Napisz opinię, otrzymaj opinię na Criticue.com

Opublikowany 15 lipca 2014 w Web Design. Tagi: , , , .

Zdarza się, że początkującemu projektantowi lub firmie rozpoczynającej działalność trudno jest uzyskać opinię na temat strony lub aplikacji internetowej a zamawianie płatnych recenzji jest dość kosztowne, szczególnie, gdy masz bardzo ograniczony budżet. Ale nie porzucaj pomysłu zdobycia opinii na temat Twojej strony internetowej, ponieważ recenzje zawsze są pomocne, by dowiedzieć się jak ludzie oceniają design Twojej strony i co mogłoby pomóc w jego usprawnieniu.

Niestety, opisana tutaj aplikacja – Criticue – została zamknięta i nie jest już dostępna. 🙁

criticue

Critcue.com to uruchomiona w czerwcu 2013 roku w Polsce (!) platforma dla projektantów oraz administratorów stron internetowych do wymiany opinii i uwag na temat stron internetowych. Wszystko co trzeba zrobić aby otrzymać recenzję, to podać adres swojej strony do oceny i czekać aż inni powiedzą, co o niej sądzą. Większość opinii jest krótka, ostra, bezpośrednia i składa się średnio z 53 wyrazów.

Zgłoszenie strony do oceny

By zgłosić swoją witrynę internetową do oceny wystarczy wpisać jej adres i kliknąć „Take Screenshot” lub „Upload Screenshot” na stronie głównej Criticue.com. Witryna automatycznie wykona zrzut ekranu Twojej strony i opublikuje go do oceny. Zanim otrzymasz recenzję swojej strony musisz napisać swoją opinię na temat witryny innego użytkownika. Otrzymasz opinie na temat własnej witryny tylko i wyłącznie wtedy, gdy sam będziesz oceniał strony innych. Mówiąc krótko, pomagaj innym, aby pomóc sobie.
Przesłane przez Ciebie opinie są moderowane przez zespół, który upewnia się, że ocena nie zawiera spamu, ma sens i dotyczy konkretnej strony. Po moderacji otrzymasz kredyt na opinię i będziesz w stanie uzyskać dostęp do oceny własnej witryny. Zespołowi Criticue potrzebnych jest kilka minut na przejrzenie Twojej recenzji i być może będziesz musiał(a) trochę poczekać zanim na Twoim koncie pojawią się kredyty.

criticue1

Jeśli chcesz otrzymać ocenę konkretnego elementu swojej strony internetowej, dodaj krótką notkę wraz z odpowiednim screenshotem. Dzięki takiej wiadomości recenzenci dowiedzą się, że chcesz ich opinii na temat konkretnej części Twojej strony.
Criticue.com umożliwia również recenzentom odwiedzenie Twojej witryny i ocenę jej z punktu widzenia typowego odwiedzającego. Recenzent może także ocenić Twoją stronę w pięciostopniowej skali.
Criticue śledzi także, ile czasu recenzent spędził na Twojej stronie internetowej. Niestety nie jest to zbyt dokładne, ale można przynajmniej poznać przybliżoną wartość.
Jeśli nie masz czasu aby odwiedzać inne strony internetowe i dodawać recenzje by zarobić kredyty, możesz też je kupić i uzyskać opinie dosłownie w ciągu kilku minut.

Recenzowanie strony

Jak już wiesz, najpierw musisz napisać recenzję, by ktoś inny ocenił Twoją stronę. Wysyłane opinie są moderowane tak, żeby osoba, która będzie otrzyma Twoją opinię, mogła wyciągnąć z niej jakieś wnioski. Oznacza to, że wysłana przez Ciebie ocena musi być czymś więcej niż tylko typową krótką opinią. Nie może zawierać niecenzuralnych słów oraz powinna być sformułowana zrozumiale i jednoznacznie.

Istnieje wiele aplikacji oferujących podobne usługi, ale sposób, w jaki jest to realizowane na Criticue, jest unikalny i będziesz bardzo zadowolony/na z uzyskiwanych tutaj opinii. Serwis wymusza pisanie opinii na temat stron internetowych innych użytkowników, co sprawia, że uzyskasz cenne komentarze na temat swojego projektu i być może także zechcesz zostawić cenne uwagi dla drugiej osoby, by pomóc jej przy projekcie. Możesz również zamieścić opinie o stronach internetowych i pomóc komuś, bo np. nudzisz się lub chciałbyś zrobić sobie chwilę przerwy w pracy.

criticue2

Uzyskiwanie opinii

Gdy otrzymasz recenzję swojej strony internetowej, będziesz miał(a) możliwość ją ocenić. Serwis jest oparty na wzajemnych recenzjach, więc nie ma gwarancji otrzymania opinii wysokiej jakości merytorycznej, ponieważ nie ma możliwości sprawdzenia, czy inna osoba pisze uczciwe i inteligentne recenzje.

Musisz się również przygotować na otrzymywanie negatywnych opinii, gdy już dodasz swoją stronę na Criticue.

Są też na Criticue użytkownicy, którzy w opiniach na temat Twojej witryny nie ograniczą się tylko do designu, ale także ocenią całościowo Twój projekt, przekazując ciekawe pomysły do wdrożenia oraz informując o błędach w kodzie i literówkach. Są ludzie, którzy wykraczają ponad oczekiwania, by wystawić Ci skuteczną recenzję.

Na wystawioną opinię możesz odpowiedzieć i zacząć konwersację z osobą oceniającą Twój projekt, by wyjaśnić nieścisłości. Dzięki zamieszczonej przez kogoś opinii możesz też zobaczyć jaką zyskał renomę. Recenzent pozostaje jednak anonimowy, a opinie wydawane na temat innych stron są poufne.

Pakiety i cennik

Criticue.com jest zupełnie darmowy, pod warunkiem, że Ty też oceniasz strony innych użytkowników. Jeśli jednak nie masz czasu, aby samemu recenzować, w celu uzyskania opinii na temat własnej witryny zawsze możesz kupić kredyty, odpowiednio $9 za 5, $19 za 15 oraz $39 za 30 kredytów (1 kredyt = 1 opinia). Serwis prowadzi również program partnerski, który pozwala zarabiać kredyty polecając Criticue innym ludziom za pośrednictwem własnego linku referencyjnego.

 • Darmowy dostęp do opinii i uwag dla startupów i projektantów stron internetowych – criticue.com/ @criticue via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Użytkownicy Criticue pochodzą z różnych krajów i środowisk, dzięki czemu jest to niezwykle przydatne źródło zróżnicowanych opinii od różnych osób na temat wyglądu i działania twojej strony, co jest bardzo ważne dla jej dalszego rozwoju.
Dzięki Criticue możesz eksperymentować z nowymi funkcjami i wyglądem na swojej stronie internetowej oraz prawie natychmiast uzyskać bardzo ważne, pierwsze wrażenia od innych użytkowników. Opinie pomogą Ci wypracować bardziej doskonały i jasny interfejs dla klientów. Możesz zebrać tyle opinii na temat Twojej witryny, ile tylko zapragniesz. Jak chcesz, to możesz kontynuować wprowadzanie zmian i za każdym razem dawać swoją stronę do oceny. Na pewno w końcu się uda! Bo jak wiadomo należy próbować aż do skutku.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron