Z pomocą Rollbar wykryj i napraw błędy zanim spowodują szkody

Opublikowany 25 lipca 2016 w Web Development. Tagi: , , , .

Nic tak nie odpycha od dobrych aplikacji, jak pojawiające się bugi i błędy. Dlatego, gdy programy są jeszcze w fazie rozwoju, dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć i naprawić wszystkie ukryte błędy i nieoczekiwane problemy. Jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić. Podczas gdy tworzenie działającego kodu to jedno, poprawianie błędów, bugów i wyjątków jest już zupełnie inną sprawą. Rygorystyczne wzajemne rewizje i różne warstwy kontroli są wprowadzane właśnie w celu wykrycia błędów i ich naprawy, zanim aplikacja zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców. Dość często samo śledzenie błędów zajmuje więcej czasu niż samo pisanie kodu, co czyni cały proces jednym z najtrudniejszych etapów tworzenia aplikacji.

A co gdyby znalazł się szybszy i prostszy sposób na ukończenie tej fazy i przeniesienie swojej uwagi na inne, równie ważne obszary? Sposób, który pozwoli upewnić się, że Twoi użytkownicy nie napotkają niczego złego w działaniu aplikacji, gdy zostanie już im udostępniona?

rollbar

Zaintrygowany? Dobrze! W tym artykule omówimy narzędzie, które sprawi, że śledzenie błędów stanie się jedną z najprostszych faz projektowania aplikacji. Oto Rollbar!

Rollbar – wykrywaj i naprawiaj błędy zanim znajdą je Twoi użytkownicy

Rollbar pozwoli Ci uniknąć problemów w czasie produkcji, nim te się w ogóle pojawią. Dzięki łatwej konfiguracji i natychmiastowym konkretnym rezultatom jest to jedno z narzędzi, bez których przestaniesz wyobrażać sobie codzienną pracę. Aplikacja umożliwi Ci analizowanie, diagnozowanie i naprawianie błędów poprzez dotarcie do samego źródła ich przyczyn. Zaopatrzony w kompleksowe śledzenie błędów, Rollbar posiada wszystkie cechy, by móc stać się integralną i niezawodną częścią Twojego monitorowania aplikacji.

Oto krótki przegląd tego, co sprawia, że Rollbar jest wart Twojej uwagi:

 • Zbiera dużo danych kontekstowych, łącznie ze szczegółowymi śladami stosu, parametrami żądania, URL, środowiska i listą dotkniętych problemem użytkowników itp. Pozwoli to szybko odkryć, co jest zepsute i dlaczego.
 • Pozwala przeglądać trendy błędów poprzez filtrowanie ich występowania, przeglądarki, wdrażania, systemu operacyjnego, lokalizacji, użytkownika, hosta. Umożliwia głębsze zrozumienie Twoich błędów i wyjątków.
 • Inteligentnie tworzy grupy problemów i automatycznie organizuje błędy aplikacji według ich pierwotnych przyczyn. Możesz nawet dostosować Twoje zasady grupowania w celu odseparowania nieistotnych informacji i sprawdzenia, co tak naprawdę dzieje się w kodzie.
 • Współpracuje ze wszystkimi głównymi językami programowania i składniami, takimi jak: JavaScript, Python, Ruby, WordPress, Drupal, Android, iOS i innymi.
 • Umożliwia ustawienie powiadomień wysyłanych na maila i inne usługi, z których korzystasz w trakcie pracy. Co więcej, możesz zaznaczyć, że chcesz otrzymywać powiadomienia tylko o tych błędach, które w danej chwili Cię interesują.

Dodatkowo, Rollbar pozwoli Ci wysyłać powiadomienia o wdrożeniach kodu. Dzięki temu uzyskasz całościowy obraz pełnej historii wdrożeń dla każdego środowiska i ich wpływ na poziom występowania błędów. Przede wszystkim jednak, opatentowany język narzędzia Rollbar Query Language (RQL) oferuje bogaty interfejs podobny do wysyłania żądań SQL.

rollbar1

Jak to działa?

Aby rozpocząć korzystanie z Rollbar trzeba się zarejestrować. Każde konto standardowo pozwala wykorzystać 14-dniowy okres próbny, bez podawania w jego trakcie jakichkolwiek informacji o karcie kredytowej. Możesz zalogować się przy użyciu konta na GitHub lub po prostu podać swój adres e-mail, by zacząć swoją przygodę z narzędziem. Następnie zostaniesz zapytany o kilka podstawowych danych uwierzytelniających i 5 minut później możesz zacząć pracę!

Po utworzeniu konta, zostaniesz przekierowany do strony konfiguracyjnej, gdzie będziesz mógł wprowadzić informacje dotyczące projektu, w którym chcesz śledzić błędy. Wprowadź następujące informacje, by kontynuować:

 • nazwa projektu,
 • główny język/składnia (możesz ustawić różne języki/składnie dla frontendu, backendu i środowisk mobilnych).

Następnie Twojej aplikacji zostanie przydzielony token dostępu po stronie serwera oraz otrzymasz szczegółowe instrukcje konfiguracji Rollbar po stronie swojej aplikacji przy użyciu wybranego w poprzednim kroku języka/składni. Po zakończeniu instalacji możesz przejść do Rollbar Dashboard Twojej aplikacji. Dashboard jest powiązany z Twoim programem za pomocą kodu, który został wykonany podczas wcześniejszej instalacji. Kiedy połączenie zostanie już ustanowione, Twoja aplikacja zacznie automatycznie wysyłać dane do Rollbar.

Jak tylko Rollbar zacznie odbierać dane z Twojego programu, zobaczysz całą pełnię jego możliwości. Błędy zaczną być grupowane, stałe alarmy i powiadomienia będą wysyłane do Ciebie, a wszelkie rodzaje raportów zaczną być dostępne. Jeśli zechcesz zmienić któreś z ustawień w dowolnym momencie, pomocne opcje będą łatwo dostępne w ramach interfejsu narzędzia.

Poza śledzeniem błędów, Rollbar pozwoli Ci również skonfigurować Deploy Tracking. Wystarczy kliknąć na „Deploys” w menu głównym, by uzyskać dostęp do tej funkcjonalności. Możesz również skorzystać z RQL, by wysłać dowolne zapytanie do danych wysyłanych przez Ciebie do Rollbar poprzez wiersz poleceń wbudowany w platformę online narzędzia. Jeśli będziesz potrzebował wskazówek, na każdym etapie za pomocą dosłownie jednego kliknięcia w prawym górnym rogu interfejsu uzyskasz dostęp do „Rollbar Docs”.

Jeśli nadal Cię nie przekonaliśmy, zawsze możesz odpalić „Live Demo” dostępne na stronie narzędzia i samemu sprawdzić jak to działa.

rollbar2

Zalety i wady

Jak zawsze, wszystko sprowadza się do tego samego, czyli porównania plusów i minusów. Podczas, gdy mocne strony narzędzia są raczej oczywiste: zautomatyzowane śledzenie błędów, praca w zespole, integracja wielu platform, śledzenie wdrażania, bieżące raporty, stałe alarmowanie i wiele innych; to już niedociągnięcia są dużo trudniejsze do znalezienia.

Jeśli używasz Rollbar w swoich projektach indywidualnych, możesz zdecydować się na darmowe konto, które umożliwia przechwytywanie do 5000 zdarzeń miesięcznie dla nieograniczonej liczby użytkowników, projektów i wdrożeń. Dzięki 30-dniowemu okresowi przechowywania danych i nieograniczonych żadnymi limitami wskaźnikach ten typ konta jest idealny dla prototypów i małych projektów. Jednak większe organizacje, z ciągle rosnącymi zespołami i dużą liczbą produktów, będą musiały już zapłacić od 29 do nawet 249 dolarów miesięcznie. Niektórzy pewnie stwierdzą, że narzędzie warte jest swojej ceny, a inni, że jednak jest trochę za drogie.

Oprócz aspektu cenowego, wielu użytkowników może stwierdzić, że obsługa Rollbar Dashboard jest za trudna. Samo narzędzie wymaga niestety poświęcenia czasu na naukę korzystania z niego.

 • Bezproblemowe zautomatyzowane śledzenie błędów Twojej aplikacji – @rollbar rollbar.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Werdykt

Dobre narzędzie przeznaczone do ważnego zadania, jakim jest śledzenie błędów, jednak użyteczne tylko dla pewnej grupy odbiorców. Wypróbuj, zanim podejmiesz decyzję o zakupie narzędzia.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron