.

Ponad 20 cennych narzędzi w jednym

W dziedzinie badania słów kluczowych to narzędzie jest bezkonkurencyjne. Zamiast korzystać z różnych usług i programów online, wystarczy Ci Rank Tracker.

Dzięki temu narzędziu możesz:

 • Śledzić wydajność słów kluczowych, których używasz i które już są pozycjonowane w wyszukiwarkach. Wystarczy, że wprowadzisz swoją domenę, a system przedstawi Ci kompletny obraz, zawierający wszystkie słowa kluczowe, ich ranking, wielkość ruchu organicznego, poziom konkurencji, a także stopień trudności.
 • W ten sam sposób porównaj swoją domenę z domeną konkurencji. Zobaczysz te słowa kluczowe, które przynoszą korzyści Twojemu konkurentowi i zyskasz szczegółowe informacje na ich temat. Możesz wykorzystać to jako wskazówkę do użycia nowych słów kluczowych w swojej treści.
 • Rank Tracker - zrzut ekranu 3

 • Znajdź nowe słowa kluczowe na podstawie sugestii z pola wyszukiwania typu “jak-ty”. Aby wyszukać nowe słowa kluczowe, użyj sugestii z najpopularniejszych platform. Użyj Amazon, jeśli prowadzisz działalność w zakresie handlu elektronicznego lub YouTube, jeśli produkujesz materiały wideo. Zamiast zgadywać, otrzymasz dokładne informacje, które pozwolą Ci zbudować bardziej skuteczną strategię SEO.

Szczegółowa analiza dowolnego słowa kluczowego w dowolnej wyszukiwarce

Możesz ocenić wydajność nie tylko słów kluczowych, których używasz, ale także dokładnie przeanalizować każde słowo kluczowe i wyszukać konkurentów, którzy ich używają. Na przykład wybierz Google i interesujące Cię słowo kluczowe. Najpierw zobaczysz wszystkie szczegóły dotyczące słowa: jego trudność, spodziewane wizyty, szacowany koszt za kliknięcie i konkurencję.

Na dole zobaczysz listę konkurentów używających tego słowa kluczowego. Tabela obok każdej domeny będzie zawierać następujące informacje:

Rank Tracker - zrzut ekranu 4

Otrzymasz te same informacje o swojej domenie, a także jej pozycję w rankingu spośród wszystkich pozostałych.

Łatwa w użyciu automatyzacja zadań

Rank Tracker - zrzut ekranu 5

Rankingi należy sprawdzać regularnie. Jeśli jednak wykonujesz tę pracę ręcznie, jest to zwykła strata czasu. Program umożliwia skonfigurowanie automatycznego sprawdzania rankingów. Wystarczy, że określisz, jak często ma się odbywać analiza, a także wybierzesz słowa kluczowe lub grupy, które mają być sprawdzane.

Korzystając z tej funkcji, w ciągu kilku minut uzyskasz pełny obraz sytuacji. Program nie musi pozostawać otwarty. Jeśli określisz wszystkie ustawienia, wszystko będzie gotowe w momencie, kiedy będziesz potrzebował tych informacji.

Indywidualne raporty rankingowe

Rank Tracker - zrzut ekranu 6

Korzystając z wersji licencjonowanej, będziesz otrzymywać raporty bez znaku wodnego. Możesz określić informacje o firmie, które zostaną podane w tytule raportu. Dla wygody możesz korzystać z gotowych szablonów, a jeśli chcesz, aby raporty były bardziej spersonalizowane, możesz wprowadzać zmiany w gotowych szablonach lub tworzyć nowe.

Aby otrzymywać raporty, możesz skorzystać z funkcji ustawień, w których określasz wszystkie elementy potrzebne do wykonania określonego zadania. Takie raporty są dostępne na każdym urządzeniu – komputerze, laptopie, smartfonie czy tablecie. Dzielenie się nimi z klientami jest łatwe. Wystarczy, że pobierzesz raport, prześlesz go do chmury, a otrzymasz link, którym możesz podzielić się z klientem.

Raportowanie może być również zautomatyzowane. Mogą to być raporty dotyczące pozycji słów kluczowych, statystyki lub inne istotne informacje. Dodatkowo możesz ustawić zadanie, aby kiedy raport będzie gotowy, został wysłany do klientów. Raport może być wysłany w formie linku, dokumentu tekstowego lub wiadomości e-mail. Wystarczy, że określisz ustawienia, zaplanujesz raporty i określisz czas ich wysyłania do klienta.

Podsumowanie

Korzystając z jednego narzędzia, otrzymujesz dostęp do ponad 55 różnych funkcji istotnych dla SEO. Rank Tracker pozwala na:

 • Analizę słów kluczowych, które chcesz wykorzystać do podniesienia swojej pozycji w rankingu;
 • Wyszukiwanie nowych skutecznych słów kluczowych i ich kombinacji;
 • Śledzenie pozycji słów kluczowych;
 • Przeprowadzenie szczegółowej analizy słów kluczowych w popularnych wyszukiwarkach;
 • Porównywanie swojego profilu słów kluczowych z profilem słów kluczowych konkurencji;
 • Automatyzację zadań i dostosowywanie raportów SEO.

Try Rank Tracker for free, and purchase a license to use all the features.


O Autorze

Tatsiana Tsyulia

Tatsiana Tsyulia jest autorką treści dla SEO PowerSuite z ponad 5-letnim doświadczeniem w marketingu cyfrowym, ze szczególnym uwzględnieniem copywritingu, relacji publicznych i budowania linków.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron