Nifty – Platforma do zarządzania projektem i dynamicznej współpracy zdalnej

Opublikowany 23 listopada 2020 w Produktywność. Tagi: , , .

Sektor zarządzania projektami stale ewoluuje – usprawnienia mają miejsce między innymi w zakresie przepływu informacji pomiędzy zespołem, a klientem. Ma to sens, biorąc pod uwagę, jak ważną rolę w zarządzaniu projektem odgrywa komunikacja.

Skupiając się na perspektywie deweloperskiej można szybko poprawić oprogramowanie tak, aby służyło nam nieocenioną pomocą. Aby osiągnąć wysoce satysfakcjonujące rezultaty, będziemy jednak potrzebowali zespołu, który zrobi z tego narzędzia odpowiedni użytek. To coś, przed czym nie da się uciec, zwłaszcza teraz, gdy wszyscy jesteśmy złączeni potężną siecią, przez którą stale przepływają nowe informacje.

Aby wznieść się na wyżyny zarządzania projektami, nie wystarczy jedynie zakupić nowoczesne oprogramowanie w wersji premium. Pozostaje jeszcze kwestia naszych pracowników – to oni są paliwem, napędzającym cały proces i to właśnie od nich zależy, czy po zastosowaniu odpowiednich narzędzi, będziemy mogli świętować powodzenie projektu, czy może raczej zmuszeni będziemy obejść się smakiem.

Dlatego też niektórzy spośród deweloperów ds. zarządzania projektem wolą skupić się raczej na usprawnieniu współpracy wewnątrz zespołu, a także komunikacji z klientem – za pośrednictwem jednej platformy. Pełna wzajemnej inspiracji wymiana spostrzeżeń pomiędzy pracownikami sprawia, że komunikacja staje się bardziej przejrzysta i elastyczna. To znakomity sposób na zwiększenie naszej wydajności, niezależnie od projektu, z jakim przyjdzie nam pracować.

Nifty

Nifty to narzędzie do zarządzania projektem, które sprawia, że wszystko to staje się możliwe. Oprogramowanie to skupia się na współpracy. Pozwala ono przypisywać do projektu poszczególne zespoły i klientów, przyśpiesza postępy w pracy nad projektem, a także dokonuje automatyzacji raportów z postępu. Jest zaprojektowane w taki sposób, by zaspokajać potrzeby wielu branż. Zarówno zespoły działające wewnątrz wielkiej firmy jak i startupy, czy małe, lokalne firmy, decydując się na skorzystanie z Nifty, zostaną wyposażone w potężne narzędzie do nadzorowania zadaniami, zliczania postępu oraz komunikacji z klientem – a wszystko to z dowolnego miejsca.

Platforma do dynamicznej współpracy

Główne funkcje Nifty skupiają się na utworzeniu centralnego, wspólnego miejsca pracy, by dokonywać szybkiej analizy postępów i umożliwiać owocną współpracę.

Komunikacja jest procesem dynamicznym. Dlatego właśnie, za klucz do zwiększenia produktywności Nifty stawia sobie na celu stworzenie pola do wzajemnie inspirującej komunikacji, gdzie członkowie zespołu będą mogli udzielać sobie nawzajem feedbacku i sprawiać, by słowa i pomysły przekłuły się w działanie. Mają w tym celu możliwość tworzenia zadań, udostępniania dokumentów, plików i wysyłania prywatnych wiadomości. Otrzymujemy w ten sposób sieć dobrze skomunikowanych specjalistów, którzy wspólnie tworzą zwycięską drużynę. My z kolei zyskujemy wielopoziomową kontrolę nad przebiegiem pracy i kluczowymi elementami projektów.

Aby zapobiec przypadkom nieterminowego oddania projektu, Nifty wspiera nas w przypisywaniu zespołu, automatyzacji procesów, a także wyświetlaniu podglądu zadań, punktów przełomowych i projektów w formie osi czasu.

Jednymi z kluczowych funkcji Nifty są:

 • Różne typy podglądu zadań
 • Łatwe przypisywanie zadań
 • Podgląd projektu
 • Współpraca w czasie rzeczywistym
 • Zliczanie czasu
 • Udostępnianie plików
 • Oznaczanie punktów przełomowych
 • Raporty z postępu

Oprogramowanie to jest stworzone jako platforma do współpracy, gdzie wszyscy członkowie zespołu mogą porozumiewać się ze sobą na bieżąco. Pozwala ono także ręcznie ustanawiać cele zespołu wzglądem projektu, a także tworzyć indywidualne osi czasu, aby bez trudności śledzić wszystkie procesy na raz.

Ogólny podgląd projektu

Funkcja ogólnego podglądu projektu pozwala spojrzeć z perspektywy „lotu ptaka” na nasze projekty, zadania i terminy realizacji. Nifty tworzy kilka punktów podglądu, dlatego z łatwością możemy zmieniać perspektywę i dzięki temu uzyskać lepszy wgląd w produktywność naszego zespołu, a także ich bieżące postępy. Mamy możliwość zajęcia się wszelkimi zadaniami i przewidywania wszelkich nieprawidłowości, zanim zamienią się one w poważny problem.

Nifty oferuje następujące rodzaje podglądu:

 • Podgląd w formie listy
 • Podgląd w stylu Kanban
 • Wykresy Gantt
 • Podgląd punktów przełomowych
 • Podgląd w formie kalendarza
 • Podgląd w formie tabeli
 • Podgląd plików

Podgląd zadań projektu pomaga inicjować, monitorować i wykonywać zadania z jeszcze większą precyzją – minimalizując ryzyko powtórzeń i opóźnień.

Nifty sprawia, że współpraca przebiega bez niedomówień, a my otrzymujemy precyzyjne wskazówki, pomagające nam doprowadzić projekt do końca.

Nifty - zrzut ekranu 1

Wymiana plików i inspiracji

Możliwość podglądu plików korzystnie wpływa na przejrzystość współpracy. To właśnie ta funkcja sprawia, że członkowie zespołu mogą dzielić się pomysłami i sugestiami, a co za tym idzie, mieć swój wkład w powodzenie projektu. Nifty zapisuje dokumenty, segregując je pod względem projektu, do którego są przypisane, a członkowie zespołu mogą z nich korzystać, kiedy tylko potrzebują. Możemy udostępniać pliki przez Google Drive czy Dropbox, a następnie przeglądać je za pomocą komputera czy urządzenia mobilnego – gdzie chcemy i kiedy chcemy.

Ponadto Nifty umożliwia tworzenie wspólnych dokumentów i zapisywanie ich w postaci arkuszy, Nifty Docs czy Google Docs, a także synchronizowanie ich z Google Drive.

Możemy udzielać informacji zwrotnej i tworzyć notatki w dokumentach, a nawet zachęcać członków drużyny do dyskusji, tworząc dokumenty w sekcji „Dyskusje nad projektem”.

Większa produktywność zespołu

Rzetelna współpraca i przejrzysta prezentacja dokonań to droga do zwiększenia produktywności. W celu uniknięcia problemów, takich jak piętrzące się zadnia i pracownicy pod presją, Nifty za pomocą analizy i zebranych danych wskazuje nam, który członek zespołu lub zespół jest przytłoczony zadaniami.

Kolejną, niezastąpioną cechą Nifty jest zliczanie czasu.

W ten sposób dowiadujemy się, co zajmuje najwięcej czasu, a dzięki temu będziemy mogli efektywnie rozdysponować pracę na pozostałych członków zespołu. Zliczanie czasu pomaga również upewnić się, że projekt zostanie ukończony na czas.

Połączenie wszystkich tych funkcji w ramach jednej platformy daje podstawę do zwiększenia produktywności poprzez przejrzysty proces twórczy, równomiernie rozdysponowane zadania i monitorowanie osi czasu. Na znaczące błędy nie ma więc miejsca.

Poprawa dialogu z klientem

Ważne jest, aby upewnić się, że nasi klienci pozostają na bieżąco z wszelkimi projektami. Dlatego właśnie tak dużą wagę przykłada się w Nifty do dialogu z klientem.

Musimy się upewnić, że nasi klienci mogą monitorować rozwój projektu na każdym jego etapie. W tym celu Nifty tworzy automatyczne raporty z postępu.

Możemy przypisywać zadania do punktów oznaczających przełomowe postępy w pracy w oparciu o konkurencyjność zadań. Tworzy to oś wizualizującą postęp naszego projektu, dzięki czemu zarówno my, jak i nasi klienci mogą szybko zorientować się jak idzie praca nad projektem jako całym.

Drugą najważniejszą kwestią, pomagającą poprawić komunikację z klientem jest integracja narządzi. To niezwykle istotne, by klienci mieli możliwość używania innego narzędzia, zintegrowanego z naszą platformą do zarządzania projektem tak, aby proces wdrażana klienta przebiegł szybciej i sprawniej.

Nifty posiada tysiące aplikacji zintegrowanych na platformie Zapier, co czyni je elastyczną platformą do zarządzania projektem i udostępniania dokumentów.

Nifty - zrzut ekranu 2

Ostateczna recenzja

W ostatecznym rozrachunku można śmiało stwierdzić, że Nifty to świetne narzędzie, stawiające za priorytet współpracę zdalną i efektywnie działający zespół. Praca zdalna odgrywa dziś rolę ważniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Nifty skupia się na współpracy pomiędzy zespołem i klientem, umieszczając całą pracę na jednej platformie – efektem jest przejrzystość, a także łatwe monitorowanie i raportowanie postępów. Nifty to duży wybór podglądu zadań, raporty z przełomowych dokonań i łatwa integracja z innymi aplikacjami – wszystko to w ramach innowacyjnie zaprojektowanego UX i UI. Nifty to także przyjemna w obsłudze platforma z niesamowicie solidnymi narzędziami do zarządzania projektem, z których możemy korzystać nie tylko w biurze, a z dowolnego miejsca.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia ceny – mocną stroną Nifty jest jego darmowa wersja próbna z dostępem do wszystkich funkcji narzędzia, a także wersja darmowa, lecz z ograniczonymi opcjami, która świetnie się sprawdzi w przypadku małych firm o dużych potrzebach w zakresie zarządzania projektem. Narzędzie to wystarczy, by mogły one nadzorować pracę małego zespołu; sprawdzi się też w przypadku zespołów wewnątrz dużych firm.

Jak zwykle, najważniejszą zasadą jest, aby sprawdzić towar, zanim dokonamy zakupu. A Nifty jest warte swojej ceny. Zapewnia ono możliwość współpracy zdalnej i jest wyposażone w narzędzia i funkcje mogące sprostać nawet najbardziej wymagającemu projektowi. Jedyne co musimy zrobić, to stworzyć zdrowe środowisko do pracy. Nifty pomoże nam w produktywnej współpracy między członkami zespołu, utrzymaniu przejrzystości wykonywanych zadań i łatwym przydzielaniu zadań.


O autorze

Aleksandar Radosevic

Aleksandar Radosevic – Specjalista w dziedzinie technologii, piszący na temat produktywnego zarządzania. Jego teksty skupiają się na zagadnieniach takich jak innowacja w dziedzinie programów do zarządzania projektami, produktywne nawyki i umiejętności. Łączy on innowacyjne podejście z analizą dostępnych danych, w celu zwiększenia wydajności online i poprawienia satysfakcji klienta.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron